Hoşgeldiniz!

Feminist Videoları İzle

Kadın Fitness Motivasyonu 03:32
Kadın Fitness Motivasyonu 6.758 izlenme - 12 ay önce Kadınlar için hazırlanmış bu videoda motivasyon ve fitness tekniklerini göreceğiz.
Eşitlik İsteyen Abla 00:30
Eşitlik İsteyen Abla 3.025 izlenme - 11 ay önce Kadınlara eşitliği kendi penceresinden yorumlayan ablamız izliyoz efendim...
Feminist Yürüyüşünde Penisini Gösteren Adam 02:25
Feminist Yürüyüşünde Penisini Gösteren Adam 6.900 izlenme - 2 yıl önce brezilyada yasanan bu olayda, amcamız femınıst kadınların yuruyusu esnasında cıkarıp malı gostererek tepkısını ortaya koymus, yardı resmen.
Lebziyen Feministler Ortaya Çıkıyor 00:48
Lebziyen Feministler Ortaya Çıkıyor 3.764 izlenme - 1 yıl önce Lezbiyen feminizm, lezbiyenliğin feminizmin mantıksal sonucu olduğu görüşünü savunan feminist bir ideolojidir. Feminizme kara çalmak isteyen kimseler aynı iddiayı feminizmi gözden düşürmekte kullansalar da lezbiyen feministler feminizmin bu türünü lezbiyenliğin yayılmasının bir yolu olarak ortaya atmaktadırlar.
Taksim'de Feminist Gece Yürüyüşü 03:49
Taksim'de Feminist Gece Yürüyüşü 3.694 izlenme - 1 yıl önce Taksimde 8 Mart münasebetiyle toplanan kadınlar pankartlarla yürüyüş yapmışlar.Ahlaksızlığa övgü pankartlarıyla kadın hakları savunma olayını ben hiç anlamadım.izliyoruz
Feminist Dansı 00:41
Feminist Dansı 2.050 izlenme - 1 yıl önce Feminizmden hiç haz etmem, saçmalık çünkü. Bana göre kadınlar cinsel objedir, hatta direk objedir. Kadın bir çay bardağı bir kola şişesidir. Erkekler de objedir kapı koludur vites koludur vs. Kadın ile erkek eşit değildir olamaz da zaten erkek daha güçlüdür daha dirençlidir çünkü ama eşit haklara sahip olmalıdır tabi. Amacım seksistlik cinsel ayrımcılık yapmak değil tabi ama bu böyledir yani. Ayrıca kadına şiddet uygulayan onursuz pezevenklerin vidyodaki hanım ablanın yaptığı gibi bıçaklanmalarını temenni ederim.
Feminizm Nedir? - Sokak Röportajı 03:56
Feminizm Nedir? - Sokak Röportajı 1.073 izlenme - 1 yıl önce Feminizm Nedir? Feminizm Latince femina kelimesinden türemiş bir kelimedir. Temeli Fransızcada feminizmeye dayanır. Eşitlik, her anlamda aynı seviyede olmak olarak anlaşılan ve toplumsal gruplar arasındaki koşul farklılıklarının yok edilmesidir. Dünyada kadınlar ve erkekler arasındaki eşitsizliğin bulunması, feminizm düşüncesinin amacının kadının toplum içindeki yerini iyileştirmek ve gerçek anlamda bir eşitlik durumunun oluşmasını sağlamıştır.
Çıplak kadınlar sandığı bastı 00:42
Çıplak kadınlar sandığı bastı 3.633 izlenme - 5 yıl önce Ukraynalı feminist örgüt Femen'in kadınları bu kez Rusya Başbakanı Vladimir Putin'i protesto etmek amacıyla sandık başında soyunarak gösteri yaptılar...
Ayşe Mine - Erkek Milleti 02:57
Ayşe Mine - Erkek Milleti 1.361 izlenme - 2 yıl önce Ayşe Mine'nin 1986 yılında çıkardığı albümden ilk feminist arbesk eserlerden birini dinleyeceksiniz. Görüntelerin 80'leri özleyenlerin hoşuna gideceğininden şüphemiz yoktur. Ajlan Mine söylüyor Erkek Milleti... Sözleri: Ona güvenip de verme aşkını Ateşlere atar dertsiz başını Sellere döndürür akan yaşını Gülerken ağlatır erkek milleti Ne halina aldan ne gülüşüne Ne bakışına kan ne sözlerine Ayrılır anlatır seni ellere Dillere düşürür erkek milleti Sanma ki anlar o gönül derdini Hasrete yar eder ümitlerini Pişmanlığa salar seven kalbini Aşktan usandırır erkek milleti İster evli olsun isterse bekar O gönlüne hep bir macera arar Gerçekleri gizler yalanla bakar Eceli aratır erkek milleti Ses hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/54972/ayse-mine-erkek-milleti-gayri-resmi-feminist-marsi
Seda Sayan - Feminist Kadınlarla Tartışmak 03:21
Seda Sayan - Feminist Kadınlarla Tartışmak 836 izlenme - 2 yıl önce Seda Sayan, programında ağırladığı kadın örgütü üyeleriyle canlı yayında tartışma içine girdi. Feminist kolektif örgüt üyeleri Seda Sayanın programına çıkmışlar seda sayanı da sevmem ama feminist grupları da bizden nefret ettikleri için sevmem. Seda sayanın şiddetli şekilde sinirlenip konuklarını aşşağılama içeren cümleler kurması ve söz vermeden nefes almadan patriot füzeleri gibi konuşması bi hayli dikkatimi çekti izliyoruz efenim.
Feminen Paralel Evrende Blurred Lines 03:40
Feminen Paralel Evrende Blurred Lines 717 izlenme - 2 yıl önce The Law Revue Girls adlı feminen bacılarımızın Miley Cyrus'ın twerking yaptığı Blurred Lines şarkısının parodi klibini hep beraber izliyoruz. Dikkat: Emily Ratajkowski yerine bronz siks pekli bi abi görmek moral bozucu olabilir. Gerçeği için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/137923/ciplak-hatunlarla-dans-etmek-blurred-lines
Giydir Bakalım & Saçım Varken Peruğa Ne Gerek Var? 01:59
Giydir Bakalım & Saçım Varken Peruğa Ne Gerek Var? 694 izlenme - 2 yıl önce Yayınladığı yarışmalar ile Flash Tv' ye örnek olacak olan ulusal kanalımız Star Tv' den olay yaratacak bir tartışma, yoruma ne hacet...Admin Notu: İçeriğin bulunduğu orjinal sitede yazılan yoruma dikizz; "Gebze'de fabrikada 10 saat hamallik yaparim, Çatalca'ya eve dönerim, yine de bu kariyi 3 posta zkecek kuvveti kendimde bulurum. Çok atesli." Alkışlar sana Donuzov rumuzlu delikanlı...(Bu karı die başlayan terbiyesiz cümlenin yarışmacı bayanla veya sitemiz ile zerre alakası yoktur.Karı kim?, gebze neresi?, zkmek ne demek?, adli ortamlardan tırsan mode on)
İsmail Yk / Radikal Feminist - Koptu Geliyor 03:05
İsmail Yk / Radikal Feminist - Koptu Geliyor 1.608 izlenme - 4 yıl önce İsmail YK / Radikal Feminist - Koptu Geliyor
Feminist Kızın Göl ile İmtihanı 01:13
Feminist Kızın Göl ile İmtihanı 385 izlenme - 2 yıl önce Fransa da göle girmenin yasak olduğu için protesto babında feminist kızımız göle atlamaya kalkışıyor.
Feminist Kime Denir - Sarı Mikrofon 03:31
Feminist Kime Denir - Sarı Mikrofon 263 izlenme - 2 yıl önce Feminist nedir sorusuna: Kadın düşmanıdır diyenden, Nasıl bir feminist istediğimizi soranlara, feminist kadınları çok sevenden, nefret edenlere kadar binbir çeşit cevap aldık.
Ali Rıza Binboğa - En Büyük Feminist Benim 04:44
Ali Rıza Binboğa - En Büyük Feminist Benim 428 izlenme - 2 yıl önce Ali Rıza Binboğa'dan feminizme, kadın-erkek ilişkilerine ve toplumsal düzene dair çeşitli aforizmalar içeren gerçeküstü bir eser karşınızda. Kimbilir nasıl bir olay yaşandı da böyle bir şarkı yazıldı, bunu sorgulamamız lazım tabii... Fazla söze gerek yok, özellikle "sevgiliye hitap" kısımları gerçekten etkileyici ve hayatı sorgulatacak kadar derin anlamlar içeriyor. Ali Rıza Binboğa da alkışlarla yaşıyor efendim!
İsmail Yk - Radikal Feminist 03:09
İsmail Yk - Radikal Feminist 946 izlenme - 4 yıl önce İsmail Yk - Radikal Feminist (2012)
Femen'in İsveç Protestosu 01:27
Femen'in İsveç Protestosu 336 izlenme - 2 yıl önce Tecavüz suçundan yargılanan 6 gencin, mahkeme tarafından suçsuz bulunarak serbest bırakılmasını protesto eden İsveçli bu iki feminist güvenlik elemanları tarafından göğüs paça mahkeme binasından çıkarılmış
Taksim'deki Gezi Protestolarına Feminist Rötuş 00:59
Taksim'deki Gezi Protestolarına Feminist Rötuş 286 izlenme - 2 yıl önce Gezi parkı protestolarının duvar yazısı ve graffiti şeklinde yansıdığı İstiklal Caddesi'nde feminist eylem vardı. 30 kadın, duvarlardaki cinsiyetçi ve küfürleri elindeki boyalarla rötüş yaptılar.
Bağyan Feministival (Klitorisin Yeri Hakkında) 01:05
Bağyan Feministival (Klitorisin Yeri Hakkında) 233 izlenme - 2 yıl önce Feministival 2010 yılından beri düzenlenen, hiç kar amacı gütmeyen günlük güneşlik bir kendin yap festivaldir ve bu kapsamda feminist arkadaşlarımızın hazırladıkları videoyu izliyoruz.
Feminist Toplantısındaki Tek Erkek - Erkan Köse 05:42
Feminist Toplantısındaki Tek Erkek - Erkan Köse 245 izlenme - 2 yıl önce 8 bölüm yayınlandıktan sonra yayından kaldırılan annem uyurken dizisinden bir sahne.Sırf Erkan Köse var diye takip ediyordum diziyi şimdi doksanları takip ettiğim gibi.Erkan abi bu sahnede döktürmüş gerçekten.Onun tarzıyla "varol aşık" diyip alkışı bol tutuyoruz.
One Billion Rising - 1 Milyar Kadın Sokakta (14 Şubat 2013) 02:59
One Billion Rising - 1 Milyar Kadın Sokakta (14 Şubat 2013) 207 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın dört bir yanından insanları kadına yönelik şiddetin sona erdirilmesi için 14 şubat 2013'te büyük bir eylem düzenlemeye çağıran bu kampanyada amaç; 1 milyar kadını sokağa döküp büyük bir eylem gerçekleştirmek. Ülkemizde de birkaç facebook sayfası aracılığıyla katılım çağrısı yapılmaktadır. Sloganlar ise şu şekil; "Dünyada her üç kadından biri, hayatında bir kere şiddet görüyor ya da tecavüze uğruyor." "Bir milyar kadının haklarının ihlal edilmesi gaddarlıktır. "Bir milyar kadının dans etmesi devrimdir." Biz de bu bir milyarda varız !! Ya sizler? Videoyu izlerken tüylerim diken diken oldu. Bence harika bir etkinlik. İzlemenizi tavsiye ederim hatta daha fazlasını yapabilirsiniz..
Feministiz Biz 00:06
Feministiz Biz 163 izlenme - 3 yıl önce Kadınlar Güzel Bir Cümleye Hemen Kanırlar
eser selen art of the start 14:54
eser selen art of the start 424 izlenme - 6 yıl önce Eser Selen: Art of the Start About this talk Eser Selen tells us how her art starts. This talk is recorded by Iltek Media. About Eser Selen Eser Selen is a multidisciplinary artist. Her work encompasses performance art, installation, video and sound delving into the transitivity of body’s conditions of existence, its limits both spatially and corporeally. She received her Bachelors and Masters degrees in Fine Arts at Bilkent University, Ankara, Turkey and Masters degree and PhD in Performance Studies at New York University, USA with her dissertation entitled “The Work of Sacrifice: Gender Performativity, Modernity, and Islam in Turkish Contemporary Performance.” She has exhibited, performed and, presented nationally and internationally with installations, performances, and seminars at galleries and museums including Contemporary Art Museum (Istanbul), Aksanat (Istanbul), Floor Dance Theater (New York), Ram Gallery, (Rotterdam), Kasa Gallery, (Istanbul) and Atelje 212 Theatre, (Belgrade). Other than presentations made at national and international conferences, her work appeared in such journals as Gender Place and Culture, Women & Performance: A Journal of Feminist Theory, International Journal of the Humanities and Gündoğan Edebiyat. The catalogue of her second solo exhibition at the Akbank Art Gallery (Istanbul), titled Work-by-Work was published in 2006. She currently an Assistant Professor and teaches at the Communication Design Department at Kadir Has University Istanbul, Turkey.
İsmail Yk - Radikal Feminist 03:09
İsmail Yk - Radikal Feminist 248 izlenme - 4 yıl önce (2012 Metropol Full Albüm)
İsmail Yk - Radikal Feminist 03:09
İsmail Yk - Radikal Feminist 199 izlenme - 4 yıl önce Arkadaşlar Yayınladığım Slayt Şeklindeki Videoların Tamamını Kendim Yapıyorum !!
İranlı Protest Kadınlar 01:07
İranlı Protest Kadınlar 1 izlenme - 1 hafta önce 1979 yılında Humeyni önderliğinde gerçekleşen, İran İslam Devrimi sonrasında halkın değişen yaşantısı nasıl sonuçlar doğurdu? Kanalımıza abone olmayı ve videolarımızı paylaşmayı unutmayın. ABONE OL: http://bit.ly/2dr5BAe Hikayesi Ne kanalında neler var bir bakalım derseniz Röntgenin bulunuşu, ilk Türk tayyarecisi Vecihi Hürkuş’ın hayatı gibi yakın tarih hikayelerini izlemek için https://goo.gl/FZHUAI Hindistan’daki kadın çetesi, Dingo’nun ahırının hikayesi gibi dünyadan ilginç hikayeleri izlemek için https://goo.gl/LwIDao Osmanlı Devleti hakkındaki tüm hikayeler için https://goo.gl/b1rl1B Metin Oktay’ı Ümit Besen’in keşfettiğini biliyor muydunuz? Onu nereden tanıyoruz serimizde birbirinden ilginç bilgileri bulabilirsiniz https://goo.gl/M3GqzZ Hikayesi Ne kanalında tarihi ya da günümüz olayların, durumların ve yaşanmışlıkların az bilinen yönlerini ve fazlasıyla merak uyandıran ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yorum yazıp videolarımızı beğenerek destek olursanız çok mutlu oluruz.
Feminist Yönetmen Chantal Akerman Yaşamını Yitirdi 01:46
Feminist Yönetmen Chantal Akerman Yaşamını Yitirdi 27 izlenme - 2 yıl önce Belçikalı feminist yönetmen Chantal Akerman, Auschwitz kampından sağ kalan annesinin acı ve tecrübesinden esinlenerek beyaz perdeye taşıdığı "No Home Movie" filminin Locarno Film Festivali'ndeki gösteriminden bir ay sonra yaşamını yitirdi. Belçikalı feminist yönetmen Chantal Akerman, yeni filminin Locarno Film Festivali'ndeki gösteriminden bir ay sonra yaşamını yitirdi. 65 yaşındaki Chantal Akerman, 1950 yılında Belçika'nın başkenti Brüksel'de doğdu. Annesi dışında ailesinin büyük bir kısmı Yahudi soykırımında kaybeden Chantal için Auschwitz kampından sağ kalan annesinin tecrübesi ve psikolojik sorunlarıyla verdiği mücadele sanatına büyük bir etki oldu. 15 yaşındayken Jean Luc Godard'ın "Pierrot le fou" filmini izledikten sonra sinemacı olmaya karar veren Chantal, 18 yaşındayken Brüksel'in Institut National Supérieur des Arts du Spectacle et des Techniques de Diffusion Sinema Üniversitesi'nde eğitime başladı. Chantal, ilk yılında "Saute ma ville" isimli ilk filmi yapmak için üniversiteyi terk etti. İmgelerin erki hiyerarşisine alt üst eden film "Jeanne Dielman" Chantal'ın en büyük etki yaratan filmi 1975 yılında "Jeanne Dielman, 23 quai du Commerce, 1080 Bruxelles"dı. Filmde, bir kadının üç gün boyunca yaptığı ev işleri ve oğluna destek olmak için yaptığı seks işçiliği anlatıyor. "Jeanne Dielman"la kadın merkezi bir film yapmak istediğini ve annesinin film için ilham verdiğini söyleyen Chantal, tamamen kadından ibaret bir film ekibiyle çalıştı. Son filmi annesine adadı Chantal, 2011 yılında New York City College Üniversitesi'nde Medya Sanatlar Bölümü'nde profesör oldu. En son yaptığı filmi "No Home Movie" ile Chantal, Auschwitz'den sağ kalan annesinin acı ve tecrübesini anlattı. Locarno Film Festivali'nde galası yapılan filmde bazı seyircilerin yuhalaması sonrasında Chantal'ın psikolojisi iyi olmadığı söylendi. 5 Ekim'de hayatını kaybettiğinde Le Monde gibi bazı gazetelerin ölümü "İntihar" olarak lanse etsede Chantal'ın ölümü hakkında net bilgi edinilemedi.
Femme Fatal 00:41
Femme Fatal 174 izlenme - 8 yıl önce
8 Mart'ta İsyan Et! 01:24
8 Mart'ta İsyan Et! 31 izlenme - 2 yıl önce Biz; üzgün olmaktansa öfkeli olmayı tercih eden bir neslin çocuklarıyız. Damarlarımızda dolaşan isyanın kızılı tüm dünyayı sarsacak güçte. Şimdi gücümüzün farkında, özgürleşmeye dönmüş yüzümüz umudun izlerini taşıyor. 8 Mart'ta harekete geç, isyan et!