Hoşgeldiniz!

Fibromiyalji Videoları İzle

Fibromiyaljinin belirtileri nelerdir? 02:27
Fibromiyaljinin belirtileri nelerdir? 125 izlenme - 2 yıl önce Fibromiyalji birçok belirtiyi barındırsa da temel belirtisi ağrıdır. Ağrı bütün vücuda yayılır, özellikle boyun, sırt, bel gibi bölgelerde yoğunlaşır. Fibromiyalji hastalarının çoğunda baş ağrısı ve dikkat eksikliği de vardır. Fibromiyalji hastalarının en çok yakındıkları şikayet halsizlik ve yorgunluktur. Depresyon gibi psikolojik problemler de bu tabloya eşlik eder.
Fibromiyalji Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır? 00:53
Fibromiyalji Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır? 5 izlenme - 2 ay önce Sebebi bilinmeyen yaygın ağrı sendromudur. Sabah tutuluğu, uyku bozukluğu, yorgunluk ve uyuşma vardır. Iş yaşamında başarısızlık, sevilen bir kişinin ölümü,…
Fibromiyalji nedir? 02:23
Fibromiyalji nedir? 63 izlenme - 2 yıl önce Fibromiyalji için yumuşak doku romatizması da deniliyor. Ama fibromiyalji tek başına romatizmayla veya kas dokusuyla ilişkili bir durum değil. Psikiyatrik nedenleri de vardır, birçok hastalığın bir bütünüdür. Fibromiyaljide tüm vücuda yayılan bir ağrı vardır. Bel, boyun, eklem, kas ağrıları aynı anda görülür. Kulunç ağrısı gibi tutulmalar olur. Baş ağrısı eşlik eder. Bu hastalar yataktan dinlenmeden kalkar ve hiçbir şey yapacak güç bulamazlar. Tiroidle ilgili bozukluklar ve depresyon da bu tabloya eşlik eder.
Fibromiyalji nasıl tedavi edilir? 02:33
Fibromiyalji nasıl tedavi edilir? 61 izlenme - 2 yıl önce Fibromiyalji nedeni bilinmeyen ve tedavi edilemeyen hastalıklar arasında. Ama hastayı rahatlatmak için pek çok yöntem uygulanabilir. Depresyon ve romatizma ilaçları kısmi olarak fibromiyaljiyi tedavi edebilir. Fizik tedavi ve egzersizler de denenebilir. Doğa yürüyüşleri, Pilates gibi egzersizler ağrıların azaltılmasına yardımcı olabilir. Nöral terapi de fibromiyalji tedavisinde uygulanabilir. Bağırsak florasının düzenlenmesine de yoğunlaşılabilir.
Fibromiyalji ile Miyofasiyal Ağrı Arasındaki Farklar Nelerdir? 02:24
Fibromiyalji ile Miyofasiyal Ağrı Arasındaki Farklar Nelerdir? 52 izlenme - 1 yıl önce Fizik Tedavi Uzmanı Prof. Dr. Turgut Göksoy fibromiyalji ile miyofasiyal ağrı arasındaki farklar hakkında bilgi veriyor. (Yaşam ve Sağlık programı, 69. bölümden) Bu programda Prof. Dr. Turgut Göksoy; yorgunluk, tiroid, hipotiroid, hormon, ağrı, durgunluk, çabuk yorulma, hareket azlığı, hareketsizlik, boyun fıtığı, bel fıtığı, fasya dokusu, fasya tabakası, miyofasyal ağrı sendromu konuları ile ilgili bilgi veriyor. http://www.a9.com.tr/izle/210626/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Fibromiyalji-ile-Miyofasiyal-Agri-Arasindaki-Farklar-Nelerdir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Fibromiyalji Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 14:40
Fibromiyalji Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 33 izlenme - 1 yıl önce Fizik Tedavi Uzmanı Prof. Dr. Turgut Göksoy fibromiyalji ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veriyor. (Yaşam ve Sağlık programı, 69. bölümden) Bu programda Prof. Dr. Turgut Göksoy; fibromiyalji, yumuşak doku romatizmaları, iltihaplı eklem romatizmaları, romatizma, kas yorulması, eklem, romatizmal hastalıklar, iltihap, enfeksiyon, ödem, yangı hücreleri, mikrop, huzursuz bacak sendromu, uyku apnesi, fibromiyalji kimlerde görülür, fibromiyalji nasıl tedavi edilir, ozon tedavisi, manyetik alan tedavisi konuları ile ilgili bilgi veriyor. http://www.a9.com.tr/izle/210624/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Fibromiyalji-Nedir-Tedavi-Yontemleri-Nelerdir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Fibromiyaljinin nedenleri nelerdir? 02:37
Fibromiyaljinin nedenleri nelerdir? 17 izlenme - 2 yıl önce Fibromiyalji nedeni tam olarak bilinmeyen hastalılar grubunda yer alıyor. Stres, kaygı, üzüntü, travmalar, yoğun çalışma temposu, bazı virüsler ve toksinler fibromiyaljiye neden olur. Fibromiyalji hastalarının öykülerinde sezeryan gibi jinekolojik muayeneler sonrasında fibromiyaljiye sık rastlandığı gözlemlenmiştir.
Ortopedi, Ortopedik Ağrılar, Fibromiyalji 06:14
Ortopedi, Ortopedik Ağrılar, Fibromiyalji 9 izlenme - 12 ay önce Ortopedi, Ortopedik Ağrılar, Fibromiyalji, Ortopedi Doktoru Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından fibromiyalji hastalığı hakkında bilgiler veriliyor.
Fibromiyaljiden korunmak için nelere dikkat etmek gerekir? 01:59
Fibromiyaljiden korunmak için nelere dikkat etmek gerekir? 12 izlenme - 2 yıl önce Ailesinde fibromiyalji hastası olan kişiler fibromiyaljiden korunmaya dikkat etmeli. Korunma anlamında yoğun egzersizden ve stresli ortamlardan kaçınmak, uyku kalitesine dikkat etmek gerekir. Fibromiyalji, kadınlarda özellikle jinekolojik müdahalelerden sonra sık görülür. Diş sıkmanın da fibromiyaljide önemli rolü var.
Fibromiyalji nedir? 30:46
Fibromiyalji nedir? 2 izlenme - 1 yıl önce Htv İç Yapımlar Direktörü Sibel Güneş, Enine Boyuna Sağlık Programı'nda Konuğu Olan Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Uzmanı Turgut Göksoy İle Fİbromiyalji Konusunu Konuşuyor.. fibromiyalji
Fibromiyalji kimlerde daha sık görülür? 01:59
Fibromiyalji kimlerde daha sık görülür? 8 izlenme - 2 yıl önce Fibromiyalji her yaşta ve her cinsiyette hastada görülebilse de erişkin kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür. Fibromiyalji özellikle mükemmeliyetçi kişilerde, stresli bir ortamda yaşayanlarda daha çok görülür.
Fibromiyalji nasıl teşhis edilir? 02:50
Fibromiyalji nasıl teşhis edilir? 3 izlenme - 2 yıl önce Fibromiyalji hastayı dinleyerek teşhis edilir. Fibromiyalji bütün vücudu etkileyen bir rahatsızlıktır. Teşhiste önemli olan hastanın şikayetleridir. Muayenede vücutta ağrıyan noktaların tespit edilmesi tanıda önemli unsurlar arasındadır.