Hoşgeldiniz!

gaffar okkan

Şehit Olmaya Hazırım! Gaffar Okkan 00:15
Şehit Olmaya Hazırım! Gaffar Okkan 2.277 izlenme - 10 ay önce Hepinizin gözlerinden öpüyorum ve sizleri çok seviyorum, teşkilatımı çok seviyorum, bayrağımı çok seviyorum. Her memurum için, çoluk çocuğu için, Şehit olmaya hazırım.
Şehit Ali Gaffar Okkan Belgeseli 23:20
Şehit Ali Gaffar Okkan Belgeseli 1.243 izlenme - 1 yıl önce 12 sene önce 24 ocak akşamı saat 18.50: merkez, merkez. saldırıya uğradık, saldırıya uğradık merkez :olay yeri neresi? yaralı polis: şehitlik mevkii merkez : zayiat var mı, zayiat var mı? yaralı polis: şehidimiz var. merkez: sayın 3310'un durumu ne? yaralı polis: başımız sağ olsun... Diyarabakır emniyet müdürüydü yaptıklarıyla bütün diyarabakıra devlet babanın gülen yüzünü gösteriyordu halkın içinde dolaşıyordu bugünkü emniyet müdürlernin aksine Diyarabakırda zırhsız bir araçla gecenin en karanlık anında bile karşınıza çıkabilirdi insanları kendine sevdirdi ve buda sonunu hazırladı rahmetlinin 24 ocak akşamı Emniyet binasına çok yakın bir yerde pusuya düşürüldü o kadar ustaca yapılmış bir suikast tı ki cinayeti işleyenler yakalanamadı sadece iddalar atıldı ortaya öyle bir suikast yapıldı ki Gaffar Okkanın kafasından sadece 17 kurşun çıkarıldığı söylendi yani en ufak bir yaşam şansı vermediler İsrail gizli servisi : Bu suikast ABD başkanına yapılsa sağ kurtulamaz diye bir açıklama yaptı ama ne olursa olsun Türkiye Gaffar Okkanı Diyarbakır Gaffar babasını hiç bir zaman unutmadı tekrardan Gaffar Okkan ve diğer 5 şehit polisimize ALLAHTAN Rahmet diliyorum Gaffar Okkanın şu sözü aslında herşeyi bize özetliyor:Makam peşinde değilim,yapacak birşey bulamazsam,babamın fırınına gider ekmek satarım..
Gaffar Okkan ve Silah Arkadaşlarını Saygıyla Anıyoruz 00:56
Gaffar Okkan ve Silah Arkadaşlarını Saygıyla Anıyoruz 1.595 izlenme - 3 yıl önce Diyarbakır''da tüm yurttaşların saygısı ve sevgisini kazanan; Diyarbakır Emniyet Müdürü iken halen fâili meçhul olan bir suikast sonucu öldürülmüş polis müdürü Ali Gaffar Okkan ve korumaları Mehmet Kamalı, Selahattin Baysoy, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Sabri Kün''ü saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
Şehit Gaffar Okkan ile Diyarbakır Turu 08:18
Şehit Gaffar Okkan ile Diyarbakır Turu 471 izlenme - 1 yıl önce Küçüktüm, 10 yaşındaydım, O zamanlar Şehit Ali Gaffar Okan'ı tanımıyor olsam da, o geceyi çok iyi hatırlıyorum. Ailecek akşam yemeğinden sonra iki sokak ötedeki amcaların evine ziyarete gitmiştik, Ohal bölgesinde yaşamış olanlar bilir, akşamları pek dışarı çıkılmaz, hem dışarı çıkıp ne yapacan, her iki adımda nüfus cüzdanı istenilir, ya da korkulu gözlerle her an başına bir şey gelmesini beklersin. Neyse eski günlerden bahsedilirken, aniden siren sesleri yükseldi, ve evde herkes sus pus oldu. Sirenler her zamankinden farklıydı, savaş olmuş gibiydi, ben küçük olduğumdan korkuyordum ama pek de akıl erdiremiyordum ,ama babamın ve amcamın gözlerinde farklı bir şey vardı, çok farklı, korku ve endişenin ötesinde bir şey, o an büyüdüğümü hissettim. Dışarı bakacak olalım dedik, onu da yapamadık, çünkü amcamların evi F tipi cezaevine bakıyordu ve pencereyi açıp veya balkona çıkıp dışarı bakmaktan korkuyorduk.( bir nevi hapis hayatı). Aradan zaman geçti ve TV açıldı. Allah rahmet eylesin, Ali Gaffar Okan ve arkadaşlarının şehit edildiği haberi geldi. O an korku ve endişe yerini hüzne, yasa bırakmıştı. Tüm ev yas tuttuk. Tüm Diyarbakır yas tuttuk. Tüm Ülke yas tuttuk.
gaffar okkan röportajı 02:32
gaffar okkan röportajı 1.296 izlenme - 8 yıl önce sapına kadar diyarbakırlıyım
Gaffar Okkan'ın Hikayesi, Hayatın Tanığı'nda 00:32
Gaffar Okkan'ın Hikayesi, Hayatın Tanığı'nda 533 izlenme - 3 yıl önce Bir kent onu Gaffar Baba diye bağrına basmıştı... Sıradışı bir polis... Sıradışı bir emniyet müdürüydü... 2001 yılının 24 Ocak günü bir suikast sonucu öldürüldü... Aradan geçen 13 yılda Diyarbakır onu hiç unutmadı. "Diyarbakır'ın Gaffar Baba"sı Gaffar Okkan'ın hikayesi, Hayatın Tanığı'nda... Rıdvan Akar ile Hayatın Tanığı, 25 Ocak Cumartesi günü 18.00'de CNN TÜRK'te!
Gaffar Okkan Anıısna 04:11
Gaffar Okkan Anıısna 1.086 izlenme - 7 yıl önce gaffar okkan
Diyarbakır Esnafından Gaffar Okkan Anısı 02:02
Diyarbakır Esnafından Gaffar Okkan Anısı 258 izlenme - 1 yıl önce Gaffar Okkan'ın Diyarbakır'da göreve yeni başladığı zamanlarda bir ciğerci ile tanışması...
Ali Gaffar Okkan Dizisi Çok Yakında  TRT1 de (Sanatçı Baran Göç ve Dizi koordine ekibi) 05:53
Ali Gaffar Okkan Dizisi Çok Yakında TRT1 de (Sanatçı Baran Göç ve Dizi koordine ekibi) 1.062 izlenme - 4 yıl önce Ali Gaffar Okkan Dizisi Çok Yakında TRT1 de başlıyor (Sanatçı Baran Göç ve Dizi koordine ekibi)
Baş Koymuşuz Gaffar Okkan Yoluna | Azrailler 02:08
Baş Koymuşuz Gaffar Okkan Yoluna | Azrailler 414 izlenme - 2 yıl önce Baş Koymuşuz Gaffar Okkan Yoluna Şehit Düştü Diyarbakır Uğruna Gaffarım 24 Ocak Gecesi Öldürdüler Hepimizi Yeni Doğan Bebelere Verdiler İsmini Caddelere Soka...
Faili Meçhul Gaffar Okkan Suikastı 47:32
Faili Meçhul Gaffar Okkan Suikastı 126 izlenme - 1 yıl önce Hala çözülemeyen meçhul bir suikastla kaybettiğimiz Gaffar Okkan, Hizbullah'ın çökertilmesinde çok önemli bir rol oynadı. Kadın polisler Diyarbakır'da ilk kez onun emriyle sokağa çıktılar, trafiği yönettiler. Gaffar Okkan; İki küçük otomobil aldı ve mavi-beyaza boyattı, İkişer kadın polis görevlendirdi. Bir otomobil kaybolan çocukları toplayıp ailelerine teslim ediyor, diğeri de yürümekte zorlanan yaşlılara yardım ediyordu. Havaalanındaki kadın polisler yaşlı yolcuların bilet işlemlerini yaptı, uçağa kadar götürdü. Havaalanına tekerlekli sandalye aldırdı. Okkan'ın ilklerinden biri de şehrin kritik noktalarına kurdurduğu kameralardı. Gece yarılarına kadar makam odasındaki dev ekranda sokakları gözlerdi.Kendisini saygıyla ve rahmetle anıyor ailesine tekrardan bağsağlığı diliyoruz.(Alıntıdır)
Şehit Olmaya Hazırım! Gaffar Okkan 00:15
Şehit Olmaya Hazırım! Gaffar Okkan 46 izlenme - 10 ay önce Hepinizin gözlerinden öpüyorum ve sizleri çok seviyorum, teşkilatımı çok seviyorum, bayrağımı çok seviyorum. Her memurum için, çoluk çocuğu için, Şehit olmaya hazırım... Youtube Kanalımıza Abone Olun Videolarımızı İlk Siz İzleyin! https://goo.gl/SQ3oYJ Askeri, Güvenlik ve Savunma Sanayii Sitemize Bekliyoruz! http://goo.gl/UKpqYr
Gaffar Okan - Belgesel 23:20
Gaffar Okan - Belgesel 51 izlenme - 10 ay önce Ali Gaffar Okkan (1952; Hendek, Sakarya - 24 Ocak 2001, Diyarbakır), Diyarbakır Emniyet Müdürü iken fâili hâlen meçhul olan bir suikast sonucu öldürülmüş polis müdürüdür. Ali Gaffar Okkan, Sakarya ilinin Hendek ilçesinde 1952 yılında doğdu. 30 Eylül 1970 tarihinde Polis Koleji'nden, 29 Eylül 1973 tarihinde Polis Akademisi'nden mezun olarak İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne Komiser Yardımcısı olarak atandı. Bu ilde Emniyet Âmirliği rütbesine kadar çeşitli birimlerde görev yaptıktan sonra, 1983 yılında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanarak, 1985 yılında şube müdürlüğüne terfî etti. 1986 yılında Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görev aldı. Bu ilde 1992 yılında Emniyet Müdür Yardımcısı oldu. 6 Aralık 1993 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfî ederek Kars İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 18 Kasım 1997 tarihinde Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak göreve başladı. Bu arada İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun oldu. Kars Emniyet Müdürü iken, Diyarbakır gibi yıllarca PKK ve Hizbullah terörünün ve aşırı göçün ağır sonuçlarını yaşayan bir ile emniyet müdürü olarak atandı. Hüseyin Velioğlu'nun İstanbul Beykoz'daki villasına yapılan baskında büyük rolü vardı. Gaffar Okkan, Hizbullah'ın çökertilmesinde çok önemli bir rol oynadı. Kadın polisler Diyarbakır'da ilk kez onun emriyle sokağa çıktılar, trafiği yönettiler. Gaffar Okkan; İki küçük otomobil aldı ve mavi-beyaza boyattı, İkişer kadın polis görevlendirdi. Bir otomobil kaybolan çocukları toplayıp ailelerine teslim ediyor, diğeri de yürümekte zorlanan yaşlılara yardım ediyordu. Havaalanındaki kadın polisler yaşlı yolcuların bilet işlemlerini yaptı, uçağa kadar götürdü. Havaalanına tekerlekli sandalye aldırdı. Okkan'ın ilklerinden biri de şehrin kritik noktalarına kurdurduğu kameralardı. Gece yarılarına kadar makam odasındaki dev ekranda sokakları gözlerdi.
Oku 4 - Diyarbakır'ın Önemi 15:36
Oku 4 - Diyarbakır'ın Önemi 239 izlenme - 4 yıl önce İkra Belgeseli Oku 4 - Diyarbakır'ın Önemi
Gaffar Okkan'ın hikayesi, Hayatın Tanığı'nda 00:32
Gaffar Okkan'ın hikayesi, Hayatın Tanığı'nda 119 izlenme - 2 yıl önce Bir kent onu Gaffar Baba diye bağrına basmıştı... Sıradışı bir polis... Sıradışı bir emniyet müdürüydü... 2001 yılının 24 Ocak günü bir suikast sonucu öldürüldü... Aradan geçen 13 yılda Diyarbakır onu hiç unutmadı. "Diyarbakır'ın Gaffar Baba"sı Gaffar Okkan'ın hikayesi, Hayatın Tanığı'nda... Rıdvan Akar ile Hayatın Tanığı, 25 Ocak Cumartesi günü 18.00'de CNN TÜRK'te!
Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Saygıyla Anıyoruz 00:44
Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan'ı Saygıyla Anıyoruz 83 izlenme - 3 yıl önce Farklı yılların 24 ocaklarında gaffar okkan ve uğur mumcu aramızdan ayrıldı. araştırmacı-gazeteci ve yazar uğur mumcu, korkunç bir suikastla yaşamını yitireli bugün tam 21 yıl oldu. 24 ocak karanlık bir tarih. diyarbakır emniyet müdürü gaffar okkan da, bundan 13 yıl önce bugün, halen fâili meçhul olan bir suikast sonucu öldürülmüştü. 24 ocak 1993 sabahı ankara büyük bir patlamayla sarsıldı. cumhuriyet gazetesi yazarı uğur mumcu, karlı sokak'taki evinin önünde park halinde bulunan otomobiline yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybetti. cinayetin ardından tüm türkiye'de protesto yürüyüşleri düzenlendi, faillerin bulunacağı yönünde sözler verildi. ancak cinayetin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen failler hala bulunamadı.
Şehit Gaffar Okkan Diyarbakır'da Anıldı 03:04
Şehit Gaffar Okkan Diyarbakır'da Anıldı 14 izlenme - 10 ay önce 24 Ocak 2001'de Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Şehitlik semtinde bulunan Sezai Karakoç caddesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilen Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve polis memurları Mehmet Kamalı, Selahattin Baysoy, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ile Sabri Kün için anma töreni düzenlendi. Programda yoğun güvenlik önlemleri alınırken bomba arama köpekleri de çevrede arama yaptı. Okkan ve 5 polis memuru için düzenlenen törene Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, emniyet müdür yardımcıları, şehit yakınları, polis memurları, 'Ali Gaffar Okkan' isimli çocuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin öz geçmişinin okunmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, okunan duaların ardından bırakılan karanfillerle sona erdi. Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 şehit polis memuru için polis lojmanlarında bulunan camide mevlit okutulacağı belirtildi.
 ’168 yıllık teşkilat biber gazı ile anılıyor’ 07:37
’168 yıllık teşkilat biber gazı ile anılıyor’ 31 izlenme - 3 yıl önce Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç: ’Unutmayınız ki son zamanlarda sadece biber gazıyla anılan 168 yıllık bu teşkilat aslında vatandaşın kan ihtiyacı duyulduğunda ilk başvurulan yerdir.’