Hoşgeldiniz!

Fıtık Ameliyatı Videoları İzle

Laporoskopik Fıtık Ameliyatı Sonrası Hastayı Neler Bekler ? 01:03
Laporoskopik Fıtık Ameliyatı Sonrası Hastayı Neler Bekler ? 237 izlenme - 1 yıl önce Prof Dr Umut Barbaros - Bilgilendirme Platformu - whatsapp: +905325444378 ..... Laporoskopik Fıtık Ameliyatı Sonrası Hastayı Neler Bekler ? Laporoskopik kasık,göbek ya da kesi yeri tamirlerin sonrasında eğer hastanın da "ağrı eşiği" de yüksek ise ameliyattan 6-8 saat sonra evine gönderdiğimiz olgular vardır. Bunun ötesinde ameliyatın ertesi günü "eve çıkış" yüzde yüze yakındır. Hasta eve çıktıktan sonra ne yapmalıdır? Kasık fıtığının ya da göbek fıtığının yada diğer kesi yeri fıtıklarının laporoskopik tamiri büyük avantaj sağlamaktadır. 4-6 haftalık ağır iş temposundan uzak kalmak yeterlidir. Ama bir hafta sonra normal iş temposuna ulaşılabilir. 2 yada 3 gün sonra uzun yolculuk yapılabilir hale gelinir. 4-6 hafta neden önemlidir? Konulan yama açısından. 4-6 hafta süresi boyunca,konulan yama vücüt ile kaynaşır. Bu süre içerisinde ağır spor,egzersiz yapılmaması önerilir. Bunun dışında günlük hayata dönmek bir haftayı geçmez.
Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 00:56
Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 271 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk, kasık fıtığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? Kasık fıtığı insanların zayıf noktasıdır. Kasıklarımız zayıf noktalardır. Bunlar ya doğuştan fıtık şeklinde olur bebeklerde çocuklarda görülen fıtıklar bu şekildedir. Ya da daha ileri ki yaşlarda dokuların yıpranmasıyla ağır kaldırmak karın içi basıncının arttığı durumlarda bu zayıf noktalardan karın içi organların dışarı taşması şeklinde olur. Burası bir yırtık yeridir. Yırtık yerinin tamir edilmesi dikilmesi ile fıtık ameliyatı yapılır. Tamir edilirken günümüzde yama kullanılmaktadır. Bir yama ile o bölge için özel olarak yapılmış bir yama ile yırtık yer dikilip tamir edilir.
karın duvarı fıtıkları neden olur? 01:07
karın duvarı fıtıkları neden olur? 867 izlenme - 7 yıl önce karın duvarı fıtıkları neden olur? doç.dr. mutlu ömer yakut http://dorahospital.com
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 02:46
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 249 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/bel-fitigi-neden-olusur-ve-nasil-onlenebilir/ “Belimi büktü” olarak kullandığımız tabirin gerçek anlamıyla vuku bulduğu nokta; bel ağrısı. Günlük işlerimizi kısıtlayan hatta tüm bu işlere engel olan ağrı. Bel ağrısının en önemli nedenlerinden biri bel tutulması. Ani bir hareket sonucu omurganın kayması ile meydana geliyor. Enfeksiyonlar ya da tümörler de bel ağrılarına neden olabiliyor. Eğer yalnızca ters bir hareket nedeni ile beliniz tutuldu ise bunun için en iyi çözüm sıcak bir masaj uygulaması ve dinlenmektir. Bel fıtığına dair tüm bilinmeyenleri Echomar Hastanesi’den Opr.Dr.Ayhan KARA‘ya sizin için danıştık.
Fıtık Nasıl Tedavi Edilir ? 02:33
Fıtık Nasıl Tedavi Edilir ? 46 izlenme - 1 yıl önce Prof Dr Umut Barbaros - Danışma Platformu - whatsapp : +905325444378 . Fıtık Nasıl Tedavi Edilir? - Fıtığın tedavisi "cerrahidir".Temel mantık olarak oluşan defekti ya da zayıf noktayı tamir etmek gerekir. Bu tamir iki yolla yapılır. Eğer defekt yada oluşan zayıf nokta küçük ise "Primer olarak" yani tek tedavi olarak dikişle kapatılabilir. Bu tedavi metodu günümüzde çok tercih edilmez. Çünki bu tedavi metodunda gergin bir doku oluşturulur , fıtığın tekrar etme oranı yüksektir. Gerek kasık fıtığı, gerek göbek fıtığı , gerekse kesi yeri fıtıklarında günümüzde tercih edilen yöntem "yama ile onarım"dır. Buradaki temel cerrahi prensip yama sayesinde gerilimsiz onarımı sağlamaktır. Doku defektinin olduğu bölgeyi yama kapatacağı için orada yeni bir doku konulmuş gibi olur ve gerilim olmaz gerilim olmayınca da fıtığın tekrar etme oranı azalır. . Kabaca yama nasıl konulur diye düşündüğümüzde,yama iki şekilde konulur: Ya "laporoskopik" olarak ki biz tercih ediyoruz günümüzde. Ya da açık ameliyat buna "klasik ameliyat" da denir. Açık ameliyatta tüm diğer açık cerrahiler gibi doku diseksiyonu ve yapılan cerrahi kesi boyutu uzundur. Bu daha fazla ağrı ve daha geç günlük aktiviteye dönüş demektir. Laparoskopik yani kapalı ameliyatta ise yapılan kesi yerleri ameliyat insizyonları küçüktür, daha az ağrı vardır ve erken işe dönüş önemli bir avantajdır. Bu temel laporskopi avantajları fıtık tedavisine yansımasıdır. Öte yandan özellikle kesi yeri , karın içi fıtıklarında ve göbek fıtığı gibi fıtıklarda koyulan yama boyutunun büyümesi ve yamanın karın duvarının arkasına yerleştirilmesi laporskopik fıtık tamirinin bir diğer avantajıdır. . Biz cerrahların kesi yeri fıtıklarında ve göbek fıtığında temel cerrahi seçimi "laporoskopi" dir. Eğer batın içi yapışıklık çok fazla değil ise ve yamanın kullanımını engelleyecek enfeksiyon varlığı yok ise karın,kesi yeri ve göbek ön duvarı fıtıklarındaki temel cerrahi tedavi şekli "laposkopik tedavi"dir. Bu hem sağlamlık hemde az ağrı ve erken işe dönüş açısından büyük bir avantaj sağlar.
Boyun Fıtığı Ameliyatı Tek Seviye Ne Kadar Sürer 00:34
Boyun Fıtığı Ameliyatı Tek Seviye Ne Kadar Sürer 50 izlenme - 2 yıl önce Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Candan Hundemir boyun fıtığı ameliyatının ne kadar sürdüğünü anlatıyor... Randevu tel: 0506 504 71 63
Fıtığın Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 01:35
Fıtığın Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 21 izlenme - 1 yıl önce Kasık fıtığı, karın fıtığı, göbek fıtığı, disyonel herni, epigastrik herni, umbilical herni gibi bütün bu fıtık türlerinde eskiden sadece açık cerrahi ile uygulama yapıyorduk. Günümüzde teknolojik gelişmelerle beraber cerrahi ile uygulamadediğimiz kapalı fıtık ameliyatları oldukça yaygınlaştı. Bizde Central Hospital olarak hastanemizde laparoskopik cerrahi ile bu saydığımız bütün fıtık türlerini ameliyat edebilmekteyiz. Açık cerrahiden oldukça üstün özellikleri olan laparoskopik cerrahi yönteminde 3 veya 4 tane küçük 1'er santimlik deliklerle ameliyat bölgesine ulaşıp anatomik olarak en uygun olan posturuyol bölge dediğimiz arka duvara özel yamalar tespit ederek onarımı yapıyoruz. Laparoskopik cerrahinin açık cerrahiden üstünlüğü çok daha kısa sürede normal hayata dönme, çok hızlı iyileşme, çok daha hızlı bir şekilde iş hayatına dönebilme, çok daha az yara komplikasyonlarının olmasıdır. O yüzden biz öncelikle uygun hastalarımıza birincil tedavi olarak Laparoskopik fıtık cerrahisini önermekteyiz.
Fıtığın Belirtileri Nelerdir? 00:49
Fıtığın Belirtileri Nelerdir? 14 izlenme - 1 yıl önce Fıtık bölgesinde şişlik olmasıyla anlaşılır. Uzun süre öksürme, hapşırma, ıkınmadan sonra şişlik olan bölgede ince bir belirginleşme olur. Eğer bu fıtık boğulursa bulantı, kusma dışkı yapamama özellikle karında şişlik ile kendini gösterir. Fıtık olan bölgede bir kızarıklık, sertlik ve oldukça şiddetli ağrı olursa o zaman boğulmuş fıtıktan söz ederiz. Bu durum meydana gelirse en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Acil ameliyat gerektiren bir durum söz konusu olabilir.
Fıtığın Belirtileri Nelerdir? 00:53
Fıtığın Belirtileri Nelerdir? 18 izlenme - 1 yıl önce Prof.Dr. Umut Barbaros - Bilgilendirme platformu - whatsapp : 05325444378 . Fıtığın Belirtileri Nelerdir ? - Fıtık genellikle şişlik ile ortaya çıkar. Bu şişliğin oluşum mekanizması, defekten dışarı yani zayıf bölgeden dışarı iç organların dışarı çıkmasıdır. Genellikle günsonuna doğru artar çünki karın içi basınç ve aktivite artmış olur. Ve bu şişlik yattıktan ve uzandıktan sonra iner. Tipik bulgular bunlardır. Bunun ötesinde şişlikten dışarı çıkan organların yaptığı ağrı da bir diğer bulgusudur. Dışarı çıkan organlar şişlik içerisinde sıkışır ve ağrı yapar. Kısacası oluşan "şişlik" ve "ağrı" en önemli iki bulgudur. Kozmetik bozukluklar ise en önemli üçüncü bulgudur. Hiç bir şikayeti olmayan hastalarda şişliğin yarattığı kozmetik sıkıntılar önemli bir rahatsızlık nedeni olabilir.
Fıtığın Sebepleri Nelerdir? 00:36
Fıtığın Sebepleri Nelerdir? 9 izlenme - 1 yıl önce Ailesinde fıtık anemnezi bulunan kişiler, ağır işlerde çalışan ve ağır iş yükü olan kişiler, obez kişiler, aşırı ıkınma, öksürme ve akciğer hastalığına bağlı kronik öksürük gibi durumlar, kolajen bağ doku hastalığı dediğimiz destek dokuların zayıfladığı durumlarda ve özellikle geçirilmiş karın ameliyatlarından sonra fıtığa yatkınlık gündeme gelmektedir.
Fıtık nasıl oluşur? 00:36
Fıtık nasıl oluşur? 9 izlenme - 1 yıl önce Fıtık, karın kaslarındaki zayıf noktalarda karın içi organların dışarıya doğru keseleşmesi ile meydana gelir. Bu keseleşmede karın içindeki bağırsaklar, karın içinde omentum dediğimiz karın zarı bu zayıf noktalardan cilt altına doğru keseleşir. Nadir durumlarda bu keseleşmeler karın içine dönmeyince acil ameliyat gerektirebilir. Fıtık oluştuğu zaman tek tedavisi cerrahi yöntemdir.