Hoşgeldiniz!

gece nöbeti

Rembrandt - Gece Nöbeti 07:39
Rembrandt - Gece Nöbeti 926 izlenme - 2 yıl önce Hollandalı ressam Rembrandt'ın 1642 yılında tamamladığı "Gece Nöbeti" veya "Gece Devriyesi" olarak bilinen eseridir. Sanat tarihinin en ünlü aynı zamanda en karmaşık eserlerinden birisidir. Amsterdam'ın koruyucu birliklerini oluşturan çeşitli rütbelerdeki askerleri konu alır. Eser bugün Amsterdam'daki Rijksmuseum'da sergilenmektedir. Bir yerde okumuştum, özensiz restorasyondan dolayı üst üste uygulanan vernik katmanı tablo üzerinde karanlık bir görüntü oluşturmuş.Bu da tablonun gece konu alındığını ve askerlerin gece devriyesine çıkmasına benzetilip bu isim verilmiş.Ama 2. dünya savaşından sonra yeniden restore edildiğinde 300 yıl önceki asıl renklerine ulaşılmış ve olayın aslında gündüz geçtiği anlaşılmış. Videoda tablo güzel ayrıntılar ile incelenip anlatılmış. İyi seyirler.
bedirhan gökçe - gece nöbeti 04:31
bedirhan gökçe - gece nöbeti 2.656 izlenme - 8 yıl önce
Kahraman Tazeoğlu 02:43
Kahraman Tazeoğlu"gece Nöbeti" 1.068 izlenme - 7 yıl önce şiir murathan mungan mp3 linki http//www.dosya.tc/download/nsy3oz/gece_n_beti.mp3.html kahraman tazeoğlu'nun resmi hayran sayfasıdır.. http//www.facebook.com/kahramantazeoglu. bir tek gece vardır insanın hayatında.. ömür boyu sürer nöbeti..bu da öyleydi..iyi ol sağ ol uzak ol..ama bir daha görme beni.
Murathan Mungan_gece Nöbeti(Burcu Erbaş) 01:41
Murathan Mungan_gece Nöbeti(Burcu Erbaş) 471 izlenme - 7 yıl önce Facebook Sayfamız;https//www.facebook.com/video.klip.izleee
Tess Gerritsen - Gece Nöbeti Kapak Tasarımı 00:35
Tess Gerritsen - Gece Nöbeti Kapak Tasarımı 231 izlenme - 7 yıl önce
Gece Nöbeti- Osman Kaplan 02:27
Gece Nöbeti- Osman Kaplan 360 izlenme - 8 yıl önce
Taxim Violence Ft Platinsal - Gece Nöbeti 02:15
Taxim Violence Ft Platinsal - Gece Nöbeti 207 izlenme - 8 yıl önce açıklamacanberk ertunç ile birlikte hazırladığı kripton adını taşıyan parçası ile adını duyurmayı başaran tragic recordz ekibinden taxim violence yeni parçası gece nöbeti ile yeniden karşınızda keyifli dinlemelermyspacemyspacecom/platinsal myspacecom/taximviolencelive
Hdp'den Silahlı Saldırı Açıklaması 02:23
Hdp'den Silahlı Saldırı Açıklaması 21 izlenme - 3 yıl önce Halkların Demokratik Partisi(HDP) Genel Merkeze yönelik saldırıyla ilgili olarak "Provokasyon peşindeki bu acınası zihniyetin sahiplerinin ülkenin geleceğini karartmasına asla izin vermeyeceğiz.
Soma Yırca'da Gece Nöbeti 03:00
Soma Yırca'da Gece Nöbeti 20 izlenme - 3 yıl önce Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, ağaç kesimine karşı çıkan vatandaşlar zeytinliklerin olduğu alanda yaktıkları ateş başında gece nöbeti başlattı.