Hoşgeldiniz!

gastrit

Gastritin Belirtileri Nelerdir? 01:47
Gastritin Belirtileri Nelerdir? 4.005 izlenme - 8 yıl önce gastritin belirtileri nelerdir? uzm.dr. burak umut çağlar
Hastaların Dilinden: Ali Osman Gücer 01:13
Hastaların Dilinden: Ali Osman Gücer 2.208 izlenme - 5 yıl önce Hastaların Dilinden: Ali Osman Gücer
Gastrit Neden Olur? 01:11
Gastrit Neden Olur? 1.202 izlenme - 8 yıl önce gastrit neden olur? uzm.dr. burak umut çağlar
İbrahim Saraçoğlu Gastrit İçin Hurma Önerisi 04:04
İbrahim Saraçoğlu Gastrit İçin Hurma Önerisi 103 izlenme - 8 ay önce İbrahim Saraçoğlu Gastrit İçin Hurma Önerisi Midenin iç yüzünde bulunan mukoza tabakasının farklı olaylar sonucu iltihaplanması olayına Gastrit adı verilir. Özellikle yetişkin insanlarda çok sık rastlanan bir hastalık olarak bilinir. Diğer hastalıklara nazaran daha yüzeysel etkileri ve sonuçları vardır. İlerlemesi sonucu daha derinlere nüfuz edebilir ve ülsere yol açabilir. Gastrit, genel anlamda bakteriyel enfeksiyonlar sonucunda meydana gelmektedir. Tedavi süreci ise yoğun antibiyotik tedavisi şeklinde gerçekleşir ve hasta düzenli bir şekilde ilaçlarını kullandığında sonuca kesin bir şekilde ulaşılır. Toplumda sık rastlanan bir hastalıktır, araştırmalara göre her iki insandan birisinde görülür ve bu hastalık türü çoğu zaman kendini belli etmez ve bu yüzden teşhis aşaması çok da kolay değildir. Tedavisi kolaydır fakat önemli nokta hastalığı belirlemek ve teşhis konusunda hızlı hareket edebilmektir. Gastrit İçin Bitkisel Kürler - İbrahim Saraçoğlu * 1 Tutam Ihlamur, 1 Tutam Papatya, 1 Tutam Kuru Nane 1 Buçuk su bardağı suya katılarak 7-8 dakika kaynatılır. Sabah,Öğle ve Akşam Aç karnına 10 gün kullanılan bu tarifin her gün taze olarak yapılması gerekmektedir. * Hurma: Yumuşak ve olgun hurmanın, kabuklarının soyulup tüketilmesi gastritin iyileşmesine yardımcı olur. * 1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı bal ve yarım adet limon sıkılarak içilir. * Haftada 3 gün 1 porsiyon kadar ve az suda pişmiş ve çok fazla haşlanmamış olmak şartı ile karnabahar haşlandıktan sonra arta kalan suyu da eğer isterseniz içebilirsiniz. Hazırlarken eğer isterseniz içerisine en fazla 1 tatlı kaşığı kadar sıvıyağ ekleyebilirsiniz.
bağırsak gazı neden olur? 01:45
bağırsak gazı neden olur? 2.011 izlenme - 8 yıl önce bağırsak gazı neden olur? uzm.dr. burak umut çağlar http://dorahospital.com
Animaniacs - Geğirme Şarkısı 02:22
Animaniacs - Geğirme Şarkısı 344 izlenme - 3 yıl önce Çocukken çok severek izlediğim ama o zamanlar her denediğimde kustuğum bir Animaniacs skeci. Wakkorotti piyano eşliğinde gastritli bir nine gibi geğiriyor ve gül yağmuruna tutulurken mahçup bir edayla özür diliyor.
Gastrit neden oluşur ? Belirtileri nelerdir ?  01:15
Gastrit neden oluşur ? Belirtileri nelerdir ? 102 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Akçan dispepsi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. Gastrit mide yüzeyinin iltihaplanması olarak kabaca tabir edilebilir. Mide dışarıdan aldığımız gıda, antijen, toksin, virüs, bakteri gibi maddelerin mide yüzeyinden vücudumuza kan tarafına geçmeye çalışması esnasında bu yüzeyde savunma hücrelerinin oluşturduğu bir sığınaktan dolayı olur. Gastrit aslında normal bir prosestir. Normalde olması gereken bir olaydır ancak bunun miktarı ve şiddeti hastalarda yakınma yapan kısımdır. Çok hafif bir gastrit hemen herkes de olması gereken bir miktardır. Bu şiddetli olduğu zaman hemen yakınmaları yapabilir hem de yüzeyde küçük ülserasyonlardan, hiperemilerden, kızarıklardan büyük ülserlere doğruda gidebilir. Bu gastritin şiddetli ve uzun süreli olması daha büyük sorunlara da yol açabilir.
Gut Hastalığı 30:25
Gut Hastalığı 152 izlenme - 4 yıl önce Uzara Forte, ipek Otu, Kara Halilele Forte, Şeytan Pençesi Kökü, Isırgan Forte, Pasiflora Forte, Gut Hastalığı, Kangren, SLE, Cinsel Performans, Diyabetik Ül...
Hastaların Dilinden: Mukaddes Bayram 01:18
Hastaların Dilinden: Mukaddes Bayram 174 izlenme - 5 yıl önce Hastaların Dilinden: Mukaddes Bayram
Gastrit nasıl tedavi edilir ?  00:52
Gastrit nasıl tedavi edilir ? 62 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Yusuf Akçan dispepsi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği'nde; mide hastalıkları, reflü hastalığı, polipler, ülseratif kolit, iltihabi bağırsak hastalıkları, hepatitler, safra kesesi hastalıkları ve tıkanma sarılıkları tedavileri yapılmaktadır. Gastroskopi, Kolonoskopi, Perkütan endeskopik gastrostomi açılması, ERCP işlemi, 24 saat pH metre ölçümleri, Mide ve bağırsak kanaması olan hastalarda endoskopik müdaheleler, Obezitede mide balonu yerleştirilmesi işlemeri yapılmaktadır. Gastritin önce eğer nedeni bulunursa buna yönelik tedavi yapmak daha akıllıca olur. Örneğin;helokibakteri pilore gastritinde helokibakteri buna sebep olduğu için antibiyotikli ve mide ilaçlarından oluşan bir kombinasyonla tedavi edildiği gibi eğer gastritin sebebi kimyasal bir nedense örneğin;safra kaçağıysa bunda da safrayı ve sıvısını, yakıcı etkilerini azaltacak daha çok süspansiyom şeklinde şuruplar ve motalite arttırıcı ilaçlar verilebilmektedir. Gastritin dolayısıyla sebebine yönelik tedavi daha etkili olacaktır.
Gastrit, Sağlıklı Beslenme, Kireçlenmeler Ve Ses Estetiği - Sağlık Kontrolü 3 Haziran 2017 Cumartesi 49:03
Gastrit, Sağlıklı Beslenme, Kireçlenmeler Ve Ses Estetiği - Sağlık Kontrolü 3 Haziran 2017 Cumartesi 36 izlenme - 12 ay önce Leyla Ataman, Sağlık Kontrolü'nde bu hafta Prof. Dr. Hakan Şentürk’le gastrit ve reflü, Diyetisyen Dilara Koçak ile sağlıklı beslenme, Prof. Dr. Bülent Aksoy ile diz kireçlenmeleri ve Op. Dr. Elad Azizli ile ses estetiği konuşuldu.
Hastaların Dilinden: Hatice Bayram 01:58
Hastaların Dilinden: Hatice Bayram 51 izlenme - 5 yıl önce Hastaların Dilinden: Hatice Bayram
Ömrünü Yaşam Mücadelesi Veren İki Çocuğuna Adadı 01:19
Ömrünü Yaşam Mücadelesi Veren İki Çocuğuna Adadı 13 izlenme - 3 yıl önce Ömrünü yaşam mücadelesi veren iki çocuğuna adadı- Çocuklarından biri engelli, diğeri kemik kanseri olan anne, onların hayata sımsıkı bağlanabilmesi için İstanbul ile Bursa arasında adeta mekik dokuyor- Anne Yalçın: "Kızımın sevenleri sayesinde Bursa'da özel bir hastanedeyiz.