Hoşgeldiniz!

Fussilet Suresi

Fussilet Suresi - Ebubekir Şatıri (Derin ve içten bir kıraat) | fussilet Kuran Merkezi 16:38
Fussilet Suresi - Ebubekir Şatıri (Derin ve içten bir kıraat) | fussilet Kuran Merkezi 558 izlenme - 6 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Ebubekir Şatıri'nin farklı bir kıaatından hazırlanmış Fussilet Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Fussilet Suresi - Nasser al Qatami (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 17:00
Fussilet Suresi - Nasser al Qatami (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 340 izlenme - 4 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Nasser al Qatami'nin farklı bir kıraatından hazırlanmış Fussilet Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Fussilet Suresi - Mishary Rashid al Afasy | fussilet Kuran Merkezi 19:23
Fussilet Suresi - Mishary Rashid al Afasy | fussilet Kuran Merkezi 537 izlenme - 9 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Mishary Rashid al Afasy'ın sesinden hazırlanmış Fussilet Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Kabe İmamı - Fussilet Suresi 06:11
Kabe İmamı - Fussilet Suresi 1.465 izlenme - 4 yıl önce Kabe İmamı - Fussilet Suresi
Başbakan'ın Sesinden Fussilet Suresi 02:27
Başbakan'ın Sesinden Fussilet Suresi 794 izlenme - 5 yıl önce Başbakan'ın sesinden Fussilet Suresi!
Fussilet Suresi - Ebubekir Şatıri (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 14:56
Fussilet Suresi - Ebubekir Şatıri (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 306 izlenme - 2 yıl önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Ebubekir Şatıri'nin farklı bir kıaatından hazırlanmış Fussilet Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Fussilet Suresi 1-14  Salman Al Utaybi - Subhanallah Muhteşem L   L 04:27
Fussilet Suresi 1-14 Salman Al Utaybi - Subhanallah Muhteşem L L 208 izlenme - 3 yıl önce
Fussilet Suresi Ve Meali Kabe İmamı Mahir 14:20
Fussilet Suresi Ve Meali Kabe İmamı Mahir 378 izlenme - 4 yıl önce Fussilet Suresi Ve Meali Kabe İmamı Mahir
Fussilet Suresi 30-36  - Arda Reşat - Dinlendiren Çok Güzel Bir Kıraat. 03:09
Fussilet Suresi 30-36 - Arda Reşat - Dinlendiren Çok Güzel Bir Kıraat. 74 izlenme - 3 yıl önce
Beautiful Quran Recitation Naif Al Faisal Surah Fussilet Suresi 30-32  (Masaallah) Ashabı Kehf 01:30
Beautiful Quran Recitation Naif Al Faisal Surah Fussilet Suresi 30-32 (Masaallah) Ashabı Kehf 69 izlenme - 3 yıl önce
Ahmet El Acemi Fussilet Suresi 13:11
Ahmet El Acemi Fussilet Suresi 116 izlenme - 4 yıl önce Ahmet El Acemi Fussilet Suresi
Mishari Rashid al Afasy - Fussilet Suresi ve Meali 23:35
Mishari Rashid al Afasy - Fussilet Suresi ve Meali 57 izlenme - 2 yıl önce Her gün daha da gelişen, Dünya`nın en büyük mealli Kur`an-ı Kerim Videoları Kanalındasınız. Diğer hafızların sesinden Kur`an videolarına ulaşmak için lütfen youtube kanalını ziyaret edin veya abone olun. http://www.youtube.com/user/ozkulersin https://www.facebook.com/meallivideo https://twitter.com/ozkulersin Meal tercihi olarak Diyanet mealleri ve Elmalılı Hamdi Yazır Mealleri, Ömer Nasuhi Bilmen meali tercih ediyorum. Açıklama kısmı içinse Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Nasuhi Bilmen Tefsiri, detaylı bir açıklama gerekecek olursa da Taberi, Kurtubi, İbni Kesir ve Beyzavi tefsirlerini tercih ediyorum. Hiç bir videodan maddi ve manevi bir beklenti yoktur. Ayrıca bilgisayarınıza dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. İndirdikten sonra kaynak vermeden, üzerine ekleme, çıkarma yada herhangi bir değişiklik yaparak yayınlamak helal değildir! Her gün daha da gelişen, Dünya`nın en büyük mealli Kur`an-ı Kerim Videoları Kanalındasınız. Diğer hafızların sesinden Kur`an videolarına ulaşmak için lütfen youtube kanalını ziyaret edin veya abone olun. http://www.youtube.com/user/ozkulersin https://www.facebook.com/meallivideo https://twitter.com/ozkulersin Meal tercihi olarak Diyanet mealleri ve Elmalılı Hamdi Yazır Mealleri, Ömer Nasuhi Bilmen meali tercih ediyorum. Açıklama kısmı içinse Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Nasuhi Bilmen Tefsiri, detaylı bir açıklama gerekecek olursa da Taberi, Kurtubi, İbni Kesir ve Beyzavi tefsirlerini tercih ediyorum. Hiç bir videodan maddi ve manevi bir beklenti yoktur. Ayrıca bilgisayarınıza dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. Kendi logo ve web adresini ekleyip yayınlardan ötürü; indirdikten sonra üzerine ekleme, çıkarma yada herhangi bir değişiklik yaparak yayınlamak helal değildir!
Fussilet suresi - ishak Danış - tek parça full 19:07
Fussilet suresi - ishak Danış - tek parça full 18 izlenme - 9 ay önce Fussilet suresi - ishak Danış - tek parça full
Ahmet El Acemi Fussilet Suresi-2/2 03:16
Ahmet El Acemi Fussilet Suresi-2/2 44 izlenme - 4 yıl önce Ahmet El Acemi Fussilet Suresi-2/2
Fussilet Suresi, 1-6 Ve 14 Ayetlerinin Tefsiri (Kuran Yeterlidir) -  A9 Tv 02:04
Fussilet Suresi, 1-6 Ve 14 Ayetlerinin Tefsiri (Kuran Yeterlidir) - A9 Tv 8 izlenme - 1 yıl önce ADNAN OKTAR: “Sonunda” Allah’ın yana, ahirete geldikleri zaman, “oraya geldikleri zaman, işitme, görme (duyuları) ve derileri kendi aleyhlerine şahitlik edecektir.” [Fussilet Suresi, 20] Yani vücut azaları bütün yapıp ettiklerini onlara anlatıyor, bir mucize olarak. Mesela kromozomların aklını görüyoruz, hücrenin aklını görüyoruz, birçok insan düşünmek dahi istemiyor. Geliyor kontrol ediyor, bakıyor diyor ki, “bak burada eksiklik var” diyor haber veriyor, zifiri karanlıkta, orada özel parça imal ediliyor haber vermesiyle. O parçayı yüzlerde açı mevzubahisken, tam istenilen açıda oturtuyor ve tam istenen yere oturtuyor. Sonra da kontrol ediyor, “şimdi de kapatabilirsiniz” diyor. Öbürleri de, “tamam” diyorlar, kapatıyorlar. Sonra geliyor bir tane daha kontrol ediyor, “burada da bir arıza var” diyor, onu söküp çıkarıyor oradan, “sağlamını yapın” diyor haber gönderiyor. Buradaki konuşmayı makul görüyor insanlar ama bak derisinin konuşmasına şaşırıyor. Halbuki buradaki konuşma oradakinden çok kapsamlı. Burada muazzam bir ustalık var, alenen konuşuyor, “gidin getrin” diyor, gidip getiriyorlar. Tarif ediyor söylüyor bak, “şöyle bir parça istiyorum” diyor. “Oldu, ameliyat bitti” diyor, “kapatın” diyor, kapatıyorlar. Asılıyor adamlar özel olarak çekiyorlar. Önce ayıranlar ayrı, asılan ayrı, ameliyat bitince de büyük bir gayretle kapatıyorlar. Tek tek talimat veriyorlar, o ona talimat veriyor, o ona talimat veriyor. Konuşuyorlar aralarında bağlantıları var. http://www.a9.com.tr/izle/201620/Kuran-Tefsiri/Fussilet-Suresi-1-6-ve-14-Ayetlerinin-Tefsiri-(Insanlar-ahirette-vucut-organlarinin-konusmasina-sasiriyor-oysa-hucrenin-icindeki-bilinc-bundan-cok-daha-kapsamlidir) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
İman Hakikatlerinin Önemi İle İlgili Ayetler 00:51
İman Hakikatlerinin Önemi İle İlgili Ayetler 13 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR: Cenab-ı Allah diyor ki, Bakara Suresi 8 ve 9 ayetlerde, şeytandan Allah’a sığınırım. “İnsanlardan öyleleri vardır ki: "Biz Allah'a ve ahiret gününe iman ettik" derler; oysa inanmış değillerdir” diyor. Mesela; adam diyor ki; “Müslüman’ım” diyor ama alakası yok adamın. 9- (Sözde) Allah'ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar, yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller” diyor Allah. İman hakikatlerinin ne kadar önemli olduğunu, buradan anlıyoruz. Fussilet Suresi, 54-“Dikkatli olun; gerçekten onlar, Rablerine kavuşmaktan yana derin bir kuşku içindedirler. Dikkatli olun; gerçekten her şeyi, Allah sarıp-kuşatandır.” “Ahiretten derin bir kuşku içindedir” diyor. Niçin? İman zafiyetinden. “Dikkatli olun; gerçekten O, her şeyi sarıp-kuşatandır” diyor Cenab-ı Allah.  http://www.a9.com.tr/izle/116770/Kuran-Tefsiri/Iman-Hakikatlerinin-Onemi-Ile-Ilgili-Ayetler A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Fussilet Suresi, 25. Ayetin Tefsiri (Derin Devletler Münafıkların Peşini Bırakmaz) 00:33
Fussilet Suresi, 25. Ayetin Tefsiri (Derin Devletler Münafıkların Peşini Bırakmaz) 9 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR: Fussilet Suresi 25’te: “Biz onlara birtakım yakın-kimseleri 'kabuk gibi üzerlerine kaplattık,'” mesela derin devletler bunların üzerine kabuk gibi kaplanır. Bunların hiç peşlerini bırakmazlar. Kenardan köşeden bir işaret verirler. Ya Mevlana’nın şiirinden ya bilmem kimin şiirinden. O oradan o sapık ruhuyla kendi işaretini alır. Kendince oradan şeytani bir mana çıkartır kendi kafasına göre. Mevlana derken Mevlana’nın yazıp yazmadığı da belli değil, kim yazdıysa o. http://www.a9.com.tr/izle/217104/Kuran-Tefsiri/Fussilet-Suresi-25-Ayetin-Tefsiri-(Derin-devletler-munafiklarin-pesini-birakmaz) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Fussilet Suresi, 1-6 Ve 14 Ayetlerinin Tefsiri (Kuran Yeterlidir) -  A9 Tv 07:58
Fussilet Suresi, 1-6 Ve 14 Ayetlerinin Tefsiri (Kuran Yeterlidir) - A9 Tv 4 izlenme - 1 yıl önce ADNAN OKTAR: “Ha, Mim.” [Fussilet Suresi, 1] “Ha” harfi bir şeyi ifade ediyor, “Mim” bir şeyi ifade ediyor, yani “M” harfi ve “H” harfi. “(Bu Kur'an,) Rahman ve Rahim'den indirilmiştir.” [Fussilet Suresi, 2] “Bilen bir kavim için, ayetleri (çeşitli biçimlerde, birer birer) 'fasıllar halinde açıklanmış' Arapça Kuran (veya okunan) kitaptır;” [Fussilet Suresi, 3] Bak bilen bir kavim için diyor. Samimi olan, aklı olan, kafasını çalıştıran bir kavim için, “ayetleri (çeşitli biçimlerde, birer birer) 'fasıllar halinde açıklanmış'” yani tek tek, anlaşılmayacak bir yönü olmadan detaylı izah edilmiş, anlatılmış.Adam diyor ki; “açıklanmamış” diyor. Allah “Ben fasıllar halinde açıkladım” diyor, “ama şu Kuran’da yok” diyor. Allah Allah yoksa yoktur kardeşim. Sen Allah’a din mi öğretiyorsun? Ayette Cenab-ı Allah diyor ki; “Allah’a dininizi mi öğretiyorsunuz” diyor. “Dinin sahibi benim, bana din öğretiyorsunuz” diyor Cenabı Allah. “Mesela, “bu Kuran’da yok ne yapacağız” diyor. Yoksa yoktur. Bu akıl mı? “Fasıllar halinde detaylı açıkladım” diyor Allah. Yoksa ne demektir, uydurmuşsun demektir. “Bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak.” Müjde nedir? İttihad-ı İslam, Hz. Mehdi (a.s), Hz. İsa (a.s)’ın çıkışı, cennet. “..ve bir uyarıcı olarak.” Helali haramı hatırlatan, Kuran’ın yeterliliğini hatırlatan, Kuran’a tabi olmayı hatırlatan uyarıcı olarak. “Ama çoğu yüz çevirdiler.” İşte bak, İslam aleminin içinde bulunduğu durumu bu ayet tam açıklıyor. Bak, “ama çoğu yüz çevirdiler.” Darwinist oldular yahut Kuran’ı yetersiz gördüler, Kuran’dan koptular. Bak, “ama çoğu yüz çevirdiler. Artık onlar dinlemezler.” [Fussilet Suresi, 4] İstediğin kadar anlat, bön bön bakıyor adam yüzüne, boş boş bakıyor. Şu mağara adamları çizimleri var ya hayali, geri zekalı gibi bakar. Bak, “artık onlar dinlemezler” diyor. Anlamıyor, dinlemiyor da. Dinlememek için kaçar, okumak istemez, duymak istemez. “Onların senden kaçabildiğince kaçtığını görürsün” diyor. Hatta diyor ayette, “ürkmüş yaban eşekleri gibi kaçarlar” diyor. Yaban eşeği arkasına bakmadan kaçar, deli gibi kaçar. “Aslandan ürkmüş” diyor. Aslan, orada Mehdiyet’i açıklıyor. Aslan, Hz. Ali (k.v)’nin de lakabıdır biliyorsunuz. Harras Bin Harras, Aslanoğlu Aslan, Hz. Mehdi (a.s)’ın da ismidir. “Dediler ki: "Bizi kendisine çağırdığın şeye karşı” yani Kuran’a karşı, Kuran’ın yeterliliğine karşı, “kalplerimiz bir örtü içindedir.” Bir türlü anlayamıyoruz diyor anlatsan da. “Biz atalarımızdan duyduğumuz dine uyuyoruz” diyorlar, “sen bir şeyler anlatıyorsun ama bizim kalbimiz, aklımız bu anlattıklarını anlamıyor” diyorlar. Veyahut fiili durumuyla anlamıyor. Bu sözü söylemese dahi fiilen bu sözü söylemiş oluyor. Bunu yapamıyor, anlayamıyor, kavrayamıyor. “Kulaklarımızda bir ağırlık” anlatıyorsun bön bön bakıyor, bir türlü anlayamıyor, “kulaklarında bir ağırlık, bizimle senin aranda bir perde vardır.” Kendini doğru yolda görüyor. Perde; onun kaçabildiğince kaçmasıyla elde ettiği bir şey. Görüşmeyerek, kaçarak, bağlantı keserek bir perde elde ediyor. Veyahut kalben hiç inanmadan, mesela senin yanında seni dinler böyle münafıkane, “doğru söylüyorsun, isabetlisin” diye dinler ama hiç inanmamış oluyor. “Sizin yanınızda tasdik ederler” diyor, “dışarı çıktığında bu ne demişti derler” diyor. Bu bir münafık karakteri. Yanında ses çıkartmaz, baya tasdik eder. Dışarıya çıktığında, “bu ne demişti” diyorlar. “Artık sen, (yapabileceğini) yap,” tebliğ de yap, anlar ne yaparsan yap, “biz de gerçekten yapıyoruz." [Fussilet Suresi, 5] “Biz de” diyorlar, “şirki, anormal dünya hedeflerini, İslam’dan uzaklaşmayı, Darwinist-materyalist kafayı yaymayı veyahut şirk kafasını Kuran’ın yetersizliğini yaymayı yahut hurafeleri yaymayı kendimize iş edineceğiz ve buna devam edeceğiz” diyor. “De ki: ‘Ben ancak sizin benzeriniz olan bir beşerim.’” Beni de bir put haline getirmeyin diyor Peygamberimiz (s.a.v), bir insanın ben de diyor, Allah değilim. “‘Bana yalnızca, sizin ilahınızın bir tek ilah olduğu vahyolunur.’” Tek bir Allah var diyor, Allah’ın kitabına uyun diyor. “‘Öyleyse O'na yönelin,” Allah’a yönelmesi nasıl olur? Kuran’a bağlanması. “..ve O'ndan mağfiret dileyin” af dileyin, “Vay haline o müşriklerin.’" [Fussilet Suresi, 6] Diyor. Yani Kuran’ın yetersizliğini savunan, şirk koşanların haline bak, “vay haline” diyor. İslam aleminin halini görüyorsunuz. Ayette ne diyor, “vay haline o müşriklerin” diyor. İslam aleminin haline baktığımızda ve bu ayete baktığımızda Cenab-ı Allah’ın ne demek istediği hemen anlaşılıyor. Bak, “vay haline o müşriklerin.” O arada Cenab-ı Allah, “öyle bir beladan sakının ki” diyor, suçlunun yanında suçsuz da imha oluyor. Ama tabii onlar şehit hükmünde olur. “Onlara "Yalnızca Allah'a kulluk edin" diye önlerinden ve arkalarından elçiler gelince,” mesela Peygamberimiz (s.a.v)’den önce Hz. İsa Mesih (a.s) geliyor, daha önce Hz. Musa (a.s) geliyor, “önlerinden ve arkalarından elçiler gelince dediler ki: ‘Eğer dileseydi Rabbimiz, melekler indirirdi.’” Bağnazlarda böyle bir kafa var. ‘Hz. Mehdi (a.s) eğer zuhur ederse, zaten melekler inecek, bize söyleyecekler’ diyor, ‘parmağıyla gösterecek, söyleyecek’ diyor. “Bundan dolayı biz, sizin kendisiyle gönderildiğiniz şeyi inkar edicileriz." [Fussilet Suresi, 14] Yani Kuran’ı kabul etmiyoruz diyor, Kuran’ın yeterliliğini kabul etmiyoruz diyor. http://www.a9.com.tr/izle/201619/Kuran-Tefsiri/Fussilet-Suresi-1-6-ve-14-Ayetlerinin-Tefsiri-(Kuran-yeterlidir) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Saad Al Ghamidi - 41 - Fussilet Suresi ve Meali (Ok Takipli)    15:46
Saad Al Ghamidi - 41 - Fussilet Suresi ve Meali (Ok Takipli) 3 izlenme - 9 ay önce Saad Al Ghamidi - 41 - Fussilet Suresi ve Meali (Ok Takipli) Allah, (c.c.), Hz. Muhammed, (s.a.v.), Namaz Sureleri, Namaz süreleri, sure, süre, islam, islamiyet, kuran dinle, kuran izle, ayet, iman, koran, namaz, Kuran, kuran, Namaz Duaları, Dua, oruc, quran, coran, iman, cennet, cehennem, melek, resulullah, resulallah, mohammed, namaz duaları, Süresi, Nasr Suresi Süresi, Nasr suresi Suresi, Nasr Suresi Suresi dinle, Nasr Suresi Suresi izle, ok takipli Kur'an-ı Kerim Tilaveti, Nasr Suresi Türkçe Mealli Ok Takipli
Fussilet Suresi, 53. Ayetin Tefsiri (Kuran ve dış alemdeki ayetler birlikte değerlendirildiğinde der 00:50
Fussilet Suresi, 53. Ayetin Tefsiri (Kuran ve dış alemdeki ayetler birlikte değerlendirildiğinde der 5 izlenme - 2 yıl önce Sayın Adnan Oktar'ın 29 Ekim 2015 tarihli sohbetinden Fussilet Suresi ile ilgili açıklamalar. http://www.a9.com.tr/izle/211316/Kuran-Tefsiri/Fussilet-Suresi-53-Ayetin-Tefsiri-(Kuran-ve-dis-alemdeki-ayetler-birlikte-degerlendirildiginde-derin-iman-olusur---29-Ekim-2015-tarihli-sohbetten) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Fussilet Suresi, 1-6, 14, 20 Ayetlerinin Tefsiri (11 Nisan 2015 tarihli sohbetten) 10:10
Fussilet Suresi, 1-6, 14, 20 Ayetlerinin Tefsiri (11 Nisan 2015 tarihli sohbetten) 4 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR: Şeytandan Allah’a sığınıyorum. Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Fussilet Suresi. “Ha, Mim.” [Fussilet Suresi, 1] “Ha” harfi bir şeyi ifade ediyor, “Mim” bir şeyi ifade ediyor, yani “M” harfi ve “H” harfi. “(Bu Kur'an,) Rahman ve Rahim'den indirilmiştir.” [Fussilet Suresi, 2] “Bilen bir kavim için, ayetleri (çeşitli biçimlerde, birer birer) 'fasıllar halinde açıklanmış' Arapça Kuran (veya okunan) kitaptır;” [Fussilet Suresi, 3] Bak bilen bir kavim için diyor. Samimi olan, aklı olan, kafasını çalıştıran bir kavim için, “ayetleri (çeşitli biçimlerde, birer birer) 'fasıllar halinde açıklanmış'” yani tek tek, anlaşılmayacak bir yönü olmadan detaylı izah edilmiş, anlatılmış.Adam diyor ki; “açıklanmamış” diyor. Allah “Ben fasıllar halinde açıkladım” diyor, “ama şu Kuran’da yok” diyor. Allah Allah yoksa yoktur kardeşim. Sen Allah’a din mi öğretiyorsun? Ayette Cenab-ı Allah diyor ki; “Allah’a dininizi mi öğretiyorsunuz” diyor. “Dinin sahibi benim, bana din öğretiyorsunuz” diyor Cenabı Allah. “Mesela, “bu Kuran’da yok ne yapacağız” diyor. Yoksa yoktur. Bu akıl mı? “Fasıllar halinde detaylı açıkladım” diyor Allah. Yoksa ne demektir, uydurmuşsun demektir. “Bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak.” Müjde nedir? İttihad-ı İslam, Hz. Mehdi (a.s), Hz. İsa (a.s)’ın çıkışı, cennet. “..ve bir uyarıcı olarak.” Helali haramı hatırlatan, Kuran’ın yeterliliğini hatırlatan, Kuran’a tabi olmayı hatırlatan uyarıcı olarak. “Ama çoğu yüz çevirdiler.” İşte bak, İslam aleminin içinde bulunduğu durumu bu ayet tam açıklıyor. Bak, “ama çoğu yüz çevirdiler.” Darwinist oldular yahut Kuran’ı yetersiz gördüler, Kuran’dan koptular. Bak, “ama çoğu yüz çevirdiler. Artık onlar dinlemezler.” [Fussilet Suresi, 4] İstediğin kadar anlat, bön bön bakıyor adam yüzüne, boş boş bakıyor. Şu mağara adamları çizimleri var ya hayali, geri zekalı gibi bakar. Bak, “artık onlar dinlemezler” diyor. Anlamıyor, dinlemiyor da. Dinlememek için kaçar, okumak istemez, duymak istemez. “Onların senden kaçabildiğince kaçtığını görürsün” diyor. Hatta diyor ayette, “ürkmüş yaban eşekleri gibi kaçarlar” diyor. Yaban eşeği arkasına bakmadan kaçar, deli gibi kaçar. “Aslandan ürkmüş” diyor. Aslan, orada Mehdiyet’i açıklıyor. Aslan, Hz. Ali (k.v)’nin de lakabıdır biliyorsunuz. Harras Bin Harras, Aslanoğlu Aslan, Hz. Mehdi (a.s)’ın da ismidir. “Dediler ki: "Bizi kendisine çağırdığın şeye karşı” yani Kuran’a karşı, Kuran’ın yeterliliğine karşı, “kalplerimiz bir örtü içindedir.” Bir türlü anlayamıyoruz diyor anlatsan da. “Biz atalarımızdan duyduğumuz dine uyuyoruz” diyorlar, “sen bir şeyler anlatıyorsun ama bizim kalbimiz, aklımız bu anlattıklarını anlamıyor” diyorlar. Veyahut fiili durumuyla anlamıyor. Bu sözü söylemese dahi fiilen bu sözü söylemiş oluyor. Bunu yapamıyor, anlayamıyor, kavrayamıyor. “Kulaklarımızda bir ağırlık” anlatıyorsun bön bön bakıyor, bir türlü anlayamıyor, “kulaklarında bir ağırlık, bizimle senin aranda bir perde vardır.” Kendini doğru yolda görüyor. Perde; onun kaçabildiğince kaçmasıyla elde ettiği bir şey. Görüşmeyerek, kaçarak, bağlantı keserek bir perde elde ediyor. Veyahut kalben hiç inanmadan, mesela senin yanında seni dinler böyle münafıkane, “doğru söylüyorsun, isabetlisin” diye dinler ama hiç inanmamış oluyor. “Sizin yanınızda tasdik ederler” diyor, “dışarı çıktığında bu ne demişti derler” diyor. Bu bir münafık karakteri. Yanında ses çıkartmaz, baya tasdik eder. Dışarıya çıktığında, “bu ne demişti” diyorlar. “Artık sen, (yapabileceğini) yap,” tebliğ de yap, anlar ne yaparsan yap, “biz de gerçekten yapıyoruz." [Fussilet Suresi, 5] “Biz de” diyorlar, “şirki, anormal dünya hedeflerini, İslam’dan uzaklaşmayı, Darwinist-materyalist kafayı yaymayı veyahut şirk kafasını Kuran’ın yetersizliğini yaymayı yahut hurafeleri yaymayı kendimize iş edineceğiz ve buna devam edeceğiz” diyor. “De ki: ‘Ben ancak sizin benzeriniz olan bir beşerim.’” Beni de bir put haline getirmeyin diyor Peygamberimiz (s.a.v), bir insanın ben de diyor, Allah değilim. “‘Bana yalnızca, sizin ilahınızın bir tek ilah olduğu vahyolunur.’” Tek bir Allah var diyor, Allah’ın kitabına uyun diyor. “‘Öyleyse O'na yönelin,” Allah’a yönelmesi nasıl olur? Kuran’a bağlanması. “..ve O'ndan mağfiret dileyin” af dileyin, “Vay haline o müşriklerin.’" [Fussilet Suresi, 6] Diyor. Yani Kuran’ın yetersizliğini savunan, şirk koşanların haline bak, “vay haline” diyor. İslam aleminin halini görüyorsunuz. Ayette ne diyor, “vay haline o müşriklerin” diyor. İslam aleminin haline baktığımızda ve bu ayete baktığımızda Cenab-ı Allah’ın ne demek istediği hemen anlaşılıyor. Bak, “vay haline o müşriklerin.” O arada Cenab-ı Allah, “öyle bir beladan sakının ki” diyor, suçlunun yanında suçsuz da imha oluyor. Ama tabii onlar şehit hükmünde olur. “Onlara "Yalnızca Allah'a kulluk edin" diye önlerinden ve arkalarından elçiler gelince,” mesela Peygamberimiz (s.a.v)’den önce Hz. İsa Mesih (a.s) geliyor, daha önce Hz. Musa (a.s) geliyor, “önlerinden ve arkalarından elçiler gelince dediler ki: ‘Eğer dileseydi Rabbimiz, melekler indirirdi.’” Bağnazlarda böyle bir kafa var. ‘Hz. Mehdi (a.s) eğer zuhur ederse, zaten melekler inecek, bize söyleyecekler’ diyor, ‘parmağıyla gösterecek, söyleyecek’ diyor. “Bundan dolayı biz, sizin kendisiyle gönderildiğiniz şeyi inkar edicileriz." [Fussilet Suresi, 14] Yani Kuran’ı kabul etmiyoruz diyor, Kuran’ın yeterliliğini kabul etmiyoruz diyor. “Sonunda” Allah’ın yana, ahirete geldikleri zaman, “oraya geldikleri zaman, işitme, görme (duyuları) ve derileri kendi aleyhlerine şahitlik edecektir.” [Fussilet Suresi, 20] Yani vücut azaları bütün yapıp ettiklerini onlara anlatıyor, bir mucize olarak. Mesela kromozomların aklını görüyoruz, hücrenin aklını görüyoruz, birçok insan düşünmek dahi istemiyor. Geliyor kontrol ediyor, bakıyor diyor ki, “bak burada eksiklik var” diyor haber veriyor, zifiri karanlıkta, orada özel parça imal ediliyor haber vermesiyle. O parçayı yüzlerce açı mevzubahisken, tam istenilen açıda oturtuyor ve tam istenen yere oturtuyor. Sonra da kontrol ediyor, “şimdi de kapatabilirsiniz” diyor. Öbürleri de, “tamam” diyorlar, kapatıyorlar. Sonra geliyor bir tane daha kontrol ediyor, “burada da bir arıza var” diyor, onu söküp çıkarıyor oradan, “sağlamını yapın” diyor haber gönderiyor. Buradaki konuşmayı makul görüyor insanlar ama bak derisinin konuşmasına şaşırıyor. Halbuki buradaki konuşma oradakinden çok kapsamlı. Burada muazzam bir ustalık var, alenen konuşuyor, “gidin getrin” diyor, gidip getiriyorlar. Tarif ediyor söylüyor bak, “şöyle bir parça istiyorum” diyor. “Oldu, ameliyat bitti” diyor, “kapatın” diyor, kapatıyorlar. Asılıyor adamlar özel olarak çekiyorlar. Önce ayıranlar ayrı, asılan ayrı, ameliyat bitince de büyük bir gayretle kapatıyorlar. Tek tek talimat veriyorlar, o ona talimat veriyor, o ona talimat veriyor. Konuşuyorlar aralarında, bağlantıları var. http://www.a9.com.tr/izle/200376/Kuran-Tefsiri/Fussilet-Suresi-1-6-14-20-Ayetlerinin-Tefsiri-(11-Nisan-2015-tarihli-sohbetten) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Fussilet Suresi, 4-5, 11 Ayetlerinin Tefsiri 01:03
Fussilet Suresi, 4-5, 11 Ayetlerinin Tefsiri 4 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR:Fusillet Suresi, 4; “Bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak,” Cenab-ı Allah, gönderdiğini söylüyor, “ama çoğu yüz çevirdiler. Artık onlar dinlemezler” diyor. Yüz çevirenler olacak, ama bakın, ebcedi 2057. Buna rağmen, İslam dünyaya hakim olacak, inşaAllah. “Dediler ki: "Bizi kendisine çağırdığın şeye karşı kalplerimiz bir örtü içindedir, kulaklarımızda bir ağırlık, bizimle senin aranda bir perde vardır” diyorlar. Buna rağmen İslam hakim olacak, inşaAllah. Çünkü onları öyle yaratan da Allah’tır. “Sonra, duman halinde olan göğe yöneldi” diyor Cenab-ı Allah, 11. ayet. Gök, duman ve tozla 11 Eylül’de doldu mu? Bunu hadiste belirtiyor mu Peygamberimiz (s.a.v)? 11. ayette ne diyor? “Sonra, duman halinde olan göğe yöneldi” diyor. Toz ve duman kaplamıştı, değil mi? http://www.a9.com.tr/izle/106088/Kuran-Tefsiri/Fussilet-Suresi-4-5-11-Ayetlerinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Fussilet Suresi, 10-11 Ayetlerinin Tefsiri 00:46
Fussilet Suresi, 10-11 Ayetlerinin Tefsiri 4 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR:Fussilet Suresi, 10 ve 11. ALTUĞ BERKER:Şeytandan Allah’a sığınırım. “Orada (yerde) onun üstünde sarsılmaz dağlar var etti, onda bereketler yarattı ve isteyip-arayanlar için eşit olmak üzere oradaki rızıkları dört günde takdir etti. Sonra, duman halinde olan göğe yöneldi; böylece ona ve yere dedi ki: ‘İsteyerek veya istemeyerek gelin.’ İkisi de: ‘İsteyerek (İtaat ederek) geldik’ dediler.” ADNAN OKTAR:“Duman halinde olan göğe”; tozlu dumanlı fitne, 11. ayet, ebcedi de aynı tarihi veriyor. http://www.a9.com.tr/izle/106318/Kuran-Tefsiri/Fussilet-Suresi-10-11-Ayetlerinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo