Hoşgeldiniz!

Genelkurmay Başkanlığı

Genelkurmay Başkanlığına Tekbirlerle Girdiler 05:08
Genelkurmay Başkanlığına Tekbirlerle Girdiler 4.895 izlenme - 5 ay önce Türk ordusunun beynine tekbirle girdiler. 15 Temmuz akşamı Ankara'da darbe girişimi sırasında Genelkurmay binasındaki sıcak anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. 15 Temmuz akşamı Ankara'da darbe girişimi sırasında Genelkurmay binasındaki sıcak anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Karargaha giren sivil vatandaşlar, tekbirlerle komutanlık katına çıktı. Duyulan silah sesleri üzerine görüntüyü çeken vatandaş, polisin binaya gelmesini, gelmiyorsa da kendilerine silah verilmesini istedi. Koridorda dolaşan vatandaşlar, Genelkurmay Başkanı'nın odası girişinde karşı taraftan gelen ateşle karışlaştı. Videoyu çeken kişi de kolundan yaralandığını kayıt esnasında söylüyor.
Bomba Hazırlayan Teröristler 06:10
Bomba Hazırlayan Teröristler 7.003 izlenme - 8 ay önce Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerin şarkılar eşliğinde el yapımı bomba hazırladığı görüntüleri paylaştı.
T-122 Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi - Azerbaycan Versiyonu 00:31
T-122 Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi - Azerbaycan Versiyonu 1.451 izlenme - 1 ay önce T-122 Çok Namlulu Roketatar ÇNRA Sistemi, yakın muharebe sahasından düşman derinliklerine kadar, 3 km - 100 km menzil aralığında kritik hedeflerin zamanında ve doğru ateşlerle tesirsiz hale getirilmesini sağlayan, yoğun 122 mm.lik ve 300 mm.lik roket ve füze ateşleri açabilen, yüksek hareket kabiliyetine sahip modern ateş destek sistemidir. Taktik Rus KAMAZ kamyonların üzerine yerleştirilmiştir.
Kuleli Askeri Lisesi Tanıtımı 06:41
Kuleli Askeri Lisesi Tanıtımı 2.173 izlenme - 4 ay önce 1845'ten günümüze ülkesi ve vatanı için adanmış subay adayları yetiştiren kurum Kuleli Askerî Lisesi. benzin koyulmadığı için çalışmayan arabaya kızıp otomobil fabrikasını kapattıran, askerin firar etmek için kaçırdığı tanka ceza veren, ağaca taşa selam verdiren, nöbet kulübesine ceza veren zihniyetin olduğu bir memlekette, darbenin suçlusu ilan edilmesine hiç şaşırmadığım alnı ak, yüzü pak tertemiz bir yuva. ülkenin namusu sayılabilecek mekanlardan bir tanesiydi. Şuan arap ya da kuveytli zenginlere otel yapılması için satılacak olduğu söylentileri gündemde.
Altay Tankı 09:25
Altay Tankı 5.296 izlenme - 12 ay önce Türkiye’nin en büyük kara platform projesi kapsamında geliştirilen, yüksek hareket ve beka kabiliyetli, uzun menzilli ve etkili ateş-darbe gücüne sahip Altay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gelecekteki ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmıştır.
Cirit - Lazer Güdümlü Füze 01:41
Cirit - Lazer Güdümlü Füze 3.256 izlenme - 8 ay önce Lazer Güdümlü Füze CİRİT, taarruz helikopterlerinden hafif zırhlı/zırhsız, sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılan yüksek hassasiyetli, yeni nesil füze.
TSK'dan Müthiş Video! 'Güçlü Güvenilir Hazır' 02:21
TSK'dan Müthiş Video! 'Güçlü Güvenilir Hazır' 2.170 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, resmi Youtube kanalından "Güçlü Güvenilir Hazır" adlı bir video paylaştı. Resmi Youtube kanalından paylaşılan videoda, TSK'nın tatbikat görüntüleri yer alıyor. ‘'TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN VAZİFESİ…’’ Videonun altına ise, 'Türk Silahlı Kuvvetlerinin vazifesi, Anayasa ve yasalarla belirlenmiş olup, yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, TBMM kararıyla yurt dışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır' notu düşüldü.
19 Mayıs - Bütün Ümidim Gençliktedir 04:13
19 Mayıs - Bütün Ümidim Gençliktedir 1.275 izlenme - 6 ay önce Aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi şükranla anarken tüm Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız.
AKP'ye Şikayet Mektubu Yazınca Hakkında Soruşturma Açılan Dede 00:49
AKP'ye Şikayet Mektubu Yazınca Hakkında Soruşturma Açılan Dede 2.687 izlenme - 1 yıl önce Kütahya'nın Simav ilçesi'nde, ülkeyi iyi yönetmedikleri iddiasıyla AK Parti hükümetlerini Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere kuvvet komutanlarına mektup yazarak şikayet eden yerel gazete yazarı 90 yaşındaki Kamil Muştu hakkında soruşturma başlatıldı. Muştu, iki polis eşliğinde götürüldüğü adliyede, savcıya verdiği ifadesinde, "Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmek gibi bir amacım yoktur. Sadece içimden geçenleri aktarmak istedim. Üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.
Şehit Er Kasım Oğlu Hasan - Şehit Er Mustafa Oğlu Mehmet 12:22
Şehit Er Kasım Oğlu Hasan - Şehit Er Mustafa Oğlu Mehmet 1.210 izlenme - 7 ay önce Aziz şehitlerimizi yâd etmek için Genelkurmay Başkanlığı tarafından başlatılan “Türkiye Şehitlerini Anıyor” etkinliği kapsamında, 27 Nisan 2016 tarihinde Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Şehit Er Kasım Oğlu Hasan ve Er Mustafa Oğlu Mehmet’in aziz ruhu için tören düzenlenmiştir.
ATA' mızın İzinde 03:27
ATA' mızın İzinde 1.446 izlenme - 9 ay önce TSK Türkiye Cumhuriyeti'nin en anlamlı eseri olan Anıtkabir'in havadan çekilmiş görüntülerinden oluşan bir video yayımladı sizlerle paylaşmak istedim.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Kişi Gözaltında 01:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Kişi Gözaltında 834 izlenme - 9 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askeri servis araçlarına yönelik saldırıyla ilgili 14 kişinin gözaltına alındığını ve bu sayının daha da artacağını açıkladı. Erdoğan, 28 kayıptan 20'sinin rütbeli asker, 8'inin de sivil vatandaş olduğunu belirtti. KARARGAHI ZİYARET ETTİ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı karargahını ziyaret etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile birlikte basının karşısına geçen Erdoğan, ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
Şehidi Anlatan Albay Hem Ağladı Hem Ağlattı 09:30
Şehidi Anlatan Albay Hem Ağladı Hem Ağlattı 594 izlenme - 9 ay önce Genelkurmay Başkanlığı tarafından başlatılan ''Türkiye Şehitlerini Anıyor'' etkinliği kapsamında 09 Mart 2016 tarihinde Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında, Birinci Dünya Savaşı şehitlerinden Şehit Piyade Er Ahmet Oğlu Mehmet' in aziz ruhu için tören düzenlendi. Törende konuşan Albay Erhan Altunok gözyaşlarına engel olamadı.
30 ağustos klibi-yeni 01:55
30 ağustos klibi-yeni 2.131 izlenme - 6 yıl önce genelkurmay başkanlığı 30 ağustos zafer bayramı kutlamaları için klipler hazırladı.
CH-47 Chinook 01:15
CH-47 Chinook 65 izlenme - 2 ay önce Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ve Kara Havacılık Komutanlığında görev yapacak olan CH-47 Chinook, çift motorlu askerî nakliye ve ağır yük helikopterinin teslimatı Temmuz 2016’da İzmir’de yapılmış ve uçuşu gerçekleştirilmiştir. Saatteki maksimum hızı 315 km/s'tir. Ana görevi askeri birlik, topçu ünitesi ve mühimmat taşımaktır. Bu helikopter aynı anda 60 personel taşıyabilmektedir.
Genelkurmay'da Gözaltı Anı 05:53
Genelkurmay'da Gözaltı Anı 96 izlenme - 5 ay önce Genelkurmay Başkanlığında darbe girişiminde bulunan askerlere yönelik gözaltı operasyonunun tamamlandığı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin karargahta detaylı arama yapacağı bildirildi.
Askerler Artık İntihar Edemeyecek 02:35
Askerler Artık İntihar Edemeyecek 422 izlenme - 2 yıl önce Son dönemde art arda yaşanan asker intiharları ve şüpheli ölümler için devreye giren Genelkurmay Başkanlığı, askerin kendini vurmasını engelleyecek yeni tetik mekanizması hazırladı.
Genelkurmay Başkanlığı Önünden Çıkarılan Tank Kamyonların Bulunduğu Bölgeye Ateş Açtı 01:22
Genelkurmay Başkanlığı Önünden Çıkarılan Tank Kamyonların Bulunduğu Bölgeye Ateş Açtı 82 izlenme - 5 ay önce Genelkurmay Başkanlığı kapısın önünde bekleyen bir tank dışarıya çıkarıldı. Daha sonra tanktan, barikat amacıyla yerleştirilen kamyonların bulunduğu bölgeye ateş açıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Karargahında (3 Ağustos 2016) 01:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Karargahında (3 Ağustos 2016) 67 izlenme - 4 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde hedef kurumlardan biri olan Genelkurmay Başkanlığı’nı ziyaretinde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından törenle karşılandı.
İşte Türk Mühendislik Harikası Kirpi 00:26
İşte Türk Mühendislik Harikası Kirpi 217 izlenme - 11 ay önce Genelkurmay Başkanlığı, Türk mühendislik harikası Kirpi’nin videosunu paylaştı. Mayına Karşı Korumalı Araç Kirpi, intikaller sırasında daha etkin bir koruma sağlanması ve el yapımı patlayıcı ile mayınların etkilerinin azaltılması maksadıyla Mart 2011 tarihinden itibaren TSK’da kullanılmaya başlanmıştı. Genelkurmay Başkanlığı, 60’a yakın saldırıda Mehmetçiği koruyan Kirpi’nin yeni videosunu paylaştı.
Genelkurmay Başkanlığı’nda Teslim Olan Askerler Gözaltına Alındı 01:58
Genelkurmay Başkanlığı’nda Teslim Olan Askerler Gözaltına Alındı 49 izlenme - 5 ay önce Genelkurmay Başkanlığı’nda Teslim Olan Askerler Gözaltına Alındı Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Genelkurmay'dan Çıkan Şok FETÖ Belgesi 01:33
Genelkurmay'dan Çıkan Şok FETÖ Belgesi 24 izlenme - 2 ay önce 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Genelkurmay Başkanlığı'nda birçok doküman ve belgeye el konulmuştu. O belgelerden birinde FETÖ bağlantılı askerlerin Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde nasıl korundukları ortaya çıktı. Aralarında general ve amirallerin de bulunduğu FETÖ'cü askerlere ait 2 bin 709 dosyasının gizlendiği belirlendi. İşte hain örgütün Genelkurmay'daki sinsi yapılanmasının ayrıntıları.
200' e Yakın Silahsız Er Teslim Oldu 00:57
200' e Yakın Silahsız Er Teslim Oldu 31 izlenme - 5 ay önce Genelkurmay Başkanlığı’nda bulunan 200’e yakın silahsız er polislere teslim oldu. 5’li gruplar halinde kol kola sırayla dizilen erler, polis eşliğinde önce TUİK binasına daha sonra Polis Akademisine götürüldü. Adalet Bakanlığı, 1563 Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin gözaltına alındığını açıkladı.
Genelkurmay’dan 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü Açıklaması 01:19
Genelkurmay’dan 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü Açıklaması 33 izlenme - 4 ay önce Genelkurmay Başkanlığı, darbe girişimine ilişkin detaylı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bunu yapmaya kalkışan hainlerin, halkımızın Peygamber ocağı olarak adlandırdığı TSK’nın, vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur" denildi. TSK’dan yapılan ve “Bu zilleti ve rezaleti, Türkiye Cumhuriyeti Devletine, mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asil milletimize yaşatan alçaklar en ağır şekilde cezalandırılacaklardır” ifadelerinin bulunduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Her ne kadar bu darbe girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde başlatılmış olsa da, bunu yapmaya kalkışan hainlerin, halkımızın Peygamber ocağı olarak adlandırdığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin, vatanını, milletini, bayrağını seven ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur.
 YAŞ Toplantısı Başladı 00:58
YAŞ Toplantısı Başladı 143 izlenme - 3 yıl önce Yüksek Askeri Şura kış dönemi toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda başladı.
Anıtkabir’den Çok Özel Görüntüler (ATA' mızın İzinde) 03:27
Anıtkabir’den Çok Özel Görüntüler (ATA' mızın İzinde) 48 izlenme - 9 ay önce Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir’in havadan çekilen görüntülerini içeren "Ata’mızın izinde" adlı kısa film hazırladı. Genelkurmay Başkanlığı’nın video paylaşım sitesi Youtube’daki resmi hesabı üzerinden, Anıtkabir’in havadan çekilen görüntülerinden derlenen video paylaşıldı. Anıtkabir’in değişik açılardan gece ve gündüz görüntülerinin yer aldığı videoda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret eden vatandaşların görüntüleri yer aldı.
Ankara'da Bombalı Saldırı (Olay Yerinden İlk Görüntüler) 00:29
Ankara'da Bombalı Saldırı (Olay Yerinden İlk Görüntüler) 34 izlenme - 9 ay önce Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı'nın arkasındaki lojmanlar bölgesinde iki askeri servis aracına saldırı düzenlendi. Çok sayıda yaralı var.
Sakarya Meydan Savaşı'nın Görüntülerini Yayınladı 03:02
Sakarya Meydan Savaşı'nın Görüntülerini Yayınladı 39 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, Sakarya Meydan Savaşı'nın 94. yıl dönümünde bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış görüntülerin yer aldığı bir belgesel hazırladı.
Atatürk’ün ölümünün ilk Yılından Görüntüler 01:32
Atatürk’ün ölümünün ilk Yılından Görüntüler 31 izlenme - 1 yıl önce Genelkurmay Başkanlığı, 10 Kasım 1939 yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 1. yıl dönümünde düzenlenen törenin görüntülerini paylaştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Başkanlığı'nda 01:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Başkanlığı'nda 9 izlenme - 4 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminde hedef olan Genelkurmay Başkanlığını ziyaret etti.