Hoşgeldiniz!

Gelibolu Yarımadası

Battlefield 1 Gelibolu Yarımadası - Fragman 00:30
Battlefield 1 Gelibolu Yarımadası - Fragman 4.981 izlenme - 2 yıl önce Nam-ı değer Gelibolu Yarımadasına işgalde bulunan İngilizler ve mağdur olan Avusturyalılar yada Oh olmuş desem - tabii efsanevi Muharebeden (8 1/2 Ay) sonra İstanbul'un işgali 3. Kasım 1918 - 23. Eylül 1923 kadar yinede gerçekleşti ve gerisi malumunuz.
Gelibolu Yarımadası'nda Korkutan Yangın! 01:24
Gelibolu Yarımadası'nda Korkutan Yangın! 208 izlenme - 5 yıl önce Gelibolu Yarımadası'nda Korkutan Yangın!
 Çanakkale Şehitler Abidesi'nde iftar 04:00
Çanakkale Şehitler Abidesi'nde iftar 145 izlenme - 5 yıl önce Çanakkale’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlü Şehit Torunları, Engelli Bireyler ve Korucu Aileler için Şehitler Abidesinde iftar verdi. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda bulunan Şehitler Abidesi önündeki tören alanında düzenlenen iftar programına Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Ak Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Mehmet Akçay, Aile Sosyal Çanakkale Müdürü Ersin Fırat, daire müdürleri, şehit aileleri, koruyucu aileler ve dezavantajlı bireyler katıldı. İftar sofrasında okunan duaların ardından vatandaşlar hep beraber oruçlarını açtılar.İftarda Ezineli Yahya Çavuş'un torunun kızı Hamiyet Yavuz ve Ezineli Yahya Çavuş'un torunu Mustafa Canbaz’da yer aldı. Canbaz, “Ezineli Yahya Çavuş'un birinci kuşak torunuyum. Dedemiz 98 yıl önce bu topraklarda büyük bir mücadele vermiş. Onların mücadele verdiği bu topraklara gelip burada iftar yapmak benim ve ailem için çok gurur verici. Bu topraklara adım attığımızda çok gururlanıyorum ve tüylerim diken diken oluyor” dedi.Ezineli Yahya Çavuş'un torunun kızı Hamiyet Yavuz ise, “Aşırı derecede duygulandım. Güzel bir ortam böyle bir şeyin düşünülmesi çok güzel. Yıllar sonra bu duyguyu yaşamak çok güzel. Zaten her geldiğimizde bu duyguyu yaşıyoruz” dedi.İftar programında konuşan Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, "Bugün bulunduğumuz mekan tarihte yaşanan olayların anlamı, içinde bulunduğumuz Ramazan aynın anlamı ve burada bulunan insanların şehit torunlarının olmalarının anlamını birleştirdiğimiz zaman hakikatten müstesna bir an yaşıyoruz. Cenabı Allah tuttuğumuz oruçları ve duaları kabul etsin” diye konuştu.
Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Yeni Bir Şehitlik Keşfedildi 02:03
Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Yeni Bir Şehitlik Keşfedildi 4 izlenme - 1 ay önce Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda yeni bir şehitlik keşfedildi. 57. Alay ile Conk Bayırı arasında yer alan Kılıçbayır tepesinde 2 binden fazla kişinin şehit olduğu tahmin ediliyor. Atatürk'ün kontrol noktası olarak kullandığı tepelerden birisi olan Kılıçbayır'da şehitlik yapılması için çalışmalar başlatıldı. CNN TÜRK Muhabiri Zeynep Karamustafa, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Tarihçi Emekli Deniz Subayı Şahin Aldoğan ile konuştu.
Piknik 02:57
Piknik 56 izlenme - 8 yıl önce çanakkale
Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'nın Çehresi Değişecek 03:50
Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'nın Çehresi Değişecek 17 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'ndan genel ve detay görüntü- Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan'ın röportajı Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'nın çehresi değişecek- Çanakkale Boğazı'nın Avrupa yakasında bulunan ve 33 bin hektarlık alanı kapsayan Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'nın çehresi, 100'üncü yıl eserleriyle yeniden şekillenecek- Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Gürkan: - "Bütün Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'nın açık hava müzesi olarak yeniden düzenlenmesine yönelik çalışmalar sürüyor.