Hoşgeldiniz!

gensoru

CHP'li Levent Gök'ün Duygularımıza Tercüman Olan Gensoru Konuşması 01:46
CHP'li Levent Gök'ün Duygularımıza Tercüman Olan Gensoru Konuşması 4.663 izlenme - 2 yıl önce Aile(!) Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun tecavüzcü yuvası Ensar Vakfını "bir kereden bir şey olmaz"vari savunması hakkında verilen gensoru önergesi görüşmeleri sırasında CHP MV Levent Gök'ün duygularımıza tercüman olan konuşmasını izliyoruz.
Hükûmet’in Gensoru İle Düşürülmesi (31 Aralık 1977) 00:45
Hükûmet’in Gensoru İle Düşürülmesi (31 Aralık 1977) 2.651 izlenme - 2 yıl önce CHP, 1977 seçimlerinde birinci parti çıkmasına rağmen hükûmeti kuramadı. Bunun üzerine Adalet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Milli Selamet Partisi arasında Süleyman Demirel başbakanlığında, İkinci Milliyetçi Cephe olarak adlandırılan hükûmet kuruldu. Ancak bu hükûmetten 11 milletvekilinin istifası, hükûmetin yeterli çoğunluğu kaybetmesine neden oldu. Sonuçta CHP’nin öncülüğünde, hükûmetin karşısındaki cephe birleşerek gensoru ile ikinci Milliyetçi Cephe hükûmetini 31 Aralık 1977’de düşürdüler. Böylece bir hükûmet Cumhuriyet tarihinde ilk kez gensoru ile düşmüş oldu. Ayrıca görüntülerde göreceğiniz üzere meclise sedye üzerinde bir parti üyesi getiriliyor. Ecevit ve grubu bu oylamayı kazanacaklarına o kadar inanmışlardı ki hasta olan bu parti üyesini bile galibiyeti görmesi için sedye üzerinde salona getirmişlerdi.
Nereye Sıçacaklar Gensoru Önerisi ! 00:15
Nereye Sıçacaklar Gensoru Önerisi ! 992 izlenme - 5 yıl önce Nereye Sıçacaklar Ya Gensoru Önerisi !
Mustafa Elitaş: Chp, Soylu Hakkında Gensoru Verdi 02:04
Mustafa Elitaş: Chp, Soylu Hakkında Gensoru Verdi 2 izlenme - 2 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programının konuğu AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş'tı. Elitaş programda bir son dakika bilgisi paylaştı. CHP'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında gensoru verdiğini söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dekont iddialarına tepki göstermiş. Bakan Soylu, "Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi, ipin de çürüktür. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum, sen bittin. Gözlerinden öpüyorum Kılıçdaroğlu. 'Gözlerinden öperim' demekle bırakmıyorum, daha yeni başladık yanına bir doktor al Kılıçdaroğlu. Sen daha kimi tehdit ettiğinin farkında bile değilsin. Hepimizin alnı açıktır" demişti. CNN TÜRK'te Ne Oluyor? programına katılan AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu çıkışı için CHP'nin gensoru verdiğini söyledi.