Hoşgeldiniz!

genel seçim

Bu TRT'yi de Satıcaz (1999) 00:05
Bu TRT'yi de Satıcaz (1999) 6.689 izlenme - 1 yıl önce Efsane yahu :).Bilenler bilir.Besim Tibuk TRT'ye takıktır.Hatta bir basın toplantısında,eskiden kadın şarkıcılar klipleri TRT'de yayınlansın diye memurlar yatarmış,yani orospuluk yaparlarmış demişliği bile vardır :)
Milletvekili Seçimlerinde Az Bilinen Bir Gerçek 08:15
Milletvekili Seçimlerinde Az Bilinen Bir Gerçek 3.613 izlenme - 3 yıl önce Birçok kişinin oy verirken düştüğü bir yanlışı düzeltmek açısından etkili olacağını düşündüğüm için biraz uğraşarak bu videoyu ekledim. "Nasıl olsa barajı aşamayacak, milletvekili çıkartamayacak" diyerekten birçoğumuz kalbimizdeki partiye oy veremiyoruz da ona yakın diğer bir güçlü partiye oy atıyoruz. Fakat bölgemizde kendi partimizi destekledğimiz takdirde aslında partinin yurt genelinde barajı aşamamış olmasına rağmen bölgeden milletvekili çıkartarak meclise girmesi muhtemel. Nasıl mı? İzmir 2. Bölge için konuşacak olursak 13 MV adayı seçilecek. Bu nasıl belirlenir? Her bir partinin o bölgede toplam aldığı oy önce 1'e bölünür 1.MV için kaç oyu olduğu bulunur. Sonra 2'ye Sonra 3'e şeklinde bu 13 e kadar devam eder. Bu yapılarak her bir sıradaki MV'nin oy sayısı bulunur. Bu her parti için tekrarlanır. Tüm partilerin 13'er MV adayı için oy sayıları hesaplandıktan sonra bunların hepsi altalta konularak büyükten küçüğe dizilir. Dolayısıyla ilk 13 sırayı alan MV o bölgeden meclise MV olarak girmiş olur. Açıklamanın altında hesaplamayı gösterir örnek excel tablosunun bir görüntüsünü de yaparak paylaştım. Yani bölgenizde dilediğiniz gibi gönlünüzden geçen partiye oy verin. Eğer oyu yüksekse yurt genelinde barajı aşmış olsun olmasın meclise vekilinizi gönderebilirsiniz. Tablo 7 Haziran 2015 Seçimlerindeki İzmir 2. Bölge durumunu gösterir. Hesaplama Tablosu örnek: http://www.resimekle.com/D2S
1999 Seçimleri Öncesinde Anadolu'dan Görüntüler 08:05
1999 Seçimleri Öncesinde Anadolu'dan Görüntüler 2.475 izlenme - 3 yıl önce Görüntüler kayseri kızılörenden 1999 seçimleri öncesinde yaşadığı yerde kamerayı alıp kendi çabalarıyla çekim yapan abimizin görüntülerini izliyoruz.
AKP'li Belediye Başkanının Yeğeni Tarafından Darp Edilen Müşahit 00:34
AKP'li Belediye Başkanının Yeğeni Tarafından Darp Edilen Müşahit 3.051 izlenme - 3 yıl önce Erzurum Köprüköy ilçesi Şehitler mahallesinde Selami Karadaş, Şehitler mahallesi ilkokulunda perde arkasında oyların kullanılıp ardından muhtara gösterilmesine karşı çıktığı için Köprüköy AKP'li belediye başkanının yeğeni Erol, muhtar Ergün ve yanındakiler tarafından darb edildi. Şu anda hastanede tedavi görüyor.
1999 Yılı Genel Seçim Sonuçları 02:31
1999 Yılı Genel Seçim Sonuçları 2.916 izlenme - 3 yıl önce 1999 yılında yapılan genel seçimler sonucunda Dsp yüzde 22,19 oy alarak birinci parti, Mhp yüzde 17,98 oy alarak ikinci parti ve fazilet partisi yüzde 15,41 oy alarak üçüncü parti olmuştur.
Parti Liderlerinin Kamera Arkası Görüntüleri 02:09
Parti Liderlerinin Kamera Arkası Görüntüleri 1.453 izlenme - 3 yıl önce 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi parti liderleri, TRT ekranlarında belirlenen gün ve saatlerde partilerinin propagandalarını yapmıştı. TRT'de yayınlanan kayıtların kamera arkası görüntüleri de yayınlandı. Yayınlanan görüntülerde liderler, yayın öncesi son hazırlıklarını yaparken görülüyor.
1 Kasım Akşamı - Konya 05:38
1 Kasım Akşamı - Konya 1.260 izlenme - 2 yıl önce 1 Kasım Akşamı AK Partinin Ezici bir üstünlükle kazanması sonucu Yüzbinler sevinçle Konya sokaklarına döküldü.
HDP Genel Merkezi'nde 'Baraj' coşkusu 00:09
HDP Genel Merkezi'nde 'Baraj' coşkusu 733 izlenme - 3 yıl önce HDP Genel Merkezi'nde 'Baraj' coşkusu 2015 Genel Seçimleri'nde oy sayım işlemi tüm hızıyla devam ederken, barajın altında kalıp kalmayacağı uzun süredir tartışılan HDP'nin sayımlarda barajın üzerinde göründüğü haberinin gelmesi ile birlikte parti genel merkezinde coşkulu anlar yaşandı.
Tadına Doyulmayan Siyasi Düello 29:35
Tadına Doyulmayan Siyasi Düello 694 izlenme - 3 yıl önce 20 Ekim 1991 seçimlerine doğru... Siyasi liderler açık oturumda karşılaşıyor ve kozlarını nezaket kuralları içerisinde bölüşüyorlar. İçlerinden bazılarının rahmetli olduğu bu liderlerin 20 yıl öncesi liderlerin özgüvenini kutlamamak ve günümüzün ileri demokratlarının bu cesareti gösteremiyor olmasını ayıplamamak namümkün kanımca...
İki Bahçeli Arasındaki Farkı Bulun - 2002 vs 2014 01:35
İki Bahçeli Arasındaki Farkı Bulun - 2002 vs 2014 445 izlenme - 3 yıl önce Devlet Bahçeli böyle istifa etmişti - Tarih 3 Kasım 2002 Devlet Bahçeli istifa etti. Devlet Bahçeli istifa videosu. Devlet Bahçeli gaf değil Devlet Bahçeli istifası. Devlet Bahçeli neden istifa etti? Devlet Bahçeli istifa etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerin sonuçları, başarısız liderlerin istifa edip etmeyeceğini gündeme getirdi. CHP'de Kılıçdaroğlu'na karşı ciddi bir hareket ortaya çıkmış durumda. MHP'de ise şu anda bir sessizlik hakim ve Bahçeli seçimlerde başarısız oldukları görüşünde değil. Aksine seçmeni suçlayan ifadeler kullandı. Oysa aynı Bahçeli, 3 Kasım 2002 seçimlerinde partisi baraj altında kalınca hemen o akşam yaptığı açıklamada istifa edeceğini açıklamıştı. Medya da Bahçeli'yi övmüştü. Fakat o istifa gelmedi, Bahçeli genel başkanlık için ikna edildi. Ardından ise girilen üçü genel üçü yerel 6 seçimden de üçüncü parti olarak çıktı MHP. Hayır tarafından oldukları iki referandumu da kaybetti Bahçeli. Erdoğan ile girdiği 9 seçimi de kaybeden Bahçeli'nin önceki akşam "sorumluluğu seçmenlere yüklemesi" akıllara, 12 yıl önce yaptığı ve "başarısızlığın tek sorumluyum" dediği açıklamasını getirdi. Devlet Bahçeli gafları manyak. Devlet Bahçeli komik adam. Devlet Bahçeli istifa etti 2002 yılında ve Devlet Bahçeli istifa videosu ilk defa yayınlanıyor.. Devlet Bahçeli gaf değil Devlet Bahçeli istifası izleyin bu daha komik.. Devlet Bahçeli neden istifa etti?
genel seçim 2011 - seçim anketi sonuçları 02:30
genel seçim 2011 - seçim anketi sonuçları 1.357 izlenme - 7 yıl önce ng internet hizmetlerinin 2011 genel seçimlerine ilişkin nisan ayında yaptığı kamuoyu araştırmasının sonuçları belli oldu. türkiye genelinde 3000 kişinin katılımı ile www.benderimki.com kamuoyu araştırması platformu üzerinde gerçekleştirilen araştırma ilginç sonuçları ortaya çıkardı. araştırma türkiyenin demografik yapısını yansıtması türkiyenin her ilinden katılımcıların olması ve internet üzerinde gerçekleştirilmesi ile bir ilki temsil ediyor.
Hakan Şükür ve Eşi Oyunu Kullandı! 01:13
Hakan Şükür ve Eşi Oyunu Kullandı! 253 izlenme - 3 yıl önce İstanbul 3. Bölge'den Bağımsız Milletvekili adayı olan Hakan Şükür, Büyükçekmece'de eşi Beyda Şükür ile birlikte oyunu kullandı. Şükür ve eşi Büyükçekmece'de bulunan Türkoba İlköğretim Okulu'na geldiklerinde vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaştı.
İzmirli Esnaftan CHP'lilere Tepki - Siz Buna Layıksınız! 01:25
İzmirli Esnaftan CHP'lilere Tepki - Siz Buna Layıksınız! 416 izlenme - 3 yıl önce Esnaftan tepki: CHP'ye oy verin böyle olsun alkış CHP'ye oy veren izmirlilere böyle tepki gösterdi İzmir'de yaşanan sel felaketi bir esnafı çileden çıkarttı.
CHP'nin İşsizlik Temalı Seçim Reklamı 00:49
CHP'nin İşsizlik Temalı Seçim Reklamı 157 izlenme - 3 yıl önce Hepimizin malumudur, Cumhuriyet Halk Partisi 7 Haziran seçimlerine yönelik oldukça iyi hazırlanmış bir seçim kampanyası yürütüyor. Evimde televizyonum olmadığı için henüz kanallarda dönüp dönmediğini bilmiyorum fakat 27 Nisan 2015 itibari ile resmi youtube kanallarında yayınladılar. Videonun altındaki açıklama ise şöyle: "Türkiye’nin en önemli meselelerinden biri olan işsizliğe "malum zihniyetin" bakış açısı budur." Ne diyelim, milletçe alkışlıyoruz efenim.
Genel Seçim 2011'in En İyi Videosu !!!!! 00:51
Genel Seçim 2011'in En İyi Videosu !!!!! 225 izlenme - 7 yıl önce genel seçim 2011'in en iyi videosu !!!!!
12 haziran 2011 genel seçim sonuçları 04:27
12 haziran 2011 genel seçim sonuçları 237 izlenme - 7 yıl önce
Recep Tayyip Erdoğan'ın 2002 Genel Seçimleri Açıklaması 01:36
Recep Tayyip Erdoğan'ın 2002 Genel Seçimleri Açıklaması 34 izlenme - 1 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Kasım 2002'de Türkiye Genel Seçimleri'nden partisinin 1. olarak çıkması üzerine yaptığı basın açıklaması.
Selahattin Demirtaş Seçim Sonucunu Değerlendirdi 12:22
Selahattin Demirtaş Seçim Sonucunu Değerlendirdi 80 izlenme - 3 yıl önce Selahattin Demirtaş'tan ilk Açıklama "Ampüle Gerek Kalmadı " Partisi genel seçimlerde yüzde 10 barajını aşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim sonuçlarını değerlendirdi. HDP eş genel başkanları Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Beyoğlu'ndaki Cezayir Restoran'da düzenledikleri basın toplantısında, milletvekilleri genel seçimi sonuçlarını değerlendirdi. Demirtaş, yaptığı konuşmada, adaletli bir seçim süreci yaşanmadığını ileri sürerek, "Bizler Türkiye'nin ezilenleri olarak, Türkiye'nin yoksulları, emekçileri olarak barıştan, adaletten ve özgürlükten yana olanlar olarak muhteşem bir zafer ve muazzam bir başarı elde ettik. Hepimize ve bütün Türkiye'ye şimdiden hayırlı uğurlu olsun" dedi. Bunun Türkiye'de yaşayan bütün etnik kimliklerin, inançların, solun, işçilerin, çiftçilerin, esnafın ortak zaferi olduğunu kaydeden Demirtaş, "Bu zafer ülkede demokratik, sivil, özgürlükçü anayasa isteyenlerin, yüzde 10'luk seçim barajına karşı duranların ortak zaferidir. Demokratik çözüm ve barış isteyenlerin, Kürt sorununda barışçıl çözümden yana olanların, 'Kürtlerin de bu ülkede onurlu bir halk ve yurttaş olarak yaşamalarını istiyorum' diyenlerin ortak zaferidir ve en çok da bu ülkenin kadınlarının ortak zaferidir" diye konuştu. "HDP, BİR TÜRKİYE PARTİSİDİR" Selahattin Demirtaş, seçim boyunca söylediklerinin arkasında olacaklarını ifade ederek, şu görüşleri dile getirdi: "Artık HDP, gerçek bir Türkiye partisidir. Türkiye HDP'dir, HDP Türkiye'dir. Bunu başarmış olmanın büyük gururunu, bu zaferin büyük onurunu hep birlikte yaşamayı hak ediyoruz. Seçimin en önemli sonuçlarından biri de AKP bu kibirli tavrıyla, 'Kürt sorunu yoktur', 'Müzakere yoktur', 'Çözüm masası yoktur' diyerek Türkiye'nin doğusunda sıfırlanmıştır. Bu seçim döneminde bize inanarak, güvenerek hangi gerekçeyle oy vermiş olursa olsunlar hiç kimseyi mahcup etmeyecek bir duruş ortaya koyacağız. Bize emaneten oy vererek, HDP'nin Türkiye'nin demokratik siyasetinin önünü açmasını isteyenleri de mahcup etmeyeceğiz." Başkanlık tartışmalarının artık son bulduğunu dile getiren Demirtaş, "AKP ile içeriden veya dışarıdan koalisyon yapmayacaklarını" tekrarladı. "SEÇİM BARAJINI HEP BİRLİKTE YIKTIK" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da "13 yıl boyunca kutuplaştırma ve bölme siyasetinin acı sonuçlarıyla yüzleştiklerini" iddia ederek, "İşte Türkiye'deki büyük insanlık, bu barajı aştı. Bu, bütün Türkiye'nin zaferidir; barajları, sınırları tanımayanların zaferidir. Bu, insani temelde kucaklaşmak için kutuplaştırmayı tanımayanların zaferidir" dedi. "Seçim barajını hep birlikte yıktıklarını" kaydeden Yüksekdağ, şunları aktardı: "Bugün sokaklardaki insanlarımızın tutkulu emeği, heyecanı ve kararlılığı yıktı. Bugün memnuniyetle söyleyebiliriz ki yıkılan bu antidemokratik mekanizmanın altında kalan Türkiye halkları değildir, yüzde 10 barajını koyanlardır, bu barajı savunan zihniyettir. Biz artık yüzde 10 barajını da bütün antidemokratik kurumları, yasakları ve uygulamaları da Türkiye'nin gerisindeki bir enkaz olarak görmek ve geride bırakmak istiyoruz. Bu seçim sonuçlarından sonra emin olun ki siyasi iktidarın ve mevcut egemen siyasi anlayışın yarattığı bütün yıkımın ve tahribatın enkazını da hep birlikte toparlayacağız."
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Lüleburgaz'da 00:44
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Lüleburgaz'da 73 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Parti otobüsü geçiş güzergahında güvenlik önlemi alınması- Başbakan Davutoğlu'nun vatandaşları selamlaması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde partisince düzenlenen mitingin ardından karayolu ile İstanbul'a hareket etti.
Başbakan Erdoğan, Genel Seçimin Zamanını Açıkladı 05:33
Başbakan Erdoğan, Genel Seçimin Zamanını Açıkladı 97 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan milletvekili genel seçimlerinin cumhurbaşkanlığı seçimiyle birleştirilip birleştirilmeyeceği sorusunu cevapladı.
Sırrı Süreyya Önder: Sandıklar Terk Edilmesin Kutlama Yapıyoruz! 02:40
Sırrı Süreyya Önder: Sandıklar Terk Edilmesin Kutlama Yapıyoruz! 57 izlenme - 3 yıl önce HDP'li Sırrı Süreyya Önder, seçim verilerinden yola çıkarak açıklama yaptı. ''Şu an itibariyle 80 milletvekili gibi bir sayıyla Meclis'e girmenin eşiğinde bulunuyoruz" diyen Önder. 'Bize verilen emanet oylar olduğu gerçeğini çok iyi biliyoruz. Bunu hiç aklımızdan çıkarmayacağız, dedi.
Gezici'nin Son Anketi: AK Parti Yüzde 38, HDP Barajı Aşıyor 00:15
Gezici'nin Son Anketi: AK Parti Yüzde 38, HDP Barajı Aşıyor 40 izlenme - 3 yıl önce Gezici'nin anketine göre Türkiye'de bugün seçim olsa seçmenlerin yüzde 38.2'si AK Parti'ye, yüzde 30.1'i CHP'ye, yüzde 17.1'i MHP'ye, yüzde 10.5'i ise HDP'ye oy verecek.
 İspanya'da koalisyon arayışları tıkandı 01:11
İspanya'da koalisyon arayışları tıkandı 23 izlenme - 2 yıl önce 20 Aralık'ta genel seçimlerin yapıldığı İspanya'da, koalisyon arayışları tam bir çıkmaza girdi.
Kılıçdaroğlu: Yoğun Talep Var, Ön Seçim Yapacağız 00:21
Kılıçdaroğlu: Yoğun Talep Var, Ön Seçim Yapacağız 25 izlenme - 3 yıl önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "7 Haziran Genel seçimlerine gitmeden önce, yoğun adaylık talepleri nedeniyle ön seçim yapacaklarını" söyledi.
 Davutoğlu seçimin sonucunu şimdiden açıkladı 00:06
Davutoğlu seçimin sonucunu şimdiden açıkladı 21 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Davutoğlu bugün İstanbul'da partisinin digital ofisini ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu: Yüzde 30'u Geçtik, 35'i Yakalayacağız 00:14
Kılıçdaroğlu: Yüzde 30'u Geçtik, 35'i Yakalayacağız 16 izlenme - 3 yıl önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri öncesi partisinin ulaştığı oy oranıyla ilgili "Yüzde 30'u geçtik. Seçimlere kadar yüzde 35'i yakalayacağız" dedi.
IŞİD nereye yürüyor? 01:11:01
IŞİD nereye yürüyor? 17 izlenme - 3 yıl önce Herkesin konuştuğu, her şeyin konuşulduğu program Mirgün Cabas ile "Her Şey", siyasetten sosyal sorunlara, sanattan popüler kültüre gündemin her alanında en dikkat çeken, en çok konuşulan konularını ve kişilerini ekrana taşıyor."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
MHP Myk Kayseride Toplanacak 00:37
MHP Myk Kayseride Toplanacak 12 izlenme - 3 yıl önce MHP Genel Başkanı Bahçeli başkanlığında gerçekleştirilecek MYK toplantısında, Çözüm Süreci ve genel seçim masaya yatırılacak.
Bilgin: 01:38
Bilgin: "Ak Parti'nin Oy Oranı Yüzde 45 ile 47 Arasında Gidip Geliyor" 10 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin'in açıklaması Genel seçimlere doğru- AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Bilgin: - "Bugün yapılan kamuoyu yoklamaları gösteriyor ki AK Parti'nin oy oranı 7 Haziran'a giderken yüzde 45 ile 47 arasında gidip geliyor" AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, yapılan kamuoyu yoklamalarının AK Parti'nin oy oranının yüzde 45 ile 47 arasında gidip geldiğini gösterdiğini belirterek, "Bu şu demektir; son 15 günde yapacağımız çalışmalarla kararsız seçmenin dağıtılmasıyla birlikte 2011 seçimlerindeki oy oranını yakalayacağımıza inanıyorum" dedi.
Devlet Bahçeli'den 'ortak Aday' Çıkışı 01:27
Devlet Bahçeli'den 'ortak Aday' Çıkışı 9 izlenme - 4 yıl önce Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Adayı Belirleme Sürecinde Sona Yaklaştıklarını Söyledi.