Hoşgeldiniz!

Fosil Videoları İzle

Deniz Kızı Fosili Bulundu 02:08
Deniz Kızı Fosili Bulundu 30.501 izlenme - 4 yıl önce Deniz Kızı Fosili Bulundu
 Mamut Kalıntısında Sıvı Halde Kan Bulunması 00:52
Mamut Kalıntısında Sıvı Halde Kan Bulunması 2.767 izlenme - 1 yıl önce Sibirya'da 10 ya da 15 bin yıl önce öldüğü tahmin edilen Bir Mamut kalıntısında çok iyi korunmuş sıvı halde kan ve doku örnekleri bulundu. Dünya'nın bir çok yerinde çeşitli yıllara ait Mamut kalıntılarına rastlanıyor.Bunlar 10 bin yıldan ,4 milyon yıl öncesine kadar uzanan geniş bir yelpazede bulunuyor. 30 Mayıs 2013 yılına ait bir Euronews haberidir
Çöp kamyonu, kamyonlar, bloklar ve çöps lerle oyun 04:30
Çöp kamyonu, kamyonlar, bloklar ve çöps lerle oyun 7.593 izlenme - 2 yıl önce Genellikle bütün çocuklar yaratma, dağıtma, parçalama, toplama ve birleştirme tekniklerini kullanarak hafızalarına yerleştiriyorlar.Bu video çocuklarınızın yaratıcılıklarını kışkırtıyor. Farkında olmadan ne neden ve nasıl kavramlarını gerçekleştiriyorlar. Haydi Bebeturk çocularınıza destek oluyor. Mutlaka izleyip kaçırmayalım. Bebeturk boneliğini video sonunda abone ol u tıklayıp ücretsiz gerçekleştirin. Bebeturk her yeni gün sizlere destek olacak.
Evrimi Anlatmanın Bedeli 01:50
Evrimi Anlatmanın Bedeli 3.585 izlenme - 1 yıl önce Eski TÜBİTAK başkanı Namık Kemal Pak, evrim kuramının savunucusu olduğu için kendisine yapılan linç kampanyasını anlatıyor.
Charles Darwin and the Tree of Life (BBC) - Altyazılı 59:14
Charles Darwin and the Tree of Life (BBC) - Altyazılı 5.982 izlenme - 2 yıl önce David Attenborough tarafından hazırlanan ve yine kendisinin rol aldığı, BBC yapımı açıklayıcı bir evrim belgeseli sunuyorum sizlere. Evrim hakkında sorusu olanlara, bazı ayrıntıları merak edenlere ve teori hakkında biraz daha fikir sahibi olmak isteyenlere bire birdir. Fosil kayıtlarıyla zenginleştirilmiş, konu açık bir dille anlatılmıştır. İyi seyirler efendim...
Çocuklar İçin Oyun Videosu - Puzzle - Dinazorlar . 02:06
Çocuklar İçin Oyun Videosu - Puzzle - Dinazorlar . 6.314 izlenme - 2 yıl önce Yaşasııın ...! Çocuklar artık dünyanın oluşum evrelerini öğrendi . Trias dönemi , Jura dönemi ve Kretase dönemi . Oğlum dinazorlara çok merak sardı.Sırf bu yüzden işin içine kamyonlarıda katıp video çektik. Ne mutlu ki dinazorlara olan merakını bu video beşe katladı. Dinazorların ismini öğrenirken hangi dönemlerde yaşadıklarını da öğrendi derken dünyanın oluşum evrelerini öğrenmiş.Tabiki bana da tebrikler oğlumdan bunların hepsini öğrendim.Teşekürler bebeturk.
Celâl Şengör'ün Kütüphânesi ve Fosil Koleksiyonu 10:38
Celâl Şengör'ün Kütüphânesi ve Fosil Koleksiyonu 3.075 izlenme - 1 yıl önce Celâl Şengör, evinde evrimi anlatıyor.
Akıllı Tasarım - Darkmatter 2525 07:18
Akıllı Tasarım - Darkmatter 2525 1.476 izlenme - 1 yıl önce Akıllı Tasarım o kadar da akıllı değilmiymiş ne? Bu videoda insanların yakalandığı amansız hastalıkları ve o hastalıklara yol açan bakterileri ve virüsleri işliyor Darkmatter 2525. Yaratılışçıların bakteri ve virüsler hakkında verdikleri tipik cevapların neden geçersiz olduğunu da gösteriyor. Altyazılandırma: Turan Dursun Forumları
Parametre -  28 Ağustos 2015 54:48
Parametre - 28 Ağustos 2015 2.029 izlenme - 2 yıl önce Ekranların piyasası en geniş programı "Parametre"de, Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
Wolverine Adnan Oktar 01:51
Wolverine Adnan Oktar 1.030 izlenme - 2 yıl önce Kediciklerin lordu Adnan Oktar hocamızın alışa geldiğimiz imajında değişiklik yaparak bıyıklarını kesmişler. Maşallah.
Deniz Ergi - Olmayan Fosille Sazan Avlamak 01:54
Deniz Ergi - Olmayan Fosille Sazan Avlamak 1.258 izlenme - 2 yıl önce Bilim dışı görüşleriyle bilinen ve bilim insanlarının ™.85'nin gerçekliğini kabul ettiği "biyolojik evrim" karşıtı komik savlarıyla sosyal medyada sıkça alay konusu olan Adnancıların, Deniz Ergi Özsoy Hoca tarafından oltaya getirilme anlarını izliyoruz: -bir ara fosil sunamıyorlar. böyle bir şey yok -var. sikimalaform bilir misiniz. -evet çok mükemmel bir canlı. ama bir ara form değil. -değil tabi çünkü böyle bir form yok kafamdan uydurdum şimdi. hahaha
Dinozor Dünyası -  1. Bölüm Kayıp Dünya ( BBC) 28:16
Dinozor Dünyası - 1. Bölüm Kayıp Dünya ( BBC) 703 izlenme - 2 yıl önce Planet Dinosaur 2011 yılı BBC yapımı belgesel serisidir. Eldeki bilimsel veriler ve fosil kayıtlarıyla zenginleştirilmiş ve gerçekten kaliteli bir ürün ortaya konmuştur. Seri altı bölümden oluşur. Seslendirme john Hurt'a aittir. İyi seyirler.
Adnan Oktar'ın Evrim Teorisini Çürütmesi 01:21
Adnan Oktar'ın Evrim Teorisini Çürütmesi 723 izlenme - 2 yıl önce Adnan Hocan'ın yıllardır tartışılan evrim teorisi hususunda Atayizleri ve birçok bilim adamını şok eden evrim teorisi analizi ve teoriyi çürütmesi. İzliyoruz.
Var Olan 5 Yaşayan Fosil 04:57
Var Olan 5 Yaşayan Fosil 10 izlenme - 1 hafta önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 58:59
En Eski Atamızın Keşfi - BBC Belgeseli (2009) 1.047 izlenme - 2 yıl önce Almanya'daki Messel Oyuğunda yıllar evvel, hiç bozulmamış bir fosil bulunuyor. Fosilin değeriyse, bu konuda uzman Norveçli bir bilimadamının, bu 47 milyon yıllık bozulmamış fosile ulaşmasıyla ortaya çıkıyor. Ardından fosil üzerinde bilimsel çalışmalar başlıyor. Bilimadamına göre bu fosil, insanların en eski atalarına ışık tutabilir. Gerçekten de fosil üzerinde, insanın fiziksel yapısıyla ortak özellikler olduğu saptanıyor. Ayrıca fosilin, Darwin'in de işaret ettiği insan evrimindeki kayıp halka olabileceği söyleniyor. Belgeselin adı; Uncovering Our Earliest Ancestor: The Link. İyi seyirler.
Evrim Teorisini İspatlayana Adnan Hoca'dan 10 milyon TL 01:32
Evrim Teorisini İspatlayana Adnan Hoca'dan 10 milyon TL 635 izlenme - 2 yıl önce Adnan Hoca, paleontolojik deliller ışığında Evrim Teorisini ispatlayana 10 Milyon TL yani eski parayla 10 Trilyon para ödülü vereceğini açıklıyor.
Cübbeli Hoca Ya Cevap 01:27
Cübbeli Hoca Ya Cevap 2.256 izlenme - 8 yıl önce adnan oktar cübbeli hoca'nın ilginç açıklamalarına cevap veriyor.
fosillerin kıtaların kayma teorisini desteklemesi 02:13
fosillerin kıtaların kayma teorisini desteklemesi 820 izlenme - 6 yıl önce
Evrim Teorisi Serisi - Bölüm 1 18:33
Evrim Teorisi Serisi - Bölüm 1 327 izlenme - 2 yıl önce Efe Aydal'ın hazırladığı evrim teorisi serisi birkaç merak konusu olan şeylere cevap amacıyla ve evrim teorisinin aslında ne olduğunu türkiyedeki yaratılışçıların açıkladığı gibi sade bir teori olmadığını açıklamaktadır. Efe Aydal'ın da dediği gibi bu seri yaratılışçıları yola getirmek amacıyla değil bu teoriyi merak edenler için yapılmıştır. Yaratılışçılar yenimezler. İyi seyirler alkislarlayasiyorum.com devamı gelecektir.
Kedicikler Neden Bikini Giyiyor? 05:17
Kedicikler Neden Bikini Giyiyor? 569 izlenme - 2 yıl önce Adnan Hoca'nın kedicikleri bol makyaj ve dekolteler ile dikkat çekerken kediciklerden birisi olan Didem Ürer bu soruya cevap veriyor.
300 Saniyede 300 Yıllık Fosil Yakıtlar 05:38
300 Saniyede 300 Yıllık Fosil Yakıtlar 253 izlenme - 2 yıl önce Videonun diğer bir adı da "Kapitalizmin Anti-Ekolojik Tarihi". Bu çalışmada yüz yılların kısaca bir analizini görebilirsiniz. Fosil yakıtlar ne için kullanılmış ya da kullanılmalı? Bugünlere hangi aşamalardan geçerek geldik? Ne yapılmadı ve ne yapmalı? Bu gibi soruları çoğaltabiliriz. Petrol ve çevre konularında daha anlaşılır bir dil ile bilgileniyoruz.
Çöldeki Balina Mezarlığının Gizemi Çözüldü 03:26
Çöldeki Balina Mezarlığının Gizemi Çözüldü 465 izlenme - 3 yıl önce Şili'deki bir çölde bulunan yaklaşık beş milyon yıllık balina fosillerinin yer aldığı mezarlığın nasıl oluştuğu anlaşıldı. Şili'de, Kuzey ve Güney Amerika kıtaları boyunca uzanan Pan-Amerikan Karayolu'nun kenarında bulunan balina mezarlığı, son yıllardaki en şaşırtıcı fosil keşiflerinden biriydi. Royal Society dergisinde yayımlanan makalede, bu duruma dört ayrı toplu balina ölümünün neden olduğu açıklandı. Bilim insanları, balinaların zehirli su yosunu yutarak öldüğünü düşünüyor. Karayolu inşaatı sayesinde Şili'nin kuzeyindeki Atacama Çölü'ndeki bu alanda balina fosillerinin bulunduğu biliniyordu. Balinaların kemikleri bölgedeki bazı kayaların yüzeylerine yapışık bir halde görülebiliyordu. ABD'li ve Şilili araştırmacılar, Pan-Amerikan Karayolu'nun genişletilmesi çalışmaları sırasında fosil yataklarıyla ilgili kapsamlı bir şekilde çalışma yapma şansı yakaladı. Kazıda 40'tan fazla balina bulundu. Otoyol inşaatı kapsamında kendilerine iki hafta araştırma süresi verilen araştırmacılar, bu süre içinde buldukları balina kemiklerini laboratuvarlara taşıdı. Balinaların zehirlenmesine, bazı yosun patlamalarında oluşan toksinlerin neden olduğu belirtiliyor.
Evdeki Kaplumbağa ile Evrim Teorisini Çürütmek 00:30
Evdeki Kaplumbağa ile Evrim Teorisini Çürütmek 240 izlenme - 2 yıl önce 95 doğumlu ve evinde kamplumbağa besleyen bir gencin taksim metro'daki fosil sergisi hakkındaki yorumunu dinleyeceğiz. Çocuk kendinden emin, araştırmasını yapmış, belgeler elinde, kanıtlar, deneyler 0 doğrular nitelikte konuşuyor. Sonsuz bir özgüven eşliğinde geliyor o malum beyanat haliyle. Bana da her zaman olduğu gibi sarsılarak imana gelmek düşüyor... eh evrim bir kez daha çürütüldü işte. bakalım pis atayizler buna ne diyecekler!! Not: İçerik açıklaması ekşisözlük'ten alınmıştır. Yazan: kisa bisey olsun istemistim
Dinazor Fosili 652 Bin Dolara Satıldı 00:57
Dinazor Fosili 652 Bin Dolara Satıldı 403 izlenme - 3 yıl önce Londra'nın ünlü Doğal Tarih Müzesinde sergilenen dinazor fosili müzayedeye çıktı. 17 metre uzunluğundaki diplodocus türüne ait iskelet, müzayedede 650 bin dolara alıcı buldu. "Misty" adı verilen dinozurun iskeleti, Alman dinazor araştırmacısı Raimund Albersdoerfer'in çocukları tarafından, ABD'nin batısındaki Wyoming eyaletinde bulunmuştu.
Fosil Nedir? - Tek Cümlede Evrim 00:37
Fosil Nedir? - Tek Cümlede Evrim 217 izlenme - 3 yıl önce {{{{{{{ ABONE OLUN }}}}}}} Fosil Hakkında Bilgi Öğrenmek İstiyorsanız Mutlaka Bu Videoyu İzleyin. Bu Videoda Sizlere Fosil Hakkında Bilgiler Vereceğiz. Evrim Teorsinin Çöküşü Hakkında Hazırladığımız "Fosil" İsimli Videoda Önemli Bir Bilgi Öğreneceksiniz. Fosil Hakkında Bilgi Öğrendikten Sonra Bilim Konusunda ve Evrim Konusunda Kendinizi Geliştirmiş Olacaksınız. Fosil Konulu Video, Biyoloji Bilimi Hakkında Sizlere Önemli Bilgiler Kazandıracak http://facebook.com/evrimvebilim http://twitter.com/evrimbilim http://youtube.com/evrimvebilim http://delicious.com/evrimbilim http://evrimbilim.com Fosil hakkında bilgi Fosil hakkında bilgi nereden öğrenebilirim Fosil hakkında kesin bilgi Fosil ve bilim Fosil ve evrim Fosil ve evrim teorisi Fosil ve biyoloji Fosil nedir Fosil hakkında kısa bilgi
300 Saniyede 300 Yıllık Fosil Yakıtlar 05:38
300 Saniyede 300 Yıllık Fosil Yakıtlar 439 izlenme - 4 yıl önce Videonun diğer bir adı da "Kapitalizmin Anti-Ekolojik Tarihi". Bu çalışmada yüz yılların kısaca bir analizini görebilirsiniz. Fosil yakıtlar ne için kullanılmış ya da kullanılmalı? Bugünlere hangi aşamalardan geçerek geldik? Ne yapılmadı ve ne yapmalı? Bu gibi soruları çoğaltabiliriz. Petrol ve çevre konularında daha anlaşılır bir dil ile bilgileniyoruz.
2700 Yıllık Köpek İskeleti 03:45
2700 Yıllık Köpek İskeleti 65 izlenme - 8 ay önce Van Kalesi'nin höyük kısmında yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında geçen yıl bulunan yaklaşık 2700 yıllık olduğu tahmin edilen köpek iskeletinin müzede sergilenmesi için çalışmalar devam ediyor.
Fosil - Sakar Ayı Bernard Bear 02:46
Fosil - Sakar Ayı Bernard Bear 195 izlenme - 2 yıl önce Şapşal ve sakar ayı Bernard Bear
İnsan Mı Uzaylı Mı? 02:19
İnsan Mı Uzaylı Mı? 426 izlenme - 4 yıl önce Şili’de 10 yıl önce bulunan 15 cm’lik fosil kalıntısı üzerinde yapılan incelemeler sonucu bilim adamları bunun bir insan olduğuna kanaat getirdi. İskelet üzerindeki araştırma sürecini anlatan 'Sirius' adlı bir belgeselin galası 22 Nisan'da gerçekleşti.
Sahte Fosil Sergisi Selçuk Üniversitesinden Kovulması 06:34
Sahte Fosil Sergisi Selçuk Üniversitesinden Kovulması 158 izlenme - 2 yıl önce Hiçbir bilimsel dayanağı olmayan sahte sergisi Konya Selçuk Üniversitesi öğrencileri tarafından kovuldu. Daha önce de fuar ve üniversitelerden defalarca kovulan serginin yetkililerine öğrenciler; fosillerin künyesini, kazı, müze ya da laboratuvar kaydı olup olmadığını sordular. Sergiden bihaber sergi yetkililerinin akıl, mantık ve elbette bilimden yoksun açıklamalarını izleyeceksiniz. Bilim dünyasında ''teori'' sıfatını çoktan geride bırakıp doğal yaşamın kanunu ve gerçeği olan evrimi ancak başka bir bilim kuramı çürütebilir ve henüz evrimi çürüten ya da alternatifi olabilecek herhangi bir kuram yok. Tek gerçek, bilim çevrelerinin her geçen gün evrimin sağlamasını bir kez daha yaptığıdır.