Hoşgeldiniz!

gençliğe

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 02:03
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 28.211 izlenme - 9 yıl önce
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini Okuyan Lise Öğrencisine Soruşturma Açılması 04:24
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini Okuyan Lise Öğrencisine Soruşturma Açılması 3.276 izlenme - 2 yıl önce Bu mesele birkaç gün evvel yaşanan hazin bir olaydır. BURSA’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrenicisi Begüm Özkan ve 2 arkadaşı, karne töreninde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudukları için disipline sevk edildi.
kemal atatürk marşı 02:35
kemal atatürk marşı 5.047 izlenme - 7 yıl önce müzik tsk armoni mızıkası gençliğe hitabe
Hababam Sınıfı Uyanıyor - Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi (Kinetik Tipografi) 01:34
Hababam Sınıfı Uyanıyor - Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi (Kinetik Tipografi) 2.983 izlenme - 2 yıl önce Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin unutulmaz bölümlerinden olan Hababam sınıfının Zühtü Hocaya iyi bir ders verdiği Atatürk'ün Türk Gençliğine hitabesi sahnesinin kinetik tipografi çalışması. Tam emin değilim, yanlışım varsa düzeltin kinetik tipografinin(Kinetic Typography) Türkçesi 'Hareketli/Devingen Yazı' olsa gerek...
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 01:31
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 3.968 izlenme - 5 yıl önce Ey türk geçliği birinci vazifen türk istikbalini ilelebet müdafa ve muhafaza etmektir mevcudiyetinin yegane temeli budur.
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni Okuyan Minik Ufaklık 00:48
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni Okuyan Minik Ufaklık 142 izlenme - 2 ay önce Annesinin söylemesiyle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin sözlerini tekrarlayan sevimli ufaklığın görüntülerini izliyoruz.
Gençliğe Hitabe 02:03
Gençliğe Hitabe 2.246 izlenme - 6 yıl önce ..:::TÜRK GENÇLİĞİ GÖREVE:::..
Latrak Ft. Medmydet - Yazık Gençliğe 03:39
Latrak Ft. Medmydet - Yazık Gençliğe 3.012 izlenme - 7 yıl önce
Gençliğe Hitabe - Mustafa Kemal ATATÜRK 02:32
Gençliğe Hitabe - Mustafa Kemal ATATÜRK 1.523 izlenme - 4 yıl önce Gençliğe Hitabe'nin Orjinali EY TÜRK GENÇLİĞİ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. ! Gençliğe Hitabe'nin Günümüz Türkçesi Atatürk'ün Gençliğe Seslenişi: Ey Türk gençliği! Birinci görevin Türk bağımsızlığını, Türk cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır. Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur. Bu temel senin en değerli hazinendir. Gelecekte bile, seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır. Birgün bağımsızlık ve cumhuriyeti savunmak zorunluluğuna düşersen, göreve atılmak için, bulunduğun durumun olanak ve şartlarını düşünmeyeceksin! Bu olanak ve şartlar, çok elverişsiz bir özellikte ortaya çıkabilir. Bağımsızlık ve cumhuriyetini yok etmek isteyecek düşmanlar, bütün dünyada eşi görülmemiş bir galibiyetin temsilcisi olabilirler. Zorla ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri ele geçirilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi eylemli olarak ele geçirilmiş olabilir. Bütün bu koşullardan daha acı ve daha tehlikeli olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar duyarsızlık, sapkınlık ve hatta ihanet içinde bulunabilirler. Üstelik bu iktidar sahipleri, kişisel çıkarlarını işgalcilerin siyasi istekleriyle birleştirebilirler. Ulus fakirlik ve çaresizlik içinde yorgun ve bitkin düşmüş olabilir. Ey Türk geleceğinin evladı! İşte, bu durum ve şartlar içinde bile görevin Türk bağımsızlık ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Gereksinim duyduğun güç damarlarındaki asil kanda bulunmaktadır!
Gençliğe Hitabe Marş Oldu 02:40
Gençliğe Hitabe Marş Oldu 2.378 izlenme - 5 yıl önce Hitabe: Mustafa Kemal Atatürk Müzik :Ümit Pekdağ Vokal : Ümit Pekdağ
hababam sınıfı atatürkün gençliğe hitabesi 04:20
hababam sınıfı atatürkün gençliğe hitabesi 6.274 izlenme - 11 yıl önce
Salih Zülüfoğlu - Gençliğe Veda (Canlı Performans - Popstar 2018) 13:13
Salih Zülüfoğlu - Gençliğe Veda (Canlı Performans - Popstar 2018) 107 izlenme - 2 ay önce Salih Zülüfoğlu - Gençliğe Veda (Canlı Performans - Popstar 2018) Şarkı Sözleri: elveda, elveda gençliğim elveda, ey hatıralar elveda mesut günlerim, ümit dolu sayfalar.. yine mevsimler dönecek, yine yapraklar düşecek giden gençliğimiz geri gelmeyecek. ellerim semaya doğru yalvardım yıllarca dursun zaman dönmesin mevsimler tanrım, tanrım, bana ümit ver heyhat... yine mevsimler dönecek yine yapraklar düşecek giden gençliğimiz geri gelmeyecek. elveda, elveda, elveda ahh, elveda..
Mustafa Kemal Atatürk - Yalnız Adam 04:37
Mustafa Kemal Atatürk - Yalnız Adam 1.078 izlenme - 3 yıl önce Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, İKTİDARA SAHİP OLANLAR GAFLET ve DALALET ve HATTA HIYANET İÇİNDE BULUNABİLİRLER!!! HATTA BU İKTİDAR SAHİPLERİ, ŞAHSİ MENFAATLERİNİ, MÜSTEVLİLERİN SİYASİ EMELLERİYLE TEVHİD EDEBİLİRLER!!!! Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR!!!!
Necip Fazil Kisakürek - Gençliğe Hitabe Bir Gençlik 06:55
Necip Fazil Kisakürek - Gençliğe Hitabe Bir Gençlik 1.495 izlenme - 7 yıl önce
Atatürk Gençliğe Hitabesini Okurken Ağlıyor 04:02
Atatürk Gençliğe Hitabesini Okurken Ağlıyor 1.341 izlenme - 6 yıl önce Derya Gönel'in hazırladığı Atatürk videoları - Mustafa Kemal Atatürk Gençliğe Hitabesini Okurken Ağlıyor
Gençliğe Hitabe 02:00
Gençliğe Hitabe 1.204 izlenme - 6 yıl önce ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ (Hazırlayan; Rıza ÇAPAR)
Mustafa Kemal Atatürk - Gençliğe Hitabe 02:32
Mustafa Kemal Atatürk - Gençliğe Hitabe 829 izlenme - 4 yıl önce EY TÜRK GENÇLİĞİ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. ! Gençliğe Hitabe'nin Günümüz Türkçesi Atatürk'ün Gençliğe Seslenişi: Ey Türk gençliği! Birinci görevin Türk bağımsızlığını, Türk cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır. Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur. Bu temel senin en değerli hazinendir. Gelecekte bile, seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır. Birgün bağımsızlık ve cumhuriyeti savunmak zorunluluğuna düşersen, göreve atılmak için, bulunduğun durumun olanak ve şartlarını düşünmeyeceksin! Bu olanak ve şartlar, çok elverişsiz bir özellikte ortaya çıkabilir. Bağımsızlık ve cumhuriyetini yok etmek isteyecek düşmanlar, bütün dünyada eşi görülmemiş bir galibiyetin temsilcisi olabilirler. Zorla ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri ele geçirilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi eylemli olarak ele geçirilmiş olabilir. Bütün bu koşullardan daha acı ve daha tehlikeli olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar duyarsızlık, sapkınlık ve hatta ihanet içinde bulunabilirler. Üstelik bu iktidar sahipleri, kişisel çıkarlarını işgalcilerin siyasi istekleriyle birleştirebilirler. Ulus fakirlik ve çaresizlik içinde yorgun ve bitkin düşmüş olabilir. Ey Türk geleceğinin evladı! İşte, bu durum ve şartlar içinde bile görevin Türk bağımsızlık ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Gereksinim duyduğun güç damarlarındaki asil kanda bulunmaktadır!
Elif Demir  Gençliğe Hitabesi 02:12
Elif Demir Gençliğe Hitabesi 1.394 izlenme - 8 yıl önce elif demir Gençliğe Hitabesi
Necip Fazil Kisakürek 06:47
Necip Fazil Kisakürek 2.324 izlenme - 9 yıl önce necİp fazil
Gençliğe Hitabe 01:30
Gençliğe Hitabe 815 izlenme - 7 yıl önce
Gençliğe Hitabe 01:52
Gençliğe Hitabe 549 izlenme - 4 yıl önce Genclige Hitabe - Bordo Bereliler Sat Ve Sas Komandolar TÜRKİYE
atanın ağzından gençliğe hitabesi 3d animasyon 01:52
atanın ağzından gençliğe hitabesi 3d animasyon 1.184 izlenme - 7 yıl önce atanın ağzından gençliğe hitabesi 3d animasyon
İşaret Dili İle Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 02:20
İşaret Dili İle Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi 681 izlenme - 4 yıl önce "Ey Türk gençliği!" diye seslendi bize 1927'de Mustafa Kemal Atatürk. O günden beri O'nun ibaresiyle çıktık her yola, bize öğrettikleriyle. Hiçbirimiz o gün o meydanda değildik; ama hitabeyi her okuyuşumuzda yeniden söz verdik dediklerini yapacağımıza, o çatallı sesini her dinlediğimizde...Dedik ki; biz Türk gençliğiyiz, biz bütünüz, her sözü bir ağızdan verdik Ata'mıza; küçüğümüz, büyüğümüz, zenginimiz, fakirimiz, engellimiz... Ve dedik ki biz her Cumhuriyet Bayramı'nda O'nun sesinden aldığımız coşkudan işitme engelli arkadaşlarımızı mahrum etmeyeceğiz. Sözümüzü tuttuk. Bursa Hisar Leo Kulübü olarak, 118-K Lionları ve gönüllü sanatçılarımız ile birlikte bu yıl ilk kez işitme engelli vatandaşlarımız için Gençliğe Hitabe'yi işaret diliyle bir kez de biz söyledik. Gücümüz, sesimizde değil, damarlarımızdaki asil kanda!
gençliğe hitabe 02:00
gençliğe hitabe 812 izlenme - 7 yıl önce
Atatürkün Gençliğe Hitabesi 3d Animasyon 01:52
Atatürkün Gençliğe Hitabesi 3d Animasyon 1.036 izlenme - 7 yıl önce atatürkün gençliğe hitabesi 3d animasyon
Gençliğe Hitabe 03:51
Gençliğe Hitabe 1.480 izlenme - 9 yıl önce gençliğe hitabe hitabe yıkın heykellerimi atatürk türkiye Şiir nutuk mehmed ali cihangir gökdoğan
Nalan Altınörs - Gençliğe Veda 05:58
Nalan Altınörs - Gençliğe Veda 907 izlenme - 6 yıl önce
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 04:42
Hababam Sınıfı - Gençliğe Hitabe 1.081 izlenme - 3 yıl önce "Karizmanın Resete Doyduğu Anlar..." başlıklı (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/10556/) görüntüyü izledikten sonra iyice canım sıkıldı. Sonra aklıma, her bir şeyi alaya alan haylaz öğrencilerin maceralarını anlatan, Rıfat Ilgaz'ın aynı isimli öyküsünden Türk sinamasına uyarlanmış Hababam Sınıfı serisinin "Uyanıyor" adlı üçüncü filimindeki bir sahne geldi. Türk Milleti de bir gün uyanır umarım.
mustafa kemal atatürk gençliğe hitabesi 01:50
mustafa kemal atatürk gençliğe hitabesi 697 izlenme - 6 yıl önce mustafa kemal atatürk gençliğe hitabesi
Gençliğe Hitabe İle 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 02:39
Gençliğe Hitabe İle 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 442 izlenme - 3 yıl önce Çocuklar Bayramınız Kutlu Olsun Hepinizi Seviyorum.