Hoşgeldiniz!

Gaz Fişeği

Gaz Fişeğini Havada Yakalayıp Geri Gönderen Eylemci 00:15
Gaz Fişeğini Havada Yakalayıp Geri Gönderen Eylemci 131 izlenme - 3 yıl önce Hong Hong'da yaşanan ayaklanmalar sürerken bu eylemci polisin attığı gaz fişeğini havada yakalayıp geri gönderiyor.
Medcezir Dizisinde Berkin Elvan Göndermesi 00:17
Medcezir Dizisinde Berkin Elvan Göndermesi 145 izlenme - 3 yıl önce Fikirleri, düşünceleri açık açık söyleyemediğimiz ülkemizde, söyleyeceklerimizi göndermelerle meteforlarla dolaylı dolaylı yollarla söylüyoruz. Böyle böyle herkesin performans sanatçısı olması dileğiyle.
 Kardeşimsin Alexis, Kardeşimsin Berkin 00:40
Kardeşimsin Alexis, Kardeşimsin Berkin 146 izlenme - 4 yıl önce ’Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın’ demişti Albert Camus.. Yunanistanlı Alexis’le Türkiye’li Berkin’in ölümü, dünyaya bu iki ülke hakkında nasıl bir fikir veriyor acaba?
RTE - Gaziantep Mitinginde Berkin Elvan Açıklaması 02:40
RTE - Gaziantep Mitinginde Berkin Elvan Açıklaması 108 izlenme - 2 yıl önce Başbakan, Gaziantep mitinginde polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurulan Berkin için "yüzünde poşu, elinde sapanla demir bilye atan çocuğu bakkala ekmek almaya gidiyordu diye kandırıyorlar" dedi. DHKP-C'nin üstlendiği Burakcan'ın ölümü için de "bunu yapan Kılıçdaroğlu’nun illegal cellatlarıdır" dedi. Artık benim bu söylemlere tek laf edecek ne beynim kaldı, ne halim kaldı. İnsanlara sağduyu çağrısı yapılacağına, yine ortalık karıştırılıyor. Biraz huzur bulalım diyoruz, söylemlerle tekrar huzursuzluk, mutsuzluk, gerginlik. Her şey yol değil, her şey bina değil, her şey havaalanı değil. Düşünün, sorgulayın, önyargılarınızı atın. Biz böyle değildik. Aynı binada yaşadığımız insanlarla bile bölündük. Son sözüm: siyaseti ciddiye almayın. Almazsanız bu konuşmaları yapamayacaklar, huzur olacak, mutluluk olacak, bölünmeyeceğiz, ötekeleştirilmeyeceğiz.
Polis Fişeğinin Gözünü Kör Ettiği Anı Kaydetti! 01:02
Polis Fişeğinin Gözünü Kör Ettiği Anı Kaydetti! 132 izlenme - 4 yıl önce Gezi eylemleri sırasında telefonla kayıttayken polisin attığı fişekle gözü kör olan Okan Özçelik, olay anını görüntüledi. Elinde o anın görüntüsü olmasına rağmen polis işlem yapmadı. stanbul’da Gezi Parkı gösterilerinde gaz fişeği ile gözünü kaybeden Okan Özçelik, fişeği atan polis memurunu görüntülemeyi başardı. 1 Haziran’daki gösteriler sırasında cep telefonuyla görüntü aldığı sırada vurulan Özçelik, gaz fişeği atıldığı sırada kayıttaydı. 15 metreden nişan alıp ateş eden polis memuru için, İstanbul Emniyet Müdürlüğü “Biz kendisini gözaltına almamışız, kusurlu değiliz’’ savunması yaptı. Yüzde 90 görme yetisini kaybeden Özçelik tazminat davası açtı. İçişleri Bakanlığı ise mahkemeye yaptığı savunmada Özçelik için, ‘‘Zararı belli değildir, zarara neden olan olayın idarenin eyleminden kaynaklandığına dair bir belge ve bilgi bulunmamaktadır. Davacı taraf sadece soyut iddialar ileri sürmektedir” diyerek görüntü kaydını yok saydı.
Güler Sabancı’dan Berkin Mesajı 07:29
Güler Sabancı’dan Berkin Mesajı 132 izlenme - 4 yıl önce Sabancı Vakfının 40. yıl toplantısında konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Berkin Elvan’a rahmet dileyerek konuşmasına başladı.
Keşke Berkin'in Mütebessim Çehresi Hiç Kaybolmasaydı - RTE 01:44
Keşke Berkin'in Mütebessim Çehresi Hiç Kaybolmasaydı - RTE 101 izlenme - 3 yıl önce Recep Tayyip Başçalan bugün TRT'de yaptığı konuşmada Berkin ile ilgili ilk defa olumlu bir şey söylemiş efendim. Aynı konuşmada "biber gazı atmak polisimin en doğal hakkıdır" ve "berkin'in cebinden 11 çeşit patlayıcı çıktı" gibi cümlelerde kullanmış. Kısaca adam ağız ishali geçiriyor. 1 iyi şey söylede mutlaka 4 kötüyle bitirmek zorunda. Adam yiye yiye bitiremedi doymuyor efendim.
Ankara’da Berkin Eylemine Müdahale 01:37
Ankara’da Berkin Eylemine Müdahale 77 izlenme - 4 yıl önce Berkin Elvan için Ankara Kızılay’da binlerce kişi buluştu.