Hoşgeldiniz!

feridun karakaya

Cilalı İbo Kadın Avcısı -  Tam Film 01:32:27
Cilalı İbo Kadın Avcısı - Tam Film 1.399 izlenme - 2 yıl önce 1964 yapımı klasikler arasında cilalı ibo karakteriyle yer alan filmimizdir efendim. Feridun Karakaya'nın canlandırdığı karakter türk sinemasının kültleri arasındadır. Rahmetle anıyoruz Feridun Karakaya'yı da.
Cilalı İbo Teksas Fatihi 01:07
Cilalı İbo Teksas Fatihi 550 izlenme - 2 yıl önce Babasının amerikaya otostopla gitmesiyle beraber kundakta kıpraşan cilalı iboya, dna testi yapılmıştır. Bıyıklı amcalar bu dna testini yorumlamakta ve babasının da pek bir cilalı; fiyakalı olduğundan bahsetmektedirler. Gökleri tırmalayan muazzam binaların arasında cilalının babası, amerikanın yükselmesine muazzam katkıda bulunan, kumara ve kadına karşı zaafı olmasa Wall street'in köpeği olacağı düşünülen ultra süper genlere sahiptir. Cilalı şanslıdır, zaten adıda ibodur, küçük; büyük farketmez ikisi de şanslıdır. Bıngıl bıngıldır.
Cilalı İbo Zoraki Baba – Feridun Karakaya & Serpil Gül (1961 - 87 Dk) 01:26:46
Cilalı İbo Zoraki Baba – Feridun Karakaya & Serpil Gül (1961 - 87 Dk) 621 izlenme - 2 yıl önce Mehmet Dinler'in yönetmenliğini yaptığı filmin konusu; Zengin bir iş adamından fidye koparmak için küçük çocuğunu kaçıran çete elemanları polisten kaçarken,çocuğun içinde bulunduğu torbayı Cilalı İbo’nun boya sandığının yanına koyar.İbo,kendisinin zannettiği torbayı eve götürüp açtığında torba içinde çocuk çıkar.Evlenme arefesinde olan İbo,bu çocuk yüzünden sevdiği kız onu terk eder.Çocuğu kimsye teslim edemeyen İbo,çetenin çocuğun peşinde olduğunu öğrenince canı pahasına çocuğu korumaya devam eder.
Cilali İBO Almanyada - Adolf Hitler Taklidi Yapmak 04:02
Cilali İBO Almanyada - Adolf Hitler Taklidi Yapmak 462 izlenme - 2 yıl önce Rahmetli üstad Feridun Karakaya ile bütünleşmiş cilali ibo yu herkes tanır. 1970 Yapım ı bu film komedi üstadımız olan cilali ibo efsanesinin Hitler taklidi ile bizleri güldürdüğü sahnesi görecez Evet Buda Filmden Başka Bir kesit: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/4473/cilali-ibo-ucuyor
Bir Yudum İnsan - Feridun Karakaya 01:11
Bir Yudum İnsan - Feridun Karakaya 480 izlenme - 2 yıl önce Feridun Karakaya yarattığı Cilalı İbo karakterinin nasıl ortaya çıktığını anlatıyor. Dinleyin ulan develer! Ruhu şad olsun!
Cilalı İbo Kız Tavlıyor 00:40
Cilalı İbo Kız Tavlıyor 511 izlenme - 2 yıl önce Zeki Müren, Münir Özkul ve Feridun Karakaya nam-ı diğer Cilalı İbo gibi efsane isimlerin yer aldığı 1959 yapımı Gurbet filminden nostaljik bir sahne.
Cilalı İbo Maceralar Peşinde - Jenerik (1986) 02:08
Cilalı İbo Maceralar Peşinde - Jenerik (1986) 513 izlenme - 2 yıl önce Cilalı İbo Ayakkabı Boyacılığı Yapan Biridi.Ev Sahibinin Kızı Serpil ile birilerini çok sevmektedirler. Cilalı İbo Mahallenin Yaşlı Amcası Ahmet Amca'nın Gençliğinde Bulduğu Mücevherleri İstanbul'a Getirme Görevini Cilalı İbo'ya Verir. İbo Peşinde Gangster Olmasına Rağmen Sahibine Yetiştirmelidir. Zamanında ''Yavyum''Kelimesini Az Söylememiştik Cilalı İbo Sayesinde...
Zeki Müren - Doktor Civanım 01:49
Zeki Müren - Doktor Civanım 404 izlenme - 2 yıl önce Zeki Müren, Mualla Kaynak, Feridun Karakaya ve Münir Özkul... Filmin Adı : Gurbet (1959) Bir elinde saz hazır Ötekinde komşunun kazı Küçük hanımın eli uzun Çarpar bazı bazı Doktor civanım Doktor doktor imanım Ne istersen alayım Yar senin olayım Bir elinde cura Çal vura vura Küçük hanım geliyor Bel kıra kıra Doktor civanım Doktor doktor imanım Ne istersen alayım Yar senin olayım Dama çattım çatmayı Çağırın gelsin Fatma'yı Fatmam nerden öğrendin Böyle de göbek atmayı? Doktor civanım Doktor doktor imanım Ne istersen alayım Yar senin olayım
Cilalı İbo Uçuyor 02:58
Cilalı İbo Uçuyor 172 izlenme - 2 yıl önce Cilalı İbo Almanya'da filminde Feridun Karakaya içinde nazi bombası olan sevgilisini öpünce bomba patlıyor ve uçarak Türkiye'ye geliyorlar.
Terminator The Cilalı İbo Chronicles 02:42
Terminator The Cilalı İbo Chronicles 192 izlenme - 3 yıl önce Cilalı İbo insanoğlunun baş düşmanı olan makinelerin elçisi terminator ile karşılaşır.Hamlet tende yardım alan İbo terminator un çiftetelli silahına karşı çözümü alman ekolü el bombaları ile bulacaktır.
Balon dansı 02:48
Balon dansı 154 izlenme - 3 yıl önce Gerekli malzemeler; 1 adet etine dolgun dansöz,1 kutu balon veyahut condom,1 paket sigara,1 adet koli bantı Uygulama; Dansöz üzerine kolibantı vasıtasıyla şişirilmiş balon veya condomlar yapıştırılır.Sigarayla bu balonlar patlatılarak alemin kralı yapılır. Püf Noktası; Sigara mümkünse uzun olmalıdır.unutulmamalıdır ki boyu da işlevi kadar önemlidir.