Hoşgeldiniz!

fin

Dosta Güven Düşmana Korku Salan Fin Ordusu 02:02
Dosta Güven Düşmana Korku Salan Fin Ordusu 6.111 izlenme - 6 ay önce Türklere akraba milletlerden olan Finler orduları ile tüm dünyaya korku veriyor. Sovyet ordularına verdikleri ağır zarar halen akıllardan çıkmış değil. Bu arada vatani görevinizi Fin ordusunda yapıp Türkiye'de askerlikten muaf olabilirsiniz. TSK'nın denklik verdiği ordulardan biridir. iyi seyirler...
Erdoğan'dan Siz Diktatör Müsünüz’ Diye Soran Gazeteciye Tokat Gibi Cevap 06:14
Erdoğan'dan Siz Diktatör Müsünüz’ Diye Soran Gazeteciye Tokat Gibi Cevap 10.543 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fin gazetecinin "Diktatör" sorusuna "Diktatörün olduğu bir ülkede böyle bir soru soramazsınız" yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ankara'daki terör saldırısı hakkında konuştu. Konuşmasının ardınan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'a Finlandiya'dan gelen bir gazeteci soru sordu. FİN GAZETECİDEN DİKTATÖR SORUSU Fin gazetecinin "Bazı vatandaşlar sizden korkuyorlar. Sizi diktatör olmakla suçluyor. Terör olayında devletin parmağı var iddiası var. Bu iddialarla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi: DİKTATÖRÜN OLDUĞU ÜLKEDE BÖYLE BİR SORU SORAMAZSINIZ "Öncelikle diktatörün olduğu ülkede böyle bir soru soramazsınız. Diktatörün olduğu bir ülkede Cumhurbaşkanınınailesi dahil sınırsız hakaretin olduğunu göremezsiniz. AB üyesi ülkelerinde olmayan talep ve etkinlikleri Türkiye'den daha fazla olan ülkelerle yarışırız. FİKİRLE Mİ BİLGİYLE Mİ KONUŞUYORSUNUZ İddia ediyorum, yazılı ve görsel medyada, çocuklarım eşim başta olmak üzere her türlü hakareti sınırsız bir şekilde yapmaktadır. 13-14 yıllık başbakanlık döneminde bunları sabırla karşıladık. Şimdi derin devlet diyorlar. bunu neye göre söyleniyor. Konuşmamda bunu ifade ettim. Bir tespiti net yapmamız lazım fikirle mi bilgiyle mi konuşuyoruz? Fikirle konuşursanız hep yanılırsınız. Bilgiyle konuşursanız bilgide saygı vardır. Bilgiyle değil dedikoduyla konuşuluyor."
Geleneksel Finlandiya Ahşap Ev Yapımı 25:11
Geleneksel Finlandiya Ahşap Ev Yapımı 6.653 izlenme - 2 yıl önce Ciddi manada hipnoz etkisi yaratan güzel bir video. Ahşap ev yapımı videomuz da hiç bir elektronik unsur olmayışı tamamının el emeği göz nuru sanatsal bir iş olduğu kanaatindeyim. Çivinin dahi sadece çatı yapımında kullanıldığı ahşap evimiz, tahtaların birbirine geçirilmesi ile inşa edilmiştir. İyi seyirler efenim.
Adolf Hitler'in Çok Gizli Ses Kaydı 15:31
Adolf Hitler'in Çok Gizli Ses Kaydı 5.935 izlenme - 2 yıl önce Hitler’in gayrı resmi bir konuşmadaki tek ses kaydı - 4 Haziran 1942 tarihli Mannerheim görüşmesi. 1942 yılında gizlice alınan ses kaydı, Adolf Hitler’in Fin Mareşal Carl Gustaf Emil Mannerheim’la, Mannerheim’ın 75. doğumgünü vesilesiyle yaptığı görüşmesinin ilk 11 dakikasını barındırıyor. Hitler, söz konusu görüşme boyunca hiçbir zaman sesini yükseltmeyerek, Sovyetler Birliği’nin beklenmeyen ve ezici orandaki cephaneliği, Ruslarla savaşa sürüklendiği süreci ve harbin ilk iki yılına dair görüşlerini anlatıyor. Fin radyo şirketi YLE’de görev yapan bir mühendis olan Thor Damen, Hitler ve Mannerheim’ın özel görüşmesinin ilk 11 dakikasını kayda almayı başarmıştı. Damen’in bunu gizlilikle icra etmesi gerekmişti, zira Hitler bizzat emir vermediği sürece görüşme ve konuşmalarının kayda alınması yasaktı. Damen, Mannerheim’ın doğumgününe istinaden yapılan resmi konuşmalar ile Mannerheim’ın teşekkürlerini kaydetmekle görevlendirilmiş, ve bu görev sebebiyle belirlenen vagonlara mikrofonlar yerleştirmişti. Mannerheim ve misafirlerinin içinde mikrofon bulunmayan bir vagonu tercih etmeleri üzerine Damen hızla davranarak vagonun tam da Hitler ve Mannerheim’ın oturduğu tarafındaki camlarından birinin üzerinden bir mikrofon sarkıttı. Hitler’in korumalığını yapayan SS’lerin 11 dakika sonra camdan sarkan kabloları fark etmeleri üzerine Fin mühendisten kaydı derhal durdurması ve imha etmesi istendi. Fakat YLE’nin mühürlü bir kutuda tutmaya söz vermesi üzerine Finlerin kaydı tutmasına müsaade edildi. O vakit Fin devlet sansür ofisi Kustaa Vilkuna’ya teslim edilen kayıt, 1957 yılında yeniden YLE’ye iade edildi ve birkaç yıl sonra kamuyla paylaşıldı. Söz konusu kayıt, Hitler’in resmi olmayan bir üslupla konuştuğu tek ses kaydıdır. Aşağıda metin Türkçeye Almanca diyalogdan dinlenerek çevrilmiştir.
Cali Y El Dandee ft. Juan Magan, Sebastian Yatra - Por Fin Te Encontré 04:42
Cali Y El Dandee ft. Juan Magan, Sebastian Yatra - Por Fin Te Encontré 2.510 izlenme - 2 yıl önce Cali Y El Dandee ft. Juan Magan, Sebastian Yatra - Por Fin Te Encontré (Official Music Video 2015) Şarkı Sözleri (Lyrics) Ohoh hee ouoh Cali & El Dandee you Hee Juan Magan Sebastian Yatra [Sebastian Yatra] Si tu supieras que por ti me muero Que yo te quiero, te quiero, te quiero Si tu supieras lo que te he esperado Que yo te amo, te amo te amo te amo [Dandee] Y me dijeron que te vieron sola ¿Por qué estas sola? Deja el pasado y déjame ser el que te enamora Y me dijeron que te vieron sola ¿Por qué tan sola? Si tu a mi lado vas a tener al que mas te adora (Juan Magan) [Juan Magan] Dime por qué tan sola sola A estas horas horas Solo quiero saber de ti Baila conmigo ahora ahora Y olvida a los demás Soy tuyo... Haz de mi lo que tu quieras aa Tengo los sentimientos en regla aa Casi noto larga la espera Que por fin nos espera Le tiro una mirada y me da game over Y así no puedo Me entrego y le digo you can be my lover Le suelto el freno Le tiro una mirada y me da game over Y así no puedo Me entrego y le digo you can be my lover Le suelto el freno [Coro] Cuando tu me miras yo te miro y me muero Nadie te quiere como yo te quiero Nadie te ve como te puedo ver Porque si me dejas yo te llevare al cielo Te haré canciones con amor sincero Seré tu sol este amanecer Y por fin te encontré (nou nou nou) Yo por fin te encontré (nou nou nou) Yo por fin te encontré (nou nou nou) Yo por fin te encontré (nou nou nou) Si tu supieras que por ti me muero Que yo te quiero, te quiero, te quiero Si tu supieras lo que te he esperado Que yo te amo, te amo te amo te amo [Dandee] Y me dijeron que te vieron sola ¿Por qué estas sola? Deja el pasado y déjame ser el que te enamora Y me dijeron que te vieron sola ¿Por qué tan sola? Si tu a mi lado vas a tener al que mas te adora [Cali] Conmigo no estarás más sola Hoy llego la hora Tengo la receta para que volemos Juntos en la aurora boreal Este amor es inmortal Yo te quiero desde siempre Y voy contigo hasta el final Dime que ese soy yo, el que ves a tu lado Que cuando estoy cerca, olvidas el pasado Y yo lo puedo ver, dime qué vas a hacer Yo te quiero tener [Juan Magan] Le tiro una mirada y me da game over Y así no puedo Me entrego y le digo you can be my lover Le suelto el freno Le tiro una mirada y me da game over Y así no puedo Me entrego y le digo you can be my lover Le suelto el freno [Coro] Cuando tu me miras yo te miro Y me muero Nadie te quiere como yo te quiero Nadie te ve como te puedo ver Porque si me dejas yo te llevare al cielo Te haré canciones con amor sincero Seré tu sol este amanecer Y por fin te encontré (nou nou nou) (yeah) Yo por fin te encontré (nou nou nou) (Cali & El Dandee you) Yo por fin te encontré (nou nou nou) (Juan Magan) Yo por fin te encontré (nou nou nou)
Edith Piaf - Je N'en Connais Pas La Fin 03:13
Edith Piaf - Je N'en Connais Pas La Fin 2.467 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: I Love Paris Çıkış Tarihi: 15.03.2006
Dosta Güven Düşmana Korku Salan Fin Ordusu - Bölüm 2 03:09
Dosta Güven Düşmana Korku Salan Fin Ordusu - Bölüm 2 163 izlenme - 6 ay önce İlk videoda eğlenceyi tadında bırakan kuzeyli akrabalarımız büyük önder Kimi Raikkonen liderliğinde hazırlıklarına son hızda devam ediyor. Rusların korkudan sınıra 30 km yaklaşamadığı Finler gördüklerini indirmekle meşhurlar. İyi seyirler... Eved TSK oranın askerliğini kabul ediyor. Ahanda kaynak; http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/birden-fazla-tabiiyetlilerin-ertelemeleri
Olmaz Olsun Böyle Rakı 02:29
Olmaz Olsun Böyle Rakı 882 izlenme - 3 yıl önce Biz Fikret Abi'yi çok yanlış tanımışız. Kendisini sevenler bir hayli çokmuş. Hatta Anna Maria hanım kızımız kendisine uzo göndermiş, hediye olarak. Fikret abimizde damakta rakı şaklatarak uzonun tadındaki hissiyati veriyor, hem de dünyanın envai çesit yerlerinden getirdiği mezelerini bizlere tanıtıyor, efenim.
Fin Beyaz Muhafız Şarkısı - White Guards Song 03:36
Fin Beyaz Muhafız Şarkısı - White Guards Song 22 izlenme - 1 ay önce Sovyetler Birliginin genisleme cabalari sonucunda 1939-1940 yıllarında sovyetlerin ağır kayıplar vermesine yol açmıştır.Finlerin askeri gücü kat ve kat sovyetlerden kötü durumda olmasına rağmen alınan başarılara Avrupa sadece sempati gostererek seyretmistir.Yardım gönderen tek ülke İsveçtir.Lakin sovyetler topcu ve ucak destekli milyona yakın askeri cepheye surunce fin cephesi cokmustür.Bu savaş,yani Kış Savaşı rusların askeri prestijini düşürmüş ve gelecek Barbarossa Harekatına olan güveninin temeli olmuştur.
Entre El Mar Y Una Estrella - Thalia 03:41
Entre El Mar Y Una Estrella - Thalia 1.155 izlenme - 8 yıl önce
Köpekbalığı Yüzgeci Çorbası 05:53
Köpekbalığı Yüzgeci Çorbası 494 izlenme - 3 yıl önce Genelde çinli zenginlerin(bknz o.ç.), zengin olduğu belli olsun diye yedikleri köpekbalığı yüzgeci çorbası için yüzgeçleri kesilip denize canlı canlı atılan hayvanlar... Altyazısız kusura bakmayın. Özet olarak alıcıya kilo başına 40 poundtan(140tl) satılıyormış. Balıkçılar yüzgeçlerin nereye gittiğini, kime satıldığını bilmiyorlarmış. Belgeselin devamında eleman, akşam olunca balıkçılara bi sunum gibi bişey yapıp okyanus ekosistemi için köpekbalıklarının önemini vs anlatıyordu. Adamlar ne bilsin asıl bilmesi gerekenler bu piyasayı yaratanlarken gidip bunları devenin toynağına anlatmak garip. Ne diyim bende bilemedim. Elbette doğru bişey yapıyor köpekbalığını anlatarak... Ama bu piyasayı yaratanlara ne demeli... Ah Allahım, ah Yaradanım... *Talep edenler arasında japonya, singapur, tayvan ve hong kong varmış...
Ensemble Galatia-C'est La Fin 04:11
Ensemble Galatia-C'est La Fin 714 izlenme - 7 yıl önce
El Prieto - Fin del mundo 03:59
El Prieto - Fin del mundo 475 izlenme - 6 yıl önce
Fin Bartels Gol (Freiburg-Werder Bremen) 00:47
Fin Bartels Gol (Freiburg-Werder Bremen) 6 izlenme - 3 hafta önce Werder Bremen oyuncusu Fin Bartels'in Freiburg'a attığı golü izliyoruz Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Tumbala Casa - Thalia (Al Fin De Semana) 04:27
Tumbala Casa - Thalia (Al Fin De Semana) 711 izlenme - 8 yıl önce
Tu Y Yo - Thalia (Al Fin De Semana) 03:37
Tu Y Yo - Thalia (Al Fin De Semana) 511 izlenme - 8 yıl önce
Y Seguir - Thalia (Al Fin De Semana) 04:01
Y Seguir - Thalia (Al Fin De Semana) 507 izlenme - 8 yıl önce
Dev balina New York'ta kıyıya vurdu 00:43
Dev balina New York'ta kıyıya vurdu 303 izlenme - 5 yıl önce 18 metre uzunluğunda bir Fin balinası New York kıyılarına vurdu.
Estonyalı Vatandaş vs Finlandiya Polisi 05:59
Estonyalı Vatandaş vs Finlandiya Polisi 182 izlenme - 3 yıl önce Finlandiya'da semt pazarında meyve satmak isteyen Estonyalı vatandaşa karşı Finlandiya polisinin yaklaşımı.
Fin n' Catty (Çizgi Film) 07:48
Fin n' Catty (Çizgi Film) 82 izlenme - 2 yıl önce Fin n' Catty (Çizgi Film) Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Fin Du Monde - Cauet
Fin Du Monde - Cauet 196 izlenme - 5 yıl önce Fin du Monde - Cauet
Ensiferum - Token of Time 04:16
Ensiferum - Token of Time 81 izlenme - 2 yıl önce 1995 yılında kurulan Fin death-folk metal grubu, Ensiferum. 2001 yılında çıkardıkları "Ensiferum" albümünde yer verdikleri bu şarkı fazlasıyla melodiktir. Flüt bile duyabilirsiniz bir bölümünde, yadırgamayın. harvest the field of time with the old man's scythe the narrow path of the chosen one reaches beyond life i set sails for the ageless winds no fear of dying or a thought of surrender i threaten every barrier on my way i am bound forever with token of time among the humble people everything is torn apart but i'm blessed with faith and bravely i shall go on are thou the bringer of hope and joy that i've waited for years i shall fight to restore the moon wisdoms of time are carved on the sacred wood do thou possess spiritual powers that would dispel all my fears i shall not die until the seal is broken token of time is trusted in the hands of the chosen one
Elif'in Klibi 2010 02:57
Elif'in Klibi 2010 127 izlenme - 8 yıl önce elif aydın 2.geleneksel piknik şöleni 2010
red fin 01:15
red fin 74 izlenme - 7 yıl önce erkeklerin üstünlük kavgası
Rare Exports Inc - Mükkemmel Kısa Film 07:18
Rare Exports Inc - Mükkemmel Kısa Film 50 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın en mükemmel avcıları, dünyanın en değerli avının peşinde. Zamanında yılbaşı hediyesi olarak koymuştuk siteye. ön plana çıksın ki herkes izlesin. Sanatı alkışlasın. Alkislarlayasiyorum.com; sanatin ve sanatcinin dostu site.
Rayden feat. Neroargento - Fin qua  (VIDEO) 04:50
Rayden feat. Neroargento - Fin qua (VIDEO) 55 izlenme - 5 yıl önce Rayden feat. Neroargento - Fin qua (VIDEO)
fin de semana fragmanı 1 02:40
fin de semana fragmanı 1 66 izlenme - 6 yıl önce
La Fin Du Silence Fragman 01:35
La Fin Du Silence Fragman 20 izlenme - 4 yıl önce La Fin Du Silencela Fin Du Silence
Chicane - Fin Des Jours 02:57
Chicane - Fin Des Jours 31 izlenme - 6 yıl önce
The Fin. - Night Time 03:59
The Fin. - Night Time 5 izlenme - 9 ay önce Şarkı Sözleri: The night air must have brought something to me All the lights are flickering My eyes are occupied There's no need to be straight or clear no more All things are cold as ice My mind is occupied Why am I strolling alone in the middle of the night ? Maybe all I want is a cold, a cold night air Every dreams that we drew fall from the sky Oh no, I need a call A light shower must have brought something to me A woman standing alone Reminds me absence There's no need to be alone or cold no more Her white breath into the wind Reminds me absence Why am I strolling alone in the middle of the night ? Maybe all I want is a cold, a cold night air Every dreams that we drew fall from the sky Oh no, I need a call The night air must have brought something to me All the lights are flickering My eyes are occupied There's no need to be straight or clear no more All things are cold as ice My mind is occupied Why am I strolling alone in the middle of the night? Maybe all I want is a cold, a cold night air Every dreams that we drew fall from the sky Oh no, I need a call