Hoşgeldiniz!

Gederet

Gederet Kanyonu Ve Baraj 02:13
Gederet Kanyonu Ve Baraj 515 izlenme - 4 yıl önce Bu video Konya ili Bozkır kazası Gederet(Dereiçi) kasabası İnağsöğü(İninazönü) mevkii ,Meteris taşının üzerinden çekilmiştir.Gederet Beldesindeki doğal güzellikler ve doğal GEDERET KANYONUNA Yetkililerin dikkat etmesi ve böyle bir yerin olduğunun farkına varması için.AyrıcaGederet Kanyonunda onlarca mağara olduğunu bu mağaraların araştırılması için turizmcilere,mağaracılara ve kanyoncular için doğal bir yürüyüş ve traking ,tırmanma alanı olabileceğini haber veriyoruz.Gederet,te oturan ve dışarıya göçmüş olan köylülerimiz içinde bir sıla özlemini gidermesi için siteye eklenmiştir. selamlar. iyi günler.
Gederet (Dereiçi) Kızılkaya Mağarası- Bozkır-Konya 02:39
Gederet (Dereiçi) Kızılkaya Mağarası- Bozkır-Konya 452 izlenme - 4 yıl önce Gederet Kasabası ve çevresi mağaracılık açısından çok zengin bir bölgedir.Torosların bu bölgesi tektonik olarak çok farklıdır.Gederet bu yörede en eski yerleşim yerlerinden biridir.Aşağı Gederet Sayönü mevkii İzauralıların kayıp şehirlerinden birisidir.İzaura Krallığının başşehrine yaklaşık 4 km. mesafededir. Gederet Kanyonu içerisinde olduğu için bilinmiyor.Gederet Kanyonu içerisinde araştırma yapmak için onlarca çok sayıda mağara mevcuttur.Bu mağaralardan bir kısmı Bağbaşı Barajı suları altında kaldı.Bir kısmı su altında kalmadı.Araştırma yapmak için Arkeologlar,Tarihçiler,Antropologlar vb. bilim insanları çalışma yapması gerekir.Bütün Gederet,lilere ve Gederet,ten Türkiye,nin ve dünyanın başka yerlerine göç edip yaşayanlara selamlar iyi seyirler. İ. Vehbi Türk.
Dereiçi Videoları 05:38
Dereiçi Videoları 964 izlenme - 10 yıl önce kasabanız gederet resimleri kiraz görüntüleri erik
Gederet Kızılkayaönü 02:21
Gederet Kızılkayaönü 156 izlenme - 4 yıl önce Bu video Konya ili Bozkır ilçesi Gederet( Dereiçi) kasabasından çekilmiştir.Orada yaşayanlar ve gurbete göçenler izlesin diye.Kasabamızdan 1905,ile 1922 yılları arasında savaşlara gidip gelemeyen şehitlerimize ve gelen gazilerimize ithaf olunur.İsimleri hiç bir resmi kayıtta geçmiyor ama biz unutmadık.
Dere İçi Gederet Yağmur Yağıyor 01:14
Dere İçi Gederet Yağmur Yağıyor 62 izlenme - 4 yıl önce Dere İçi Gederet Yağmur Yağıyor