Hoşgeldiniz!

ganipara

Ürünler İçin Kargo Bedelinin Hesaplanması 03:37
Ürünler İçin Kargo Bedelinin Hesaplanması 182 izlenme - 2 yıl önce Ganipara'da ürünleriniz için kargo bedelleri otomatik olarak hesaplanır. Kargo bedellerinin hesaplanması için öncelikle kargo fiyatlandırmasının belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için yönetici panelinde Ayarlar - Kargo linkine tıklayınız. Eğer kargo fiyatları konusunda bir bilgiye sahip değilseniz Ganipara örnek kargo fiyatlarını kullanabilirsiniz. Bu fiyatlar PTT kargo fiyatlarına göre adresten alış ve adrese teslim şeklinde hazırlanmıştır. Örnek kargo fiyatlarını kullanmak için "Örnek Kargo Fiyatları" butonuna tıklayın ve açılan pencereden "Fiyatları Kullan" butonuna tıklayın. Bu işlem sonrasında kargo fiyatları hesabınıza eklenecektir. Dilerseniz bu kargo fiyatlarını dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Eğer anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması var ve size özel fiyatlara sahipseniz bu size özel fiyatları hesabınıza ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için "Kargo" sayfasındaki "Yeni" butonuna tıklayınız. Ganipara'da ürünler için kargo bedelleri aralıklar ile hesaplanmaktadır. Şimdi 0 - 2 desi arasındaki ürünler için kargo fiyatını belirleyelim. Boyut kısmına 2 ve ücret kısmına 10 TL yazarak 0 ile 2 desi arasında ürünler için kargo bedelinin 10 TL olarak hesaplanmasını sağlıyorum. Daha büyük ürünler için ise yeni bir aralık ekleyeceğim. Bu sefer 2 - 10 aralığını kullanmak istiyorum. Boyut alanına 10 ve ücret alanına 18 TL yazıyorum ve gönder butonu ile ayarları kayıt ediyorum. Kargo fiyatları hesaplanırken eğer ürün için kargo bedeli hesaplanması istenmişse sepetteki her bir ürünün desi büyüklüğü toplanır ve toplam desi değeri kargo fiyatlandırması kullanılarak hesaplanır. Biraz önceki örneğimizde sepet desi büyüklüğü 3 olarak hesaplandığında kargo bedeli müşteriye 18 TL olarak yansıtılacaktır. Benzer şekilde sepet desi büyüklüğü 1.5 olarak hesaplandığında kargo bedeli olarak 10 TL yansıtılacaktır. Sepet desi buyuklugunun belirlediğiniz kargo aralığından büyük olması durumda ise en büyük aralığa ait olan bedel kargo bedeli olarak yansıtılır. Örneğin sepet desi büyüklüğü 14 olarak hesaplanmışsa kargo bedeli olarak 18 TL kullanılır. Kargo bedelleri sadece taşınabilir ürünler için hesaplanır. Taşınabilir ürün kargo bedelinin hesaplanması için ürün eklenirken "Kargo" alanından "Ürün için kargo bedeli hesaplansın mı? " seçeneğinin "Evet" olarak belirlenmesi gerekir. Bu seçeneğin seçilmesi ile ürünün desi büyüklüğü girebileceğiniz bir alan açılacaktır. Bu alana ürünün desi değerini giriniz. Eğer desi hesaplaması yapmayı bilmiyorsanız desi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Bu araç ürün boy, genişlik ve yükseklik değerleri ile desi hesaplar. Değerler cm olarak girilmelidir. Örneğin boyu 30 cm, genişliği 20 cm ve yüksekliği 10 cm olan bir ürün için desi hesaplayalım. Hesaplanan değeri kullanmak için "Kullan" butonuna tıklamanız yeterlidir.
Alışveriş Sitesindeki Ürünleri Sıralamak 01:37
Alışveriş Sitesindeki Ürünleri Sıralamak 110 izlenme - 2 yıl önce Herkes için kolay, hızlı ve özgür e-ticaret Alışveriş sitenize eklediğiniz ürünlerin sıralamasını farklı şekillerde yapabilirsiniz. Bunu yapmak için mağazam linkinin altındaki kataloglar linkine tıklayın. Karşınıza açılan sayfada sistemdeki tüm kataloglar listelenecektir Ürünlerinizi eklediğinizi kataloğu sıralamak için ilgili kataloğun, seçiniz menüsünden düzenle seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Eğer ürünleri eklerken herhangi bir katalog belirlememişseniz, eklediğiniz ürünler tüm ürünler adındaki kataloğun altına eklenirler. Şimdi tüm ürünler adındaki kataloğun ürün sıralamasını değiştirelim. Bunun için düzenle butonuna tıklayın. Ganipara'da ürünleri listelemek için farklı sıralama seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar eklenme tarihine göre azalan, eklenme tarihine göre artan, fiyata göre azalan, fiyata göre artan, ada göre azalan, ada göre artan ve kendim sıralamak istiyorum seçeneğidir. Eğer ürünleri özel bir sıralama ile sıralamak istiyorsanız, kendim sıralamak istiyorum seçeneğini seçiniz. Ve daha sonra gönder butonuna basarak ayarları kayıt ediniz. Bu işlemlerden sonra katalogların listelenmesinde, ilgili kataloğun işlem menüsünde, ürünleri sırala seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak ürünleri istediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz. Ürünleri sıralamak için ilgili ürünün yanındaki ok butonunu sürükle bırak ile yeni konumuna taşımanız yeterli olacaktır.
Eposta Şablonları Nasıl Güncellenir? 03:47
Eposta Şablonları Nasıl Güncellenir? 49 izlenme - 2 yıl önce Ganipara'da müşterilerinize çeşitli durumlarda eposta gönderilir. Eposta şablonları sayfasından gönderilen bu eposta içerikleri kolaylıkla değiştirilebilinir. Eposta şablonlarını iki grupa ayrılmıştır. Bu gruplardan ilki ürün eposta şablonlarıdır. Bu gruptaki epostalar müşterinin sipariş vermesinde müşteriye gönderilir. Bu eposta şablonları ürün türüne göre gruplanmıştır. Örneğin müşterinin siparişinde "Taşınalabilir" ürün olması durumunda "Taşınabilir" ürün epostası gönderilir. Müşterinin siparişinde aynı anda birden fazla türde ürün olması durumunda her bir tür için eposta ayrı ayrı gönderilir. Örneğin sipariş içerisinde "Digital" ve "Taşınabilir" ürün olması durumunda hem taşınabilir ürün epostası hemde dijital ürün epostası gönderilecektir. Diğer eposta şablonları grubundan ise diğer eposta şablonlarını düzenleyebilirsiniz. Bu gruptaki epostaları inceleyelim. "Ödeme Bekleniyor" epostası müşterinin sipariş sırasında anında ödeme yapılmayacan durumlarda gönderilir. Örneğin müşteri siparişi "Havale/EFT" ile gerçekleştirmişse bu eposta müşteriye gönderilecektir. "Sipariş İptal Edildi" epostası müşteriye siparişin iptal edilmesi durumunda gönderilir. Bazı siparişlerde örneğin EKitap içeren siparişlerde ekitap ürünü müşteriye gönderilmeden önce Ganipara içinde belli işlemlerden geçer ve ekitap dosyası müşteri için özel olarak hazırlanır. Bu işlem bazı durumlarda vakit alabilmektedir. "Sipariş Hazırlanıyor" epostası bu durumda müşteriye sistem tarafından gönderilir. Şimdi bir eposta şablonunu düzenleyelim. Bu örnek için "Taşınalabilir" ürün sipariş epostasını düzenleyelim. Bunu yapmak için ilgili "Düzenle" butona basarak düzenleme sayfasına gidelim. Eposta şablonu düzenleme sayfasında epostanın önizlemesini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Eposta içeriğinin değiştirilmesi durumda "Önizleme" alanı otomatik olarak güncellenir. Eposta şablonlarında "Konu" ve "Eposta" içeriği değiştirilebilmektedir. Her bir alan ve eposta şablonun türüne göre özel yer tutucular, dinamik değerler bulunmaktadır. Örneğin "Konu" alanı için "Alıcı Adı", "Ürün Adı", "Sipariş Numarası", "Sipariş Bedeli", "Sipariş Detayları Adresi". Şimdi konu alanını değiştirelim. Konu alanını "Teşekkurler Müşteri Adı - Sipariş numaranız" şeklinde değiştirmek istiyorum. Bunun için dinamik değerleri kullanalım. Önizleme alanından değişikliği kontrol edelim. Artık müşterimize gönderilen eposta bu şekilde bir konuya sahip olacaktır. Benzer işlemleri "Eposta İçeriği" alanı içinde yapabilirsiniz.
Tanıtım - Doruk (Matematikçi) 01:22
Tanıtım - Doruk (Matematikçi) 49 izlenme - 2 yıl önce Doruk bir matematikçi. Özel ders saatlerini internetten satmak istiyor. Bunu yapmaya çalıştı ancak mutluluğu uçtu gitti. Neden mi? Çünkü özel ders saatlerini internet üzerinden satamıyor!. Sorununa çözüm için video'yu izleyebilirsiniz.
Mağaza Menülerini Düzenlemek 03:25
Mağaza Menülerini Düzenlemek 35 izlenme - 2 yıl önce Mağaza menülerini düzenlemek için "Menüler" sayfasını kullabilirsiniz. Menüler sayfası yönetici panelinde "Mağazam" sayfası altında yer almaktadır. Ganipara mağazanıza birden fazla menü ekleyeyebilir ve bu menülere dilediğiniz öğelerini ekleyebilir ve sıralayabilirsiniz. Mağazanız kurulduğunda "Ana Menü" ve "Alt Menü" adındaki 2 adet menü otomatik olarak mağazanıza eklenir. Bu menülerden hangisinin mağazanızda kullanılacağı Tema ayarları sayfasından belirlenir. Tema ayarları görüntülemek için Mağazam - Görünüm sayfasından kullandığınız mağaza temasının "Ayarlar" sayfasını inceleyebilirsiniz. Şu andaki örneğimizde "Ana Menü" adındaki menüyü düzenleyeceğiz. Bir menüyü düzenlemek için ilgili menünün işlem menüsünden "Düzenle" seçeneğini seçiniz. Menü öğelerinin sırasını değiştirmek için menü öğesinin sol yanında bulunan tutamaçları sürükle bırak ile kullanabilirsiniz. Konumunu değiştirmek istediğiniz menünün tutamaçına tıklayın ve tıklama tuşunu bırakmadan yeni konumuna sürükleyip, tıklamayı sonlandırın. Menü öğelerinizin sıralası değişmiştir. Şimdi örneğimizdeki "Hakkında" menü öğesinin menünüzde ilk öğe olmasını sağlayalım. Bunu yapmak için "Hakkında" menü öğesinin tutumaçlarından sürükle bırak ile yeni konumunu taşıyorum. Benzer şekilde menü öğelerinin bir başka menü öğesinin altında yer almasını da sağlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için sürekle bırak işlemi sırasında bırakma konumunu bir üst menü öğesinin altında olacak şekilde belirleyin. Bu işlem sırasında yardımcı bir görsel size menü öğesinin konumunu gösterecektir. Şimdi örneğimizdeki "İletişim" menü öğesinin "Hakkında" altında görüntülenmesini sağlayalım. Bunu yapmak için "İletişim" menü öğesinin tutumaçlarından sürükle bırak ile "Hakkkında" menü öğesinin altındaki yeni konumuna taşıyorum. Menülere yeni öğelerin de eklenmesi oldukça kolay bir işlemdir. Bunu yapmak için menü düzenleme sayfasındaki "Link Ekle" alanını kullabilirsiniz. "Yeni Link Ekle" butonuna tıklayın ve açılan menüden eklemek istediğiniz öğenin türünü belirleyin. Menüye mağaza ana sayfasına linki eklemek için "Mağaza Anasayfası" seçeneğini, mağazanızdaki bir sayfaya link vermek için "Sayfa" seçeneğini, bir web adresine link vermek için "Web Adresi" seçeneğini, bir katalog'a link vermek için "Katalog" seçeneğini ve bir ürüne link vermek için "Ürün" seçeneğini kullanabilirsiniz. Şimdi örnek olarak yeni bir "Katalog" menü ögesi ekleyelim. Seçeneklerden "Katalog" seçeneğine tıklıyorum ve açılan penceredeki "Başlık" ve "Katalog" alanını belirliyorum. Başlık alanı menüde görüntülenecek metindir. Örnek olarak başlık alanını "Yepyeni Ürünler" ve katalog alanını da "Yeni Ürünler" olarak belirledim. "Ekle" butonuna tıklayarak menü öğesinin menüme eklenmesini sağlıyorum. Bir menü öğesini menüden silmek için ilgili menü öğesine ait olan çöp butonunu kullabilirsiniz. Şimdi örnek olarak biraz önce eklemiş olduğumuz "Yepyeni Ürünler" öğesini silelim. İlgili çöp butonuna tıklıyor ve karşıma çıkan uyarı pencersinde silme işlemini onaylıyorum. Menü öğesi artık menümüzden silinmiştir. Dilerseniz mağazanıza yeni bir menüde ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için "Menüler" sayfasında bulunan "Yeni" butonunu kullabilirsiniz.
Webrazzi İle Ganipara Röportajı 02:18
Webrazzi İle Ganipara Röportajı 39 izlenme - 2 yıl önce Kurucularımız Bora Ünal ve Berkay Ünal Webrazzi TV'ye Ganipara sistemini anlatıyor. Ganipara şirketlerin veya bireysel kullanıcıların birkaç dakika içinde sanal mağazalarını açmalarını sağlayan bir e-ticaret platformudur
E-Ticaret Başarı Hikayesi - Akyol Bahçe 01:05
E-Ticaret Başarı Hikayesi - Akyol Bahçe 29 izlenme - 2 yıl önce Siz de alışveriş sitenizi Ganipara ile 5 dakikada açabilir ve ürünlerinizi anında internetten satmaya başlayabilirsiniz. Ganipara ile E-Ticaret siteniz hemen yayında. Detaylı bilgi için http://ganipara.com
Facebook'da Sanal Mağazamı Nasıl Açabilirim? 03:09
Facebook'da Sanal Mağazamı Nasıl Açabilirim? 27 izlenme - 2 yıl önce Ganipara'ya eklediğiniz ürünleri kolaylıkla Facebook sayfalarınızdan satışa sunabilirsiniz. Bunun için ilk olarak "Facebook Static HTML" uygulamasını yöneticisi olduğunuz sayfanıza eklemelisiniz.
Tanıtım - Burak (Blog Yazarı) 01:24
Tanıtım - Burak (Blog Yazarı) 24 izlenme - 2 yıl önce Burak bir blog yazarı. "Internetten Nasıl Para Kazanılır" başlıklı yeni bir kitap yazdı. Kitabını internette satmaya çalıştı ancak mutluluğu uçtu gitti. Neden mi? Çünkü kitabını internet üzerinden satamıyor!. Sorununa çözüm için video'yu izleyebilirsiniz.
Ganipara Yatırımcı Sunumu Türk Hava Yolları Business Class Koltuklarında 02:25
Ganipara Yatırımcı Sunumu Türk Hava Yolları Business Class Koltuklarında 20 izlenme - 2 yıl önce Published on Nov 12, 2013 İyi bir fikirle nerede karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Invest on Board sayesinde, seyahatlerinde Türk Hava Yolları'nı tercih eden yatırımcılar, özenle seçilmiş girişimlerle gökyüzünde buluşuyor! Türk Hava Yolları ve eTohum işbirliği ile hayata geçen Invest on Board ile, uçuşunuz sırasında, gelecek vaad eden start-up'ları yakından tanıma, projelerini birinci ağızdan dinleme ve onlarla iletişime geçme fırsatı bulacaksınız. Detaylı bilgi: http://www.investonboard.com/
Ganipara Kurucuları İle Tv Röportajı (Teknomedya) 06:16
Ganipara Kurucuları İle Tv Röportajı (Teknomedya) 23 izlenme - 2 yıl önce Ganipara kurucularından Bora ÜNAL ve Berkay ÜNAL StartupTurkey 2013'de Teknomedya programının konuğu olarak herkese kolay, hızlı, özgür eticaret imkanı sağlayan Ganipara.com projelerini anlatıyor.
Teb Kobi Tv'nin Ganipara İle Röportajı 05:03
Teb Kobi Tv'nin Ganipara İle Röportajı 21 izlenme - 2 yıl önce TEB Kobi TV'nin Ganipara.com kurucu ortaklarından Berkay ÜNAL ile "Girişimcilik" üzerine "İTÜ Girişimcilik Zirvesi 2013" etkinliğindeki röportajı. -- Ganipara.com, kullanıcılarına e-ticaret platformu sağlayan bir yazılım servisi. E-ticaret yapmak isteyenler, Ganipara platformunu kullanarak ücretsiz bir şekilde e-ticaret mağazası açabiliyor ve ürünlerini satabiliyorlar. 15 yıldır profesyonel olarak girişimcilik yapan Berkay Ünal Ganipara.com'u kardeşi Bora Ünal ile ortaklaşa kurmuş. Girişimci olmak isteyenlerin, en az iki kurucu ortağa sahip olmalarını tavsiye eden Ünal, girişimcinin her konuda uzman olamayacağını, dolayısıyla farklı meziyetlere sahip bir ortağın, o işletmeyi başarıya götüreceğine inanıyor. Konuşmacılar Berkay Ünal | Ganipara.com Kurucu Ortağı
Ürün Resimlerini Düzenlemek Ve Sıralamak 01:30
Ürün Resimlerini Düzenlemek Ve Sıralamak 17 izlenme - 2 yıl önce Ganipara'da bir ürüne dilediğiniz kadar resim ekleyebilirsiniz. Resim ekleme işlemi ürün mağazaya eklenirken veya ürün düzenleme aşamasında yapılabilir. Bu örneğimizde ürün düzenleme sayfasından ürünümüze yeni resimler ekleyeceğiz. Resim ekleme işlemi "Resimler" bölümünden yapılmaktadır. Bu alandaki "Dosya Seç" butonu ile açılan gözat penceresinden dilerseniz aynı anda birden fazla resim de yükleyebilirsiniz. Ürününüze yüklediğiniz resimlerin sırasını değiştirmek de oldukça kolay bir işlemdir. Resimleri sürükle bırak ile yeni konumlarına taşıyarak ürün resimlerinin sırasını değiştirebilirsiniz. Ürün resimleri ayrıca arama motorlarının size daha kolay bulmasını da sağlamaktadır. Bunun için ürün resimin altındaki "Düzenle" butonuna tıklayarak açılan penceredeki "Alternatif Metin" alanına ürününüzü anlatan kısa bir açıklama yazmalısınız.
Ganipara Nişantaşı Demo Videosu 00:19
Ganipara Nişantaşı Demo Videosu 16 izlenme - 2 yıl önce Ganipara Nişantaşı teması tanıtımı.
Ödeme Alt Yapıları İçin Farklı Ücretlendirmeler 02:28
Ödeme Alt Yapıları İçin Farklı Ücretlendirmeler 15 izlenme - 2 yıl önce Ganipara hesabınıza tanımladığınız ödeme alt yapıları için farklı fiyatlandırmalar yapabilirsiniz. Örnek mağazamızda ödeme alt yapısı olarak Kredi Kartı, PayPal, Havale/EFT ve Kapıda Ödeme seçenekleri aktif hale getirilerek müşterilerimize sunulmuş. Sipariş aşamasında müşterimizin Kapıda Ödeme seçeneği veya PayPal seçeneğini seçmesi durumunda sepet toplamını değiştirmek istediğimizi düşünelim. Bunu yapmak için "Ödeme Alt Yapısı" sayfasındaki "Ek Ücretlendirmeler" butonuna tıklayalım. Ek ücretlendirmeler sayfasında her bir ödeme alt yapısı için farklı bir "Sabit Tutar" ve "Yüzde Tutar" belirleyebiliriz. Dilerseniz "Sabit Tutar" ve "Yüzde Tutar" beraberce de uygulanabilir. Senaryomuz gereği ödeme olarak PayPal tercih eden müşterilerimize 5 TL'lik bir fark yansıtmak istiyoruz. Bunun için PayPal satırının "Sabit Tutar" kısmına 5 yazıyorum ve durumunu "Aktif" olarak belirliyorum. Buna göre sepet toplamı 100 TL olan bir sipariş ödemesi için müşteri tarafından "PayPal" seçildiğinde toplam ödemesi gereken tutar 105 TL olacaktır. Benzer bir şekilde "Kapıda Ödeme" seçen müşterilimiz içinde "Yüzde Tutar" değerine 10 yazalım ve durumunu "Aktif" olarak seçenelim. Buna göre sepet toplamı 100 TL olan bir sipariş ödemesi için müşteri tarafından "Kapıda Ödeme" seçildiğinde toplam ödemesi gereken tutar 110 TL olacaktır. Şimdi bu ayarları "Gönder" butonu ile kayıt edelim ve incelemek için sepete gidelim. Sepet tutarımız 99.00 TL olarak görülmektedir. Şimdi belirlediğimiz ek ücretlendirmeleri test edelim. Ödeme alt yapısını "PayPal" olarak belirlediğimde sepet'e 5 TL eklenecektir ve sepet toplamı 104 TL olacaktır. Ödeme şekli olarak "Kapıda Ödeme" seçtiğimizde sepet toplamının 10% olan 9.99 TL sepet tutarına eklenerek sepet toplamı 108.90 TL olacaktır.
Ürüne Farklı Seçeneklerin Eklenmesi 03:17
Ürüne Farklı Seçeneklerin Eklenmesi 10 izlenme - 2 yıl önce Ganipara'de bir ürünün farklı özellikere sahip alt ürünlerini kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bu özellikler aynı ürünün farklı renk, beden ve buna benzer bir özelliği olabilir. Bunu yapmak için ürünler sayfanızda ilgili ürünün seçeniz menüsünden "Düzenle" seçeneğini seçiniz. Bir ürüne farklı özellikler tanımlamak için ürün düzenle sayfasındaki "Stok ve Seçenekler" alanını kullanılır. Örneğimizdeki Steampunk saat'e farklı kayış özelliği ekleyeceğiz. Senaryomuza göre aynı saatin hem deri, hemde plastik kayış'a sahip türlerini satmak isteyelim. Bunun için "Stok ve Seçenekler" alanını kullanacağız. Öncelikle ürünün varsayılan seçenek ayarlarını değiştirelim. Seçeniz menüsünden "Düzenle seçeneğini" seçiyoruz. Açılan "Alt Ürün Düzenle" penceresinden ürün için gerekli düzenlemeleri yapalım. Her bir alt ürün için ayrı ayrı Fiyat, Stok, Boyut ve Başlık belirleyebilirsiniz. Bu örneğimizde "Başlık" değerini "Deri Kayış" olarak belirlediktan sonra "Gönder" butonuna basarak güncelleme işlemini tamamlayalım. Şimdi ürünün farklı kayışlı bir versiyonunu tanımlayalım. Bunu yapmak için "Stok & Seçenekler" alanından "Yeni" butonuna tıklıyoruz. Şimdi "Plastik" Kayışlı versiyonunu tanımlayalım. Bu ürünün ayrıca daha farklı bir fiyata sahip olmasını istiyoruz. Fiyat olarak 250 TL belirledim. Eğer isteseniz bu alt ürün için farklı stok, SKI ve Boyut'da belirleyebilirsiniz. Başlık kısmına "Plastik Kayış" yazıyorum ve "Gönder" butonu ile alt ürün ekleme işlemini sonlandırıyorum. Bir ürüne dilediğiniz kadar alt ürün ekleyebilirsiniz. Ganipara'da ürün seçenekleri varsayılan olarak sadece "Başlık" seçenek grubunu içermektedir. Eğer farklı seçenek grupları kullanmak isterseniz bunun için "Stok ve Seçenekler" alanındaki "Seçenekler" butonuna tıklayabilirsiniz. Bu sayfada size sunulan seçenek gruplarından birini seçebilir veya isterseniz "Özel" seçeneği ile kendi istediğiniz ad ile bir seçenek grubu oluşturabilirsiniz. "Gönder" butonuna tıklayarak ayarlarınızı kayıt ettikten sonra "Stok & Seçenekler" alanında artık belirlediğiniz bu seçenek grupları kullanılır.
Tanıtım - Cem (Müzisyen) 01:22
Tanıtım - Cem (Müzisyen) 7 izlenme - 2 yıl önce Cem bir müzisyen. Yeni amatör albümünü tamamladı ve internetten satmaya çalıştı. Ancak mutluluğu uçtu gitti. Neden mi? Çünkü albümünü internet üzerinden satamıyor!. Sorununa çözüm için video'yu izleyebilirsiniz.