Hoşgeldiniz!

gelibolu

Gelibolu’daki Yangın Yayılıyor 00:52
Gelibolu’daki Yangın Yayılıyor 53.778 izlenme - 5 yıl önce Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’ne 20 kilometre uzaklıktaki Ilgar Deresi yakınlarında bulunan ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın kuvvetli poyraz nedeniyle geniş bir alana yayıldı.
Gelibolu'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı 00:25
Gelibolu'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı 42.747 izlenme - 5 yıl önce Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Ilgar Deresi yakınlarında bulunan ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın kontrol altına alındı.
Battlefield 1 Gelibolu Yarımadası - Fragman 00:30
Battlefield 1 Gelibolu Yarımadası - Fragman 4.972 izlenme - 1 yıl önce Nam-ı değer Gelibolu Yarımadasına işgalde bulunan İngilizler ve mağdur olan Avusturyalılar yada Oh olmuş desem - tabii efsanevi Muharebeden (8 1/2 Ay) sonra İstanbul'un işgali 3. Kasım 1918 - 23. Eylül 1923 kadar yinede gerçekleşti ve gerisi malumunuz.
8 ay kalıcı fön 01:38
8 ay kalıcı fön 17.406 izlenme - 8 yıl önce 8 AY KALICI FÖN ENSON SALONUMUZDA YAPILAN DE KUAFÖR SAÇ TASARIM 02865660069
Çanakkale de Türk ve Anzak Siperleri Arasında Oynanan Atış Talimi Oyunu 01:45
Çanakkale de Türk ve Anzak Siperleri Arasında Oynanan Atış Talimi Oyunu 5.311 izlenme - 1 yıl önce Yabancıların çekmiş olduğu Çanakkale savaşı ile alakalı diziden bir bölüm. İyi seyirler
Kınalı Ali [gelibolu - Çanakkale] 05:45
Kınalı Ali [gelibolu - Çanakkale] 29.074 izlenme - 11 yıl önce Gelibolu Savaşından Kınalı Ali Destanı... Gamzegülün sesiyle...
Gelibolu Nnktarim Bugdaybicimvetaşıma 02:13
Gelibolu Nnktarim Bugdaybicimvetaşıma 11.220 izlenme - 8 yıl önce geliboluda bicim böyle yapılır vede böyle taşınır izle???
Çanakkale Savaşı - Günü Gününe Harita(1915-1916) 02:32
Çanakkale Savaşı - Günü Gününe Harita(1915-1916) 3.430 izlenme - 1 yıl önce Harita videolarına karşı özel bir merakım vardır. Youtube'da Oğuzcan Tekcan adlı şahsın sayfasındaki çoğu videoyu beğendim. Çanakkale savaşı videosu da onlardan birisi. iyi seyirler.
Çanakkale'deki orman yangını devam ediyor 01:53
Çanakkale'deki orman yangını devam ediyor 4.653 izlenme - 5 yıl önce Çanakkale'nin Gelibolu Yarımadası'nda çıkan orman yangını devam ediyor. Yangında 100 hektardan fazla alan zarar gördü. Çanakkale'nin Gelibolu Yarımadası'nda çıkan orman yangını devam ediyor. Yangında 100 hektardan fazla alan zarar gördü. Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere Köyü'nde bugün saat 12.00 sularında çıkan orman yangını, Eceabat ilçesine bağlı Yalova Köyü'ne doğru ilerliyor. Gündüz havada 1 amfibik uçak ve 5 helikopter, yerden ise 35 arasöz ve 250 personelin müdahalesine rağmen yangın kontrol altına alınamıyor. Havanın kararması ile uçak ve helikopterler çalışmalarına son verirken, diğer ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Rüzgarın etkisi ile ilerlemeye devam eden yangın nedeniyle bölgedeki bazı yerleşim yerlerine elektrik verilemiyor. Yetkililerin yangında 100 hektardan fazla alanın zarar gördüğünü bildirildi.
Türk Ordusu - Gelibolu 06:35
Türk Ordusu - Gelibolu 1.090 izlenme - 1 yıl önce 1. Dünya Savaşında Türk Ordusunun diğer ülkelerin ordusuna göre pek fazla kamera görüntüsü yoktur. Çanakkale savaşındaki ordumuzun nadir görüntüleri.
Traktör Tarım Aletleri İşteşov 01:54
Traktör Tarım Aletleri İşteşov 5.706 izlenme - 7 yıl önce 5 li liper landini 95 anız liper cekmesi izleeeeeeeeeeeeeee
Çanakkale Şehitlerine - Dursun Ali Erzincanlı 08:19
Çanakkale Şehitlerine - Dursun Ali Erzincanlı 13.455 izlenme - 9 yıl önce mehmet akif ersoy şiiri
Kınalı Ali [gelibolu - Çanakkale] 05:41
Kınalı Ali [gelibolu - Çanakkale] 10.312 izlenme - 11 yıl önce Gelibolu Savaşından Kınalı Ali Destanı... Gamzegülün sesiyle...
Çanakkale Zaferi - Www.tarihintaniklari.com 03:05
Çanakkale Zaferi - Www.tarihintaniklari.com 11.106 izlenme - 10 yıl önce gurur duymamız, değerlerine sahip çıkmamız gereken bir miras. peki bunun için ne yaptık?
Cem Yılmaz'ın Türkü Sahnesi - The Water Diviner 02:05
Cem Yılmaz'ın Türkü Sahnesi - The Water Diviner 3.712 izlenme - 3 yıl önce Avustralyalı bir çiftçi olan Connor (Russell Crowe), 1919 yılında Çanakkale Savaşı'nın ardından Türkiye'ye gelir. Gelibolu'da savaşta kaybolan üç çocuğunu bulmak için arayışa koyulur. Bu hikayede ona yardımcı olmaya çalışan Binbaşı Hasan (Yılmaz Erdaoğan) ve Çavuş Cemil(Cem Yılmaz) ile meyhanede rakı içtikleri esnada Cem Yılmaz'ın söylediği türküyü izliyoruz.
Gelibolu Fragman 01:50
Gelibolu Fragman 2.637 izlenme - 5 yıl önce Gelibolu filminin resmi fragmanı
gallipoli 01:53
gallipoli 3.703 izlenme - 7 yıl önce gelibolu amacı stratejik bir filmdir. ingilizlerin tüm dünyayı alarak karşımıza geldiği destansı savaşımız çanakkale boğazındaki haksız saldırısını ve başlattığı savaşı ayrıca zorla diğer ülkelerden müslümanları dahi kaşımıza getirdikleri yıllarca sürmüş insanlık ayıplarını kendi açılarından duygusallığa döküp türkleri barbar gösteren bir filmdir. gösterilen savaş sahnelerinde türk askerlerine düşman olmamak mümkün değil. merak ediyorum bu savaşta mitralyöz sadece bizde mi vardır? askerlerini bö
Nnktarim Tarımaletleri Gelibolu 00:52
Nnktarim Tarımaletleri Gelibolu 2.755 izlenme - 6 yıl önce 22 d 50 katlamalı tiller
Çanakkale  Gelibolu Şehitliği  Resimleri 07:00
Çanakkale Gelibolu Şehitliği Resimleri 3.797 izlenme - 9 yıl önce çanakkale gelİbolu ŞehİtlİĞİ resİmlerİ
Canakkale Yolun Sonu Fragman 02:16
Canakkale Yolun Sonu Fragman 4.223 izlenme - 5 yıl önce 25 Nisan 1915... Osmanlı İmparatorluğu'nun direniş kapısı olan Çanakkale, gemi yoluyla geçilememiş ve işgalciler, çaresiz bir manevrayla Gelibolu kıyılarına çıkartma yapmaya başlamışlardır. İşgal kuvvetlerinin belki de en büyük direnişi gördükleri koy, o andan sonra mağlup bir ordunun adıyla anılacaktır; Anzak Koyu. Hilal-i Ahmer cemiyetindekiler ve Muhsin'le Hasan'ında içinde bulunduğu destek birliği beş günlük yolculuğun sonunda, 25 Mayıs 1915'te cepheye ulaşırlar. Hasan, siperlere indiği anda, savaşın hayal ettiğinden daha acımasız olduğu gerçeğiyle yüzleşir. Daha ilk gün, bir Anzak askeriyle siper içerisinde burun buruna gelir ve abisinin son anda yardımına koşmasıyla kıl payı hayatta kalır. Birkaç gün sonra Muhsin bir Anzak keskin nişancıyı vurup, daha önce Balkan savaşında da komutasında yer aldığı Yüzbaşı İbrahim Adil tarafından keskin nişancılık görevine getirilir. Muhsin'inse İbrahim Adil'den tek bir isteği vardır. Kardeşi Hasan'ı geri hizmete çektirmek... O andan sonra Muhsin, bir diğer keskin nişancı Şeref'le birlikte yüksek rütbeli düşman askerlerini avlayacak, kardeşi Hasan'sa ikmal çadırlarından cepheye tüfek ve mermi sandıkları taşıyacaktır. Muhsin'in nişancılık ve sızma konusundaki hüneri, düşman hattında kısa sürede efsane olmasına yol açar. Bu durum karşısında Anzak askerlerin bile içten içe nefret ettikleri İngiliz Binbaşı Steward, karşı atağa geçmek ve kendi canını korumak amacıyla ordunun en iyi nişancısı olan, onbaşı William Eagle'ı Anzak koyuna getirtir. Eagle'ın tek bir görevi vardır. Mümkün olduğunca çok subay öldürmek ve bütün koya nam salan Muhsin'in dikkatini çekip bu hünerli Türk nişancının hayatına son vermek...
Adım Adım Gelibolu - Google Street View Çanakkale'de 05:18
Adım Adım Gelibolu - Google Street View Çanakkale'de 1.217 izlenme - 3 yıl önce İşte böyle işler yapınca gururlanıyoruz... Google Gelibolu’yu; 100. Yılında Google Cultural Institute ve Street View’un bir parçası haline getirerek, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar ile buluşturuyor. Bu projenin videosunu hazırlamaktan gurur duyuyoruz. Adım adım Gelibolu MUVİDU
Gallipoli Türk - Anzak Ateşkes Sahnesi 11:57
Gallipoli Türk - Anzak Ateşkes Sahnesi 828 izlenme - 1 yıl önce Çanakkale Savaşı'nın 100. yıl anısına yapılan Gelibolu dizisinden Türkler ve Anzaklar arasında yapılan ateşkes sahnesi. Savaşı taraf göstermeden, odak noktası savaşın kötü olduğu ve savaş sırasında insan yaşantısına vurgu yapan Gallipoli dizisinden ufak bir sahne. Tarihsel notlara gelirsek Aubrey Herbert in notları şöyledir... “Buluşma yeri Kabatepe’ye yağmur altında sabah 6.30’da gittik. Durum çok feci ve üzücüydü. Miralay İzzettin saat 7.30’da geldi. Kısa boylu, hoş bir adamdı. Yanındaki subay bana kartını uzattı. Kartta Fransızca olarak “Ahmet Paşa’nın oğlu Arif. Heykeltraş, Ressam ve Şair” yazısı vardı. 4000 kadar cesedin yattığı bölgedeki kokudan uzaklaşmak için yakın bir tepeye doğru yürüdük. Bir Türk sıhhiye eri yanımıza gelerek bana antiseptik bir bezi maske olarak kullanmam için verdi. Aşağıdaki görüntü gerçekten korkunçtu. Yanımda duran bir Türk yüzbaşı bana şöyle dedi: “Bu görüntü karşısında en sakin insan vahşileşir, en vahşi insan da ağlar.” Konuştuğum Türklerden birisi bana taze kazılmış mezarları göstererek “Bu politikadır” dedi. Ardından da cesetleri göstererek “Bu da diplomasidir. Tanrı biz zavallı askerleri korusun” Saat 4 olmuştu. Türk askerleri benden emir almaya geldiler! Böyle bir şeyin, yani düşman askerlerinin bir düşman subayından emir almaları gibi bir olayın başka bir yerde ve başka bir zamanda bir kez daha olduğunu ya da olabileceğini sanmıyorum. Bir ara baktığımda Türk erleri ile bizimkilerin el sıkıştıklarını ve birbirlerinin omuzlarına vurduklarını gördüm. Biraz sonra 10-12 Türk yanıma gelerek benim de elimi sıktı. Heyecanımı yenmeye çalışarak onlara ertesi gün bana ateş etmeye başlayacaklarını hatırlatınca samimi bir heyecan ve dehşet içinde “Tanrı korusun, size ateş etmeyeceğiz!” dediler. Ateşkesin sonlarına doğru Anzaklarla Türkler birbirlerine iyi şanslar dileyip vedalaşmaya başlamışlardı. Ben de dayanamadım, yanımdaki Türkleri siperlerine kadar götürüp dışarı çıkmamalarını öğütledim ve vedalaştık.” Ateşkesten sonra askerler siperlerine girerler ve muharebe yeniden başlar. Notlar şöyle devam ediyor: “Her iki taraf ta kazanmak azmiyle ateşe devam ediyordu. Ancak şimdi eski vahşetin yerini karşılıklı saygı, garip bir arkadaşlık ve bazı isimlendirilemeyen duygular almıştı. Anzaklar ateşin hafiflediği anlarda çok yakın olan Türk siperlerine sığır eti konservesi atıyorlardı. Bir keresinde karşı siperden Fransızca bir not geldi: “Sığır etimiz var, süt yollayınız” Türk siperlerinden de bizim askerlere sigara kutuları atılıyordu.” Bir Anzak eri mektubunda şöyle diyor:“Artık Türklere düşmanlık duymuyoruz. Çünkü onlar da bizim gibi acı çekiyorlar. Onlara artık Johnny Türk diyoruz.”
Traktör Tarım Aletleri Tohumekim 02:17
Traktör Tarım Aletleri Tohumekim 2.167 izlenme - 7 yıl önce yağmurdan sonra toprak yaş camurlu buğday ekimmi 23 lü altayoğlu mibzer yeniköy de 80 lik erkunt la
Gelibolu Klayson Bicim 01:07
Gelibolu Klayson Bicim 2.211 izlenme - 8 yıl önce bumakina böyle bicer
Kaan Terzioğlu'ndan açıklamalar 00:44
Kaan Terzioğlu'ndan açıklamalar 169 izlenme - 5 ay önce Turkcell Gelibolu Maratonu kosuldu İşte Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun açıklamalarından satır başları..
Çanakkale Geçilmez 04:00
Çanakkale Geçilmez 5.060 izlenme - 10 yıl önce izle ve öğren
Ayşesu 01:05
Ayşesu 2.751 izlenme - 11 yıl önce Daha 2,5 Yaşında
çanakkale savaşının hiç yayınlanmamış görünt 04:17
çanakkale savaşının hiç yayınlanmamış görünt 3.541 izlenme - 9 yıl önce http://www.forumkantini.net/showthread.php/canakkale-sava-n-109.html
Gelibolu Belgeseli - 1/12 08:37
Gelibolu Belgeseli - 1/12 1.976 izlenme - 8 yıl önce
Çanakkale'de Ne Yapılır? - En güzel 7 Çanakkale Deneyimi 03:17
Çanakkale'de Ne Yapılır? - En güzel 7 Çanakkale Deneyimi 1.252 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale'de ne yapılır? Çanakkale ve çevresinde nereler gezilir, ne yenir? sorularının cevaplarını en güzel 7 Çanakkale deneyimi videomuzda derledik. Kanalımıza abone olmayı unutmayın: http://www.izlesene.com/bizevdeyokuz Websitemiz: http://www.bizevdeyokuz.com Not: Gökçeada ve Bozcaada'yı ayrıca anlatacağımız için bu videoda yer vermedik diye atladık sanılmasın. Atlar mıyız hiç, adalar tadından yenmez, hakkı bir başka videoda tek tek anlatmadan da çıkmaz. ;)