Hoşgeldiniz!

fidel

Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 04:57
Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 4.768 izlenme - 1 ay önce Geçen $40 dolar alan Kübalı doktorlar Akciğer Kanseri Aşısı bulmuş diye solcular paylaşıyordu. Hatta bir tanesi ''şeker yararlıdır desin diye doktorlara para verilen sisteme kapitalizm,akciğer kanseri aşısını bedava dağıtına sosyalizm denir.''Yahu ''Kanser aşısı'' sahahahaaha. Bedava dağıtıyorlarmış. Gidip olalım ahahahahaha.Sonra Çernobile turistik gezi yaparız, bir şey olmaz. Aşılıyız ya. Ben tabi bunlarla dalga geçince nasıl sinirlendiler.Bir tanesi ciddi ciddi ölümle falan tehdit etti :).Ona sosyalistler bulduğu ilaçları kendilerine saklasın dedim.Otomatikman kapitalistler ölür dedim :) Bu arada o haber Küba Devlet Gazetesinin internet sitesinde var.Adamlar aşı yaptık demiyor.Tedavi bulduk demişler.Ama tam olarak ne yaptığını söylememişler.İlacın işlevi olarak ''Mükemmel'' kelimesini kullanmışlar. Bizim solcular uçak yaptık diyen islamcıyla aynı.İdeolojik propaganda için yalandan çekinmiyor.Aynısınız totaliter kafa.
Fidel Castro ve Muhammed Ali'nin Kapışması (1998) 00:23
Fidel Castro ve Muhammed Ali'nin Kapışması (1998) 4.506 izlenme - 5 ay önce Küçükken bisikleti çalındığında polise gittiğinde siyahi olduğu için iplenmeyen ve o günden sonra bütün sorunlarını kendi başına çözmek için boksa başlayan Muhammed Ali, hayatı boyunca her zaman ezilenlerden yana tavrını koymuştur. Vietnam Savaşı esnasında orduya katılmayarak oradaki yoksul halkları katletmeyeceğini bildirmiş ve sayısız hak arama eylemine destek vermiştir. 1998'de Küba'ya gittiğinde ise daha önce kendisine şaka da olsa yumruk atmak isteyen Bush'a deli demesine rağmen karşısında Castro olunca buna müsade etmiştir. Hatta Castro kendisine yumruk atmasını istediğinde o efsane cevabı vermiştir:''Seni koskoca Amerika deviremedi, ben mi devireceğim?''
BM'deki Efsane Konuşmalar (Arafat, Kaddafi, Chavez, Che)   05:46
BM'deki Efsane Konuşmalar (Arafat, Kaddafi, Chavez, Che) 2.488 izlenme - 1 yıl önce şimdi hiçbiri hayatta olmayan liderlerden arafat, kaddafi, chavez, che guavera 'nın BM genel kurulunda yaptıkları efsane konuşmaların derlemesi. fidel castro'nun 4.5 saatlik bir konuşması da efsanedir yalnız o konuşma bu videoda yok. özellikle chavez'in kendinden önceki gün konuşan bush için kullandığı "burası halen daha sülfür kokuyor" cümlesi tam bir kapak niteliğindedir.
!!!Köpeklerde Aldatır!!! izleyin ya çok komik 01:07
!!!Köpeklerde Aldatır!!! izleyin ya çok komik 8.228 izlenme - 9 yıl önce ben defalarca izledim ve güldüm sznde beyenceğinizi umuyorum gerçekten çok komik
isyan ateşi 01:01
isyan ateşi 2.697 izlenme - 7 yıl önce isyan,devrim
Fidel Castro'nun Türkiye'ye Gelişi 01:09
Fidel Castro'nun Türkiye'ye Gelişi 729 izlenme - 1 yıl önce Küba devriminin önderlerinden büyük insan ve yaşayan efsane sevgili Fidel Castro'nun 1995 yılında Türkiye'ye gelişini gösteren nostaljik haberdir. Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim. İyi nostaljiler.
Nam-İ Diğre Che Guevara 01:32
Nam-İ Diğre Che Guevara 2.180 izlenme - 9 yıl önce
beyaz giyme tez olur 00:45
beyaz giyme tez olur 3.154 izlenme - 9 yıl önce açıklama yok bakın görün
Fidel Castro'nun Diktirdiği Atatürk Heykeli 00:40
Fidel Castro'nun Diktirdiği Atatürk Heykeli 390 izlenme - 2 yıl önce Küba Devriminin önderlerinden Fidel Castro, Mustafa Kemal Atatürk'ü ulusal kurtuluş için adres göstererek havanadaki bir parka büstünü diktirmiştir. Hayranlığınıda şu sözlerle belirtmiştir: "Ben de devrim gerçekleştirdim. Ama Atatürk'ün yaptıklarını yapamazdım"
Castro’yu Öldürmenin 638 Yolu - Belgesel (2006) 01:14:50
Castro’yu Öldürmenin 638 Yolu - Belgesel (2006) 237 izlenme - 1 yıl önce Yönetmenliğini Dollan Cannel'in yaptığı belgeselde Küba Lideri Fidel Castro'ya düzenlenen suikast girişimleri ve ardında yatan hikayeler anlatılıyor. Ayrıca belgesel ilk başlarda Kübalı yetkililer tarafından olumlu karşılanmış olsa da sonradan içinde hükümeti kötü gösteren görüntüler olduğu için Küba'da yasaklanmış.
la faute  fidel fragmanı 1 01:51
la faute fidel fragmanı 1 781 izlenme - 5 yıl önce babası siyasal bir eylemci annesi ise kürtaj araştırmacısı olan anna anne ve babasının siyasal ve toplumsal olaylarla dolu olan hayatlarından çok bunalmıştır. her geçen gün artan eylemcilikleri ile hayat tarzları da sürekli değişmekte ve anna'nın da düzeni artık düzensizlik olmaktadır.rnrnidealleri uğruna evlerinden ve tüm burjuva zevklerinden vazgeçmeye kadar vardırdıkları eylemcilikleri yedi yaşındaki bir çocuğun hayat algılamalarının fazlaca üzerindedir. kendi varlığını görmezden gelen an
Quaresma'ya Nazire Yaptı 00:59
Quaresma'ya Nazire Yaptı 4 izlenme - 5 gün önce Meksika Ligi takımlarından Pumas UNAM forması giyen Fidel Martinez, W Connection maçında Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'ya adeta nazire yaparcasına bir gol attı.
Meksika'da Ricardo Quaresma Golü 00:59
Meksika'da Ricardo Quaresma Golü 2 izlenme - 4 gün önce Meksika Ligi takımlarından Pumas UNAM forması giyen Fidel Martinez, W Connection maçında Beşiktaşlı Ricardo Quaresma'ya adeta nazire yaparcasına bir gol attı.
Can Yücel - Fidel'in Gelişi-Gidişi 02:40
Can Yücel - Fidel'in Gelişi-Gidişi 216 izlenme - 1 yıl önce Can Baba'nın Fidel Castro için yazdığı şiiri kendi sesinden hissederek dinliyoruz. 1996'da İstanbul'a geldiği için yazmıştır bu şiiri. Can Yücel'i saygıyla anıp, Fidel Castro'ya daha uzun bir ömür diliyoruz. Fidel çok insan bir dev Ağarmış saçları sakallarıyla Karlı bir dağ Gözlerinde güleç Kardelenler açıyor, Sesi titremeyen bir ses Umudun sesi. Demirel’e Türkiye’yi övmüşmüş, Mesut Bey’i de adam yerine koymuşmuş. Laf kıtlığında asmalar budamıyor Fidel, Son konuşmasında, yukarı yarım kürenin aşağı yarım küreyi ezmesine küreselleşme dendiğini mimledi. Sade konut monut davasıyla da yetinmedi. Emperyalizm yüzünden, insanlığın altından Toprağın nasıl kaydığını anlattı, Sosyalizmin teslim olmadığını temsil etti. Hoş geldin Fidel, Gidişinle de Bizi yine nahoş-çakallarla baş başa bıraktın.
Che Guevara'nın 1964'te Bm Konuşması 06:20
Che Guevara'nın 1964'te Bm Konuşması 218 izlenme - 2 yıl önce Boş salona değil, tıklım tıklım dolu salona konuşulmuştur. ABD yalakalığı değil, abd'e posta konmuştur. Abd için ön saflarda mücadele sözü değil, Abd'e karşı ya özgür vatan ya ölüm şiarı dile getirilmiştir.
fidel nadal international love 04:06
fidel nadal international love 312 izlenme - 5 yıl önce
eşşek şakası(uzun eşşek) 00:10
eşşek şakası(uzun eşşek) 1.143 izlenme - 9 yıl önce hepimiz oynamışızdır uzun eşşek ama ya atlarken çekilirsek...
Chevolution - Che Evrim Belgeseli 01:23:40
Chevolution - Che Evrim Belgeseli 89 izlenme - 1 yıl önce Bir devrimci... Devrimin ve dönüsümün sembolü olmus bir fotograf... Ve fotografa yüklenen anlamin degisim öyküsü... 1960 yilinda Kübali fotografçi Alberto Korda, Ernesto "Che" Guevara'nin bir fotografini çekti. Ve bu fotograf degisimin simgesi haline geldi. Che Guevara'nin efsane fotografi, küresellesen dünyada t-shirtlerden bikinilere, bira markalarindan dudak parlaticilarina kadar pek çok üründe kullanildi. Che Guevara'nin pozundan yola çikilarak çekilen belgesel, 20. yüzyilin sembolü ve dünya üzerindeki en ünlü fotografin, tüketim toplumunun bir parçasi haline gelisini gözler önüne seriyor. Belgeselin yapimcisi Trisha Ziff, eger yasasaydi Che'nin kendi devrimci fikirlerine tamamen ters olan tüm bu kapitalist hareketlere karsi çikacagini söylerken Alberto Korda'nin karesi, dünyada tüketim ürünleriyle beraber çogalmaya devam ediyor. Konusu: Trisha Ziff ve Luis Lopez'in yönettikleri belgesel Che-vrim, 1960 yilinda Kübali Fotografçi Alberto Korda tarafindan çekilen, Ernesto "Che" Guevara'nin ünlü fotografini anlatiyor. Belgesel, Che'nin görüntüsünün Havana'dan Avrupa sokaklarina ve daha da ötesine dogru yaptigi yolculugun ayrintilarini gözler önüne seriyor. Ayrica bu yolculuk sirasinda bu fotografin, ilerleyen yillar ve degisen dünya sartlariyla ugradigi anlam degisikligini gösteriyor. Açıklama Alıntıdır...
Hugo Chavez Anısına (Belgesel - Bölüm 1) 11:36
Hugo Chavez Anısına (Belgesel - Bölüm 1) 111 izlenme - 1 yıl önce Çağımızın en önemli figürlerinden Venezüela devlet başkanı Hugo Chavez'in aramızdan ayrıldığı günden mütevellit,Venezüela devrimini,mücadelesini,halkla olan bütünlüğünü ve düşmanlarının bile saygı,sevgi duymasını sağlayan temiz kalbini anma amaçlı bir belgesel.
Habertürk'te Zor Anlar: Konuk Yeni Şafak'la ilgili Konuşunca 03:27
Habertürk'te Zor Anlar: Konuk Yeni Şafak'la ilgili Konuşunca 21 izlenme - 4 ay önce Avukat Fidel Okan, Habertürk'te Hanefi Avcı'nın iddia ettiği "Milli Damar örgütü" hakkında canlı yayında ilginç açıklamalarda bulundu. Okan, "Milli Damar" iddiasıyla ilgili savcılığa kapalı zarf içinde verdiği isimlerin tamamının Yeni Şafak gazetesinde yayınlandığını söyledi. Okan, açıklamalarının devamında Yeni Şafak'la ilgili konuşmaya devam edince programın sunucusu araya girerek "Fidel bey gazetenin muhatabı olmadığı için sadece burada müdahale ediyorum. Çünkü size bir cevap vermek isteyeceklerdir. Ama şuanda ben bunu sağlayamıyorum" dedi.
fifelfarab - korkuyorum yalnızlıktan 03:57
fifelfarab - korkuyorum yalnızlıktan 172 izlenme - 5 yıl önce
fidel castro tökezledi 00:36
fidel castro tökezledi 271 izlenme - 8 yıl önce fidel castro tökezledi
fidel nadal - süper şarkı 04:44
fidel nadal - süper şarkı 229 izlenme - 8 yıl önce
fidelfarab ft mahluck - oyuncakçı 03:07
fidelfarab ft mahluck - oyuncakçı 211 izlenme - 6 yıl önce
Bayrakların Tarihi - Küba 04:50
Bayrakların Tarihi - Küba 64 izlenme - 1 yıl önce 1959'da iç savaş sonrası yapılan devrimden bu yana tek parti egemenliğine dayalı sosyalist bir yönetimle idare edilen Küba'nın ve bayrağının hikayesi, "Bayrakların Tarihi" serisinde.
Carlos Puebla - Y En Eso Llego Fidel 03:04
Carlos Puebla - Y En Eso Llego Fidel 38 izlenme - 1 yıl önce Anlamı "ve sonra fidel geldi" geldi olan Carlos Puebla'nın 1976'daki albümünden Fidel Castro için yapılmış bir şarkı. Düzgün bir çeviri bulamadım ancak şarkının ismi anlatıyor. Fidel Castro 87 yaşında, son nefesine kadar da emperyalizme karşı savaşmaya ant içti.
Fidel Farab -Bir Adım Uzakta 03:03
Fidel Farab -Bir Adım Uzakta 138 izlenme - 5 yıl önce "2011 albümünden" fidelfarab bir adım uzakta
fidel nadal - no estamos solos 03:11
fidel nadal - no estamos solos 150 izlenme - 8 yıl önce
Fidel Okan: 03:08
Fidel Okan: 69 izlenme - 3 yıl önce Fidel Okan: "tsk'daki Paralel Yapının Hedefi Çözüm Süreci"
37 Metreden Ders Niteliğinde Frikik 01:00
37 Metreden Ders Niteliğinde Frikik 95 izlenme - 4 yıl önce Deportivo Capiata İle Cerro Porteno Arasında Oynanan Paraguay 1. Lig Maçında Fidel Mino 37 Metreden Atılması Güç Bir Frikik Golüne İmza Attı.