Hoşgeldiniz!

Fırat Anlı

Diyarbakır'da Çöpçüler Yollara Çöp Döküyor 00:23
Diyarbakır'da Çöpçüler Yollara Çöp Döküyor 6.530 izlenme - 1 yıl önce Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Eş Başkan Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasından sonra bugün de yine Belediyenin toplu taşımada görev yapan otobüsleri çalışmadı, çöpler yine toplanmadı.
Diyarbakır Çöp Kente Döndü 00:44
Diyarbakır Çöp Kente Döndü 71 izlenme - 1 yıl önce Diyarbakır’da Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alındığı Büyükşehir Belediyesi hizmeti aksatmaya devam ediyor. Çöp dağlarının oluştuğu kentte, belediye otobüsleri bugün de çalışmadı. Valilik, belediye gönderdiği talimatta, çöplerin toplanmasını istedi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen terör soruşturması çerçevesinde Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alındığı Büyükşehir Belediyesi, hizmeti aksatmaya devam ediyor. 3 gündür belediye otobüslerinin çalışmadığı kentte, çöpler toplanmıyor. Otobüslerin çalışmaması nedeniyle vatandaşlar ulaşım mağduriyeti yaşarken, kentin birçok bölgesinde çöp dağları oluştu. Diyarbakır Valiliği tarafından belediyeye gönderilen talimat yazısında çöplerin toplanmasını istedi. Demirtaş’tan iki farklı açıklama HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaptığı açıklamada, makine ikmal merkezlerinin önünün Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) ile kapatıldığını ve araçların çıkmasına izin verilmediği için çöplerin toplanmadığını ileri sürmüştü. Demirtaş, bugün Yenişehir ilçesinde yaptığı açıklamada ise işçilerin tepkisi nedeniyle çöplerin toplanmadığına dikkat çekti. Demirtaş, “İlk günden itibaren işçilerin bir tepkisi vardı ama dünden beri biz toplamak istedik. Makine ikmallerden araçların çıkışına izin vermediler. Şimdi DBP Eş Başkanı Kamuran Yüksek ile de görüştük. Belediyedeki arkadaşlarla da görüşülecek. Birkaç saat içinde de bu mesele çözülür diye temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.
Gültan Kışanak ve Fırat Anlı Gözaltına Alındı 04:57
Gültan Kışanak ve Fırat Anlı Gözaltına Alındı 34 izlenme - 1 yıl önce Kışanak, Diyarbakır Havalimanı'nda, DBP Meclis Üyesi Fırat Anlı ise adresinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı. Gültan Kışanak'ın FETÖ'nün medya tetikçisi Ekran Dumanlı ile yaptığı görüşmeyi hatırlatan Çıray, "Görüşmede Ekrem Dumanlı size PKK'ya ... Gültan Kışanak'a PKK gözaltısı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Sözde Başkanı Gültan Kışanak İsimli, Pkk Terör Örgütü Üyesi Gözaltına Alındı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak gözaltında. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Meclis'te kurulan Darbe Komisyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kınaşak'ı dinledi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak'a PKK gözaltısı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP Meclis Üyesi Fırat Anlı hakkında gözaltı kararı aldı. İKİSİ DE GÖZALTINDA Kışanak, Diyarbakır Havalimanı'nda, DBP Meclis Üyesi Fırat Anlı ise adresinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı. Kışanak ve Anlı, emniyete götürüldü. POLİS BELEDİYEDE ARAMA YAPIYOR Öte yandan, polis ekiplerinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde arama yaptığı öğrenildi. JÖH -PÖH - Özel Harekat Korucu Şehit asker Polis amed - HDP Haber Son Dakika
Tahliye Edilen Fırat Anlı Hakkında Yakalama Kararı 01:09
Tahliye Edilen Fırat Anlı Hakkında Yakalama Kararı 3 izlenme - 8 ay önce Tahliye edilen Fırat Anlı hakkında yakalama kararıDİYARBAKIR - Diyarbakır'da 4 gün önce 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 121 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada tahliye edilen eski Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ve Abdullah Bal hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığının...
Bakanlar'dan Eylem Yapan Acılı Ailelere Ziyaret
Bakanlar'dan Eylem Yapan Acılı Ailelere Ziyaret 24 izlenme - 4 yıl önce Beşir Atalay, Efkan Ala ile Mehdi Eker, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan aileleri ziyaret etti.
Gültan Kışanak ve Fırat Anlı Tutuklanmaları İstemiyle Mahkemeye Sevkedildi 01:01
Gültan Kışanak ve Fırat Anlı Tutuklanmaları İstemiyle Mahkemeye Sevkedildi 5 izlenme - 1 yıl önce Son dakika gelişmesi... Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevkedildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, savcılık sorgulamalarının ardından tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevkedildi. DÜN GECE SABAH SAATLERİNE KADAR İFADE VERDİLER Diyarbakır'da gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, dün haklarındaki 5 günlük kısıtlılık kararının kaldırılmasından sonra avukatları ile görüştü. Avukatlarla yapılan görüşmeden sonra Kışanak ve Anlı, dün gece sabah saatlerine kadar süren ifade verdi. Avukatları nezaretinde verilen ifade işlemleri tamamlanırken, Kışanak ve Anlı, bugün öğlen saatlerinde Adliye'ye sevk edildi. Eş Başkanların Adliye'ye sevk edilmeleri nedeniyle Adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Avukat Mehmet Emin Aktar, müvekilleri Kışanak ve Anlı'nın kendi istekleri doğrultusunda ifade verdiklerini belirterek şöyle dedi: "İSTESELERDİ İFADE VERMEYEBİLİRLERDİ" "İsteselerdi ifade vermeyebilirlerdi. Ancak her ikisi de istediği için emniyette ifade verdiler. Sayın Kışanak'ın ifadesini emniyet, Anlı'nın ifadesini ise avukatlar nezaretinde jandarma aldı. İfadelerinde ortaya herhangi somut bir delil ve belge konulmadı, sadece her iki müvekilimize, yaptıkları konuşmalar ile ilgili sorular yöneltildi." TUTUKLANMALARI İSTENDİ Diyarbakır Adliyesine sevk edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, savcılık sorgularının ardından, akşam saatlerinde tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Öte yandan, eş başkanların gözaltına alınmasından sonra belediyenin önündeki protesto gösterisinde gözaltına alınan, kapatılan DTP'nin Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata da çıkarıldığı savcılıkta sorgusundan sonra tutuklaması istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.
Fırat Anlı ve Gültan Kışanak Tutuklandı 01:25
Fırat Anlı ve Gültan Kışanak Tutuklandı 0 izlenme - 1 yıl önce Dbp'li Meclis Üyesi Fırat Anlı İle Eski Bdp Milletvekili Ayla Akat Ata Ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak Tutuklandı.