Hoşgeldiniz!

Galata Köprüsü

1991 Yılında Türkiye: Türkiye'de Kürt Olmak, Mor Çatı, Galata Köprüsü, Agatha Christie'nin Gizemi 11:54
1991 Yılında Türkiye: Türkiye'de Kürt Olmak, Mor Çatı, Galata Köprüsü, Agatha Christie'nin Gizemi 1.337 izlenme - 4 hafta önce BBC Arşivlerinde Türkiye'de bu hafta, BBC'nin 1991'de yayımladığı "Schofield'ın Avrupası" programının Türkiye ile ilgili programının ikinci bölümü yer almış. İstanbul'da gecekondulaşma, Türkiye'de Kürt olmak, kadına yönelik şiddet ve Mor Çatı'nın kuruluşu, yazar Agatha Christie'nin İstanbul gizemi, Galata Köprüsü ve Kapalıçarşı programın bu bölümünde işlenen konular arasında yer almış.
Galata Köprüsü'ne Kadar Uzanan 61 Milyonluk Kuyruk 02:17
Galata Köprüsü'ne Kadar Uzanan 61 Milyonluk Kuyruk 3.597 izlenme - 5 ay önce Yılbaşı ikramiyesinin 61 Milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’ndeki ünlü piyango bayii Nimet Abla önündeki kuyruk Galata Köprüsü'ne kadar ulaştı.
İbrahim Tatlıses'in Adrenalin Tutkusu 01:15
İbrahim Tatlıses'in Adrenalin Tutkusu 6.177 izlenme - 3 yıl önce Akıllarda soru işareti kalmaması için söyleyeyim; tüm film boyunca İbo'nun neden böyle bir eğlence anlayışına sahip olduğunu ve sevdiği kadına neden böyle bir süpriz yaptığını anlayamıyoruz.
Galata Köprüsünün Hikayesi (TRT Arşiv - 1974) 27:54
Galata Köprüsünün Hikayesi (TRT Arşiv - 1974) 784 izlenme - 10 ay önce İstanbul'daki köprülerin üzerinden geçerken, bunların her birinin bir hikayesi olduğu aklınıza gelir mi? Eminönü ile Karaköy Arasındaki Galata Köprüsünün hikayesini izliyoruz efendim.
Ömer Danış - Alacağım (Kamera Arkası - Sinirli İbo İçerir) 02:49
Ömer Danış - Alacağım (Kamera Arkası - Sinirli İbo İçerir) 2.622 izlenme - 3 yıl önce Ömer Danış'ın 1999 çıkışlı Şerefsiz albümünün yapımcısı olan İbrahim Tatlıses, albümdeki Alacağım isimli parçanın klibinin çekimlerini de üstlenmiştir. Klibin ilk etap çekimleri Sulukule'de yapılmış olup bazı olaylar sebebiyle yarım kalmış, ikinci etap çekimleri ise Galata Köprüsü civarında yapılmıştır. İkinci etap çekimlerinde de birçok işi yolunda gitmeyen klip yönetmeni İbrahim Tatlıses adeta küplere binmiş, neredeyse etrafta katliam yaratma noktasına gelmiştir. Bonus: Evrim Akın.
Otizm Farkındalık Günü'nde İstanbul Maviye Büründü 00:58
Otizm Farkındalık Günü'nde İstanbul Maviye Büründü 24 izlenme - 2 ay önce Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2 Nisan’ın "Otizm Farkındalık Günü" ilan edilmesi nedeniyle "Otizme Mavi Işık Yak" etkinlikleri kapsamında İstanbul'un simgelerinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Galata Kulesi başta olmak üzere birçok yer mavi ışıklarla aydınlatıldı.
Zombi ve Hayalet Tren - Türk Halıcı 02:00
Zombi ve Hayalet Tren - Türk Halıcı 832 izlenme - 5 yıl önce 1991 Finlandiya yapımı Zombie ja Kummitusjuna (Zombi ve Hayalet Tren) adlı filmden bir sahne sunuyorum dostlar. Filmin önemli bir bölümü İstanbul'da çekilmiştir. Bir müzik grubunun garip hikayesini anlatır film. Karakterlerden biri İstanbul'da bir halı satıcısı -şu G.O.R.A.'daki Arif karakterinin orijinali- ile muhattab olmak zorunda kalır ve sonrasında Cem Yılmaz'ın filminden zihnimizde kalan bazı diyaloglar ve Yiğit Özgür karikatürlerinden aklımızda olan komiklikler süre gelir. Mizahcılarımıza bolca malzeme olmuş bu durumu Finlandiyalı yönetmen bizimkilerden baya önce işlemiş sağolsun. İngilizceyle alakalı videoların revaçta olduğu bu günlerde içerik bu alana da çekilebilir tabi. ...rolündeki dedim de aslında gerçek bir halıcı muhtemelen amcamız. Yönetmenin doğallığı biz de bi Zeki Demirkubuz'da var valla. Filmde Halil Ergün'ün bir sahnesi var ve bir kaç Türk oyuncu daha oynamakta yalnız halıcı amcamızın adını bulamadım cast sorumlularını kınıyorum.
Sürpriz Evlilik Teklifi - Galata Köprüsü 09:39
Sürpriz Evlilik Teklifi - Galata Köprüsü 400 izlenme - 5 yıl önce Galata Köprüsünde Müthiş Evlenme Teklifi Hakan & Pınar 16.06.2013
Galata Kulesinden İstanbul 04:34
Galata Kulesinden İstanbul 410 izlenme - 8 yıl önce galata kulesinden istanbul çok güzel
Galata Köprüsü'nü Satan Adam: Sülün Osman 05:24
Galata Köprüsü'nü Satan Adam: Sülün Osman 13 izlenme - 2 ay önce Sülün Osman ve onun aşırı enteresan dolandırıcılık hikayesi! “Sülün Osman” lakaplı bu abi, 1923’te, memur çocuğu olarak İstanbul’da doğmuş... Yolunu bulmak içinse, doğduğu bu şehirde ne kadar köprü, ne kadar meydan, hatta ne kadar vapur ve saray varsa satmış. Adam basbaya Beyazıt Meydanı’nı sokaktaki herhangi birine satabiliyormuş. Ya da Dolmabahçe’deki saate bakanlardan para alabiliyormuş. Gerçek bir pazarlama dehası. Rivayete göre ilk dolandırıcılığını, Fatih’teki ev sahibine yapmış Sülün Osman. Dolandırıcılığın inceliklerini ise Kumkapılı bir Rum olan Aleko’dan öğrendiği söyleniyor. Ancak o iş galiba pek öyle değil. Çünkü bağımsız bir araştırmacı olan Rıfat Bali’ye göre Sülün Osman aslında basit bir çimento dolandırıcısı. Yaptığı işler de aslında Eyüplü Halit’e ait. E, yaygın olarak bilinen şey de, Sülün Osman’ın dolandırıcılığın inceliklerini bir Rum’dan öğrendiği… Rıfat Bali bu iddiasını, İstanbul’un eski emniyet müdürlerinden Yaşar Danacıoğlu’nun anılarından yola çıkarak dile getiriyor. Danacıoğlu’ya göre, Sülün Osman‘ın yaptığı söylenen, kulaktan kulağa yayılan tüm o hikayeler aslında Eyüplü Halit’in işleri. Yaşar Danacıoğlu, 1955-1961 yılları arasında  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nin yankesicilik biriminde komiser olarak Bankalar Caddesi’nde görev yapmış. Söylediğine göre o tarihlerde Beyoğlu muhabiri olan gazeteci Halit Çapın, Eyüplü Halit’in marifetlerini Sülün Osman’a yüklemiş veya Sülün Osman, Eyüplü Halit’in marifetlerini kendi marifetiymiş gibi anlatarak Halit Çapın’ı dolandırmıştı. Sülün Osman ilerleyen zamanlarda, hocasından öğrenip tecrübe ettiği tüm bu incelikleri, Sadri Alışık’a da öğretmiş. Tabii ki film için ve oldukça dolgun bir saat ücreti karşılığında. Taksim meydanına bir paspas atıp üzerine basarak geçenden paspas parası bile alabilen bu arkadaş, kabaca şu formül ile çalışıyormuş; Şehrin kalabalık semtlerinde soteye yat. Parası olan taşralılardan birini gözüne kestir. Eminönü’yü Karaköy’e bağlayan o muhteşem köprüyü ayak üstü sat. Bütün parasını al. Şimdi anlatınca çok saçma geliyor ama o zaman 0 çalışıyormuş. Fakat bilmediğiniz bir şey var. Sülün Osman en içli dolandırıcılardan da biriymiş aynı zamanda. Öyle ki Aziz Nesin’in “Fil Hamdi” isimli hikaye kitabında geçen şu cümleye çok alınmış. O kadar alınmış ki, Aziz Nesin’e karşı tazminat davası bile açmış. Kısacası, Sülün Osman da işte böyle enteresan bi’ abimizmiş. Videomuzu paylaşarak Sülün Osman’ı meraklı arkadaşlarınızla da tanıştırmayı unutmayın. Farklı konu önerileriniz olursa da yorumlara bekleriz.
King Kong İstanbul'da 00:21
King Kong İstanbul'da 241 izlenme - 3 yıl önce Sevgilimle İstanbul'a geldik, Galata Kulesinin orda arkamızdan King Kong fırladı, tam da fotoğraf çekecekken! Şehir kameralarından da gözükmektedir. http://www.istanbulsehirkameralari.org/index.php?id=4&bolge=halic
Oi Va Voi - Dusty Road (Galata Köprüsü - İstanbul) 03:50
Oi Va Voi - Dusty Road (Galata Köprüsü - İstanbul) 259 izlenme - 3 yıl önce Sevdiğim ecnebi müzik gruplarından "oi va voi" bir kaç yıl önce türkiyeye gelmişler ve İstanbul'da da bir kaç video çekmişler, kendilerine göre güzel mekanlarda, onlardan biri de malumunuz galata köprüsü, hem ortam hem şarkı şahane, dinlemeden geçmeyelim.
Galata Köprüsü Belediye Otobüsü Kazası 01:31
Galata Köprüsü Belediye Otobüsü Kazası 851 izlenme - 10 yıl önce galata köprüsü belediye otobüsü kazası
İstanbul Galata Köprüsü'nde Balık Tutan Vatandaşlar Denizde Erkek Cesedi Buldu 00:55
İstanbul Galata Köprüsü'nde Balık Tutan Vatandaşlar Denizde Erkek Cesedi Buldu 35 izlenme - 6 ay önce Gece saatlerinde Galata Köprüsü'nde balık tutan vatandaşlar, denizde erkek cesedi buldu.
Zombi ve Hayalet Tren - Türk Halıcı 02:00
Zombi ve Hayalet Tren - Türk Halıcı 253 izlenme - 3 yıl önce 1991 Finlandiya yapımı Zombie ja Kummitusjuna (Zombi ve Hayalet Tren) adlı filmden bir sahne sunuyorum dostlar. Filmin önemli bir bölümü İstanbul'da çekilmiştir. Bir müzik grubunun garip hikayesini anlatır film. Karakterlerden biri İstanbul'da bir halı satıcısı -şu G.O.R.A.'daki Arif karakterinin orijinali- ile muhattab olmak zorunda kalır ve sonrasında Cem Yılmaz'ın filminden zihnimizde kalan bazı diyaloglar ve Yiğit Özgür karikatürlerinden aklımızda olan komiklikler süre gelir. Mizahcılarımıza bolca malzeme olmuş bu durumu Finlandiyalı yönetmen bizimkilerden baya önce işlemiş sağolsun. İngilizceyle alakalı videoların revaçta olduğu bu günlerde içerik bu alana da çekilebilir tabi. ...rolündeki dedim de aslında gerçek bir halıcı muhtemelen amcamız. Yönetmenin doğallığı biz de bi Zeki Demirkubuz'da var valla. Filmde Halil Ergün'ün bir sahnesi var ve bir kaç Türk oyuncu daha oynamakta yalnız halıcı amcamızın adını bulamadım cast sorumlularını kınıyorum.
Bir Köprünün Öyküsü - Galata Köprüsü 02:48
Bir Köprünün Öyküsü - Galata Köprüsü 85 izlenme - 3 yıl önce Yetmişli yılların görüntüleri Cüneyt Türel'in anlatımıyla birleşince mükemmel bir çalışma ortaya çıkmış. Her karesinde dönemin yaşam koşullarına dair izlerin olduğu bu güzel videoyu hep beraber izliyoruz.
Galata Köprüsü'nün Altında, Erkek Cesedi Bulundu 00:41
Galata Köprüsü'nün Altında, Erkek Cesedi Bulundu 29 izlenme - 1 yıl önce Galata Köprüsü'ndeki balıkçılar, denizde bir erkek cesedi olduğunu farketti. Olay yerine çağrılan polis ekiplerinin denizden çıkardığı ceset, incelenmek için Adli Tıp Morguna kaldırıldı.
Özgün Kent Müzikçileri - Galata Köprüsü 04:52
Özgün Kent Müzikçileri - Galata Köprüsü 77 izlenme - 6 yıl önce
Bisiklet Turu'nun Son Etabı Başladı 03:31
Bisiklet Turu'nun Son Etabı Başladı 15 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Start anı-Sokak köpeğinin start alanında dolaşması-Yarışmacı detayları-İzleyici detayları - 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2015) 8. ve son etabı, 21 takımdan 150 sporcunun katılımıyla İstanbul'da başladı.
Bisiklet Turu - Havadan Görüntüler 02:31
Bisiklet Turu - Havadan Görüntüler 14 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Havadan köprü geçişi sırasında yarış detayları.-Köprü üstünde özçekim yapan bisikletliler.
1 Mayıs'ta İstanbul'da Trafiğe Kapatılacak Yollar 01:42
1 Mayıs'ta İstanbul'da Trafiğe Kapatılacak Yollar 10 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 1 Mayıs nedeniyle cuma günü bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.