Hoşgeldiniz!

Forrest Gump

Forrest Gump Fragmanı 03:46
Forrest Gump Fragmanı 162.612 izlenme - 6 yıl önce Forrest Gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor. Vizyon Tarihi 6 Kasım 1994
Forrest Gump - 8 Bit Film 02:37
Forrest Gump - 8 Bit Film 5.893 izlenme - 4 yıl önce Forrest Gump - 8 Bit Film
Forrest Gump Koşma Sahnesi  - Gta 5 Uyarlama (Türkçe Dublaj) 03:09
Forrest Gump Koşma Sahnesi - Gta 5 Uyarlama (Türkçe Dublaj) 2.823 izlenme - 1 yıl önce Efsane filmler arasında çoktan yeri almış, Forrest Gump'ın koşma sahnesini ufak uğraşlar sonucu, GTA 5'e uyarladım. Umarım beğenirsiniz efendim :)
Forrest Gump - ''Forrest'' Adının Anlamı 00:40
Forrest Gump - ''Forrest'' Adının Anlamı 1.238 izlenme - 7 ay önce Efsane film Forrest Gump filminde geçen kısa bir bölümü sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar. İzliyoruz.
Forrest Gump Filminde Gözlerden Kaçan Beat Box Sahnesi 00:27
Forrest Gump Filminde Gözlerden Kaçan Beat Box Sahnesi 6.010 izlenme - 3 yıl önce 1994 yapımı Oscar'lı Forrest Gump filminde Forrest'ı oynayan Tom Hanks'in annesi ile ölmeden önce konuştuğu sahneye montaj yapıldı. Gayet acıklı olmasına karşın beat box montajı yapılan sahne filmin hayranları tarafından gayet olumlu ve komik karşılandı.
Forrest Gump - Tom Hanks (Deneme Çekimleri - 1994) 03:56
Forrest Gump - Tom Hanks (Deneme Çekimleri - 1994) 3.692 izlenme - 3 yıl önce Tom Hanks'in başrolünde olduğu, yönetmenliğini Romert Zemeckis'in yaptığı zeka seviyesi düşük bir insanın yaşadıklarını konu alan 1994 yapımı ünlü Forrest Gump filminin deneme çekimlerinden Tom Hanks ve Robin Wright'ın olduğu kısa bir kesit.(Altyazı bana aittir, yanlışlarım olabilir.Anlaşılır şekilde çevirmeye çalıştım.İyi Seyirler.)
Forrest Gump - Tüy Sahnesi Yapım Aşaması (1994) 03:22
Forrest Gump - Tüy Sahnesi Yapım Aşaması (1994) 2.961 izlenme - 2 yıl önce 1994 yapımı Robert Zemeckis'in yönetmenliğinde çekilen Tom Hanks'in başrolünde olduğu efsane Forrest Gump filminin kamera arkası ve röportajların olduğu "Through the Eyes of Forrest Gump" ekinden, tüy sahnesinin yapım aşamasının anlatıldığı bölümdür.(Altyazı bana aittir.Anlaşılır şekilde çevirmeye çalıştım.Yanlışlarım olabilir.İyi seyirler.)
Tom Hanks - Oscar Ödülü Konuşması (Forrest Gump - 1995) 03:44
Tom Hanks - Oscar Ödülü Konuşması (Forrest Gump - 1995) 3.500 izlenme - 2 yıl önce Efsane değerli oyuncu Tom Hanks'in, 67. Akademi Ödülleri Töreni'nde Forrest Gump filmindeki rolüyle Morgan Freeman, Paul Newman, Nigel Hawthorne ve John Travolta gibi rakiplerine karşı üst üste ikinci defa kazandığı Oscar ödülü konuşmasıdır.(Altyazı bana aittir, kendimce anlaşılır şekilde çevirmeye çalıştım, yanlışlarım olabilir.İyi seyirler.)
Forrest Gump - Neden Ölüyorsun Anne ? 02:10
Forrest Gump - Neden Ölüyorsun Anne ? 2.637 izlenme - 3 yıl önce Efsane replik olan ''Hayat bir kutu çikolata gibidir, içinden ne çıkacağını asla bilemezsin.'' sözünün geçtiği sahne. Bu arada Tom Hanks'i çok övdük ama anne rolündeki Sally Field'in de hakkını teslim edelim. Spiderman'de May hala rolüne de çok yakışmıştı, o yüzden bu video Hollywood'un en sevimli annesine gidiyor.
Forrest Gump - Elvis Presley Sahnesi 02:13
Forrest Gump - Elvis Presley Sahnesi 2.664 izlenme - 2 yıl önce Forrest Gump'tan bahsetmeye gerek yok sanırım.Dünyanın en iyi filmlerinden birisi.94 yılındaki ölüm grubunu andıran Akademi Ödüllerini silip süpüren ve hatta The Shawshank Redemption(Esaretin Bedeli) gibi bir filmi bile oscarsız bırakabilecek kadar insafsız bir yapım. Bundan yıllar öncesini beyazperdeye taşıdığı bu hikaye ise tam anlamıyla bir değişim hareketinin kronolojisi.Müzikteki devrim ateşinin çığ gibi büyüdüğü zamanlar.Öyle ki şeytan artık evlerin içinde dans ediyor.50'lerin tutucu Amerikan toplumu için bu tahmin ve kabul edilemez bir şey.Belli ki John Lennon haklı.Nasıl ki Elvis'ten önce hiç bir şey yoksa bundan sonra da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ve 5 Haziran 1956..Milton Berle Show.Her yaştan insanın izleyeceği varyete showların ustası olan bu adam Elvis'i programına davet eder.Ardından yıllarca unutulmayacak efsanevi ''Hound Dog'' şöleni başlar.Kral omurgasından kıvılcımlarla akan şimşekle bir kuşağın tüm bireylerine elektroşok tedavisi uygular.Pek tabi bu Elvis'e pahalıya patlar. Bir çok eyalette hakkında tutuklama kararı çıkarılır.Konserlerinde yahut TV'deki showlarında yapacağı en ufak müstehcen harekette mahkeme kararını uygulamak için bekleyen polisler belirir.Bir dönem TV'lerde yalnızca belden yukarısı çekilir.Elvis bunları umursamaz hatta çok fena dalga geçmek için baştan aşağı smokin ve uysal bir görünümle çıktığı bir programda dans etmeden gerçek bir Hound Dog'a(Av Köpeği) şarkılar söyler. İşte bu video 2.Dünya Savaşı ardından gelen kuşak çatışmasının en bariz örneğidir.Ritime merak duyan yahut ona kuşkuyla bakan büyükler arasındaki ilk ciddi etkileşimin hikayesidir.Elvis'in daha yaşlı ve olgun insanlarla kendi jenerasyonundaki gençlerin bir diğer karşılaşması ise daha hüzünlü olur.Zira 50'lerin sonlarına doğru vatani borcu için askere gitmeden önce Ed Sullivan'ın programında son kez görünür ve tabiri caizse Kral ve daha ''büyük'' olanlar barışır.Ve Ed şöyle der:Bayanlar ve baylar o iyi ve terbiyeli bir çocuk.Ve sen nereye gidersen git Elvis,bizim showumuzda ağırladığımız en büyük insan olarak kalacaksın. Böylece 50'lerin en büyük reyting rekoru da kırıldı ;tam 60 milyon kişi ekranlarda bu anlara tanıklık etti.Ve biliyor musunuz,sanılanın aksine Elvis binayı hiç terk etmedi.
Benim Adım Forrest Gump, İnsanlar Bana Forrest Gump Der 02:40
Benim Adım Forrest Gump, İnsanlar Bana Forrest Gump Der 1.558 izlenme - 3 yıl önce Dün tekrar izleme fırsatını buldum Forrest Gump'ı.Ve filmde bu kadar kaliteli dublaj yapıldığını unutmuşum.En azından arkadaşıma beni gülme krizine sokan bir sahne geçti filmde,her halde filmin en komik sahnesi budur.İçeriği size özel olarak kestim efenim başka yerde bulamazsınız, gerçi bulsanız ne olur bilemem. Forrest Gump 1994 Not:Komutanın dublajını yapan adamın elinden öpmek isterim.
Forrest Gump - John Lennon Sahnesi 00:59
Forrest Gump - John Lennon Sahnesi 1.191 izlenme - 3 yıl önce Mükmemmel film Forrest Gump'daki Amerikan tarihine ait siyasi ve sosyal olaylara yapılan atıflardan biri de John Lennon adına yapılmıştı. Protest kişilik John Lennon bir tv programındaki tavırları ve Forrest'in anlatımıyla ölümü işlenmiş filmde.
Forrest Gump Film Müziği - Hollywood in Vienna (2011) 07:38
Forrest Gump Film Müziği - Hollywood in Vienna (2011) 1.057 izlenme - 3 yıl önce Vienna Radyo Senfoni Orkestrası'nın, Hollywood in Vienna gecesindeki, 1994 yapımı Tom Hanks'in başrolünde olduğu ünlü Forrest Gump filminin müziği olan Alan Silvestri imzalı "Forrest Gump Suite" performansı.
7 Dakikada Tom Hanks ve Kariyeri 06:54
7 Dakikada Tom Hanks ve Kariyeri 1.151 izlenme - 3 yıl önce Efsane usta oyuncu Tom Hanks konuk olduğu "The Late Late Show with James Corden" programında James Corden ile kariyerindeki önemli, ünlü filmleri 7 dakikada güzel ve eğlenceli bir biçimde izleyicilere sunuyor.İzliyoruz efendim.
Forrest Gump Açılış Sahnesi (1994) 02:46
Forrest Gump Açılış Sahnesi (1994) 1.093 izlenme - 3 yıl önce Tom Hanks'in en iyi performanslarından birini sergilediği, zeka seviyesi düşük bir insanın yaşadıklarını konu alan bu güzel filmin açılış sahnesi.(Filmin müzikleri Alan Silvestri'ye aittir)
Forrest Gump Film Müziği 08:55
Forrest Gump Film Müziği 788 izlenme - 3 yıl önce Hayatımda izlediğim en güzel film olan "Forrest Gump" ' ın unutulmaz müziği
Forrest Gump - Türkçe Altyazılı Fragman 03:46
Forrest Gump - Türkçe Altyazılı Fragman 130 izlenme - 7 ay önce Forrest Gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.
Forrest Gump - Siyahilerin Alabama Üniversitesine Kabulü 02:11
Forrest Gump - Siyahilerin Alabama Üniversitesine Kabulü 625 izlenme - 3 yıl önce Forrest Gump birçoğumuzun sevdiği defalarca izlediği top10 listelerinde barındığı samimiyetine aşık olduğumuz harika bir film. 1994 yapımı bu film senaryosu ve hikayesiyle sıkılmadan izletirken kendisini aynı zamanda yakın Amerikan tarihinde geçen siyasi, politik ve sosyal olaylara göndermeler ve atıflar da yapıyor. Bilirsiniz ''lanet olası'' Amerikalılar daha 40 sene önceye kadar zencilerle aynı otobüse binmezler aynı mekanda bulunmazlar ve çocuklarının onlarla aynı yerde eğitim almasını istemezlerdi. O dönemlerde Amerika'da faaliyet gösteren insan hakları örgütleri, (içlerinde Malcolm X de vardır) mahkemeye açtığı davayı kazanmış ve 2 zenci öğrenci 1963 yılında, Forrest'ın okuduğu Alabama Üniversitesi'ne ilk defa kabul edilmiştir. Dönemin Alabama valisi ırkçı (aşırı sağcı diye tanımlanır batıda ama biz ırkçı diyelim) George Wallace, okulun kapısında durarak zenci öğrenciler Vivian Malone ve Jimmy Hood'un okula alınmasını kendince protesto eder. Zenci öğrencilerin ilk okul gününde okul çevresinde yüzlerce Amerikan ordusuna bağlı askerler güvenlik maksadıyla hazır bulundurulmuştur. Bu sahne filmin bir yerlerine sıkıştırılıp canlandırılmış ve bir nevi ''bakın bakın ne haller oldu bu ülkede'' demiştir yönetmen kanımca. Bu sahnede Forrest ortalıkta dolaşıp ne olduğunu anlamaya çalışıyor, hatta yürürken kitabını düşüren Vivian Malone'un peşinden koşup kitabı veriyor. (canım ya
forrest gump fragmanı 4 03:45
forrest gump fragmanı 4 763 izlenme - 7 yıl önce forrest gump zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan forrest gump zamanla akla mantığa uymayan başarılara imza atıyor. her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan forrest gump zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.
Forrest Gump - Run Forrest Run 04:48
Forrest Gump - Run Forrest Run 441 izlenme - 3 yıl önce Forrest Gump filminden en akılda kalan replik. Koş Forrest Koş,Dövüş Kulübü filminde de benzetme olarak kullanıldı. Supernatural adlı dizinin 4. sezonunun 8. bölümündede Dean bu repliğe gönderme yapmıştır.
forrest gump 00:51
forrest gump 552 izlenme - 10 yıl önce life is like a box of chocolates... you never know what you're gonna get.
Forrest Gump Soundtrack - Sweet Home Alabama 04:45
Forrest Gump Soundtrack - Sweet Home Alabama 243 izlenme - 3 yıl önce En iyi film dahil olmak üzere Esaretin Bedeli gibi bir filmin önünde 7 dalda Oscar adayı olan 6 dalda Oscar ödülü alan unutulmaz film Forrest Gump ın eşsiz soundtracklarından biriyle sizi başbaka bırakıyoruz. @radyoalkışlarlayaşıyorum sundu.
1994'de Vizyona Giren Filmler 07:57
1994'de Vizyona Giren Filmler 312 izlenme - 3 yıl önce 1994 yılı sinema açısından en sevdiğim yıldır. Forrest Gump, Vampirler Yüzleşme, Leon, Esaretin Bedeli, Ucuz Roman gibi kült filmlerin olduğu en mükemmel yıldır ve bu kadar başyapıt arasından Oscar'ı götüren film ise Forrest Gump'dır.
Forrest Gump - Seni Çok Özlüyorum Jenny 03:45
Forrest Gump - Seni Çok Özlüyorum Jenny 230 izlenme - 3 yıl önce Bir Cumartesi sabahı öldün. Ve ben seni, ağacımızın altına gömdürdüm. Ve babanın evini, buldozerle yerle bir ettirdim. Annem hep, ölüm yaşamın parçasıdır derdi. Öyle olmamasını dilerdim. Küçük Forrest gayet iyi. Yakında yine okula başlayacak ve ben her gün onun kahvaltısını, öğlen ve akşam yemeğini yapıyorum. Her gün saçını taramasını, dişlerini fırçalamasını sağlıyorum. Ona pin pon öğretiyorum. Oldukça iyi. Forrest, servis sende. Sık sık balık tutuyoruz. Her gece bir kitap okuyoruz. O çok zeki Jenny. Onunla çok gurur duyardın. Ben duyuyorum. Sana bir mektup yazdı. Benim okuyamayacağımı söyledi. Okumamam gerekiyor, bu yüzden senin için burada bırakıyorum. Annem mi haklıydı yoksa Teğmen Dan mi, bilemiyorum. Herkesin bir kaderi var mı bilemiyorum, yoksa rüzgara kapılmış gibi tesadüfen oraya, buraya mı sürükleniyoruz? Bence her ikisi de doğru. Belki ikisi de aynı anda oluyor. Fakat seni özlüyorum Jenny. Bir şeye ihtiyacın olursa, yakınlarda olacağım.
Scott McKenzie - San Francisco (1967) 03:28
Scott McKenzie - San Francisco (1967) 194 izlenme - 3 yıl önce Bu şarkı, genel itibarı ile 60'lar sonu gençlik hareketinin çıkış noktası gibi bir şeydir. San Francisco'daki aşırı muhteşem hayattan bahseder. İşte ne bileyim; insanlar naziktir, havası güzeldir gibi.. Şarkıyı California Dreamin'den tanıdığımız The Mamas and The Papas yazmıştır. Forrest Gump soundtrack'inin de güzide parçalarındandır. Şarkı Sözleri (lyrics): , . If you're going to San Francisco Be sure to wear some flowers in your hair If you're going to San Francisco You're gonna meet some gentle people there For those who come to San Francisco Summertime will be a love-in there In the streets of San Francisco Gentle people with flowers in their hair All across the nation such a strange vibration People in motion There's a whole generation with a new explanation People in motion people in motion For those who come to San Francisco Be sure to wear some flowers in your hair If you come to San Francisco Summertime will be a love-in there If you come to San Francisco Summertime will be a love-in there
İspanyollar Gareth Bale İle Dalga Geçti 02:58
İspanyollar Gareth Bale İle Dalga Geçti 197 izlenme - 5 yıl önce Real Madrid'in yaklaşık 100 milyon avro ödeyerek Tottenham'dan transfer ettiği Bale'in aynı Tom Hanks'ın canlandırdığı Forrest Gump filmindeki gibi yalnız adamı oynamaya başladığı belirtildi.
Forrest Gump Filminde Gözlerden Kaçan Beat Box Sahnesi 00:27
Forrest Gump Filminde Gözlerden Kaçan Beat Box Sahnesi 120 izlenme - 3 yıl önce 1994 yapımı Oscar'lı Forrest Gump filminde Forrest'ı oynayan Tom Hanks'in annesi ile ölmeden önce konuştuğu sahneye montaj yapıldı. Gayet acıklı olmasına karşın beat box montajı yapılan sahne filmin hayranları tarafından gayet olumlu ve komik karşılandı.
Yabancı Filmlerde Get Down! (Eğil) Sahneleri 01:51
Yabancı Filmlerde Get Down! (Eğil) Sahneleri 141 izlenme - 3 yıl önce Bir çok büyük bükteçi ve tanınmış filmlerde kullanılan Get Down! (Eğil) sözünün geçtiği sahnelerin derlenip montajlanarak biraraya getirildiği çalışma. Filmler; Terminator 2: Judgment Day, Snatch, Toy Story, Star Trek (2009), In the Line of Fire, Indiana Jones and the Last Crusade, Forrest Gump, Full Metal Jacket, Hook, Young Frankenstein, Saving Private Ryan, The Fifth Element, Face/Off, Die Hard 2, Black Hawk Down, Armageddon, War of the Worlds, Do the Right Thing, The Lord of the Rings: The Two Towers, Twister, Superbad, Rush Hour, Harry Potter and the Goblet of Fire, Tombstone, Gangs of New York, Hoodlum, Wanted, Road to Perdition, Lethal Weapon 3, Underworld, My Super Ex-Girlfriend, Timeline, Wild Wild West, National Treasure, Captain America: The First Avenger, Terminator 3: Rise of the Machines, Total Recall, True Lies, Eraser, End of Days, Reno 911!: Miami
The Sunday Times - 6 Etkileyici Filmin Yeniden Canlandırılması 00:50
The Sunday Times - 6 Etkileyici Filmin Yeniden Canlandırılması 56 izlenme - 3 yıl önce Geçmişten günümüze ikon haline gelmiş film, dizi, müzik ve sanat alanından kesitler içeren video, Rodin’in Düşünen Adam’ı, Forrest Gump, Madman, Michelangelo’nun “Adem’in yaradılışı” tablosu, Daft Punk ve Rezervuar Köpeklerinden sahnelerin tekrar canlandırılmasından oluşmakta.
Wilson Pickett - Land Of 1000 Dances (Forrest Gump) 02:26
Wilson Pickett - Land Of 1000 Dances (Forrest Gump) 53 izlenme - 3 yıl önce Forrest Gump filminden unutulmaz son derece leziz dinlenilesi ve coşulası parça.