Hoşgeldiniz!

Françoise Hardy

Exotica - Une Miss S'immisce - Yabancı Müzik 05:11
Exotica - Une Miss S'immisce - Yabancı Müzik 255 izlenme - 9 ay önce
Françoise Hardy - L'amour s'en va (1963 Eurovision) 03:14
Françoise Hardy - L'amour s'en va (1963 Eurovision) 252 izlenme - 2 yıl önce 23 Mart 1963'de Londra'da düzenlenmiştir.Yarışmayı Dansevise adlı şarkıyla yarışan Grethe & Jørgen Ingmann, Danimarka adına kazanmıştır.Oylamalarda son ülke olan Norveç oyları ilk olarak yanlış açıklamıştır ve İsviçre galip olmuştur.Ancak sunucu bu hatayı farketmiş ve Norveç jürisi tekrar oyları okumuştur.Sonuçta Danimarka kazanmıştır. Not: Açıklama wikipedia'dan alıntıdır. Françoise Hardy ise 24 puanla 6. olmuştur...
Françoise Hardy  Mon amie la rose 02:13
Françoise Hardy Mon amie la rose 414 izlenme - 5 yıl önce müzik
Françoise Hardy - Mon Amie la Rose (1965) 02:13
Françoise Hardy - Mon Amie la Rose (1965) 155 izlenme - 2 yıl önce Nefis bir Françoise Hardy sarkisidir. Sözleri kendisine aittir. Şarkı sözlerinin bir kısmı: bizler neyiz ki, ve bu sabah arkadasim gül söyledi, gün agirirken dogdum, çigle vaftiz oldum, büyüdüm, serpildim, mutlu ve asik, günesin isiklarina, gece geldi kapandim, sabah yasli uyandim. halbuki çok güzeldim, evet, ben en güzeldim, bahçenin çiçekleri içinden.
Françoise Hardy - Oh Oh Chéri 02:15
Françoise Hardy - Oh Oh Chéri 98 izlenme - 2 yıl önce Françoise Hardy' nin ilk albümünden güzel bir parça. Orijinali Bobby Lee Trammell' ın 'Uh Oh' adlı İngilizce şarkısıdır. Tabii ki Fransızcası ve Françoise yorumu çok daha neşeli, çok daha hoştur bence.
Françoise Hardy - Le Premier Bonheur Du Jour 01:52
Françoise Hardy - Le Premier Bonheur Du Jour 56 izlenme - 2 yıl önce Françoise Hardy'in yine huzur veren şarkılarından biri.1963 yılında yayınlanmıştır.American Horror Story dizisinin teaserlerinden birinde de çalmaktadır.Pink Martini'nin son albümünde(Dream a little dream)bulunmaktadır bu şarkı.O yorumu da dinlemeniz tavsiye olunur.
Françoise Hardy - Message Personnel 04:01
Françoise Hardy - Message Personnel 48 izlenme - 2 yıl önce 1973 yılında yayınlanan albümüne ait şarkı. 8 femmes filminde de Isabelle Huppert söylemektedir ve ayrı bir güzellik katmıştır kendileri.
Françoise Hardy - Les Petits Papiers 03:12
Françoise Hardy - Les Petits Papiers 52 izlenme - 2 yıl önce Pürüzsüz ve yumuşacık sesiyle birlikte göz kamaştıran bir güzelliğe sahiptir kendileri. Yé-yé müzik akımının öncüleri arasındadır.