Hoşgeldiniz!

fukuşima

japonyada deprem dehşeti 05:45
japonyada deprem dehşeti 1.920 izlenme - 7 yıl önce aliosman
Japonlardan Yanlama Sanatı 03:39
Japonlardan Yanlama Sanatı 1.271 izlenme - 6 yıl önce Japonlardan Yanlama Sanatı
Japonya'dan Türkçe Uyarı: Nükleer Felaket Olacak 06:44
Japonya'dan Türkçe Uyarı: Nükleer Felaket Olacak 477 izlenme - 4 yıl önce Japonların hazırladığı Türkçe videoda Fukuşima nükleer felaketini yaşayanlar Türkiye'de kurulması planlanan nükleer santralin bir başka felaket olacağı konusunda Türkiye'yi uyarıyor.
Japonya'dan Nükleer Santral İle İlgili Türkiyeye Türkçe Uyarı 06:44
Japonya'dan Nükleer Santral İle İlgili Türkiyeye Türkçe Uyarı 635 izlenme - 4 yıl önce Türkçe bir video hazırlayan Japon vatandaşları Fukuşima'da yaşanan nükleer felaketi hatırlatan bir video hazırlayarak Japon Başbakan'ın Türkiye'ye nükleer santral satmasından dolayı utanç duyduklarını dile getirdiler.
Japonya'da Deprem Sonrası Sirenler ile Tsunami Uyarısı 01:03
Japonya'da Deprem Sonrası Sirenler ile Tsunami Uyarısı 100 izlenme - 1 yıl önce Japonya’nın güneyindeki Iwaki kenti yakınlarında 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami alarmı verildi. ABD Jeolojik Jeolojik Araştırma Merkezi’nden (USGS) yapılan açıklamada, Fukuşima vilayetindeki Iwaki’nin 67 kilometre kuzeydoğusunda meydana gelen depremin, 10 kilometre derinlikte gerçekleştiği kaydedildi.
Fukuşima Nükleer Felaketi Belgeseli 45:14
Fukuşima Nükleer Felaketi Belgeseli 248 izlenme - 3 yıl önce Uzmanlar, Çernobil'den bu yana gerçekleşen en büyük nükleer felaketin nedenlerini araştırıyor.Bugün (14/04/2015) temeli atılacak Akkuyu Nükleer Santraline karşı bir Fizikçi ve Medikal Fizik uzmanı olarak bu santrale bu yönetim yüzünden karşı çıkarken Nükleeri Fıtratını merak ediyorum.
Japonya'da 7.3 Şiddetinde Deprem! Tsunami Uyarısı! 00:56
Japonya'da 7.3 Şiddetinde Deprem! Tsunami Uyarısı! 59 izlenme - 1 yıl önce Japonya'nın Fukuşima kentinde meydana gelen 7.3 şiddetindeki deprem sonrasında tsunami uyarısı yapıldı.
İstifa Eden Japonya'nın Eski Başbakanı Naoto Kan'ın Fukuşima Nükleer Kazası Sırasında Yaşadığı Tecrü 16:02
İstifa Eden Japonya'nın Eski Başbakanı Naoto Kan'ın Fukuşima Nükleer Kazası Sırasında Yaşadığı Tecrü 86 izlenme - 3 yıl önce http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/192701/japonya-basbakani-naoto-kan-istifasi http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/193077/son-dakika-akkuyuda-nukleer-felaket http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/186537/japonyadan-turkce-uyari-nukleer-felaket-olur İstifa Eden Japonya'nın Eski Başbakanı Naoto Kan'dan şimdi de yaşadığı tecrübeleri öğreneceğiz nükleer santral nasıl birşey,zarar veriyor mu,o sıra da naoto kan'ın neer yaptığını kendisinden dinleyelim şimdi de anlaşıldığı kadarı ile japonlar pişman olmuş bile umarım biz de pişman olmadan bazı işleri yoluna sokarız aksi takdir de felaketler bizi bekliyor fukuşima gibi olmaması için daha başlamadan bitirmeliyiz önlemlerini almalıyız böyle şeylerin yoksa bizlerin de hayatı söz konusu.
Hasarlı Fukuşima Nükleer Santralı'nın İçinden İlk Görüntüler 00:54
Hasarlı Fukuşima Nükleer Santralı'nın İçinden İlk Görüntüler 77 izlenme - 3 yıl önce 11 Mart 2011'de Japonya'nın kuzeydoğusunda yaşanan 9 büyüklüğündeki deprem ve tsunami ardından büyük hasar gören Fukuşima Nükleer Santralı, bir robot kamera tarafından görüntülendi. Santralın içinden ilk görüntüleri ulaştıran küçük robot kamera, yaklaşık üç saat sonra arızalandı. Ancak bu süre içinde gönderdiği görüntülerden, santralın içindeki büyük hasarı görmek mümkün. Bu videoda sesli anlatım bulunmamaktadır...