Hoşgeldiniz!

Filozof Videoları

Ravi - Filozof L 2011 03:13
Ravi - Filozof L 2011 1.035.312 izlenme - 6 yıl önce
MC Dandik Fragmanı 02:21
MC Dandik Fragmanı 47.590 izlenme - 3 yıl önce Başrollerinde Lemi Filozof ve Ragga Oktay'ın oynadığı 2013 yerli komedi yapımı Mc Dandik filminin resmi fragmanı. Öksüz bir çocuk camide polisler tarafından bulunur ve adını Dandik koyarlar. Yıllar sonra Dandik’in beraber büyüdüğü kız karşısına çıkar. Kötü bir adam da kıza kafayı takmıştır ve ona senet imzalattırır. Dandik de senedi ödeyip kızı kurtarmak ister. O sırada ‘Yetenek Avcısı’ diye bir yarışma düzenlenir. Zamanında çok popüler olan fakat yediği kazıklardan piyasaya küsen bir ustanın peşine düşerler. Yarı deli yarı derviş Mc Sallama. Herkesin içinde ezilmiş, tokatlanmış zavallı bir dandik vardır. Temiz, terbiyeli bir çocuğun çabasını birçok insan örnek alacak. Filmin bir önemli özelliği de Türk sinemasında benzeri olmayan kalitede müzikleri ve dansları olması. 6 Aralık 2013 Türkiye ve Avrupa'da sinemalarda!
9 Yaşındaki Filozof Çocuk 02:40
9 Yaşındaki Filozof Çocuk 13.872 izlenme - 3 yıl önce 9 Yaşındaki Filozof Çocuk Birçok Yetişkinin Cevaplayamadığı Soruları Yanıtlıyor.
Bu Videoyu Ölmeden İzleyin  !! 13:02
Bu Videoyu Ölmeden İzleyin !! 4.747 izlenme - 2 yıl önce BU VİDEOYU ÖLMEDEN İZLEYİN İNANÇ DELİLLER BİLİMSEL FELSEFE FİLOZOF ATEİZM İSLAM DEİZM MÜSLÜMAN TANRI ALLAH BİLİM TEORİSİ EVREN DİN ÜNLÜLER KURAN AYETLER etiketler: vcd çocuklar için islami dini içerikli filmler yeni video etiketleri kadınlar ve erkek için kişiliğe önemli etkileri etiketler dini videolar google haberler beşiktaş fenerbahçe galatasaray youtube facebook twiter face vodafone turkcell avea yeni bölüm sezon iddaa son part full hd izle fragman özet maç full hd kalite yorumu futbol gol oyun bölümü tek link fotoğraflar görüntüler ne nedir nasıl yapılır video mynet haber kız kızlar çeviri e okul gibi...Soner Sarıkabadayı'nın son parçası yara bandı ilk kez Şarkı Sözler i: com
Osman Pamukoğlu - Malazgirt Savaşı Anıları 06:42
Osman Pamukoğlu - Malazgirt Savaşı Anıları 3.924 izlenme - 1 yıl önce Osman Pamukoğlu Türk emekli tümgeneral, yazar ve siyasetçi. Hak ve Eşitlik Partisi'nin (HEPAR) kurucu ve ilk genel başkanı verdiği konferansta Ömer Hayyam adlı islam filozofunun gözünden 1071 malazgirt savaşını anlattı ve çok dikkat çeken detaylı noktalara değindi.İyi seyirler.
Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 02:05
Tanrı'nın Varlığı 3 Sebepten Ötürü Bilinemez 3.638 izlenme - 1 yıl önce Konuşmanın tamamı: http://www.youtube.com/watch?v=XQyFRY... Felsefe Günleri'nde konuşan Prof. Dr. Örsan Öymen ünlü, şüpheci Yunan filozof olan Sextus Empirikus'un (Empirizmin kurucusudur) Tanrı'nın varlığının niçin bilinemeyeceğine dair 3 maddelik argümanına değiniyor. Sextus Empirikus kimdir? http://tr.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... İngilizce Vikipedi'de daha ayrıntılı bilgi yer alır: http://en.wikipedia.org/wiki/Sextus_E... Felsefe Günleri'nin tüm bölümleri için: http://www.youtube.com/playlist?list=...
BBG Evindeki Çarpık İlişkiler - Pazar Keyfi 08:02
BBG Evindeki Çarpık İlişkiler - Pazar Keyfi 3.282 izlenme - 2 yıl önce Yaklaşık 12 sene önceki Biri Bizi Gözetliyor evindeki dedikoduları konu alan bir videoyla karşınızdayım sayın Alkışlarla Yaşıyorum sakinleri. Görünen o ki BBG Melih evdeki dişi sineği bile affetmemiş ve her ne hikmetse ben 12 yıl önceki heyecanla izledim bu çalışmayı. Size de nostalji olur umarım.
Hayatı Tesbih Yapmış Filozof Çocuk 02:40
Hayatı Tesbih Yapmış Filozof Çocuk 7.000 izlenme - 4 yıl önce Günümüzdeki çocuklardan beklenmeyecek sözler ve farkındalık ile bizleri utandırıyor. Alkışlayalım ve söyledikleri hakkında düşünceye dalalım.
Mandıra Filozofu Filmi Fragmanı 02:03
Mandıra Filozofu Filmi Fragmanı 1.631 izlenme - 3 yıl önce Mandıra Filozofu Filmi Fragmanı
Mustafa Kemal Atatürk'ün Felsefe Ve Filozofları Bakışı 03:32
Mustafa Kemal Atatürk'ün Felsefe Ve Filozofları Bakışı 1.115 izlenme - 1 yıl önce Atatürk’e göre felsefe: ‘çölde sıcak kumlar içinde cayır cayır yanan, tutuşan, dili, damağı kuruyan seyyahın (gezginin), ufukta teşekkül eden (oluşan) serabı (hayali) su zannederek arkasında koşmaya benzer. (Mustafa Kemal Atatürk Bilim ve Üniversite, Özata, 2005: 82) Başka bir konuşmasında felsefeyi, evren karşısında insanın akılcı davranışı olarak tanımlar. Bu yüzden felsefe bilmeyen insan edebiyatçı da politikacı da olamaz. Felsefe bilmeyen bir asker, belki savaş kazanır ama savaşı anlayamaz’ (Özata, 2005: 81).
Ravi - Filozof 03:12
Ravi - Filozof 2.946 izlenme - 5 yıl önce ravi - filozof - (alisayar)
özlü sözler..! mutlaka izle... 02:09
özlü sözler..! mutlaka izle... 4.908 izlenme - 7 yıl önce filozoflardan özlü sözler harika..! izlemeden qeçme.
recep İvedik havaalanı sahnesi(sensiz olmaz) 03:51
recep İvedik havaalanı sahnesi(sensiz olmaz) 7.935 izlenme - 9 yıl önce recep ivedik havaalanı sahnesi.sensiz olmaz müziği.lemi filozof
Mc Dandik Fragmanı 02:21
Mc Dandik Fragmanı 3.468 izlenme - 3 yıl önce Mc Dandik filminin resmi fragmanı. 6 Aralık 2013 Türkiye ve Avrupa'da sinemalarda! Öksüz bir çocuk camide polisler tarafından bulunur ve adını Dandik koyarlar. Yıllar sonra Dandik’in beraber büyüdüğü kız karşısına çıkar. Kötü bir adam da kıza kafayı takmıştır ve ona senet imzalattırır. Dandik de senedi ödeyip kızı kurtarmak ister. O sırada ‘Yetenek Avcısı’ diye bir yarışma düzenlenir. Zamanında çok popüler olan fakat yediği kazıklardan piyasaya küsen bir ustanın peşine düşerler. Yarı deli yarı derviş Mc Sallama. Herkesin içinde ezilmiş, tokatlanmış zavallı bir dandik vardır. Temiz, terbiyeli bir çocuğun çabasını birçok insan örnek alacak. Filmin bir önemli özelliği de Türk sinemasında benzeri olmayan kalitede müzikleri ve dansları olması..
Raffaello - Atina Okulu (Ressamın Gözü 29. Bölüm) 04:05
Raffaello - Atina Okulu (Ressamın Gözü 29. Bölüm) 725 izlenme - 11 ay önce 1509-1511 yılları arasında yapılmış fresk, Vatikan'da Stanza della Segnatura'da bulunmaktadır.
twitter da en çok izlenen video filozof reyiz 00:46
twitter da en çok izlenen video filozof reyiz 2.686 izlenme - 6 yıl önce seslihobi.com
Mustafa Kemal Atatürk'ün Felsefe Ve Filozofları Bakışı 03:32
Mustafa Kemal Atatürk'ün Felsefe Ve Filozofları Bakışı 456 izlenme - 1 yıl önce Benim felsefe ile aram ne kadar iyi ise filozoflarla da o kadar açık! Bütün filozofların hastalığı her şeyi bir tek nedene bağlamaktır. Kimi bütün yeryüzü bilmecesini tanrı açar der, kimi her şey monad’tır diye direnir; kimi ateş, su, toprak der, kimi de kalkar ille madde diye tutturur. Her birinin bir gerçek payı vardır elbette. Ama ‘payı’ vardır. Her şeyin aslı maddedir ve insanı madde kanunları yönetir, dersin; karşına bir idealist çıkar, bütün madde kanunlarını alt üst eder! Ne çıkar dinler ne öğüt; inancının doğrultusunda yürür gider.(Atatürk’ten düşünceler, Karal, E. Z. (1969). 145)
Ayaklı Wikipedi Kilisli Filozof Coşkun 03:36
Ayaklı Wikipedi Kilisli Filozof Coşkun 336 izlenme - 2 yıl önce Öyle bir insan düşünün ki ne sorarsanız biliyor, bilim kurgu filmlerindeki herşeyi bilen makineler gibi, günümüzde ise bu örneğe canlı wikipedi diyebiliriz, bu arada muhabir de ayrı bir paylaşım konusudur bence...
Mustafa Topaloğlu - Felsefe Yapma 03:33
Mustafa Topaloğlu - Felsefe Yapma 328 izlenme - 1 yıl önce Arayıp tarayıp, bulup buluşturan site alkışlarlayaşıyorum.com size Türk filozofu Mustafa Topaloğlu'ndan "Felsefe Yapma" klipini sunuyor. Mustafa Toplaoğlu uzaylılığını bu klipte inkar ediyor. Kırmızı saçlı Mustafa Topaloğlu'nu görünce dumur oluyoruz. "Don't filozofay" gibi yabancı dillerden oluşturulmaya çalışılan nakarat kısmı ayrı bir bomba. Halk hareketine dönüşen bu klibi gözyaşlarıyla izliyoruz efenim. Yıl 1991, ışınla bizi scoty.
Filozofların Futbol Maçı (Altyazılı) 03:48
Filozofların Futbol Maçı (Altyazılı) 340 izlenme - 2 yıl önce Yunan ve Alman filozofların karşılaştığı bir futbol maçı. Pek hareketli bir maç olmasa da düşünsel olarak gayet yoğun bir maç olmuştur. Ulan hoca Karl Marx yedek bırakılır mı? http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/9854/futbol-felsefesi-almanya-yunanistan
Nihat Doğan - Referanduma 01:50
Nihat Doğan - Referanduma "Evet" 276 izlenme - 2 yıl önce Efendim malumunuz Türkiye anayasa oylaması için sandık başına gidecek. Ülkemiz için ne hayırlısıysa o olsun diyorum öncelikle.. İktidarı bir yandan muhalefeti bir yandan çalışmalara başladılar. Peki bu çalışmalara ünlü filozof Nihat Doğan katılmazsa olur mu? Elbette hayır. O da kendi çapında bir şarkıyla seçime katılıyor. Gelin hep birlikte bu güzide eseri dinleyelim. Bu eserden sonra kararımızı daha iyi verelim. Admin Notu: İş bu içeriği siyasi yönden ele almayınız, müzikaliteye odaklanınız.
Hayatı Tesbih Yapmış Filozof Çocuk 02:40
Hayatı Tesbih Yapmış Filozof Çocuk 450 izlenme - 2 yıl önce Günümüzdeki çocuklardan beklenmeyecek sözler ve farkındalık ile bizleri utandırıyor. Alkışlayalım ve söyledikleri hakkında düşünceye dalalım.
Aslanın Donuşu 04:38
Aslanın Donuşu 219 izlenme - 6 yıl önce
Mc Dandik - Resmi Fragmanı 02:21
Mc Dandik - Resmi Fragmanı 441 izlenme - 3 yıl önce Mc Dandik filminin resmi fragmanı. 6 Aralık 2013 Türkiye ve Avrupa'da sinemalarda! Öksüz bir çocuk camide polisler tarafından bulunur ve adını Dandik koyarlar. Yıllar sonra Dandik’in beraber büyüdüğü kız karşısına çıkar. Kötü bir adam da kıza kafayı takmıştır ve ona senet imzalattırır. Dandik de senedi ödeyip kızı kurtarmak ister. O sırada ‘Yetenek Avcısı’ diye bir yarışma düzenlenir. Zamanında çok popüler olan fakat yediği kazıklardan piyasaya küsen bir ustanın peşine düşerler. Yarı deli yarı derviş Mc Sallama. Herkesin içinde ezilmiş, tokatlanmış zavallı bir dandik vardır. Temiz, terbiyeli bir çocuğun çabasını birçok insan örnek alacak. Filmin bir önemli özelliği de Türk sinemasında benzeri olmayan kalitede müzikleri ve dansları olması..
Türk İnsanının Doğuştan Filozof Olduğunu Gösteren 7 Şey 02:03
Türk İnsanının Doğuştan Filozof Olduğunu Gösteren 7 Şey 10 izlenme - 1 ay önce Bize öğüt vermekten yorulmayan insanları ögelerine ayırıyoruz arkadaşlar hadi toplanın. Keyifli Seyirler...
Kara Gül 04:46
Kara Gül 404 izlenme - 7 yıl önce karagülfilozofflaşh okeykky312filozof
Tanrıların Arabası 03:43
Tanrıların Arabası 281 izlenme - 4 yıl önce Kağıttan Filozof
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 02:21
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 205 izlenme - 2 yıl önce Yunanistan'ın kalesini Plato koruyor, forvette ise Sokrates ve Archimedes var, Almanya'nın kalesinde ise Leibniz , forvette Nietzsche ve Heidegger var, hakem ise sanırım bruce lee onu tam çözemedim, bu ilginç karşımada kazanan taraf yunanistan olsada aslında asıl kazanan felsefe oluyor, yani sanırım, emin değilim, kesin bişey yok, olmayadabilir, yani belki... gibi... vb.
Türkiye'den Bir Filozof  Sakallı Celal 18:41
Türkiye'den Bir Filozof Sakallı Celal 112 izlenme - 1 yıl önce Celal Yalınız (d. Mart 1886 ölüm 6 Haziran 1962[1]) düşünür ve filozoftur. Sakallı Celal olarak bilinir; yazılı bir eser bırakmamış ama her biri birer eser olan insanlar bırakmıştır arkasında. Yakın arkadaşları arasında Yusuf Ziya Ortaç, Ahmet Haşim, "öğrencim" de dediği Nazım Hikmet, Ordinaryüs Matematik Profesörü Ali Yar, Haldun Taner ve Ali Sami Yen; çevresindekiler arasında Nurullah Ataç, Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, Kazım Taşkent gibi çeşitli isimler ile Melih Cevdet Anday, Orhan Veli gibi pek çok şair ve yazar yer alır. "wikiden alıntı" Efendim bu nevi şahsına münhasır insan gerçekten unutmamız, hafızamızda bir yere kazımamız gereken biridir. Düşünceleri eylemleri gerçekten çoğu zaman, zamanın ötesinde ve evrensel niteliktedir. Kendisinin malesef hiç bir yazılı eseri yok ama Orhan Karaveli tarafından yazılmış olan " Sakallı Celal - Bir 'Bilinmeyen Ünlü'nün Yaşam Öyküsü " adlı eserde kendısıyle yasamıyla dusuncelerıyle ılgılı bır cok bılgıye ulasabılrsnz kesınlıkle tavsıye ederım. Ufak bi not arkadaşları fikir münakaşalarında sinirlendiğinde kendisine Celalli Sakal diye hitap ederlermiş. kendisine ait bazı ünlü sözlerde şöyledir: "Bir kızın tıraşlı bir erkeği güzel zannetmesi hazindir..." "Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur." "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir." "Türkiye'de aydın geçinenler Doğu'ya doğru seyreden bir geminin güvertesinde Batı yönünde koşturarak Batılılaştıklarını sanırlar." "Evinde yapılan arama esnasında polis duvarda duran Karl Marx portresini sorunca "Rahmetli Babam" diye cevaplamıştır".' "Meşrutiyeti getirdik olmadı, cumhuriyeti kurduk olmadı. Biraz ciddiyete ne dersiniz?"
Pilot Kalem İle Ateizmi Çökerten Çakma Filozof 02:27
Pilot Kalem İle Ateizmi Çökerten Çakma Filozof 210 izlenme - 3 yıl önce televizyonun dandik bir kanalında kendini filozof ve felsefeci zanneden bir kaç genç akıllarınca bir pilot kalem ile ateizmi çökertiyor