Hoşgeldiniz!

Genco Erkal

Yaşlı ve Kör Bir Kadınla Halvet Olan Ergen 02:58
Yaşlı ve Kör Bir Kadınla Halvet Olan Ergen 228.869 izlenme - 3 yıl önce Genco Erkal'ın başrolünde oynadığı ve Ali Özgentürk'ün yönettiği "At" filminden, Türk Sinema tarihinin en marjinal sahnelerinden birini izleyeceğiz. Marjinal olmasının nedeni pornografi değil elbette. Bunun sebebi tabu bir konuyu işlemesi ve bugün dahi olmayan bir sinema özgürlüğünde filmin işlenmiş olmasıdır.
Genco Erkal - Akrep gibisin kardeŞim - Nazim hikmet 00:59
Genco Erkal - Akrep gibisin kardeŞim - Nazim hikmet 10.500 izlenme - 6 yıl önce
Okan Bayülgen - Celâl Şengör - Genco Erkal - Sâde Vatandaş (2009) 39:14
Okan Bayülgen - Celâl Şengör - Genco Erkal - Sâde Vatandaş (2009) 2.027 izlenme - 11 ay önce 2009 yerel seçimler öncesi, yöneticilerin kültür düzeyini eleştiren üçlü, Türkiye'nin geriye gittiğini söylüyorlar.
Ben İçeri Düştüğümden Beri Nazım Hikmet 04:07
Ben İçeri Düştüğümden Beri Nazım Hikmet 13.949 izlenme - 9 yıl önce genco erkal & fazil say (süper olmuş)
Celâl Şengör ve Genco Erkal - Okan Bayülgen 08:49
Celâl Şengör ve Genco Erkal - Okan Bayülgen 2.882 izlenme - 1 yıl önce Celâl Şengör ve Genco Erkal'ın 2009'da konuk oldukları program.
Ali Özgentürk - At (1981) Film Sahnesi 01:44
Ali Özgentürk - At (1981) Film Sahnesi 845 izlenme - 11 ay önce 1981 yapımı Ali Özgentürk filmi At'tan bir sahne Hüseyin ve oğlu Ferhat, "Huzurum Kalmadı" adlı şarkının klip çekimine denk gelirler.
Genco ,erkal ,nazım 06:09
Genco ,erkal ,nazım 3.376 izlenme - 9 yıl önce ,genco erkal nazım,
Dallas Türküsü 00:39
Dallas Türküsü 1.529 izlenme - 3 yıl önce Ali Özgentürk'ün yönettiği ve başrollerde Genco Erkal, Harun Yeşilyurt ve Yaman Okay'ı gördüğümüz "At" filminden bir kesit. Dönemin ünlü dizisi "Dallas"a fantastik göndermeler yapan bir cover.
Tutulma 05:11
Tutulma 2.592 izlenme - 9 yıl önce Bu filmi yasaklanmadan önce izleyin!" Türkiye'de sansürü ve yasakları eleştiren kısa film.
Yaşamaya Dair - Nâzım Hikmet (Genco Erkal - Fazıl Say) 07:36
Yaşamaya Dair - Nâzım Hikmet (Genco Erkal - Fazıl Say) 827 izlenme - 2 yıl önce Fazıl Say'ın, Nâzım Oratoryosu eserinin final kısmı karşınızda... Olağanüstü bir Nâzım şiiri, Genco Erkal'ın eşsiz tiyatral yorumu, Fazıl Say, Bilkent Senfoni Orkestrası, Devlet Çoksesli Korosu; üstüne bir de Aspendos'un büyülü atmosferi eklenince Türk sanat tarihinin en büyük organizasyonlarından biri ortaya çıkıyor. Sanat soyut bir kavram ama bu videoda her şey somutlaşmış, adeta damarlarımızda kan gibi içimize işler hale gelmiş. Ne mutlu bize ki bu güzel insanlarla aynı ulusun çocuklarıyız.
Genco Erkal - Vatan Haini (Nazım Hikmet Şiiri) 06:17
Genco Erkal - Vatan Haini (Nazım Hikmet Şiiri) 822 izlenme - 2 yıl önce Büyük usta Genco Erkal, İbrahim Yazıcı'nın şefliğinde Bilkent Senfoni Orkestrası ve Devlet Çoksesli Korosu ile Fazıl Say'ın sergilediği Nazım Hikmet Oratoryosu'ndan Vatan Haini şiiri... Türkiye'de Nazım Hikmet denilince akla gelen ilk isimlerden olan Genco Erkal'ın performansı koro ile harmanlanınca ortaya müthiş bir eser çıkıyor. Tamamı için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/62821/fazil-say-nazim-oratoryosu-110-yasinda-109-dakika
Şiiri Yaşayarak Okumak - Genco Erkal 01:10
Şiiri Yaşayarak Okumak - Genco Erkal 599 izlenme - 2 yıl önce Genco Erkan ustanın Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in isteği üzerine okuduğu Nazım Hikmetin Akrep Gibisin Kardeşim şiirini dinliyoruz. Ustanın Nazım şiirlerini çok iyi okuduğunu biliyoruz ama bu şiiri üstelik fonda müzik falan da olmadan öyle güzel ve hissederek okuyor ki hayran olmamak elde değil.
Genco Erkal - Köpekbalığı Hikayesi 02:30
Genco Erkal - Köpekbalığı Hikayesi 569 izlenme - 2 yıl önce Genco Erkal ustayı Enver Aysever'in aykırı sorular programında mükemmel bir hikaye anlatırken izliyoruz. İçerisinde benzetme, gönderme barındıran keyifli bir hikaye anlatıyor. Çocuklarımıza anlatmak isteyeceğimiz türden.
Genco Erkal - Kerem Gibi 01:29
Genco Erkal - Kerem Gibi 483 izlenme - 3 yıl önce Site ahalisi olarak çok sevdiğimiz usta oyunculardan Genco Erkal'ın Nazım Hikmet eseri olan "Kerem Gibi" şiirini seslendiriyor. Ben de sizinle paylaşmak istedim. İki usta nasıl mı birleşir? İşte böyle..
Keşanlı Ali Destanı - İnsanın Ceddi (Genco Erkal 1988) 03:19
Keşanlı Ali Destanı - İnsanın Ceddi (Genco Erkal 1988) 426 izlenme - 3 yıl önce Keşanlı Ali Destanı, Haldun Taner'in yazdığı müzikal oyun. Oyun ilk kez 31 Mart 1964 tarihine Gülriz Sururi-Engin Cezzar tiyatrosunda sahnelendi. 1970 yılına gelinceya kadar Türkiye'nin büyük kentlerinde toplam 493 kez sahnelenen "Keşanlı Ali Destanı", aradan yıllar geçmesine rağmen Türk tiyatrosunun temel taşlarından olma özelliğini yitirmemiştir. dizi ve sinema filmi olarak da çevrilen Keşanlı Ali Destanı'nın yönetmenliğini Genco Erkal üstlenmiştir.
Genco Erkal ve Samida, Şeffaf Oda'ya Konuk Oldu - 17.12.2017 Pazar 42:42
Genco Erkal ve Samida, Şeffaf Oda'ya Konuk Oldu - 17.12.2017 Pazar 20 izlenme - 1 ay önce Ekranların en beğenilen kültür-sanat programı Güneri Cıvaoğlu ile Şeffaf Oda, Genco Erkal ve Samida’yı konuk etti. Tiyatro ve müzik... Genco Erkal’dan 7 ayrı kişiyi canlandırdığı yeni oyunu Göçmenleeeer’in ortaya çıkış öyküsü... Göçmenleeeer oyununun kulis maceraları... Genco Erkal, 10 gün içinde 3 ayrı şehirde 4 ayrı oyunu nasıl oynadı? Sırrı ne? Samida, 3 kız kardeş olan Damla, Yudum ve Tamara’nın grubu... Gruplarının adı neden Samida? Bu 3 kız kardeş müziğe nasıl başladı? Hangi enstrümanları çalıyorlar? Muhteşem orkestra eşliğinde Samida’dan canlı performans ve usta oyuncu Genco Erkal’dan Nazım şiirleri, pazar klasiği Şeffaf Oda’da ekrana geldi.
Genco Erkal ve Fazıl Say, Şeffaf Oda'ya Konuk Oldu - 08.10.2017 Pazar 42:06
Genco Erkal ve Fazıl Say, Şeffaf Oda'ya Konuk Oldu - 08.10.2017 Pazar 43 izlenme - 3 ay önce Ekranların en beğenilen kültür sanat programı Şeffaf Oda 14. sezonuna başladı. Sezonun ilk programında Güneri Cıvaoğlu’nun konukları Fazıl Say ve Genco Erkal oldu. 80 kişilik orkestra, 75 dakikalık performanstan oluşan Nazım Ortaryosu DVD’si raflarda... 3 günde 10 bin sanatseverin izlediği muhteşem konserin iki dev ismi Şeffaf Oda’da buluştu. Fazıl Say'dan müzik, Genco Erkal'dan şiir, yılda 150 konser veren küresel sanatçı Fazıl Say'ın konser anıları, müziğin Nobel'i olarak tanımlanan Beethoven Ödülü’nün öyküsü, milli binici kızı Kumru'ya yaptığı beste, Nazım Oratoryusu DVD’sinden muhteşem kesitler Güneri Cıvaoğlu ile Şeffaf Oda’da ekrana geldi. Genco Erkal yeni oyunu Göçmenler’i, Fazıl Say yakında çıkacak olan kitabı Akılla Bir Konuşmam Oldu’yu Şeffaf Oda’da anlattı.
Tulay Gunal & Genco Erkal - Yigidim Aslanım 04:52
Tulay Gunal & Genco Erkal - Yigidim Aslanım 278 izlenme - 2 yıl önce Bir dönem Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular'a konuk olan usta tiyatro oyuncuları Tülay Günal ve Genco Erkal'dan Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun yazdığı, Zülfü Livaneli'nin bestelediği eser ve Nazım Hikmet şiirlerinden alıntılar...
Ben İçeri Düştüğümden Beri - Genco Erkal & Nazım Orataryosu 04:07
Ben İçeri Düştüğümden Beri - Genco Erkal & Nazım Orataryosu 222 izlenme - 3 yıl önce @1ruhi aracılığıyla
Nâzım Hikmet - Nereden Gelip Nereye Gidiyoruz 05:53
Nâzım Hikmet - Nereden Gelip Nereye Gidiyoruz 208 izlenme - 3 yıl önce
Sanatçılardan Gezi Çağrısı 03:57
Sanatçılardan Gezi Çağrısı 205 izlenme - 4 yıl önce Taksim Dayanışması, Gezi Parkı olaylarının birinci yıldönümü 31 Mayıs'ta meydanlarda olacaklarını açıkladı. Sosyal medyada paylaşılan videoda Gezi Parkı olaylarından görüntüler eşliğinde Tarık Akan, Edip Akbayram, Gence Erkal, Şebnem Sönmez ve Ezel Akay'ın aralarında bulunduğu isimler konuşuyor. Videoda Gezi Parkı olaylarında hayatlarını kaybedenlerin isimlerini de tek tek sayan sanatçılar, "31 Mayıs'ta Meydandayız" ifadesini kullanıyor.
Ben İçeri Düştüğümden Beri - Nazım Hikmet Ran 04:07
Ben İçeri Düştüğümden Beri - Nazım Hikmet Ran 168 izlenme - 2 yıl önce Ben İçeri Düştüğümden Beri Ben içeri düştüğümden beri güneşin etrafında on kere döndü dünya Ona sorarsanız: 'Lafı bile edilemez, mikroskopik bi zaman...' Bana sorarsanız: 'On senesi ömrümün...' Bir kurşun kallemim vardi, ben içeri düştügüm sene Bir haftada yaza yaza tükeniverdi Ona sorarsaniz: 'Bütün bi hayat...' Bana sorarsanız: 'Adam sende bi hafta...' Katillikten yatan Osman; ben içeri düştügümden beri Yedibuçugu doldurup çikti. Dolaşti dişarda bi vakit, Sonra kaçakçiliktan tekrar düştü içeri, alti ayi doldurup çikti tekrar. Dün mektubu geldi; evlenmiş, bi çocugu olacakmiş baharda... Şimdi on yaşina basti, ben içeri düştügüm sene ana rahmine düşen çocuklar. Ve o yilin titrek, uzun bacakli taylari, Rahat, geniş sagrili birer kisrak oldu çoktan. Fakat zeytin fidanlari hala fidan, hala çocuktur. Yeni meydanlar açilmiş uzaktaki şehrimde, ben içeri düştügümden beri... Ve bizim hane halki, bilmedigim bir sokakta, görmedigim bi evde oturuyor Pamuk gibiydi bembeyazdi ekmek, ben içeri düştügüm sene Sonra vesikaya bindi Bizim burda, içerde Birbirini vurdu millet, yumruk kadar simsiyah bi tayin için Şimdi serbestledi yine, fakat esmer ve tatsiz Ben içeri düştügüm sene, ikincisi başlamamişti henüz Daşov kampinda firinlar yakilmamiş, atom bombasi atilmamişti Hiroşimaya Bogazlanan bir çocugun kani gibi akti zaman Sonra kapandi resmen o fasil, şimdi üçünden bahsediyor amerikan dolari Fakat gün işigi her şeye ragmen, ben içeri düştügümden beri Ve karanligin kenarindan, onlar agir ellerini kaldirimlara basip dogruldular yari yariya Ben içeri düştügümden beri güneşin etrafinda on kere döndü dünya Ve ayni ihtirasla tekrar ediyorum yine 'Onlar ki; toprakta karınca, su da balık, havada kuş kadar çokturlar. Korkak, cesur, cahil ve çocukturlar, Ve kahreden yaratan ki onlardır, Şarkılarda yalnız onların maceraları vardır' Ve gayrısı Mesela, benim on sene yatmam Laf'ı güzaf... Nazım Hikmet Nâzım Hikmet / Ben İçeri Düştüğümden Beri Solist: Genco Erkal Piyano: Fazıl Say
Boyun Eğmeyenler 02:40
Boyun Eğmeyenler 136 izlenme - 2 yıl önce Söz - müziği Yiğit Özatalay'a ait olan ve büyük usta Genco Erkal'dan Nejat Yavaşoğulları'na dek geniş bir kadro tarafından seslendirilen, tarihe tanıklık eden, muhteşem bir direniş parçası! Boyun eğmeyenler! "onlar yüz binler, milyonlar, ne dersen de Halk onlar! bir gün, bir hafta, yetmez! direniş zafere kadar! ...daima!"
O Gündür Bugündür Ağzıma Koymıyem. 02:11
O Gündür Bugündür Ağzıma Koymıyem. 66 izlenme - 3 yıl önce İngiliz yönetmen Ben Hopkins'in bizi bizden daha iyi anlattığı "Pazar : Bir Ticaret Masalı" filminden Genco Erkal ustanın döktürdüğü bir sahne.
Mesut Yar ile Burada Laf Çok - 10 Kasım 2014 Pazartesi 01:51:16
Mesut Yar ile Burada Laf Çok - 10 Kasım 2014 Pazartesi 51 izlenme - 3 yıl önce Mesut Yar ile Burada Laf Çok programına 10 Kasım Pazartesi gecesi Genco Erkal, Can Gox, Kemal Başar, Meltem Cumbul ve Yekta Kopan konuk oldu."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Bugün Pazar - Yürüyen Merdiven ft. Genco Erkal 03:08
Bugün Pazar - Yürüyen Merdiven ft. Genco Erkal 4 izlenme - 4 ay önce Yürüyen Merdiven (Yiğit Özatalay [p], Mustafa Kemal Emirel [d]) Beste/Composition: Yiğit Özatalay (2012) Düzenleme/Arrangement: Yürüyen Merdiven Şiir/Poem: Nâzım Hikmet Ses/Voice: Genco Erkal Bugün pazar. Bugün beni ilk defa güneşe çıkardılar. Ve ben ömrümde ilk defa gökyüzünün bu kadar benden uzak bu kadar mavi bu kadar geniş olduğuna şaşarak kımıldanmadan durdum. Sonra saygıyla toprağa oturdum, Dayadım sırtımı duvara. Bu anda ne düşmek dalgalara, Bu anda ne kavga, ne hürriyet, ne karım. Toprak, güneş ve ben Bahtiyarım…
Genco Erkal, Işıltılar'da 00:19
Genco Erkal, Işıltılar'da 30 izlenme - 3 yıl önce Işıltılar'a bu hafta usta Oyuncu Genco Erkal konuk oluyor... Erkal, anılarını gençlik yıllarını ve tiyatro yaşamını Tahire Demircan'a anlatıyor... Tahire Demircan ile Işıltılar, 25 Ocak Cumartesi günü 15.30'da CNN TÜRK'te!
Afiş -  9 Aralık 2016 Cumartesi 22:20
Afiş - 9 Aralık 2016 Cumartesi 2 izlenme - 1 yıl önce Afiş, dolu içeriğiyle sanatı ekranlarınıza getiriyor. Aslı Öymen, bu hafta Genco Erkal ve Tülay Günal’la tarihi Kenter Tiyatrosu’nda buluştu. İkilinin yeni oyununu ve Kenter Tiyatrosu’nun durumunu konuştu. Tolga Çevik, yeni filmi “Sen Benim Her Şeyimsin”i Afiş’e anlattı. Haftanın filmleri, hafta sonu için etkinlik önerileri Afiş’te ekrana geldi.
Afiş  - 28 Ağustos 2015 12:06
Afiş - 28 Ağustos 2015 2 izlenme - 2 yıl önce CNN TÜRK’ün klasikleşen programlarından "Afiş"te Nefise Karatay, kültür sanat dünyasının nabzını tutuyor.