Hoşgeldiniz!

Genelkurmay Başkanlığı

ABD'li Generalin Resmi Karşılama Töreni İle İmtihanı 03:22
ABD'li Generalin Resmi Karşılama Töreni İle İmtihanı 6.266 izlenme - 5 ay önce ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, 2016 kasım ayında resmi ziyarette bulunmak üzere Türkiye'ye, Başkent Ankara'ya gelmişti. Konuk general, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından resmi törenle karşılanmıştı. Resmi karşılama töreninden kameralara bu ilginç görüntüler yansımıştı.
Bomba Hazırlayan Teröristler 06:10
Bomba Hazırlayan Teröristler 7.097 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerin şarkılar eşliğinde el yapımı bomba hazırladığı görüntüleri paylaştı.
Genelkurmay Başkanlığına Tekbirlerle Girdiler 05:08
Genelkurmay Başkanlığına Tekbirlerle Girdiler 4.999 izlenme - 1 yıl önce Türk ordusunun beynine tekbirle girdiler. 15 Temmuz akşamı Ankara'da darbe girişimi sırasında Genelkurmay binasındaki sıcak anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. 15 Temmuz akşamı Ankara'da darbe girişimi sırasında Genelkurmay binasındaki sıcak anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Karargaha giren sivil vatandaşlar, tekbirlerle komutanlık katına çıktı. Duyulan silah sesleri üzerine görüntüyü çeken vatandaş, polisin binaya gelmesini, gelmiyorsa da kendilerine silah verilmesini istedi. Koridorda dolaşan vatandaşlar, Genelkurmay Başkanı'nın odası girişinde karşı taraftan gelen ateşle karışlaştı. Videoyu çeken kişi de kolundan yaralandığını kayıt esnasında söylüyor.
Altay Tankı 09:25
Altay Tankı 5.458 izlenme - 2 yıl önce Türkiye’nin en büyük kara platform projesi kapsamında geliştirilen, yüksek hareket ve beka kabiliyetli, uzun menzilli ve etkili ateş-darbe gücüne sahip Altay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gelecekteki ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmıştır.
Kuleli Askeri Lisesi Tanıtımı 06:41
Kuleli Askeri Lisesi Tanıtımı 2.245 izlenme - 12 ay önce 1845'ten günümüze ülkesi ve vatanı için adanmış subay adayları yetiştiren kurum Kuleli Askerî Lisesi. benzin koyulmadığı için çalışmayan arabaya kızıp otomobil fabrikasını kapattıran, askerin firar etmek için kaçırdığı tanka ceza veren, ağaca taşa selam verdiren, nöbet kulübesine ceza veren zihniyetin olduğu bir memlekette, darbenin suçlusu ilan edilmesine hiç şaşırmadığım alnı ak, yüzü pak tertemiz bir yuva. ülkenin namusu sayılabilecek mekanlardan bir tanesiydi. Şuan arap ya da kuveytli zenginlere otel yapılması için satılacak olduğu söylentileri gündemde.
Cirit - Lazer Güdümlü Füze 01:41
Cirit - Lazer Güdümlü Füze 3.320 izlenme - 1 yıl önce Lazer Güdümlü Füze CİRİT, taarruz helikopterlerinden hafif zırhlı/zırhsız, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılan yüksek hassasiyetli, yeni nesil füze.
TSK'dan Müthiş Video! 'Güçlü Güvenilir Hazır' 02:21
TSK'dan Müthiş Video! 'Güçlü Güvenilir Hazır' 2.201 izlenme - 2 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, resmi Youtube kanalından "Güçlü Güvenilir Hazır" adlı bir video paylaştı. Resmi Youtube kanalından paylaşılan videoda, TSK'nın tatbikat görüntüleri yer alıyor. ‘'TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN VAZİFESİ…’’ Videonun altına ise, 'Türk Silahlı Kuvvetlerinin vazifesi, Anayasa ve yasalarla belirlenmiş olup, yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, TBMM kararıyla yurt dışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır' notu düşüldü.
T-122 Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi - Azerbaycan Versiyonu 00:31
T-122 Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi - Azerbaycan Versiyonu 1.557 izlenme - 9 ay önce T-122 Çok Namlulu Roketatar ÇNRA Sistemi, yakın muharebe sahasından düşman derinliklerine kadar, 3 km - 100 km menzil aralığında kritik hedeflerin zamanında ve doğru ateşlerle tesirsiz hale getirilmesini sağlayan, yoğun 122 mm.lik ve 300 mm.lik roket ve füze ateşleri açabilen, yüksek hareket kabiliyetine sahip modern ateş destek sistemidir. Taktik Rus KAMAZ kamyonların üzerine yerleştirilmiştir.
AKP'ye Şikayet Mektubu Yazınca Hakkında Soruşturma Açılan Dede 00:49
AKP'ye Şikayet Mektubu Yazınca Hakkında Soruşturma Açılan Dede 2.696 izlenme - 2 yıl önce Kütahya'nın Simav ilçesi'nde, ülkeyi iyi yönetmedikleri iddiasıyla AK Parti hükümetlerini Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere kuvvet komutanlarına mektup yazarak şikayet eden yerel gazete yazarı 90 yaşındaki Kamil Muştu hakkında soruşturma başlatıldı. Muştu, iki polis eşliğinde götürüldüğü adliyede, savcıya verdiği ifadesinde, "Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmek gibi bir amacım yoktur. Sadece içimden geçenleri aktarmak istedim. Üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.
19 Mayıs - Bütün Ümidim Gençliktedir 04:13
19 Mayıs - Bütün Ümidim Gençliktedir 1.317 izlenme - 1 yıl önce Aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi şükranla anarken tüm Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız.
ATA' mızın İzinde 03:27
ATA' mızın İzinde 1.454 izlenme - 1 yıl önce TSK Türkiye Cumhuriyeti'nin en anlamlı eseri olan Anıtkabir'in havadan çekilmiş görüntülerinden oluşan bir video yayımladı sizlerle paylaşmak istedim.
Şehit Er Kasım Oğlu Hasan - Şehit Er Mustafa Oğlu Mehmet 12:22
Şehit Er Kasım Oğlu Hasan - Şehit Er Mustafa Oğlu Mehmet 1.248 izlenme - 1 yıl önce Aziz şehitlerimizi yâd etmek için Genelkurmay Başkanlığı tarafından başlatılan “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında, 27 Nisan 2016 tarihinde Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Şehit Er Kasım Oğlu Hasan ve Er Mustafa Oğlu Mehmet’in aziz ruhu için tören düzenlenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Kişi Gözaltında 01:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Kişi Gözaltında 834 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askeri servis araçlarına yönelik saldırıyla ilgili 14 kişinin gözaltına alındığını ve bu sayının daha da artacağını açıkladı. Erdoğan, 28 kayıptan 20'sinin rütbeli asker, 8'inin de sivil vatandaş olduğunu belirtti. KARARGAHI ZİYARET ETTİ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı karargahını ziyaret etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile birlikte basının karşısına geçen Erdoğan, ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
Şehidi Anlatan Albay Hem Ağladı Hem Ağlattı 09:30
Şehidi Anlatan Albay Hem Ağladı Hem Ağlattı 634 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı tarafından başlatılan ''Türkiye Şehitlerini Anıyor'' etkinliği kapsamında 09 Mart 2016 tarihinde Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Şehit Piyade Er Ahmet Oğlu Mehmet' in aziz ruhu için tören düzenlendi. Törende konuşan Albay Erhan Altunok gözyaşlarına engel olamadı.
30 ağustos klibi-yeni 01:55
30 ağustos klibi-yeni 2.137 izlenme - 7 yıl önce genelkurmay başkanlığı 30 ağustos zafer bayramı kutlamaları için klipler hazırladı.
Askerler Artık İntihar Edemeyecek 02:35
Askerler Artık İntihar Edemeyecek 422 izlenme - 2 yıl önce Son dönemde art arda yaşanan asker intiharları ve şüpheli ölümler için devreye giren Genelkurmay Başkanlığı, askerin kendini vurmasını engelleyecek yeni tetik mekanizması hazırladı.
İşte Türk Mühendislik Harikası Kirpi 00:26
İşte Türk Mühendislik Harikası Kirpi 238 izlenme - 2 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, Türk mühendislik harikası Kirpi’nin videosunu paylaştı. Mayına Karşı Korumalı Araç Kirpi, intikaller sırasında daha etkin bir koruma sağlanması ve el yapımı patlayıcı ile mayınların etkilerinin azaltılması maksadıyla Mart 2011 tarihinden itibaren TSK’da kullanılmaya başlanmıştı. Genelkurmay Başkanlığı, 60’a yakın saldırıda Mehmetçiği koruyan Kirpi’nin yeni videosunu paylaştı.
Genelkurmay'da Gözaltı Anı 05:53
Genelkurmay'da Gözaltı Anı 107 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığında darbe girişiminde bulunan askerlere yönelik gözaltı operasyonunun tamamlandığı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin karargahta detaylı arama yapacağı bildirildi.
Genelkurmay Başkanlığı Önünden Çıkarılan Tank Kamyonların Bulunduğu Bölgeye Ateş Açtı 01:22
Genelkurmay Başkanlığı Önünden Çıkarılan Tank Kamyonların Bulunduğu Bölgeye Ateş Açtı 86 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı kapısın önünde bekleyen bir tank dışarıya çıkarıldı. Daha sonra tanktan, barikat amacıyla yerleştirilen kamyonların bulunduğu bölgeye ateş açıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Karargahında (3 Ağustos 2016) 01:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Karargahında (3 Ağustos 2016) 69 izlenme - 12 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde hedef kurumlardan biri olan Genelkurmay Başkanlığı’nı ziyaretinde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından törenle karşılandı.
CH-47 Chinook 01:15
CH-47 Chinook 77 izlenme - 9 ay önce Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ve Kara Havacılık Komutanlığında görev yapacak olan CH-47 Chinook, çift motorlu askerî nakliye ve ağır yük helikopterinin teslimatı Temmuz 2016’da İzmir’de yapılmış ve uçuşu gerçekleştirilmiştir. Saatteki maksimum hızı 315 km/s'tir. Ana görevi askeri birlik, topçu ünitesi ve mühimmat taşımaktır. Bu helikopter aynı anda 60 personel taşıyabilmektedir.
 YAŞ Toplantısı Başladı 00:58
YAŞ Toplantısı Başladı 143 izlenme - 4 yıl önce Yüksek Askeri Şura kış dönemi toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda başladı.
Genelkurmay Başkanlığı’nda Teslim Olan Askerler Gözaltına Alındı 01:58
Genelkurmay Başkanlığı’nda Teslim Olan Askerler Gözaltına Alındı 54 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı’nda Teslim Olan Askerler Gözaltına Alındı Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
200' e Yakın Silahsız Er Teslim Oldu 00:57
200' e Yakın Silahsız Er Teslim Oldu 34 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı’nda bulunan 200’e yakın silahsız er polislere teslim oldu. 5’li gruplar halinde kol kola sırayla dizilen erler, polis eşliğinde önce TUİK binasına daha sonra Polis Akademisine götürüldü. Adalet Bakanlığı, 1563 Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin gözaltına alındığını açıkladı.
Genelkurmay’dan 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü Açıklaması 01:19
Genelkurmay’dan 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü Açıklaması 36 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, darbe girişimine ilişkin detaylı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bunu yapmaya kalkışan hainlerin, halkımızın Peygamber ocağı olarak adlandırdığı TSK’nın, vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur" denildi. TSK’dan yapılan ve “Bu zilleti ve rezaleti, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asil milletimize yaşatan alçaklar en ağır şekilde cezalandırılacaklardır” ifadelerinin bulunduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Her ne kadar bu darbe girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde başlatılmış olsa da, bunu yapmaya kalkışan hainlerin, halkımızın Peygamber ocağı olarak adlandırdığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin, vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur.
Genelkurmay'dan Çıkan Şok FETÖ Belgesi 01:33
Genelkurmay'dan Çıkan Şok FETÖ Belgesi 25 izlenme - 10 ay önce 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Genelkurmay Başkanlığı'nda birçok doküman ve belgeye el konulmuştu. O belgelerden birinde FETÖ bağlantılı askerlerin Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde nasıl korundukları ortaya çıktı. Aralarında general ve amirallerin de bulunduğu FETÖ'cü askerlere ait 2 bin 709 dosyasının gizlendiği belirlendi. İşte hain örgütün Genelkurmay'daki sinsi yapılanmasının ayrıntıları.
Genelkurmay Atatürk'ün boyunu açıkladı 06:04
Genelkurmay Atatürk'ün boyunu açıkladı 52 izlenme - 4 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk'ün boyunun kısa olduğu yönündeki iddialara özlük belgeleri yayınlayarak yanıt verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Başkanlığı'nda 01:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Başkanlığı'nda 11 izlenme - 12 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde hedef olan Genelkurmay Başkanlığını ziyaret etti.
Davutoğlu: Çatışma Söz Konusu Olmamıştır 06:44
Davutoğlu: Çatışma Söz Konusu Olmamıştır 48 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, eş zamanlı olarak başlatılan ‘Şah Fırat’ adlı operasyon kararının, hiçbir merciden izin almadan, yardım talep edilmeden sadece Ankara’da alındığını söyledi.
Beşir Atalay: Çözüm Süreci Normal Olarak Yürüyor 02:26
Beşir Atalay: Çözüm Süreci Normal Olarak Yürüyor 40 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, HDP heyetinin ziyaretine ilişkin, "Çözüm süreciyle ilgili olağanüstü bir durum yok, aksama yok." dedi.