Hoşgeldiniz!

fizik

Kuantum'un fiziği çok iyi! 00:19
Kuantum'un fiziği çok iyi! 73.212 izlenme - 3 ay önce Kuantum fizikli manken yapmışlar! Yeterince ferahlarsan sen de görebilirsin :) First ile ferahla, kafan açılsın
Bu Gol Fizik Kurallarına Aykırı ! 00:54
Bu Gol Fizik Kurallarına Aykırı ! 388.452 izlenme - 5 yıl önce Bu Gol Fizik Kurallarına Aykırı !
 Fizik Manyakları 00:06
Fizik Manyakları 82.526 izlenme - 3 yıl önce Fizik Manyakları
C. Ronaldo Fizik Kurallarına Aykırı 05:06
C. Ronaldo Fizik Kurallarına Aykırı 250.296 izlenme - 8 yıl önce c, ronaldo fizik kurallarına aykırı hareketler
Merkez Kaç Kuvvetine Sakar Şakir Etkisi 01:51
Merkez Kaç Kuvvetine Sakar Şakir Etkisi 6.538 izlenme - 3 ay önce Bir lisede fizik hocası yavru kurtları toplamış merkez kaç teorisini anlatıyor . İzliyelim.
Albert Einstein'ın En Net Görüntüleri 03:16
Albert Einstein'ın En Net Görüntüleri 1.764 izlenme - 4 hafta önce 20. yüzyılın en önemli isimlerinden Einstein, birinci kesitte dev bir teleskop projesinde çalışmaları gözlemliyor. İkinci kesitte ise eşi Elsa Einstein ile beraber poz veriyor...
Einstein'la Mücadele Eden Eleman 08:17
Einstein'la Mücadele Eden Eleman 1.845 izlenme - 2 ay önce Ateist olduğunu söylediği (videosunun başlığında öyle yazıyordu) Einstein'ın, ışık hızının her gözlem çerçevesinde sabit ve geçilmez olduğu bilimsel görüşünün aslında doğru olmadığını ispatlamaya çalışan arkadaşımızın videosu.Bu sitede hatırı sayılır fizik bilgisi olan arkadaşlardan iyi yorumlar gelecektir. (Girişi seyretmek istemeyenler elemanın konuşması 01:20 den sonra başlıyor)
Kambur Gencin Kropraktik Tedavisi 10:56
Kambur Gencin Kropraktik Tedavisi 10.176 izlenme - 9 ay önce Omurilik, bel ve boyun rahatsızlığı olan genç arkadaş, kropraktik tedavisi uygulayan bir merkeze gidip tedavi oluyor. Değişim inanılmaz.
2016 Nobel Fizik Ödülü Sahiplerini Buldu 01:00
2016 Nobel Fizik Ödülü Sahiplerini Buldu 515 izlenme - 3 hafta önce Nobel Ödül Komitesi, bu yıl 116. kez dağıtılan Nobel Ödülleri'nin fizik dalındaki sahiplerini bir basın toplantısıyla duyurdu. Merkezi Stockholm'de bulunan Karolinska Enstitüsü, 2016 Nobel Fizik Ödülü'nü Britanya doğumlu, ancak çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri'nde sürdüren 3 bilim adamına, David Thouless, F. Duncan Haldane ve J. Michael Kosterlitz'e verdi. Bilim insanlarının bu ödüle layık görülme nedeni olarak, topolojik evre değişimleri ve maddenin topolojik evrelerinin kuramsal keşfini yapmaları gösterildi. Nobel Ödülü, İsveçli Alfred Nobel'in ölümünün ardından vasiyeti sonucunda oluşturulan fonla ilk kez 1901'de dağıtılmıştı. Ödüller, Alfred Nobel'in doğum günü olan 10 Aralık'ta düzenlecek törenle sahiplerine verilecek.
Fizik Kurallarını Altüst Etmek - Alex de Souza 01:06
Fizik Kurallarını Altüst Etmek - Alex de Souza 7.589 izlenme - 1 yıl önce Tartışmasız Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı olan Alex'in Türkiye'de ki ilk sezonundan müthiş bir asist. Rıdvan Dilmen'in deyişiyle fizik kurallarını altüst etmiş doktor.
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 00:39
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 23.964 izlenme - 3 yıl önce Lyon ile Real Madrid arasında oynanan hazırlık maçında Lyon forması giyen Clement Grenier, ilginç bir gole imza attı.
Pelin Batu'nun Kara Delik Esprisi 01:35
Pelin Batu'nun Kara Delik Esprisi 7.533 izlenme - 1 yıl önce Pelin Batu, iğrenç bir espri yaptığı için fizikçi hocasını kızdırdığını ve böylelikle fizik kariyerinin bittiğini anlattı.
Bir Mumu Fizik Kuralları ile Söndürmenin En Havalı 5 Yolu 05:16
Bir Mumu Fizik Kuralları ile Söndürmenin En Havalı 5 Yolu 3.872 izlenme - 7 ay önce Physics Girl kanalı bir mumu farklı yöntemlerle de söndürebileceğimizi gösteren bir video hazırladı. Biraz fizik biraz da kimyanın işin içine girdiği ve bazılarını evde deneyebileceğiniz beş yöntemi bizlere anlattı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İzlemesi Keyifli Zeka Motoru 08:36
İzlemesi Keyifli Zeka Motoru 3.253 izlenme - 7 ay önce Gelecekte oyunlara yeni heyecanlar ve gerçekçilik katacak ve izlemesi keyifli olan zeka motoru denemeleri gerçekten insanı hayrete düşürecek nitelikte.İzlerken sanki gerçek bir kaza izlermiş gibi insanı heyecanlandıran ve her ayrıntısı düşünülmüş buyurun iyi seyirler.
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 1 09:02
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 1 29.305 izlenme - 7 yıl önce www.fizikist.com tarafından eklendi.
Newton'un Beşiği 01:45
Newton'un Beşiği 3.150 izlenme - 7 ay önce Newton'un beşiği olarak adlandırılan ve momentumun korunumunun incelendiği çoklu sarkaç. Newton'un beşiği, adını Isaac Newton'tan alan, momentumun korunumunun incelendiği ve basit sarkaçların yan yana bağlanması ile oluşur
Kuantum Fiziği Nedir? 04:35
Kuantum Fiziği Nedir? 19.219 izlenme - 6 yıl önce http://www.ilimvebilim.org
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 00:41
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 16.108 izlenme - 3 yıl önce Fizik Kurallarına Aykırı Gol!
Evrimi Anlatmanın Bedeli 01:50
Evrimi Anlatmanın Bedeli 3.551 izlenme - 6 ay önce Eski TÜBİTAK başkanı Namık Kemal Pak, evrim kuramının savunucusu olduğu için kendisine yapılan linç kampanyasını anlatıyor.
Beyindeki Epifiz Bezinin Dünya Uygarlıkları ile İlişkisi 10:16
Beyindeki Epifiz Bezinin Dünya Uygarlıkları ile İlişkisi 2.580 izlenme - 9 ay önce Youtube'da gezinirken tesadüfen kesfettigim , gerek hazirlanan videolar gerekse kaliteli bilgiler ile fazlasiyla dikktimi ceken bir kanal oldu . Bu arkadaşimiz hazirladigi videolarinda fizik ve felsefe iliskisini bir arada kusursuz bir şekilde harmanlayip siradisi videolar hazirliyor.. Bu videoda Epifiz bezinin dünya uygarliklarinin din yoluyla insan üzerinde biraktigi etkilere .. Dis macunlarinda kullanılan flörül'ün insan bünyesinde biraktigi etkiye kadar derin bir araştirma süzgecinden gecip hazirlanan bir video.. Bu ve benzeri onlarca videosu var .. Takip etmenizi öneririm.. kanal için ; https://www.youtube.com/channel/UCsZXtQ487fteg1B6ub5hI_w Ve kanal sahibinin video yorumu ve kullandigi kaynaklar iyi seyirler Bu kaynaklara 10 dakika içinde ulaştım. PubMed içinde biraz gezinmeyle daha fazlasına ulaşabilirim ama dediğim gibi ben bir BELGESEL yapmıyorum. her şeyi kaynağı ile vermek zorunda değilim, fikirlerimi söylüyorum ve bu fikirlerin büyük bir kısmı şüphelerden oluşuyor. Kaynak gösterme zorunluluğum yok. Belgesel muamelesi yapmayınız.
Matematik Hikayeleri - Isaac Newton 05:00
Matematik Hikayeleri - Isaac Newton 856 izlenme - 2 ay önce Bilime önemli katkılarda bulunan Isaac Newton'ın hayatına ve buluşlarına dair Matematik Hikayeleri programının hazırlamış olduğu bir videoyu izleyeceksiniz arkadaşlar.Takip edenlerin bilgilerini tazeleyeceği , etmeyenlerin belki de ilgi duymasına yardımcı olabiliceğini düşündüğümden paylaşmak istedim . İyi seyirler .
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 5 09:03
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 5 15.013 izlenme - 7 yıl önce www.fizikist.com tarafından eklendi.
Michio Kaku'dan Zaman Yolculuğu Üzerine 04:07
Michio Kaku'dan Zaman Yolculuğu Üzerine 2.061 izlenme - 9 ay önce Ünlü teorik fizikçi Michio Kaku'dan zaman yolculuğu üzerine bir hikaye...
Fizik Kurallarını Katleden Olay 00:23
Fizik Kurallarını Katleden Olay 10.344 izlenme - 6 yıl önce fizik kurallarını katleden olay
Fizik Profesörü Dedik İnanmadılarişte Kanıt 00:31
Fizik Profesörü Dedik İnanmadılarişte Kanıt 13.588 izlenme - 6 yıl önce fizik profesörü dedik inanmadılarişte kanıt konya 'da
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 2 09:12
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 2 13.357 izlenme - 7 yıl önce www.fizikist.com tarafından eklendi.
Batın Muayenesi 52:04
Batın Muayenesi 6.512 izlenme - 4 yıl önce Batın Muayenesi
Michio Kaku ve Uzaylılar Hakkındaki Düşünceleri 09:10
Michio Kaku ve Uzaylılar Hakkındaki Düşünceleri 2.032 izlenme - 10 ay önce Yaşayan en zeki insanlardan biri olarak kabul edilen, Henry Semat Profesörü unvanına sahip teorik fizikçidir. Bizzat kendi teorilerini ileri sürerek(sicim teorisi gibi) günümüzde bilimin ilerlemesini sağlayan en etkili bilim adamlarındandır.Gelecek bilimci,Sunucu,Yazar ve Öğretmen ünvanlarına da sahiptir. Bizleri nasıl bir geleceğin beklediğini,uzaylılar hakkındaki görüşleri ve Fermi Paradoksunu ele aldığı güzel sohpeti izleyelim.
Boyun Düzleşmesi Belirtileri 03:01
Boyun Düzleşmesi Belirtileri 5.488 izlenme - 4 yıl önce Boyun Düzleşmesi Belirtileri
CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi (1. Bölüm) 31:44
CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi (1. Bölüm) 1.965 izlenme - 10 ay önce Boğaziçi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Veysi Erkcan Özcan'ın konuşmacı olarak yer aldığı "CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi" konulu etkinliğimiz 13 Aralık Pazar günü gerçekleşti. #FizikistBilimKonuşmaları