Hoşgeldiniz!

Filiz Aker

Vatan Şaşmaz Otel Odasında Öldürüldü! 02:00
Vatan Şaşmaz Otel Odasında Öldürüldü! 20.715 izlenme - 10 ay önce Beşiktaş'ta ünlü bir otel odasında sunucu Vatan Şaşmaz sevgilisi Filiz Akel tarafından öldürüldü. Vatan Şaşmaz ile cesedi bulunan Filiz Aker'in yaklaşık bir aydır otelde kaldığı belirtildi. İddiaya göre, Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker odada tartışmaya başladıktan sonra Filiz Aker, kaçmaya çalışan Vatan Şaşmaz'a arkasından 3-4 el ateş ederek öldürdü. Daha sonra manken Filiz Aker intihar etti.
Vatan Şaşmaz'ın Yakın Arkadaşından Cinayetle İlgili Enteresan Yorum 02:20
Vatan Şaşmaz'ın Yakın Arkadaşından Cinayetle İlgili Enteresan Yorum 10.929 izlenme - 10 ay önce Sanat dünyasının kara kutularından biri olan ve hem cinayeti işleyen Filiz Aker’e, hem de maktül Vatan Şaşmaz’a yakınlığıyla bilinen Sisi lakaplı Seyhan Soylu, esrarengiz cinayet hakkında ilginç teoriler üretiyor.
Filiz Aker'in Yıllar Önce Rol Aldığı Film (Kurtlar Geceyi Sever) 04:13
Filiz Aker'in Yıllar Önce Rol Aldığı Film (Kurtlar Geceyi Sever) 8.406 izlenme - 10 ay önce Vatan Şaşmaz'ı Beşiktaş'taki otel odasında öldürüp intihar eden Filiz Aker'in oynadığı filmden sahne ortaya çıktı. Türkiye'nin konuştuğu cinayeti işleyen Filiz Aker, 1988 yılında Tolga Savacı ile Kurtlar Geceyi Sever filminde rol almıştı. Filiz Aker yıllar önce oynadığı o filmde Arzu karakterini canlandırıyordu. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Dora Ercan: Teyzem Beni Vatan Şaşmaz'la Cesetleri Şişmesin Diye Çağırmış (Söylemezsem Olmaz) 01:39
Dora Ercan: Teyzem Beni Vatan Şaşmaz'la Cesetleri Şişmesin Diye Çağırmış (Söylemezsem Olmaz) 1.295 izlenme - 5 ay önce Vatan Şaşmaz'ı öldürüp daha sonra da intihar eden Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan, "O gün otelde olmamın sebebi, teyzem bana görev vermiş, cesetler şişmesin diye oradaymışım." dedi.
Vatan Şaşmaz'ın Çocuklar Duymasın'daki Son Sahnesi 01:20
Vatan Şaşmaz'ın Çocuklar Duymasın'daki Son Sahnesi 2.141 izlenme - 9 ay önce Bir otel odasında Filiz Aker, tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz'ın, Çocuklar Duymasın'daki son sahnesi yayınlandı. Şaşmaz'ın "Ne olacak Fenerbahçe'nin hali" son sözü oldu. 27 Ağustos'ta cinayete kurban giden Vatan Şaşmaz'ın rol aldığı 'Çocuklar Duymasın' yeni bölümüyle ekranlardaydı. Dizinin dün akşamki bölümünde Vatan Şaşmaz son kez izleyici karşısına çıktı. Şaşmaz'ı görenler gözyaşlarını tutamadı. "NE OLACAK FENERBAHÇE'NİN HALİ?" Şaşmaz'ın sahnelerinin yayınlandığı anlarda sosyal medya da ünlü sunucuyu konuştu. Vatan Şaşmaz'ın Dizideki son sözleri ise "Ne olacak bu Fenerbahçe'nin hali Haluk Abi" oldu...
Filiz Aker'in En Son Görüştüğü Kadın Konuştu 04:18
Filiz Aker'in En Son Görüştüğü Kadın Konuştu 1.275 izlenme - 10 ay önce Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, eski manken Filiz Aker tarafından 4 el ateş edilerek öldürüldü. 5 yıldızlı otelde gerçekleşen cinayetin ardından Filiz Aker ise intihar etti. Olaya şahit olan Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan ise yaşananları anlattı. Dora Ercan'ın eşi ise, "Biz teras katındaydık. Teyzesi de ya 10 ya da 11. katta kalıyordu. Gitti biz orada ne oldu ne bitti, hiç bir şeyden haberimiz yok." dedi. Dora Ercan, gazetecilerin Filiz Aker'in ruh haline ilişkin soruya ise, "Benimle vedalaşır gibi konuşuyordu. Amerika'da yaşıyor kendisi. 'Bugün çok mutluyum, benim mutluluğum seni üzebilir. Güçlü ol'" dedi. ========================================= İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://bit.ly/IHA-Abone İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi http://www.iha.com.tr İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/iha.com.tr https://twitter.com/ihacomtr https://instagram.com/ihacomtr/ https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/ İhlas Haber Ajansı hakkında http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
Vatan Şaşmaz & Yasemin Adalı Düğün Hikayesi 03:21
Vatan Şaşmaz & Yasemin Adalı Düğün Hikayesi 1.329 izlenme - 10 ay önce Vatan Şaşmaz ve Yasemin Adalı düğün hazırlıklarını "Düğün Hikayesi" adı altında klip yapmıştı... Düğünden önce gelin ve damadın hazırlık görüntüleri ve düğün görüntüleri yer alan klipte çiftin mutluluğu izleyenlere duygusal anlar yaşatıyor.
Seyhan Soylu: Filiz Aker 16 Yıl Önce Tarkan İle Aşk Yaşadı 02:07
Seyhan Soylu: Filiz Aker 16 Yıl Önce Tarkan İle Aşk Yaşadı 860 izlenme - 10 ay önce Türkiye Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker'in ölümlerini konuşurken gece yarısı Seyhan Soylu'dan şok bir iddia gelmiş. Seyhan Soylu, Filiz Aker ile Tarkan Tevetoğlu arasında geçmişte 16 yıl önce büyük bir aşk yaşandığını söylemiş.
Su Toplamış Eli Medikament ile Tedavi Etmek 00:21
Su Toplamış Eli Medikament ile Tedavi Etmek 2.565 izlenme - 3 yıl önce Ali karısı Ayşe'den (Defne Yalnız) Almanya'da oturma izni alabilmek için anlaşmalı olarak ayrılır, Almanya'ya işçi olarak gider. Ardından sözleşmeli olarak Helga (Filiz Aker) adında bir kadınla evlenir. 5 sene çalışıp ülkesine dönecekken Helga boşanmayı reddeder ve 40 bin mark ister. Ali parayı çok bulur ve parasını ödememek için Helga ile köyüne döner. Bundan sonra ise Ali'nin Helga'yı köy hayatından bezdirip ülkesine geri yollama çabaları başlar Filmin adı : Alman Avrat 40 Bin Mark
Filiz Aker'in Yeğeninden Vatan Şaşmaz Açıklaması 03:25
Filiz Aker'in Yeğeninden Vatan Şaşmaz Açıklaması 300 izlenme - 10 ay önce Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz'ın öldürüldüğü 5 yıldızlı otel önündeki hareketlilik sürüyor. Acı haberi alan ünlü oyuncu Saruhan Hünel ile Filiz Aker'in en son yemek yediği kişi, yeğeni Dora Ercan otel önüne geldi. Burada bir süre bekleyen Saruhan Hünel ve Dora Ercan basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.
Vatan Şaşmaz'ın Ölmeden Önceki Yeni Görüntüleri, Dora Ercan ile Yanyana... 04:45
Vatan Şaşmaz'ın Ölmeden Önceki Yeni Görüntüleri, Dora Ercan ile Yanyana... 260 izlenme - 10 ay önce Vatan Şaşmaz'ın Ölmeden Önceki Yeni Görüntüleri, Dora Ercan ile Yanyana... Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Filiz Aker - Muhabet Bağı - Yar Saç 03:41
Filiz Aker - Muhabet Bağı - Yar Saç 1.483 izlenme - 4 yıl önce Sahnede Fasıl Söylerken.. :)
Filiz Aker’in Kendisi İçin Hazırlattığı Mezarlık 00:37
Filiz Aker’in Kendisi İçin Hazırlattığı Mezarlık 193 izlenme - 10 ay önce Ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar eden eski manken Filiz Aker'in kısa bir süre önce kendisi için yaptırdığı mezarlık...
Seyhan Soylu: Vatan Şaşmaz'ın Cinsel İlişki Anlarının Ekran Görüntüsünü Gördüm 15:06
Seyhan Soylu: Vatan Şaşmaz'ın Cinsel İlişki Anlarının Ekran Görüntüsünü Gördüm 200 izlenme - 8 ay önce Filiz Aker'in ağabeyi Sümer Bayer'in "Vatan Şaşmaz'ın 57 ünlü isimle cinsel ilişki görüntüsü var." iddiasını dile getiren televizyoncu Seyhan Soylu, "Ekran görüntüsünü gördüm." dedi. Beyaz TV'de Söylemezsem Olmaz'ın programına bağlanan Sisi lakaplı televizyoncu Seyhan Soylu, "Filiz Aker'in ağabeyi Sümer Bayer'in iddia ettiği Vatan Şaşmaz'ın cinsel ilişki anların ekran görüntülerini gördüm." ifadelerinde bulundu. CİNSEL İLİŞKİ GÖRÜNTÜLERİNİ RESMEN DOĞRULADI Filiz Aker'in ağabeyi Sümer Bayer, "Vatan Şaşmaz'ın 57 ünlü isimle cinsel ilişki görüntüleri var." dedi. Bu iddiaları yayınlayan Seyhan Soylu, "Filiz Aker'in ağabeyi bana Vatan'ın cinsel ilişki anların ekran görüntüsünü attı. 'Ben lütfen bunları atma bu işe dahil olmak istemiyorum' diye cevap verdim. dedi.
Vatan Şaşmaz Toprağa Veriliyor 03:27
Vatan Şaşmaz Toprağa Veriliyor 243 izlenme - 10 ay önce Beşiktaş’ta lüks bir otelde eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz, Çengelköy mezarlığına defnediliyor.
Sunucu Vatan Şaşmaz'ın Öldürülmesi! 01:51
Sunucu Vatan Şaşmaz'ın Öldürülmesi! 159 izlenme - 10 ay önce Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, Beşiktaş'taki Conrad Otel'de eski manken olduğu belirtilen Filiz Aker isimli kadın tarafından 4 kurşunla sırtından vurularak öldürüldü. Aker daha sonra aynı tabancayla intihar etti.
Filiz Aker Neden Eldiven Taktı? 01:30
Filiz Aker Neden Eldiven Taktı? 197 izlenme - 10 ay önce Türkiye bu olay ile sarsıldı. Vatan Şaşmaz'ın bir dönem aşk yaşadığı eski manken Filiz Aker'in önce ünlü sunucuyu sonra intihar etmesinin yankıları devam ediyor. Vatan Şaşmaz'ı öldüren, ardından intihar eden Filiz Aker'in silahı kullandığı sağ elinde bir eldiven olması dikkat çekti. Aker'in eldiveni ne amaçla taktığı henüz bilinmiyor. Cinayeti planladığı ihtimali üzerinde duruluyor. ELDEKİ ELDİVENİN SIRRI İstanbul, Conrad Otel'de Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz'ın otele ve otel odasına girişine ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Aker, Şaşmaz'ı 4 kurşunla öldürdükten sonra intihar etmişti. Videoda Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ayrı ayrı odaya girdikleri görülüyor. Cinayet ve intihar sonrası güvenlik görevlilerin odaya gelişi de videoda var. Vatan Şaşmaz'ı öldürüp intihar eden Filiz Aker'in, silahı kullandığı sağ elinde bir eldiven olduğu da belirlendi. Aker'in eldiveni ne amaçla taktığı henüz bilinmiyor. Ancak cinayeti planladığı ihtimali üzerinde duruluyor.
Vatan Şaşmaz'ı Öldüren Filiz Aker'in Yeğeni Konuştu 04:18
Vatan Şaşmaz'ı Öldüren Filiz Aker'in Yeğeni Konuştu 190 izlenme - 10 ay önce Vatan Şaşmaz'ı öldüren Filiz Aker'in yeğeni oryantal Dora, teyzesiyle olan son konuşmalarını anlattı.
Filiz Aker’in Yeğeninden Çarpıcı Açıklamalar 01:16
Filiz Aker’in Yeğeninden Çarpıcı Açıklamalar 147 izlenme - 10 ay önce Ünlü oyuncu Vatan Şaşmaz’ı öldüren Filiz Aker’in cenazesi Kartal Soğanlık Gasilhanesine götürüldü. Basın mensuplarına açıklamada bulunan Aker’in yeğeni Gürbüz Acar, ”Şoklardayım teyzem öldü. O tarafa da Allah rahmet eylesin. Herkes bir şey söylüyor kimse bilmeden konuşmasın” dedi.
Filiz Aker'in Abisi Sümer Bayer:  Vatan Şaşmaz Kardeşimi Dolandırdı 04:57
Filiz Aker'in Abisi Sümer Bayer: Vatan Şaşmaz Kardeşimi Dolandırdı 147 izlenme - 10 ay önce Sunucu Vatan Şaşmaz'ı öldürüp peşinden intihar eden eski manken Filiz Aker'in abisi Sümer Bayer Vatan Şaşmaz'ın kardeşini dolandırdığını söyledi.
Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in Otele Ve Odaya Giriş Anı 01:31
Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in Otele Ve Odaya Giriş Anı 133 izlenme - 10 ay önce Eski manken Filiz Aker tarafından öldürülen ünlü sunucu Vatan Şaşmaz'ın otele giriş yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde; Vatan Şaşmaz otele girdikten sonra odaya çıkıyor, ardından da Filiz Aker odaya giriyor. Daha sonra ise, Aker'in yeğeni otelin güvenlik görevlileri ile beraber odanın önünde görülüyor.
Filiz Aker'in Abisi Seyhan Soylu ile Vatan Şaşmaz Kaset İddiasını Konuştu 04:47
Filiz Aker'in Abisi Seyhan Soylu ile Vatan Şaşmaz Kaset İddiasını Konuştu 72 izlenme - 8 ay önce Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker'in Abisi Sümer Bayer Seyhan Soylu'yu arayıp, elinde kasetlerin olduğunu söyledi. Ve cinayetin kasetler için işlendiğini aktardı.
Vatan Şaşmaz'ın Cenazesine Birçok Ünlü Akın Etti 03:16
Vatan Şaşmaz'ın Cenazesine Birçok Ünlü Akın Etti 105 izlenme - 10 ay önce Pazar gecesi Beşiktaş'taki 5 yıldızlı bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen sunucu Vatan Şaşmaz, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye katılan eski manken Tuğba Özay, Vatan Şaşmaz’ı öldüren Filiz Aker’e sapkın ifadesinde bulundu. İstanbul’da Beşiktaş’taki Conrad Otel’de eski manken Filiz Aker tarafından 4 kurşunla sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye birçok ünlü isim katılırken eski manken Tuğba Özay, “Vatan sapkın bir insanın kurbanı oldu, başka hiçbir açıklaması yok” dedi. “Vatan, sapkın bir insanın kurbanı oldu” Vatan Şaşmaz’ı sapkın birinin kurban ettiğini dile getiren eski manken Tuğba Özay, “Çok üzgünüm, hepimiz çok sarsıldık. 3 gün öncesinde beraberdik. Eskileri yad ettik, baba olmak istediğini söyledi. Bana da dedi ki ‘Tuğba 43 yaşındayım 60 yaşıma geldiğimde çocuğum ergen olacak, sen de elini çabuk tut’ dedi. Vatan bu camiada değerleriyle yaşayan yozlaşmamış, dejenere olmamış, saygın çok değerli bir insandı. Benim kanıma dokunuyor kardeşimin arkasından aslı astarı olamayan acımasızca sözler. Vatan öyle bir insan değil, Filiz Aker’in yeğeni Dora açıklama yaptı. Vatan sapkın bir insanın kurbanı oldu, başka hiçbir açıklaması yok” dedi. Sanat ve sinema dünyasından ünlüler de cenazede Vatan Şaşmaz’ın hayatını kaybetmesinin ardından çıkan haberlere tepki gösteren Ömür Gedik, “Vatan ile sürekli ‘insanlara, hayvanlara nasıl yardım edebiliriz’ diye iyilik konuşurduk. Bazı insanların kalbinin güzelliği yüzüne yansır, o da öyle bir insandı. Ben bunları hiç hakettiğini düşünmüyorum. Arkasından çıkan kötü niyetli haberlere de çok üzülüyorum” diye konuştu. Cenazeye katılan ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli, “En son 12 Haziran’da görüştük, çok fazla etkinlikte bir arada oluyorduk. İnanmakta güçlük çekiyorum hala. Çok hoşsohbet cana yakın biriydi, ahbaplığımız eskiye dayanır. Hepimizin başı sağolsun Allah rahmet eylesin” diye konuştu. Vatan Şaşmaz’ın herkesin sevdiği biri olduğunu dile getiren oyuncu Saruhan Hünel ise, “Söyleyecek çok şey yok, çok üzgünüz. Herkesi şok edecek bir durum oluştu. Kıymet verdiğimiz biriydi, yazılanlardan da görüyorsunuz herkesin sevdiği saydığı benim de dertleştiğim bir dostumdu. Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Filiz Aker'in Abisi: Kardeşim Vatan Şaşmaz'ı Daha Öncede Öldürmek İstedi 05:05
Filiz Aker'in Abisi: Kardeşim Vatan Şaşmaz'ı Daha Öncede Öldürmek İstedi 103 izlenme - 10 ay önce Filiz Aker'in cezaevinden izinli çıkan ağabeyi Sümer Bayer, kardeşinin Şaşmaz'ı daha önce de öldürmek istediğini açıkladı.Beyaz ana haber'de yayınlanan o röportaj
Dora Ercan: Vatan'ın Hiçbir Suçu Yok 03:32
Dora Ercan: Vatan'ın Hiçbir Suçu Yok 74 izlenme - 10 ay önce Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, eski manken Filiz Aker tarafından 4 el ateş edilerek öldürüldü. 5 yıldızlı otelde gerçekleşen cinayetin ardından Filiz Aker ise intihar etti. Olaya şahit olan Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan ise yaşananları anlattı. Olay sonrası gözyaşlarına boğulan Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan, "İkisi için de çok üzüldüm. Allah Vatan'ın ailesine sabır versin. Biz zaten burada eşimle beraber oturuyorduk. O da bizimleydi. Yukarı çıktı. 'Yarım saat işim var geleceğim sonra' dedi. Sonra aradım telefonu kapalı. Zaten duygusal konuşmalar da yapıyordu. Dedim acaba kendine zarar mı verecek diye. Biz sonra güvenlik aldık yanımıza yukarı çıktık. Sonra Vatan'ın yerde cenazesini gördüm. Kapı kapalıydı. Herhalde dedim oda kendisine zarar verdi. Arkadaşım gelecek dediği kişi Vatanmış" dedi. Dora Ercan'ın eşi ise, "Biz teras katındaydık. Teyzesi de ya 10 ya da 11. katta kalıyordu. Gitti biz orada ne oldu ne bitti, hiç bir şeyden haberimiz yok." dedi. Dora Ercan, gazetecilerin Filiz Aker'in ruh haline ilişkin soruya ise, "Benimle vedalaşır gibi konuşuyordu. Amerika'da yaşıyor kendisi. 'Bugün çok mutluyum, benim mutluluğum seni üzebilir. Güçlü ol'" dedi.
Tamer Karadağlı: Vatan Şaşmaz Çok Efendiydi 04:18
Tamer Karadağlı: Vatan Şaşmaz Çok Efendiydi 82 izlenme - 10 ay önce Oyuncu Tamer Karadağlı dün akşam saatlerinde manken Filiz Aker tarafından öldürüldüğü iddia edilen Vatan Şaşmaz ile ilgili konuştu. Tamer Karadağlı, Vatan Şaşmaz'ın herkesin sevdiğini ifade etti. Tamer Karadağlı Vatan Şaşmaz Filiz Aker
Vatan Şaşmaz'ın Son Yolculuğuna Uğurlanması (29 Ağustos 2017) 03:59
Vatan Şaşmaz'ın Son Yolculuğuna Uğurlanması (29 Ağustos 2017) 63 izlenme - 10 ay önce Eski manken Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazı önce sevenleri cami avlusunu doldururken, avluda oluşan kalabalık havadan görüntülendi. Beşiktaş’ta bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz, Gültepe Birlik Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına çok sayıda ünlü isim ve sevenleri akın etti. Sevenlerinin cami avlusunu doldururken oluşan kalabalık havadan görüntülendi.
Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in Cenazeleri Adli Tıp Kurumuna Gönderildi 00:59
Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in Cenazeleri Adli Tıp Kurumuna Gönderildi 75 izlenme - 10 ay önce Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in cenazeleri Adli Tıp Kurumuna gönderildiİSTANBUL - Vatan Şaşmaz'ın ve intihar eden Filiz Aker'in cenazesi Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Filiz Aker'in Yeğeni Gürbüz Acar'ın Son Dakika Açıklaması 04:54
Filiz Aker'in Yeğeni Gürbüz Acar'ın Son Dakika Açıklaması 66 izlenme - 10 ay önce Filiz Aker'in Yeğeni Gürbüz Acar'ın Son Dakika Açıklaması Vatan Şaşmaz'ın katil zanlısı olarak iddia edilen Filiz Aker'in yeğeni Gürbüz Acar'ın son dakika açıklaması olay oldu... Filiz Aker Gürbüz Acar Vatan Şaşmaz
Ünlü Sunucu Vatan Şaşmaz Eski Manken Filiz Aker Tarafından Öldürüldü 06:11
Ünlü Sunucu Vatan Şaşmaz Eski Manken Filiz Aker Tarafından Öldürüldü 61 izlenme - 10 ay önce Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz eski manken Filiz Aker tarafından öldürüldü Vatan Şaşmaz'ı öldüren Filiz Aker intihar ettiİSTANBUL - Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, eski manken Filiz Aker tarafından 4 el ateş edilerek öldürüldü.