Hoşgeldiniz!

Fototerapi Videoları İzle

Fototerapi nedir, ne zaman uygulanır? 01:40
Fototerapi nedir, ne zaman uygulanır? 106 izlenme - 4 yıl önce Fototerapi nedir, ne zaman uygulanır?
Mikrofototerapi ile sedef tedavisi nasıl uygulanır? 02:16
Mikrofototerapi ile sedef tedavisi nasıl uygulanır? 63 izlenme - 4 yıl önce Mikrofototerapi ile sedef tedavisi nasıl uygulanır?
Fototerapi nedir? 01:18
Fototerapi nedir? 43 izlenme - 2 yıl önce Fototerapi gün ışığına eş değer bir ışığın tedavi amaçlı kullanılmasıdır. Özellikle İskandinav ülkelerinde çok rastlanan yüksek depresyon ve intihar oranlarının tedavisinde kullanılır. Işık kullanarak bazı bedensel dengesizliklerin ve vücudun ışık ihtiyacının karşılanmasıdır.
Fototerapi nasıl uygulanır? 01:47
Fototerapi nasıl uygulanır? 32 izlenme - 2 yıl önce Fotorerapi uygulaması oldukça basit bir uygulamadır, kişiler kendilerine söylenmediği takdir tedavide olduğunu farketmeyebilir bile. Tedaviyi görecek kişiler genellikle sabah saatlerinde 45 dakikalık bir seans boyunca ışıkla aynı odada normal bir etkinlik yaparlar ve dakikada bir ışığa bir göz atmaları istenir.
Fototerapinin yan etkileri var mı? 01:05
Fototerapinin yan etkileri var mı? 28 izlenme - 2 yıl önce Fototerapi bilinen en zararız tedavi yönetemlerinden biridir. Tedavi uygulanacak kişinin ışığa özel bir hassasiyeti ya da bir nöbet hikayesi olmadığı sürece yan etkileri son derece hafiftir.
Mevsimsel depresyonda fototerapi nasıl uygulanır? 01:15
Mevsimsel depresyonda fototerapi nasıl uygulanır? 16 izlenme - 2 yıl önce Mevsimsel depresyon tedavisinde kişinin hergün ya da ardışık günlerde, ihtiyacı olan uzunlukta sürecek bir tedavi görecek şekilde günde 45 daakika hasteneye gelmesi istenir. Yurtdışında evde tedavi de masa lambası tipi özel fototerapi lambalarıyla mümkündür.
Fototerapi hangi hastalıkların tedavisinde uygulanabilir? 01:36
Fototerapi hangi hastalıkların tedavisinde uygulanabilir? 15 izlenme - 2 yıl önce Fototerapi deprasyon tedavisinde uygulanabilir, genellikle kış aylarında meydana gelen mevsimsel depresyon tedavisinde uygulanır. Uyku bozukluklarının tedavisinde de kullanır. İlaç kulanılmadığından hamileler için uygun bir tedavi yöntemidir.