Hoşgeldiniz!

Führer Videoları İzle

Adolf Hitler'in Konuşmaları (Altyazılı) 10:13
Adolf Hitler'in Konuşmaları (Altyazılı) 2.616 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşlar Adolf Hitler'in konuşmalarının toplanmış halinde bir videosuna denk geldim ve sizlerle paylaşmak istedim... İzlediğiniz için teşekkürler...
Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Güç Durduramaz 01:27
Örgütlü Bir Halkı Hiçbir Güç Durduramaz 936 izlenme - 10 ay önce 1955 Doğu Almanya yapımı Ernst Thälmann – Führer seiner Klasse (Ernst Thälmann – Sınıfının Lideri) filminden bir sahne. Thälmann'ın (1886-1944) önderliğindeki KPD'liler kendilerini dağıtmak isteyen polise karşı birbirlerine sımsıkı kenetlenir ve ilerlemeye devam eder.
2. Compiegne Ateşkes Antlaşması (1940) 05:50
2. Compiegne Ateşkes Antlaşması (1940) 635 izlenme - 2 yıl önce Yukarıdaki görüntüler 22 Haziran 1940 tarihine ait. Charles Huntziger yönetimindeki Fransız heyeti kayıtsız şartsız bir şekilde Nazi Almanyasına teslim oluyor. Nazi Heyetindeki başlıca isimler;Joachim von Ribbentrop, Walther von Brauchitsch, Hermann Göring, Rudolf Hess ve Adolf Hitler. Almanların bu kadar muzaffer yürümesinde bir başka sebep daha var. I. Dünya Savaşını sona erdiren mütareke İtilaf Devletleri ile Almanya arasında Paris yakınlarında Şark Ekspresinin 2419 numaralı vagonunda imzalandı. Daha sonra bu vagon tarihi öneminden dolayı Fransızlar tarafından müzeye kondu. Fakat Hitler bu aşağılamayı unutmamıştı, emrindeki ss askerlerine müzede sergilenen vagonu compeigne ormanına tekrar getirmelerini ister ve yine I. Dünya savaşındaki aynı yerde bu sefer Almanya lehine ateşkes antlaşması imzalanmış ve Vichy hükümeti kurulmuştur. Videonun başında gördüğünüz Nazi Bayrağıyla kapatılan Heykel ise Fransızlar tarafından zaferin simgesi olarak mütarekenin imzalandığı yerde yapılmıştır. Olaylar bunlarla da bitmemiştir. Nazilerin savaştan yenik ayrılacağı anlaşılınca 1945 yılında, SS askerleri tekrar böyle bir hezimet yaşanmasın diye vagonu ateşe vermiş ve yok etmişlerdir. Fakat De Gaulle yönetimindeki fransızların cevabı gecikmemiş ve 7 Mayıs 1945'te Nazilerin kayıtsız şartsız teslim olduğu antlaşmayı 5 yıl önce Charles Huntziger'in teslimiyet mütarekesini imzaladığı kalemle Keitel'e imzalatmışlardır.
Hitler Gençliği 00:46
Hitler Gençliği 586 izlenme - 2 yıl önce Hitler Gençliği genç Alman erkeklerini nasyonal sosyalist ilkelere göre eğitmek ve yetiştirmek amacıyla Baldur von Schirach'ın 1922'de kurduğu örgüttür.Üyelerinin yaşları 14 ila 18 arasındaydı. Örgüt Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin alt kuruluşu olarak doğrudan Adolf Hitler'e bağlıydı. Alman gençlerinin yaklaşık `'ı, Alman gençliğiyle ilgili tüm programları yöneten Baldur von Schirach'ın önderliğindeki Hitler Gençliği içinde örgütlenmiştir. 1 Temmuz 1936'da örgüt bütün genç ari Almanlar'ın katılması mecburi tutulan bir devlet kurumu haline gelmiştir.Örgütün başına daha sonra Arthur Axmann geçmiştir. Hitler Gençliği örgütü yarı askeri bir yapıya sahiptir.Üyeleri Berlin Savunması'nda savaşmıştır.Sloganı ise "Kan ve Onur"dur.1933'te 2.3 milyon kişiye ulaşan örgüt 1945'te Müttefik güçlerce kapatılmıştır. Kızlara yönelik benzer bir teşkilatlanmanın adı ise "Alman Kız Birliği"dir.
Donald Duck - Der Fuehrer`s Face (Alt Yazılılı) 07:55
Donald Duck - Der Fuehrer`s Face (Alt Yazılılı) 478 izlenme - 2 yıl önce Orjinal adı "Donald Duck In Nutzi Land" olan , Walt Disney Productions tarafından animasyonu oluşturulmuş , 1943 yapımı amerikan propoganda kısa filmidir bu. En iyi animasyon kısa film dalında da 15th Academy Awards`da ödül almaya hak kazanmıştır. Efendim hikayemiz Donald amcanın kendisini Nazi Almanyası`nda yaşayan bir işçi olarak çalıştığı bir kabusun ortasında bulmasıyla başlar. Neyse işte çeşitli göndermeler , giydirmeler ve eleştiri silsileleri başlıyor böylece... Daha iyi anlaşılabilmesi için (sitemizde bulunana ek) bir de alt yazılı şekliyle izleyin istedim siteye de gönderdim. Burdan Walt Disney`e benden bir alkış ve sonra çekilip gidiyorum ben haydin iyi seyirler.
Hitler Türkiye'ye neden saldırmadı? - İlber Ortaylı Anlatıyor 03:10
Hitler Türkiye'ye neden saldırmadı? - İlber Ortaylı Anlatıyor 218 izlenme - 2 yıl önce Tarihin Arka Odası - Habertürk İlber Ortaylı - Murat Bardakçı - Erhan Afyoncu - Nurhan Atasoy
Oz Gangster - Neo Naziler 05:17
Oz Gangster - Neo Naziler 297 izlenme - 2 yıl önce Efendim HBO kanalında 1997-2003 yılları arasında yayınlanmış ülkemizde'de cine5 kanalında bizle buluşmuş hapishane dizisinde Neo Nazilerin, Afrika kökenli Amerikalılar'ın, motorcuların, Sicilya mafyasının, Müslümanların, İrlandalıların, Latinlerin ve diğerlerinin etrafında dönen bu dizide şimdi neo nazilerin yaşadıklarını anlatan kısa bir video iyi seyirler.
führer hitler lostun sezon sonu tepkisi 03:49
führer hitler lostun sezon sonu tepkisi 774 izlenme - 8 yıl önce
Van Langen  - Des Geyers Schwarzer Haufen (Rock) 05:18
Van Langen - Des Geyers Schwarzer Haufen (Rock) 285 izlenme - 2 yıl önce Daha önce orijinal versiyonu (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/208493/wir-sind-des-geyers-schwarzer-haufen-biz-geyersin-siyah-alayiyiz) sitemizde paylaşılmış olan bu şarkının gaza getiren versiyonudur. Rock yorumu harika olmuş izliyoruz.
 Kılıçdaroğlu: Padişahın Kulu Değil Führer’in Kulu 02:39
Kılıçdaroğlu: Padişahın Kulu Değil Führer’in Kulu 38 izlenme - 8 ay önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birinci Meclis'in önünde yaptığı konuşmada, "Cumhuriyet, insanın insana kulluğunu yok eden bir rejimin adıdır. O nedenle ne padişah ne Führer ne reis ne bir başka kişi, hiç kimse bizim özgürlüklerimizi sınırlayamaz" dedi. Cumhuriyet'i kuranların üç büyük devrime imza attıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "4. devrime hazır olmak zorundayız. Yani tam demokrasi devrimini gerçekleştirmek için yola çıkmalıyız" çağrısı yaptı.
Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler - Sahte Arap 03:05
Adolf Hitler Hakkında Bilinmeyenler - Sahte Arap 169 izlenme - 1 yıl önce Herkese sahte arap kanalımdan merhabalar. Çoğu zaman faydalı bilgileri ara sıra da eğlenceli videolarımı izlemek istiyorsanız bu kanalı takip edin. Kısa ve özgün videolarımla siz değerli izleyicilerimi bilgilendirirken eğlendirmeyi amaçlayan kanalima en az 2 günde bir yeni video yüklemeye çalışıyorum
Alman Eğitim Sistemi Niyeti Bozarsa 01:21
Alman Eğitim Sistemi Niyeti Bozarsa 243 izlenme - 2 yıl önce Efe Aydal'ın yapmış olduğu komikli şakalı videolardan bir tanesi daha..Bu sefer konusu Almanların tarihçesini mizahsen şekilde aktaran Efe Aydal'ı izliyoruz.. Müzik: Red Alert - Hell March