Hoşgeldiniz!

fikri demir

Doğma Güneş-Mut'lu Fikri Demir. Söz-&müzik=-Mut'lu Fikri Demir.mut/mersin.. 04:40
Doğma Güneş-Mut'lu Fikri Demir. Söz-&müzik=-Mut'lu Fikri Demir.mut/mersin.. 1.017 izlenme - 2 yıl önce Doğma Güneş-'' bu şarkıyı! Maganda kurşun'uyla hayatını kaybetmiş insanlar için yaptım-sayğılarımla -Mut'lu Fikri Demir-Mut/Mersin. ''Şarkı sözü'' Ben sevdamı sende buldum.Gülüm koklanmadan soldum.Güzel sevdan bir ateşmiş.Yandım yandım da kül oldum.Doğma Güneş doğma güneş.Yarim uyur uyanmasın.Neler gördüm neler neler.Benyandım eller yanmasın.İnci dudum nazlı dudum.Hasret çektim yudum yudum.Sevmelere kıyamazken.Kör kurşunla geldi ölüm.Doğma güneş doğma güneş.Yarim uyur uyanmasın.neler gördüm neler neler.Ben yandım eller yanmasın.Fikri gayri yüzüm gülmez.Ağlarım göz yaşım dinmez.Figanımı kimse duymaz.Gitti yarim geri gelmez.Kurşun atan eller onmaz.Gitti yarim geri gelmez.Doğma güneş doğma güneş.yarim uyur uyanmasın.Neler gördüm neler neler.Ben yandım eller yanmasın.-'' maganda kurşun'uyla hayatını kaybetmiş insanlar için yaptım-sayğılarımla-söz&beste Fikri Demir.Mut/mersin.
Mutlu Fikri Demir- Sarı Kurdalem -(Hicaz Makamı) 04:48
Mutlu Fikri Demir- Sarı Kurdalem -(Hicaz Makamı) 464 izlenme - 3 yıl önce Mut'lu Fikri Demir-sarı kurdelem sarı. Sarı kurdelem sarı Dağlara saldım yari Dağlar kurbanın olsun aman Ah ah Tez gönder nazlı yari Yandım hey hey Hey hey Vallah yandım esmerim Ben esmeri badem ile Ben esmeri fındık ile Ben esmeri fıstık ile Beslerim İpek kuşak beldedir Saçakları yerdedir Dünyayı güzel sarsa Ah ah Yine gönlüm sendedir Ben esmeri badem ile Ben esmeri fındık ile Ben esmeri fıstık ile beslerim İpek kuşak beldedir Saçakları yerdedir Dünyayı güzel sarsa Ah ah, yine gönlüm sendedir Müzik : Malatyalı Fahri Kayahanemir-Sarı kurdalem-Hicaz makamı-
Ay Doğar Mut Kalesinden-Mut'lu Fikri Demir= Solist&ritimsaz(Davul)-Keman=kuttusi Baylan-Mut/mersin 01:15
Ay Doğar Mut Kalesinden-Mut'lu Fikri Demir= Solist&ritimsaz(Davul)-Keman=kuttusi Baylan-Mut/mersin 170 izlenme - 1 yıl önce ŞARKI SÖZÜ* -Ay doğar Mut kalesinden, ,kalenin neresinden,ben yarimi tanırım.kaysı toplayışından.Ak boya gara boya,sevmedim doya doya.Atladım indim bağa,zeytin dalı kırmağa,on iki yüssük takdım.kınalı on parmağa.Ak boya kara boya.Sevmedim doya doya.(Mut yöresi oyun havası.anonim)
Mutlu Fikri Demir-Sarım-Cümbüş İle(Mut Yöresi ) 05:20
Mutlu Fikri Demir-Sarım-Cümbüş İle(Mut Yöresi ) 68 izlenme - 10 ay önce Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .Sarım-Mutlu fikri demirCümbüş ile(mut yöresi ) .
ÖZGECAN ASLAN'a AĞIT-Mut'lu Fikri Demir.Mut-MERSİN 06:40
ÖZGECAN ASLAN'a AĞIT-Mut'lu Fikri Demir.Mut-MERSİN 172 izlenme - 3 yıl önce r*Şarkı sözleri*T*Mut'lu Fikri Demir-Onbir şubat Mersin-tarsus.Böyle vahşet görülmedi.İnsan olan böyle yapmaz.Okula gitti Özgecan.Söylen dostlar neden gelmez.İçim yanar,içim yanar.Özgecan'a içim yanar.2015 şubat onbir.Bir can için içim yanar.Özgecan'a içim yanar.Vuran elleri kırılsın.yakan elleri çürüsün.Özgecan hepimizin kızı.İzin ver ey devlet baba.Dar ağaçları kurulsun.İçim yanar içim yanar.özgecan'a içim yanar.2015 şubat onbir.Bir can için içim yanar.Böyle yazı olmaz olsun.Fikri der başımız sağ olsun.Caniler tükenmez amma.Asın aleme ibret olsun.-söz-müzik=fikri demir
Ağıt-  T B M Meclisi Ne 15 Temmuz 2016 Da Haince Kalkışmaya Ağıt-Kuttusi Baylan-Fikri Demir 04:46
Ağıt- T B M Meclisi Ne 15 Temmuz 2016 Da Haince Kalkışmaya Ağıt-Kuttusi Baylan-Fikri Demir 23 izlenme - 2 ay önce .Şarkı sözü T.B.M.Meclisi ne 15 temmuz 2016 da haince kalkışmaya ağıt)Kuttusi Baylan,Fikri Demir Rahmi Tiryaki,Mustafa Mete- video çekim=Sait Büyükçevik.Şarkı sözü-Ağıt-- T.B.M.Meclisi ne 15 temmuz 2016 da haince kalkışmaya ağıt)Kuttusi Baylan,Fikri Demir Rahmi Tiryaki,Mustafa Mete- video çekim=Sait Büyükçevik-Şarkı sözü-Ağıt-- T.B.M.Meclisi ne 15 temmuz 2016 da haince kalkışmaya ağıt)Kuttusi Baylan,Fikri Demir Rahmi Tiryaki,Mustafa Mete- video çekim=Sait Büyükçevik-Şarkı sözü-Ağıt-- T.B.M.Meclisi ne 15 temmuz 2016 da haince kalkışmaya ağıt)Kuttusi Baylan,Fikri Demir Rahmi Tiryaki,Mustafa Mete- video çekim=Sait Büyükçevik-Şarkı sözü-Ağıt-- T.B.M.Meclisi ne 15 temmuz 2016 da haince kalkışmaya ağıt)Kuttusi Baylan,Fikri Demir Rahmi Tiryaki,Mustafa Mete- video çekim=Sait Büyükçevik-
Köroğlu-Mut'lu Fikri Demir=solist&ritimsaz&davul-Kuttusi Baylan=keman-Mut Yöresi- Oyunhavası. Anonim 02:58
Köroğlu-Mut'lu Fikri Demir=solist&ritimsaz&davul-Kuttusi Baylan=keman-Mut Yöresi- Oyunhavası. Anonim 53 izlenme - 1 yıl önce KÖR OĞLU*ŞARKI ŞÖZÜ*=HEY HEY YİNEDE HEY HEY.BEN BİR KÖR OĞLUYUM DAĞDA GEZERİM EFEM DAĞDA GEZERİM.ESEN RÜZGARLARDAN HİLE SEZERİM.USTAM ÇABUK YAPTIR BENİM SAZIMI EFEM BENİM SAZIMI.DEMİR TOKMAK İLEN KAFAN EZERİM.HEY HEY. YİNEDE HEY HEY.DÜŞMAN GELDİ TABUR TABUR DİZİLDİ EFEM TABUR DİZİLDİ.ALNIMIZA KARA YAZI YAZILDI EFEM YAZI YAZILDI.TÜFENK İCAT OLDU MERTLİK BOZULDU EFEM MERTLİK BOZULDU.EĞRİ KILINÇ KININDA PASLANMALIDIR.EFEM PASLANMALIDIR.HEY HEY YİNDE HEY HEY.İSTANBULDAN ALDIM BEN BU BAKIRI EFEM BN BU BAKIRI.İNCİTMEYİN FUKARAYI FAKİRİ.EFEM TUNA SELİ GİBİ BOZ IRAKIYI İÇİP İÇİP EFELER ŞENLENMELİDİR EFEM ŞENLENMELİDİR.Köroğlu-Mut'lu Fikri Demir.Mut yöresi oyun oturak havası Söz&müzik anonim.amatör videom.
Mut'lu Fikri Demir- Haydi Haydi Atamaz Oldum -(Cümbüş) İle-Mut Türküsü -Anonim -Amatör Videom-İzles 04:33
Mut'lu Fikri Demir- Haydi Haydi Atamaz Oldum -(Cümbüş) İle-Mut Türküsü -Anonim -Amatör Videom-İzles 294 izlenme - 3 yıl önce *Şarkı sözü*.(anonim)bahçenize bir gül ektim biterse.benim vadem senden evvel yeterse haydi.eviniz önünden salım geçerse.atıver şalını salım üstüne haydi.haydi,hayd,i atamaz oldum.şu mut'unda poyrazından yatamaz oldum.haydi haydi atlı da geliyor. oyarin de gamzeleri tatlı da geliyor.Akşam ile ikindinin arası.yaktı beni kaşlarının karası haydi.bilmem hançer bilmem gönül yarası.bir kız yaraladı yaram var benim haydi.haydi haydi atmaz oldum şu mut'unda poyrazından yatamaz oldum.haydi haydi atlıda geliyor. oyarinde cilveleri tatlı da geliyor.Kalkmış gelmiş sartavuldan yayladan ela gözler gel gel eder durmadan haydi.benim yarim yeni gelmiş yayladan. hoşgeldine varamadım atalım haydi.haydi...anonim.mut yöresi..
Şu Dağları Delmeli.(Uy Uy Demeye Geldim)mut'lu Fikri Demir=kabak Kemane.&süleyman Çivi=kaval-Mut/m. 01:22
Şu Dağları Delmeli.(Uy Uy Demeye Geldim)mut'lu Fikri Demir=kabak Kemane.&süleyman Çivi=kaval-Mut/m. 100 izlenme - 2 yıl önce kemane.-Süleyman ... *şarkı sözü* şu dağları delmeli.kül edip elemeli içerim kan ağlıyor yarimi görmeyeli.uy uy demeye geldim.yari görmeye geldim.yavrum yaren nerende.merhem olmaya geldim.şu dağın arkasından öldüm yar sevdasından bileydim ayrılık var.giderdim arkasından.anonim.
Cezayir-Mut Türküsü-Mut Yöresi Anonim .mut'lu Fikri Demir. 03:15
Cezayir-Mut Türküsü-Mut Yöresi Anonim .mut'lu Fikri Demir. 98 izlenme - 2 yıl önce Şarkı sözü= Cezayirin gemileri yağlanır.yağlanırda dört bir yana yollanır.cezayir aman.sokakları mermer daşlı.güzelleri galem gaşlı cezayir.cezayir amman.Gebilere çürük tahta dayanmaz yiğitlere gaflet basmış uyanmaz cezayir amman.ocakları mermer daşlı.güzelleri galem gaşlı.cezayir.cezayir amman.Mut türküsü.anonim.Not=.Mut'ta bizim çocukluğumuzda.Cezayir müziği sade türküsüz olarak çalınır.gelin almöaya giderken ve asker uğurlanırken çalınırdı.sözleri sonradan uyarlandığını sanıyorum.Mut'lu Fikri Demir.
Issız Bir Köşede Birini Gördüm.mutlu Fikri Demir Amatör Videom.anonim. 05:37
Issız Bir Köşede Birini Gördüm.mutlu Fikri Demir Amatör Videom.anonim. 116 izlenme - 2 yıl önce *şarkı sözü* ıssız bir köşede birini gördüm.zavallı ah çekip,hıçkırıyordu.sorunca derdini ıslandı gözüm,onada benim gibi kötü vurmuşlar.ne kadar vefasız olursa olsun yinede peşinden gitmesen olmuyor aşkına her akşam.meyhanelerde ah ah çekerek içmesen olmuyor.olmuyor arkadaş.yanıp da sönmiyen bir ateş olduk.bizi söndürecek su yokmu yarap.zalimler aşkına mahkum olmuşuz.aşk mahkumlarına.af yokmu yarab.niceleri böyle yanıp gitmişler.sevenler hep böyle yansın gitsinmi sevdiyisek kalbimiz var diye sevdik sevenler hiç yoktan ölsün gitsinmi.
Keklik -Mut'lu Fikri Demir Cümbüş'le Mut Yöresi Folklor Oyun Havası Amatör Videom 02:08
Keklik -Mut'lu Fikri Demir Cümbüş'le Mut Yöresi Folklor Oyun Havası Amatör Videom 131 izlenme - 2 yıl önce *şarkı sözü*yar yar... nereden gelirsinMut kalesinden ne gezersin açlık belasından nerede yattın beyin konağında ne varıdı kupkuru yerde hey... kekliği düz ovada avlayalım kanadını çam dalına bağlayalım yar yar... buyurun arkadaşlar davetim var benim herkes kesesinden yesin içsin saltanatım var benim aslı yok yaylasında bin beş yüz koyunum var benim hey.Anonim.
Sarım-  Mut'lu Fikri Demir-(Mut Türküsü)-Bağlama=,ibrahim Dorla(Müzisyen)-Mut-Yöresi Anonim. 02:35
Sarım- Mut'lu Fikri Demir-(Mut Türküsü)-Bağlama=,ibrahim Dorla(Müzisyen)-Mut-Yöresi Anonim. 71 izlenme - 2 yıl önce *Şarkı sözü*.AMAN HEY BEN BİLİRİM BENİM İLEN OLANI.DOSTMU SANDIN HER YÜZÜNE GÜLENİ.ASLANSIN SEN SARIM SARILALIM YARİM.NERELİSİN CANIM AMAN AMAN BEN MUT'LUYUM GÜLÜM.AMAN HEY.BACACILAR YÜKSEK YAPAR BACAYI .ŞİMDİKİ KIZLAR KENDİ BULUR KOCAYI SARIM.ASLANSIN SEN SARIM.SARILALIM YARİM.NERELİSİN CANIM AMAN AMAN BEN MUT'LUYUM GÜLÜM.AMAN HEY.ODUNCULAR ODUN KESER BUDAKTAN.SARI GIZLA SARILIDA VERSEK DUDAKTAN SARIM.ASLANSIN SEN SARIM.SARILALIM YARİM.NERELİSİN CANIM AMAN AMAN BEN MUT'LUYUM GÜLÜM.AMAN HEY.DEMİRCİLER DEMİR DÖVER TUNÇ OLUR.SEVİP SEVİP AYRILMASI GÜÇ OLUR SARIM.ASLANSIN SEN SARIM.SARILALIM YARİM.NERELİSİN CANIM AMAN AMAN BEN MUT'LUYUM GÜLÜM.AMAN HEY ARMUDUN DALIDA GABAK BİŞERMİ BİŞERMİ.GOCASIZ AVRADIN GARNI ŞİŞERMİ SARIM. ASLANSIN SEN SARIM.SARILALIM YARİM.NERELİSİN CANIM AMMAN AMMAN BEN MUTLUYUM GÜLÜM.(mut OTURAK OYUN HAVASI mut yöresi..taşeli yöresi anonim.)
Fikri Demir- Kullar Olam 04:59
Fikri Demir- Kullar Olam 105 izlenme - 3 yıl önce Mut'lu Fikri Demir-kullar Olam Anonim Mut Taşeli Yöresi Folklor, Oyun Oturak Havası Amatör Videom.
Fikri Demir - Mendil bağladım yandan türküsü-Mut yöresi-Mut/mersin 04:15
Fikri Demir - Mendil bağladım yandan türküsü-Mut yöresi-Mut/mersin 69 izlenme - 2 yıl önce ''Türkü sözü'' Mendil bağladım yandan.aman seni severim candan.iki yerde yar olmaz.haydi ya ondan geç ya benden.öpmelere kıyamadım ben seni.dar yerlerde kıstırmadım ben seni.Mendilimi düreyim aç goynunu gireyim uyan uyan sar beni.aman yar olduğun bileyim.mendilimin yeşili.aman ben gaybettim eşimi.mendilim sende kalsın.aman sil gözünün yaşını.Mut yöresi oturak oyun havası.anonim.
Ben Kim'miyim-Mut'lu Fikri Demir-Söz=müzik=güfte=fikri Demir-Mut/mersin. 04:14
Ben Kim'miyim-Mut'lu Fikri Demir-Söz=müzik=güfte=fikri Demir-Mut/mersin. 44 izlenme - 1 yıl önce BEN KİM'MİYİM'' ben kim'miyim insan oğlu. Bir Allah''ın bir kuluyum. Hor gördüysen bu gün beni. Hor görürler bir gün seni. Kimin ahı kimde kaldı. Havalanan yere kondu. Söyle dünya kime kaldı. Vakti gelen yolcu oldu. Kimi yengem kimi teyzem. Kimi emmim kimi dayım. Hepisinden de aldım payım. Keser döner sapı döner. Hesabını sen gör bayım. Ne edep var nede haya. Hayalle çıkılmaz aya. Haram süt vermişler belli.Yaş kemalde amma telli . Kimi yengem kimi teyzem. Kimi emmim kimi dayım. Hepisinden de aldım payım. Keser döner sapı döner. Hesabını sen gör bayım. Gel Fikri'yi boşa yorma. Yalandan yüzüne gülme. Orta yerde sırrın verme. Yıkarlar bendini sonra. Kimi yengem kimi teyzem. Kimi emmim kimi dayım. Hepisinden de aldım payım. Keser döner sapı döner. Hesabını sen gör bayım. (Şiir Güfte söz&Müzik=Fikri Demir.)
Sevdim Seni Alamadım--Mut'lu Fikri Demir-Söz&güfte-Müzik= Fikri Demir-Mut/mersin 05:50
Sevdim Seni Alamadım--Mut'lu Fikri Demir-Söz&güfte-Müzik= Fikri Demir-Mut/mersin 53 izlenme - 2 yıl önce Sevdim seni alamadım-Mut'lu Fikri Demir-söz&güfte Fikri Demir-mut/mersin(Cümbüşle) Fikri Demir 2 Nisan, 13:36 · Şarkı sözü=''Sevdim seni alamadım'' GÖZLERİNDE KİRPİK OLSAM.AK GERDANDA BİR BEN OLSAM.SAÇLARIN ELİMLE ÖRSEM.SEVDİM SENİ BİLEMEDİN.BİLEMEDİN,BİLEMEDİN.SEVDİM SENİ BİLEMEDİN.ALAMADIM ALAMADIM.YAR BEN SENİ ALAMADIM.SEVDİM AMMA ALAMADIM.VAY.CAN ZALIMA GÖNÜL VERMİŞ GÜLLERİNİ DEREMEDİM VAY VAY.EVLERİNİN ÖNÜ İNCİR.SARMAYINAN GOLMU İNCİR.VAY.KALEM KAŞLIM BENİM OLSUN.KOLLARIMA VURUN ZİNCİR VAY.VAY.ALAMADIM ALAMADIM.GIZ BEN SENİ ALAMADIM.ALAMADIM YAR BEN SENİ ALAMADIM VAY.VAY.VAY.GEL SEVDİĞİM YAKMA BENİ.CANDAN ÇOK SEVERİM SENİ. AH GÖRSEYDİM GÜL SİNENİ. SEVDİM SENİ ALAMADIM.BİLEMEDİN, BİLEMEDİN SEVDİM SENİ BİLEMEDİN.ALAMADIM ALAMADIM.YAR BEN SENİ ALAMADIM VAY.Şiir&güfte=Fikri Demir.-Mut/Mersin.
Elifim Oy--Mut'lu Fikri Demir=(Ritimsaz(Davul)&kuttusi Baylanmut Taşeli Yöresi Oyun Havası.anonim. 01:50
Elifim Oy--Mut'lu Fikri Demir=(Ritimsaz(Davul)&kuttusi Baylanmut Taşeli Yöresi Oyun Havası.anonim. 67 izlenme - 2 yıl önce .şarkı sözü.=Elifde çıkmış aman minerenin başına.şavkıuda vurmuş aman kemerinin gaşına. elifim oy oy.elifim vay vay.Elif de çıkmış aman minareden el eder oy oy el eder vay.aman kaşı değil haydi gözü beni deli eder oy oy .haydi ay sandım aman elif kızın yüzünü vay vay yüzünü oy.haydi bulut sandım aman şalvarının tozunu vay vay.elifim oy.Mut&taşeli yöresi oyun havası. anonim
Mutlu Fikri Demir- Erzurumda Çevirdiler - Amatör Videom 04:21
Mutlu Fikri Demir- Erzurumda Çevirdiler - Amatör Videom 124 izlenme - 3 yıl önce Mut'lu Fikri Demir-Erzurum’dan Çevirdiler Yolumu Ben Bilirim Karakolun Yolunu Aman Yolunu Erzurum’dan Çevirdiler Yolumu Beş On Polis Bağladılar Kolumu Aman Kolumu Elleri Koynunda Edalı Gelin Edalı Gelin Başının Yazması Oyalı Gelin Sevdalı Gelin Toplanıp Da Bölük Bölük Geldiler Yüreğimi Delik Delik Deldiler Benim Burda Olduğumu Bildiler Elleri Koynunda Edalı Gelin Edalı Gelin Başının Yazması Oyalı Gelin Sevdalı Gelin-(Afyon/Emirdağ-Nurettin Şen-Mustafa Hoşsu )
Fikri Demir - Parmağında Yüzükler.kemençe. İle (Potburi.) Amatör Videom 04:22
Fikri Demir - Parmağında Yüzükler.kemençe. İle (Potburi.) Amatör Videom 76 izlenme - 3 yıl önce Mut'lu Fikri Demir.Parmağında yüzükler.(potburi).Kemençe. ile söz&müzik=Mustafa topaloğlu.anonim.
Fikri Demir - Konyalı 04:14
Fikri Demir - Konyalı 133 izlenme - 3 yıl önce *ŞARKI SÖZÜ*Konyalı.(Anonim). hey hey. haniyada benim elli dirhem pırasam .bir mum yaksam konyalımı arasam.yürü yürü.konyalım yürü.şimdi burdan geldi geçti konyalının biri.hey hey.hanıya benim şişedeki ırakım ırakım.içer içer geçmez benim marakım yürü yürü.konyalım yürü.şimdi burdan geldi geçti hovardanın biri.hey hey.neredeysen arayayım bulayımbulayım.gökte isen merdivenler kurayım yürü.yürü.konyalım yürü.şimdi burdan geldi geçti konyalının biri..taşeli yöresi Türküsü.
Şu Mut'unda Düzleri * Kaynak Kişi Hanifi Demir* Derleme Mut'lu Fikri Demir*müzik Anonim 04:04
Şu Mut'unda Düzleri * Kaynak Kişi Hanifi Demir* Derleme Mut'lu Fikri Demir*müzik Anonim 9 izlenme - 3 ay önce ''Şarkı sözü'' Mut yöresi 'Şu Mut'unda düzleri. kaynak kişi=Hanifi Demir.Derleme =Mut'lu Fikri Demir.Müzik=Anonim.Şu Mut'unda düzleri. kaynak kişi=Hanifi Demir.Derleme =Mut'lu Fikri Demir.Müzik=Anonim.Şu Mut'unda düzleri. kaynak kişi=Hanifi Demir.Derleme =Mut'lu Fikri Demir.Müzik=Anonim.
Kullar Olam-Mut'lu Fikri Demir=(Ritimsaz(Davul)&kuttusi Baylan=keman-Mut Taşmut Yöresi Oyun Havası 04:43
Kullar Olam-Mut'lu Fikri Demir=(Ritimsaz(Davul)&kuttusi Baylan=keman-Mut Taşmut Yöresi Oyun Havası 34 izlenme - 2 yıl önce KULLAR OLAM-mut yöresi oyun havası kullar olam--Mut'lu Fikri Demir=(Ritimsaz(Davul)&Kuttusi Baylan=keman-Mut---- Taşeli Yöresi-Mut Oyun Havası..anonim.Mut'lu Fikri Demir-Kullar olam-Mut türkü sözü -mut oyu havası.Kullar olam anam seni doğuran anaya,süt vermişler haydi senin gibi sunaya vay vay.altın bağlar aman kız başındaki yazmaya,yazmaya vay vay.kalk gidelim aman usul boylum gezmeye vay vay.haydi ben bilemem aman karanlıkta geleni geleni vay vay.dost mu sandın haydi her yüzüne güleni vay vay.mut yöresi.anonim. —
Mutlu Fikri Demir - Develi 02:50
Mutlu Fikri Demir - Develi 110 izlenme - 3 yıl önce *ŞARKI SÖZÜ*-Çek deveci develeri sulansın amman,sulansın amman,sulansın da,haydi akan sular bulansın annem annem,annem.meram yolunda ,heybe dalında,yollara düşmüş,kendi halında.hop develi densiz,gerdanlar bensiz,sen olsan bensiz.ben olmam sensiz.aman haydi ataşına aman dabancama şeridi amman şeridi amman.haydi yüreğimde aman yağ galmadı eridi annem,annem annem, meram yolunda,heybe dalında,yollara düşmüş kendi halında,çek deveci develeri yokuşa amman yokuşa amman.gül memeler aman bir birine tokuşa annem annem,annem.hop develi daylak severler aylak,gonyak mı içtin her yanı oynak.meram yolunda heybe dalında yollara düşmüş kendi halında.çek deveci develeri enğine amman engie vay vay.şimdi rağbet haydi güzel ilen zenğine annem annem annem.meram yoluda.heybe dalında,yollara düşmüş kendi halında.(anonim)
Mut'lu Fikri Demir'den Zeytin Dalları 04:07
Mut'lu Fikri Demir'den Zeytin Dalları 65 izlenme - 3 yıl önce Mut'lu Fikri Demir-zeytin Dalları.zeybek - Mut Taşeli Yöresi Folklor Oyun Havası.anonim.
Mutlu Fikri Demir- Atım Araptır-Amatör Videom 02:09
Mutlu Fikri Demir- Atım Araptır-Amatör Videom 118 izlenme - 3 yıl önce Mut'lu Fikri Demir-Atım araptır-Atım araptır benim amman amman Haydi yüküm şaraptır benim vay vay Bu yıl bölye giderse amman amman Haydi halim haraptır benim vay vay Emişim gümüşüm bir hoşum vay vay Çokça da içmişim sarhoşum vay vay Atım kara ben kara amman amman Haydi kalk gidelim ılgara vay vay Ilgar bize n'eylesin amman amman Haydi kalk gidelim kızlara vay vay Emişim gümüşüm bir hoşum vay vay Çokça da içmişim sarhoşum vay vay Kaynak:
51 - Fikri Demir - Şu Dağların Yükseğine Erseler 04:22
51 - Fikri Demir - Şu Dağların Yükseğine Erseler 175 izlenme - 3 yıl önce *ŞARKI SÖZÜ*-Şu dağların yükseğine erseler Lale sümbül mor menevşe derseler Bir güzeli bir çirkine verseler Güzel ağlar çirkin güler bir zaman Yükseğinde olur şahin yuvası Endim engine Avşar ovası Kabul olur güzellerin duası Haktan sevdiğini diler bir zaman Vara vara vardık Alma Deresi Uzak kaldı nazlı yarin arası Artıyor dinmiyor gönül yarası Mevla’m dermanını salar bir zamanAmmatör videom.söz=Musa eroğlu..Mut yöresi.
Aslan Mustafa - Fikri Demir - Taşeli Mut Yöresi. 01:44
Aslan Mustafa - Fikri Demir - Taşeli Mut Yöresi. 18 izlenme - 8 ay önce ASLAN MUSTAFA,Fikri Demir, taşeli mut yöresi.aslan mustafam. ASLAN MUSTAFA,Fikri Demir, taşeli mut yöresi.aslan mustafam. ASLAN MUSTAFA,Fikri Demir, taşeli mut yöresi.aslan mustafam. ASLAN MUSTAFA,Fikri Demir, taşeli mut yöresi.aslan mustafam. ASLAN MUSTAFA,Fikri Demir, taşeli mut yöresi.aslan mustafam.
Mutlu Fikri Demir- Zeytin Gözlüm- (Hüseyni Makamı )-Amatör Videom 02:52
Mutlu Fikri Demir- Zeytin Gözlüm- (Hüseyni Makamı )-Amatör Videom 96 izlenme - 3 yıl önce Mut'lu Fikri demir-zeytin gözlüm-(Hüseyni makamı)-Zeytin gözlüm sana meylim nedendir Bu sevmenin kabahati kimdedir Gül olmuşsun dikenlerin bendedir Zeytin gözlüm uzaklarda işin ne Şarkıları düşürürüm peşine Zeytin gözlüm özlem ektim yollara Rast gelirsen halimi sor onlara Gül kurusu akşamlar senden yana Zeytin gözlüm uzaklarda işin ne Şarkıları düşürürüm peşine
Mutlu Fikri Demir - Etek Sarı Sen Etekten Sarısın 05:45
Mutlu Fikri Demir - Etek Sarı Sen Etekten Sarısın 108 izlenme - 3 yıl önce *Şarkı sözü*-Etek sarı sen etekten sarısın.- Etek Sarı Sen Etekten Sarısın Kurban Olam Beydağının Karısın Sordum Sual Ettim Kimin Yarısın Ben Sormadan Dolu Gibi Döküyü Bir Köynek Diktirdim Kolu Düğmeli Herkes Kaderine Boyun Eğmeli Deli Gönlüm Çirkine Bel Bağlama Sevdiğin Yar Malatya'yı Değmeli Bir Köynek Diktirdim Hasa Bezinden Alem Düşman Oldu Senin Yüzünden Eğer Gurbet Ele Gider Dönersem Ahdım Vardır Öpeceğim Yüzünden-Malatya/Arguvan-Hasan Durak