Hoşgeldiniz!

ganipara

Ürünler İçin Kargo Bedelinin Hesaplanması 03:37
Ürünler İçin Kargo Bedelinin Hesaplanması 339 izlenme - 4 yıl önce Ganipara'da ürünleriniz için kargo bedelleri otomatik olarak hesaplanır. Kargo bedellerinin hesaplanması için öncelikle kargo fiyatlandırmasının belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için yönetici panelinde Ayarlar - Kargo linkine tıklayınız. Eğer kargo fiyatları konusunda bir bilgiye sahip değilseniz Ganipara örnek kargo fiyatlarını kullanabilirsiniz. Bu fiyatlar PTT kargo fiyatlarına göre adresten alış ve adrese teslim şeklinde hazırlanmıştır. Örnek kargo fiyatlarını kullanmak için "Örnek Kargo Fiyatları" butonuna tıklayın ve açılan pencereden "Fiyatları Kullan" butonuna tıklayın. Bu işlem sonrasında kargo fiyatları hesabınıza eklenecektir. Dilerseniz bu kargo fiyatlarını dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Eğer anlaşmalı olduğunuz bir kargo firması var ve size özel fiyatlara sahipseniz bu size özel fiyatları hesabınıza ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için "Kargo" sayfasındaki "Yeni" butonuna tıklayınız. Ganipara'da ürünler için kargo bedelleri aralıklar ile hesaplanmaktadır. Şimdi 0 - 2 desi arasındaki ürünler için kargo fiyatını belirleyelim. Boyut kısmına 2 ve ücret kısmına 10 TL yazarak 0 ile 2 desi arasında ürünler için kargo bedelinin 10 TL olarak hesaplanmasını sağlıyorum. Daha büyük ürünler için ise yeni bir aralık ekleyeceğim. Bu sefer 2 - 10 aralığını kullanmak istiyorum. Boyut alanına 10 ve ücret alanına 18 TL yazıyorum ve gönder butonu ile ayarları kayıt ediyorum. Kargo fiyatları hesaplanırken eğer ürün için kargo bedeli hesaplanması istenmişse sepetteki her bir ürünün desi büyüklüğü toplanır ve toplam desi değeri kargo fiyatlandırması kullanılarak hesaplanır. Biraz önceki örneğimizde sepet desi büyüklüğü 3 olarak hesaplandığında kargo bedeli müşteriye 18 TL olarak yansıtılacaktır. Benzer şekilde sepet desi büyüklüğü 1.5 olarak hesaplandığında kargo bedeli olarak 10 TL yansıtılacaktır. Sepet desi buyuklugunun belirlediğiniz kargo aralığından büyük olması durumda ise en büyük aralığa ait olan bedel kargo bedeli olarak yansıtılır. Örneğin sepet desi büyüklüğü 14 olarak hesaplanmışsa kargo bedeli olarak 18 TL kullanılır. Kargo bedelleri sadece taşınabilir ürünler için hesaplanır. Taşınabilir ürün kargo bedelinin hesaplanması için ürün eklenirken "Kargo" alanından "Ürün için kargo bedeli hesaplansın mı? " seçeneğinin "Evet" olarak belirlenmesi gerekir. Bu seçeneğin seçilmesi ile ürünün desi büyüklüğü girebileceğiniz bir alan açılacaktır. Bu alana ürünün desi değerini giriniz. Eğer desi hesaplaması yapmayı bilmiyorsanız desi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Bu araç ürün boy, genişlik ve yükseklik değerleri ile desi hesaplar. Değerler cm olarak girilmelidir. Örneğin boyu 30 cm, genişliği 20 cm ve yüksekliği 10 cm olan bir ürün için desi hesaplayalım. Hesaplanan değeri kullanmak için "Kullan" butonuna tıklamanız yeterlidir.
Alışveriş Sitesindeki Ürünleri Sıralamak 01:37
Alışveriş Sitesindeki Ürünleri Sıralamak 110 izlenme - 4 yıl önce Herkes için kolay, hızlı ve özgür e-ticaret Alışveriş sitenize eklediğiniz ürünlerin sıralamasını farklı şekillerde yapabilirsiniz. Bunu yapmak için mağazam linkinin altındaki kataloglar linkine tıklayın. Karşınıza açılan sayfada sistemdeki tüm kataloglar listelenecektir Ürünlerinizi eklediğinizi kataloğu sıralamak için ilgili kataloğun, seçiniz menüsünden düzenle seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Eğer ürünleri eklerken herhangi bir katalog belirlememişseniz, eklediğiniz ürünler tüm ürünler adındaki kataloğun altına eklenirler. Şimdi tüm ürünler adındaki kataloğun ürün sıralamasını değiştirelim. Bunun için düzenle butonuna tıklayın. Ganipara'da ürünleri listelemek için farklı sıralama seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar eklenme tarihine göre azalan, eklenme tarihine göre artan, fiyata göre azalan, fiyata göre artan, ada göre azalan, ada göre artan ve kendim sıralamak istiyorum seçeneğidir. Eğer ürünleri özel bir sıralama ile sıralamak istiyorsanız, kendim sıralamak istiyorum seçeneğini seçiniz. Ve daha sonra gönder butonuna basarak ayarları kayıt ediniz. Bu işlemlerden sonra katalogların listelenmesinde, ilgili kataloğun işlem menüsünde, ürünleri sırala seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak ürünleri istediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz. Ürünleri sıralamak için ilgili ürünün yanındaki ok butonunu sürükle bırak ile yeni konumuna taşımanız yeterli olacaktır.
Eposta Şablonları Nasıl Güncellenir? 03:47
Eposta Şablonları Nasıl Güncellenir? 56 izlenme - 4 yıl önce Ganipara'da müşterilerinize çeşitli durumlarda eposta gönderilir. Eposta şablonları sayfasından gönderilen bu eposta içerikleri kolaylıkla değiştirilebilinir. Eposta şablonlarını iki grupa ayrılmıştır. Bu gruplardan ilki ürün eposta şablonlarıdır. Bu gruptaki epostalar müşterinin sipariş vermesinde müşteriye gönderilir. Bu eposta şablonları ürün türüne göre gruplanmıştır. Örneğin müşterinin siparişinde "Taşınalabilir" ürün olması durumunda "Taşınabilir" ürün epostası gönderilir. Müşterinin siparişinde aynı anda birden fazla türde ürün olması durumunda her bir tür için eposta ayrı ayrı gönderilir. Örneğin sipariş içerisinde "Digital" ve "Taşınabilir" ürün olması durumunda hem taşınabilir ürün epostası hemde dijital ürün epostası gönderilecektir. Diğer eposta şablonları grubundan ise diğer eposta şablonlarını düzenleyebilirsiniz. Bu gruptaki epostaları inceleyelim. "Ödeme Bekleniyor" epostası müşterinin sipariş sırasında anında ödeme yapılmayacan durumlarda gönderilir. Örneğin müşteri siparişi "Havale/EFT" ile gerçekleştirmişse bu eposta müşteriye gönderilecektir. "Sipariş İptal Edildi" epostası müşteriye siparişin iptal edilmesi durumunda gönderilir. Bazı siparişlerde örneğin EKitap içeren siparişlerde ekitap ürünü müşteriye gönderilmeden önce Ganipara içinde belli işlemlerden geçer ve ekitap dosyası müşteri için özel olarak hazırlanır. Bu işlem bazı durumlarda vakit alabilmektedir. "Sipariş Hazırlanıyor" epostası bu durumda müşteriye sistem tarafından gönderilir. Şimdi bir eposta şablonunu düzenleyelim. Bu örnek için "Taşınalabilir" ürün sipariş epostasını düzenleyelim. Bunu yapmak için ilgili "Düzenle" butona basarak düzenleme sayfasına gidelim. Eposta şablonu düzenleme sayfasında epostanın önizlemesini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Eposta içeriğinin değiştirilmesi durumda "Önizleme" alanı otomatik olarak güncellenir. Eposta şablonlarında "Konu" ve "Eposta" içeriği değiştirilebilmektedir. Her bir alan ve eposta şablonun türüne göre özel yer tutucular, dinamik değerler bulunmaktadır. Örneğin "Konu" alanı için "Alıcı Adı", "Ürün Adı", "Sipariş Numarası", "Sipariş Bedeli", "Sipariş Detayları Adresi". Şimdi konu alanını değiştirelim. Konu alanını "Teşekkurler Müşteri Adı - Sipariş numaranız" şeklinde değiştirmek istiyorum. Bunun için dinamik değerleri kullanalım. Önizleme alanından değişikliği kontrol edelim. Artık müşterimize gönderilen eposta bu şekilde bir konuya sahip olacaktır. Benzer işlemleri "Eposta İçeriği" alanı içinde yapabilirsiniz.