Hoşgeldiniz!

femen kızları

Femen Kızları Yanukoviç'in Fotoğrafına İşedi 01:31
Femen Kızları Yanukoviç'in Fotoğrafına İşedi 7.746 izlenme - 4 yıl önce Fransa'nın başkenti Paris'te bir eylem düzenleyen FEMEN üyeleri, Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç'in fotoğraflarına işedi.
Femen Kızları İşte Böyle Hazırlanıyor 02:59
Femen Kızları İşte Böyle Hazırlanıyor 2.755 izlenme - 2 yıl önce Ukraynalı kadın hakları örgütü “FEMEN”in yaptığı protestolara nasıl hazırlandığı ortaya çıktı. Üstsüz protestolarıyla ihlal edilen kadın haklarına dikkat çekmek isteyen FEMEN üyelerinin yaşamlarına ışık tutan fotoğraflarda, protesto hazırlıklarının nasıl yapıldığı görülüyor. Genellikle hareketin merkezi olarak kabul edilen Kiev'deki Kupidon isimli kafede toplanan üyelerin çoğu yalnız yaşıyor veya üyelerle ev arkadaşlığı ediyor. Zira, üyelerin büyük çoğunluğu akademik eğitimini devam ettiriyor veya henüz tamamlamış kişilerden oluşuyor. Yüksekokul öğrencisi kadınlar tarafından ufak bir grup olarak kurulan FEMEN bağımsız bir organizasyon. Üyelerinin buluşup tartıştığı, eylemlerini planladığı, pankartlarını, broşürlerini hazırladığı 'büroları' şimdilik kafeler. Geçen yıl açıkladıkları bir veriye göre FEMEN'in 300 aktivisti ve 25 bin destekçisi bulunuyor.
Femen Kızları Programı Bastı 01:29
Femen Kızları Programı Bastı 2.781 izlenme - 4 yıl önce Femen Kızları FIFA Dünya Maci 2022 icin Almanya'da Markus Lanz'in Programini Bastılar
Femen Kızları Yine İş Başında 00:59
Femen Kızları Yine İş Başında 1.475 izlenme - 6 yıl önce
Femen Kızları İtalya'yı Karıştırdı 02:37
Femen Kızları İtalya'yı Karıştırdı 797 izlenme - 5 yıl önce ( FEMEN Girls Ruffled Italy )
Femen Aktivistinden Kiev’de Şekerlemeli Eylem 00:25
Femen Aktivistinden Kiev’de Şekerlemeli Eylem 24 izlenme - 6 ay önce Üstsüz eylemleriyle bilinen Ukrayna merkezli kadın aktivist grubu FEMEN’den bir üye, Kiev’de kaldırılan bir SSCB lideri Vladimir Lenin anıtının kaidesinin üstüne çıktı. Aktivist, etrafa Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko’nun sahibi olduğu Roshen marka şekerlemelerden saçtı. https://sptnkne.ws/fpk4
FİFA Mafya Dediler, Canlı Yayını Bastılar! 02:09
FİFA Mafya Dediler, Canlı Yayını Bastılar! 223 izlenme - 4 yıl önce Almanya'da ZDF kanalındaki canlı yayın sırasında vücutlarına "FIFA MAFIA" yazan iki kadın protestocu FIFA'ya boykot çağrısı yaptı.
Vatikan'da Üstsüz Eylem 00:52
Vatikan'da Üstsüz Eylem 5 izlenme - 2 ay önce Kadın hakları grubu FEMEN'in bir üyesi, Vatikan'da Papa Françesko'nun halka hitap edeceği Noel konuşması öncesinde üstsüz olarak Noel dekoruna tırmandı. Polisin müdahale ettiği eylemci gözaltına alındı.
Belarus ve Ukrayna Liderlerine Femen Şoku 00:31
Belarus ve Ukrayna Liderlerine Femen Şoku 8 izlenme - 7 ay önce Çıplak eylemleriyle tanınan Ukraynalı FEMEN grubu, bu kez Belarus ve Ukrayna liderlerinin bir araya geldiği törende soyundu. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'nun Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yaptığı resmi ziyaret, FEMEN eylemine sahne oldu. Ukrayna ve Belarus liderleri Aleksandr Lukaşenko ile Petro Poroşenko'nun katılımıyla ikili anlaşmaların imzalandığı sırada bir FEMEN eylemcisi, yarı çıplak halde kameraların karşısına geçti. Güvenlik güçlerinin hemen etkisiz hale getirdiği aktivist, “Yaşasın Belarus” diye başırdı. FEMEN'den yapılan açıklamada, grubun üyelerinin 2011 yılında Belarus'da Lukaşenko'yu protesto ettikleri sırada gizli servis KGB tarafından gözaltına alınarak, kötü muameleye maruz kaldıktan sonra çıplak halde ormanda bırakıldıkları hatırlatıldı.