Hoşgeldiniz!

fıtık ameliyatı

Laporoskopik Fıtık Ameliyatı Sonrası Hastayı Neler Bekler ? 01:03
Laporoskopik Fıtık Ameliyatı Sonrası Hastayı Neler Bekler ? 687 izlenme - 2 yıl önce Prof Dr Umut Barbaros - Bilgilendirme Platformu - whatsapp: +905325444378 ..... Laporoskopik Fıtık Ameliyatı Sonrası Hastayı Neler Bekler ? Laporoskopik kasık,göbek ya da kesi yeri tamirlerin sonrasında eğer hastanın da "ağrı eşiği" de yüksek ise ameliyattan 6-8 saat sonra evine gönderdiğimiz olgular vardır. Bunun ötesinde ameliyatın ertesi günü "eve çıkış" yüzde yüze yakındır. Hasta eve çıktıktan sonra ne yapmalıdır? Kasık fıtığının ya da göbek fıtığının yada diğer kesi yeri fıtıklarının laporoskopik tamiri büyük avantaj sağlamaktadır. 4-6 haftalık ağır iş temposundan uzak kalmak yeterlidir. Ama bir hafta sonra normal iş temposuna ulaşılabilir. 2 yada 3 gün sonra uzun yolculuk yapılabilir hale gelinir. 4-6 hafta neden önemlidir? Konulan yama açısından. 4-6 hafta süresi boyunca,konulan yama vücüt ile kaynaşır. Bu süre içerisinde ağır spor,egzersiz yapılmaması önerilir. Bunun dışında günlük hayata dönmek bir haftayı geçmez.
Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 00:56
Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? 470 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alaattin Öztürk, kasık fıtığı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde; Endokrin cerrahisi (guatr ameliyatları) , Sindirim sistemi cerrahisi (mide, bağırsaklar, safra kesesi, apandisit vb.) , Anüs hastalıkları (hemorid, fistül vb.) , Fıtık ameliyatları , Meme hastalıkları ve ameliyatları, Kıl dönmesi ameliyatları, Laparoskopik cerrahi (mide fıtığı, safra kesesi, bağırsak ameliyatları) , Onkolojik (kanser) cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kasık fıtığı neden oluşur? Nasıl tedavi edilir? Kasık fıtığı insanların zayıf noktasıdır. Kasıklarımız zayıf noktalardır. Bunlar ya doğuştan fıtık şeklinde olur bebeklerde çocuklarda görülen fıtıklar bu şekildedir. Ya da daha ileri ki yaşlarda dokuların yıpranmasıyla ağır kaldırmak karın içi basıncının arttığı durumlarda bu zayıf noktalardan karın içi organların dışarı taşması şeklinde olur. Burası bir yırtık yeridir. Yırtık yerinin tamir edilmesi dikilmesi ile fıtık ameliyatı yapılır. Tamir edilirken günümüzde yama kullanılmaktadır. Bir yama ile o bölge için özel olarak yapılmış bir yama ile yırtık yer dikilip tamir edilir.
karın duvarı fıtıkları neden olur? 01:07
karın duvarı fıtıkları neden olur? 916 izlenme - 8 yıl önce karın duvarı fıtıkları neden olur? doç.dr. mutlu ömer yakut http://dorahospital.com
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 02:46
Bel Fıtığı Neden Oluşur ve Nasıl Önlenebilir? 367 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/bel-fitigi-neden-olusur-ve-nasil-onlenebilir/ “Belimi büktü” olarak kullandığımız tabirin gerçek anlamıyla vuku bulduğu nokta; bel ağrısı. Günlük işlerimizi kısıtlayan hatta tüm bu işlere engel olan ağrı. Bel ağrısının en önemli nedenlerinden biri bel tutulması. Ani bir hareket sonucu omurganın kayması ile meydana geliyor. Enfeksiyonlar ya da tümörler de bel ağrılarına neden olabiliyor. Eğer yalnızca ters bir hareket nedeni ile beliniz tutuldu ise bunun için en iyi çözüm sıcak bir masaj uygulaması ve dinlenmektir. Bel fıtığına dair tüm bilinmeyenleri Echomar Hastanesi’den Opr.Dr.Ayhan KARA‘ya sizin için danıştık.
Boyun Fıtığı Ameliyatı Tek Seviye Ne Kadar Sürer 00:34
Boyun Fıtığı Ameliyatı Tek Seviye Ne Kadar Sürer 112 izlenme - 3 yıl önce Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Candan Hundemir boyun fıtığı ameliyatının ne kadar sürdüğünü anlatıyor... Randevu tel: 0506 504 71 63