Hoşgeldiniz!

fizik

Survivor 2017 Fizik Kurallarını Yıkan Hareket  00:06
Survivor 2017 Fizik Kurallarını Yıkan Hareket 98.607 izlenme - 1 yıl önce Ekşi'deki elemanın fark ettiği durum ve açıklaması şöyledir. Aynen kopyalıyorum; evet acuncum ellerinle kurguladığın survivor'ı bu akşam kendi görüntülerinle kanıtladın bize. hemen olayı anlatıyorum: bireysel dokunulmazlık oyunu oynanıyor, herkes ellerinde uzun hilal şeklinde bir çubuk tutuyor ve o çubuğun ortasına da top konuyor. çubuk o kadar hassas ki ufak bir denge kaybında top düşüyor ve herkes de tek tek eleniyor... amanin o da nedir? oyun bitiyor, tuğçe kazanıyor ve elindeki çubuğu bir o yana bir bu yana sallıyor ama top kımıldamıyor bile. yani bildiğiniz topu yapıştırmışlar ve herkes düşürene kadar kazanmasını beklemişler.
Bu Gol Fizik Kurallarına Aykırı ! 00:54
Bu Gol Fizik Kurallarına Aykırı ! 388.960 izlenme - 6 yıl önce Bu Gol Fizik Kurallarına Aykırı !
Stephen Hawking'in ALS Ice Bucket Challenge Videosu 01:07
Stephen Hawking'in ALS Ice Bucket Challenge Videosu 1.919 izlenme - 5 gün önce Bugün hayatını kaybeden ünlü fizikçi Stephan Hawking ve ailesi, ALS hastalarına böyle destek vermişti.
Kuantum'un fiziği çok iyi! 00:19
Kuantum'un fiziği çok iyi! 73.347 izlenme - 2 yıl önce Kuantum fizikli manken yapmışlar! Yeterince ferahlarsan sen de görebilirsin :) First ile ferahla, kafan açılsın
Fizik Profesörünün İlginç İp Oyuncağı 04:19
Fizik Profesörünün İlginç İp Oyuncağı 3.773 izlenme - 1 ay önce Evde yapılabilecek deneyleri oyuncakları youtube hesabında paylaşan Bruce adlı profesör bu seferde ilginç bir ip oyuncağı yapmış izliyoruz...
Stephen Hawking Kimdir 04:55
Stephen Hawking Kimdir 832 izlenme - 3 gün önce Ünlü fizikçi Stephen Hawking, 76 yaşında yaşamını yitirdi. Hawking, bilim dünyasına yaptığı katkılar ve insanlığı bekleyen tehliklere ve kurtuluşuna dair yaptığı açıklamalarla hatırlanacak. İşte Hawking'in yaşamı.
Boğaziçi Fizik Mezunuyla Kısa Bir Muhabbet 05:58
Boğaziçi Fizik Mezunuyla Kısa Bir Muhabbet 7.724 izlenme - 1 ay önce Boğaziçi fizik bitirmiş,15 yıl USA'de yaşamış, şuan da Hacettepe Tıp okuyan abiyle yapılan aşırı samimi röportaj.
Stephen Hawking Hayatını Kaybetti 01:22
Stephen Hawking Hayatını Kaybetti 971 izlenme - 5 gün önce Dünyaca ünlü olan fizik profesörü Stephen Hawking 76 yaşında hayata veda etti. Hawking'in, tedavisi olmayan ALS hastalığı yüzünden yaşamını kaybettiği açıklandı.
C. Ronaldo Fizik Kurallarına Aykırı 05:06
C. Ronaldo Fizik Kurallarına Aykırı 250.472 izlenme - 9 yıl önce c, ronaldo fizik kurallarına aykırı hareketler
Fizik Kurallarını Yeniden Yazan Minibüs Şoförü 02:46
Fizik Kurallarını Yeniden Yazan Minibüs Şoförü 5.701 izlenme - 1 ay önce İspanya'da üzerinde yaklaşık 20 tane ahşap palet ile trafikte seyreden minibüs tipi aracın görüntüleri kameraya böyle yansıdı.
 Fizik Manyakları 00:06
Fizik Manyakları 82.528 izlenme - 4 yıl önce Fizik Manyakları
Stephen Hawking 76 Yaşında Hayatını Kaybetti 02:49
Stephen Hawking 76 Yaşında Hayatını Kaybetti 205 izlenme - 5 gün önce Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti. Hawking’in öldüğünü aile sözcüsü açıkladı. Hawking'in çocukları Lucy, Robert ve Tim babalarının ölümüyle ilgili yazılı açıklamalarında "Sevgili babamızı bugün kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Çok büyük bir bilim insanı, çalışmaları ve mirası yıllarca yaşayacak olağanüstü bir kişiydi" dedi. Hawking, Albert Einstein'den sonraki en büyük dahi olarak kabul ediliyordu. 21 YAŞINDA ALS HASTALIĞINA YAKALANDI Stephen Hawking 1960’ların başında 21 yaşındayken tedavisi olmayan Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığına yakalandı. Motor nöronların zamanla yüzde seksenini öldürerek sinir sistemini felç eden ancak beynin zihinsel faaliyetlerine dokunmayan bu hastalık, Hawking’i tekerlekli sandalyede yaşamaya mahkum etti. Ünlü bilim insanı, 1985 yılından bu yana sesini de yitirmiş olduğu için koltuğuna yerleştirilmiş, yazıları sese dönüştürebilen bilgisayarı sayesinde insanlarla iletişim kurabiliyordu. Hawking, bilimsel uğraşlarında ve günlük yaşantısında çevresinden ve kuantum fiziği ve kara deliklerle ilgili iddialarıyla bugün bilim insanları arasında dünyada en çok tanınan isimdi. Kitapları, 40 dile çevrildi; evrenle ilgili teorik bilgilerini popüler hale getirmek için gereken maddi bağımsızlığı sağlayacak ve Cambridge Üniversitesi’ndeki uygulamalı matematik ve teorik fizik laboratuarını geliştirecek kadar çok sattı.
Yoga Yapan İnsanların Başına Gelen Komik Kazalar 07:42
Yoga Yapan İnsanların Başına Gelen Komik Kazalar 6.827 izlenme - 8 ay önce Dünyanın en kadim kültür fizik egzersizi artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. İlginç pozisyon isimleriyle, birbirinden zorlu hareketleriyle ve "O paraya öküz alınır" dedirten kurs fiyatlarıyla dikkat çeken birbirinden ilginç Yoga kazalarını izliyoruz efendim.
Kambur Gencin Kropraktik Tedavisi 10:56
Kambur Gencin Kropraktik Tedavisi 13.878 izlenme - 2 yıl önce Omurilik, bel ve boyun rahatsızlığı olan genç arkadaş, kropraktik tedavisi uygulayan bir merkeze gidip tedavi oluyor. Değişim inanılmaz.
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 00:39
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 23.972 izlenme - 5 yıl önce Lyon ile Real Madrid arasında oynanan hazırlık maçında Lyon forması giyen Clement Grenier, ilginç bir gole imza attı.
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 1 09:02
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 1 29.710 izlenme - 9 yıl önce www.fizikist.com tarafından eklendi.
Fizik Kurallarını Altüst Etmek - Alex de Souza 01:06
Fizik Kurallarını Altüst Etmek - Alex de Souza 8.434 izlenme - 3 yıl önce Tartışmasız Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı olan Alex'in Türkiye'de ki ilk sezonundan müthiş bir asist. Rıdvan Dilmen'in deyişiyle fizik kurallarını altüst etmiş doktor.
Feza Gürsey Bilim Merkezi 03:01
Feza Gürsey Bilim Merkezi 5.835 izlenme - 1 yıl önce Ankara buz buz donuyoruz valla! Ne yapsak bugün diye düşünürken, aklıma Feza Gürsey Bilim Merkezi'ne gitmek geldi. Şöyle bir düşündüm 20 yıldır gitmemişim, zaten hayatımda bir kere gitmiştim. Demir için bazı aktiviteler ilgi çekiciydi, bazılarını anlamlandıramadı tabi, ama çok eğlendi. AVM'ye gitmekten bin kat iyidir, hatta kıyaslanamaz bile... İtiraf ediyorum biz son dönemlerde çok sık gidiyoruz AVM'lere, oyun alanlarına, zıp zıplara... Ne yapalım kışın alternatifimiz öyle az ki. Bugün çook keyifli vakit geçirdik, bu nedenle müzelerin listesini çıkardım, kış bitmeden her hafta sonu birinde oluruz artık.
Fizik Kuralının Kuralını Altüst Eden Adam 01:31
Fizik Kuralının Kuralını Altüst Eden Adam 3.394 izlenme - 1 yıl önce Bazı cisimleri dengelemek başlı başına sabır gerektiren bir iş olsa gerek. Ancak gözleri çekik abimiz harbiden de fizik kurallarının kuralıyla oynuyor izliyoruz.
Merkez Kaç Kuvvetine Sakar Şakir Etkisi 01:51
Merkez Kaç Kuvvetine Sakar Şakir Etkisi 6.905 izlenme - 2 yıl önce Bir lisede fizik hocası yavru kurtları toplamış merkez kaç teorisini anlatıyor . İzliyelim.
Kuantum Fiziği Nedir? 04:35
Kuantum Fiziği Nedir? 19.853 izlenme - 8 yıl önce http://www.ilimvebilim.org
Pelin Batu'nun Kara Delik Esprisi 01:35
Pelin Batu'nun Kara Delik Esprisi 7.785 izlenme - 2 yıl önce Pelin Batu, iğrenç bir espri yaptığı için fizikçi hocasını kızdırdığını ve böylelikle fizik kariyerinin bittiğini anlattı.
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 00:41
Fizik Kurallarına Aykırı Gol! 16.129 izlenme - 5 yıl önce Fizik Kurallarına Aykırı Gol!
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 5 09:03
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 5 15.076 izlenme - 9 yıl önce www.fizikist.com tarafından eklendi.
Cristiano Ronaldo'nun Fizik Kurallarına Aykırı Penaltısı 01:04
Cristiano Ronaldo'nun Fizik Kurallarına Aykırı Penaltısı 270 izlenme - 1 ay önce Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'in evinde PSG'İ 3-1 yendiği maçta Cristiano Ronaldo'nun beraberliği getiren penaltı vuruşu olay oldu
Yahu Işın Kılıcı Nasıl Yapılır? - Mete Atatüre (TEDx) 18:15
Yahu Işın Kılıcı Nasıl Yapılır? - Mete Atatüre (TEDx) 2.377 izlenme - 1 yıl önce Mete Atatüre bize toplumun teknoloji ihtiyacını bilime giden yola çevrilmesini bir yolu olduğunu anlatıyor. Mete 1975 yılında Kayseri’de doğdu. Toplam 4 farklı şehir ve 8 farklı okulda okuduktan sonra 1992’de Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Tam pilot olmayı hayal ederken ortaokul fizik ogretmeni sayesinde kendini bilime kaptırdı. 1996’da Bilkent Üniversitesi Fizik Bölumü’nden mezun olduktan sonra doktora çalışmaları için Boston Üniversitesi’nin Kuantum Görüntüleme Laboratuvarı’na katıldı. 2007’den beri Cambridge Üniversitesi’nde kurduğu araştırma grubuyla beraber kuantum fiziği ve geleceğin teknolojileri üzerine çalışıyor.
Bir Mumu Fizik Kuralları ile Söndürmenin En Havalı 5 Yolu 05:16
Bir Mumu Fizik Kuralları ile Söndürmenin En Havalı 5 Yolu 4.096 izlenme - 2 yıl önce Physics Girl kanalı bir mumu farklı yöntemlerle de söndürebileceğimizi gösteren bir video hazırladı. Biraz fizik biraz da kimyanın işin içine girdiği ve bazılarını evde deneyebileceğiniz beş yöntemi bizlere anlattı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Batın Muayenesi 52:04
Batın Muayenesi 7.926 izlenme - 6 yıl önce Batın Muayenesi
Fizik Kurallarını Katleden Olay 00:23
Fizik Kurallarını Katleden Olay 10.350 izlenme - 7 yıl önce fizik kurallarını katleden olay
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 2 09:12
The Secret - Sır (Çekim Yasası) Bölüm 2 13.505 izlenme - 9 yıl önce www.fizikist.com tarafından eklendi.