Hoşgeldiniz!

gerçek islam

Namaz Kılmamanın Cezası 03:45
Namaz Kılmamanın Cezası 11.431 izlenme - 2 yıl önce Hoşgörü dinini öğreniyoruz.Namaz kılmamanın cezası nedir, dinleyelim.
Tv'de Kadın Spiker Dinlemek Yüzüne Bakmak 03:39
Tv'de Kadın Spiker Dinlemek Yüzüne Bakmak 4.288 izlenme - 3 yıl önce Cübbeli Hocaefendi nahmahreme bakma konusunu anlatıyor. Tv'de kadın spiker dinlemek yüzüne bakmak hakkında konuşuyor.
İslam'ın Kadına Verdiği Değer 04:12
İslam'ın Kadına Verdiği Değer 2.360 izlenme - 2 yıl önce El Kaide'nin önde gelen isimlerinden, "Savaşçı Alim" ve "Vaiz Mücahid" olarak bilinen Halid el Huseynan; Obama'ya seslendiği konuşmasında İslam'da kadının yeri ve öneminden bahsediyor.
Rastgele Numara Çevirip Sabah Namazına Uyandırmak 16:28
Rastgele Numara Çevirip Sabah Namazına Uyandırmak 549 izlenme - 1 yıl önce Bu Fiat Doblo çomarları, hiç tanımadığı insanları arayıp sabah namazı kılmaları için uyandırıyor. Taciz hiç bu kadar meşrulaşmamıştı. Bu polo yaka çizgili ve sigara cepli tişörtle darbe önlediğini sanan türk islam çomarlarına tacizden dava açsanız onlar yerine sizin ceza alacağınızı hepiniz iyi biliyorsunuz.
Adnan Oktar'ın Kediciklerinden Ceylan Özbudak'ın Ailesi Tarafından Kaçırılma Hikayesi 03:11
Adnan Oktar'ın Kediciklerinden Ceylan Özbudak'ın Ailesi Tarafından Kaçırılma Hikayesi 1.490 izlenme - 3 yıl önce Bu sesi tanıyorum ama görüntüyü çıkaramadım diyenleri şöyle alalım http://galeri7.uludagsozluk.com/223/ceylan-özbudak_326524.jpg
Ateist Arap Kadının İslam Hakkındaki Çarpıcı Görüşleri 06:28
Ateist Arap Kadının İslam Hakkındaki Çarpıcı Görüşleri 860 izlenme - 3 yıl önce Bu hanım ablamız ünlü bir doktormuş zamanında inançlı bireyken göz doktoru arkadaşının gözünün önünde Allahu Ekber diyerek öldürülmesi sonucunda tanrıya olan inancını yitirmiş..... ve islam ilgili oldukça çarpıcı görüşlerini bizlerle paylaşmış iyi seyirler...
Engin Noyan - Bizi Nasıl Aptallaştırdılar 18:41
Engin Noyan - Bizi Nasıl Aptallaştırdılar 641 izlenme - 3 yıl önce Engin Noyan Kuran-ı Kerim ışığında günümüzde bizlerin medya ve diğer kaynaklarla nasıl aptalaştırıldığımızı anlattığı güzel bir konuşma. İyi seyirler dilerim
İşte Gerçek İslam 02:00
İşte Gerçek İslam 626 izlenme - 3 yıl önce Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılayacağı üzere videoyu hazırlayan şahıs gerçek islamı çok güzel bir şekilde özetlemiş. Fazla söze gerek yok video herşeyi anlatıyor. (Videonun sonu baya bir reklam ağırlıklı olmuş. Benden kaynaklanan bir şey değildir aldığım kaynakta bu halde idi.)
Pantolon Giyen Kadın Lanetlidir 01:12
Pantolon Giyen Kadın Lanetlidir 748 izlenme - 3 yıl önce IŞİD kafası Türkiye'de... Zaten hep buradalardı ve burada eğitim faaliyetlerine devam etmektedirler. Bkz. Tarikatler, Cemaatler, Şeyhler, Hocaefendiler vs ... Yarın pantolon giydiğiniz için kırbaçlandığınızda ya da kafanız kesildiğinde lütfen şaşırmayınız.
Annen de Olsa Diz Kapağının Üstü Tahrik Eder 00:53
Annen de Olsa Diz Kapağının Üstü Tahrik Eder 553 izlenme - 3 yıl önce Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul’un, tesettür ve cinsellik konularında açıklamalar yaptığı video vakfın internet sitesinde yayınlandı. Kuytul açıklamasında “Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder. İslam gerçeği konuşuyor” ifadelerini kullandı. Kuytul, "Ne diyor İslam, annen de olsa diz kapağının altından göbeğine kadar ve sırtına bakamazsın. Annen de olsa, diz kapağının üstü tahrik eder. İslam gerçeği konuşuyor. Hayal aleminde değil İslam. Toz pembe hayallerde gezmiyor İslam. 'Olmaz canım, annesiyle olur mu, bacısıyla olur mu?' İslam hayal kurmuyor, gerçeği söylüyor. 'Olur' diyor. Biri yapmazsa biri yapar. 'Olur mu?' diyenlerin başlarına geliyor." dedi. Yorumu size bırakıyorum.
MELHAME-İ KÜBRA BÜYÜK KIYAMET SAVAŞI 3 DÜNYA SAVAŞINDA SONRA GERÇEK İSLAM DEVLETİ HAKİM OLACAK 08:04
MELHAME-İ KÜBRA BÜYÜK KIYAMET SAVAŞI 3 DÜNYA SAVAŞINDA SONRA GERÇEK İSLAM DEVLETİ HAKİM OLACAK 274 izlenme - 2 yıl önce 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ OLAN HERKESİ VE “BU ZAMANDA YAŞAYAN 8 MİLYAR İNSANIN HEPSİNİ HEM MUAYYEN HEM UMUM HEM SİLSİLE OLARAK TEKFİR EDİYORUM”ASL-İ KAFİR DİYORUM. 1333 SENE İÇİNDE OLAN TÜM DEVLET’LERE. VE BU ZAMANDAKİ ( 215’E YAKIN ) DEVLETLERE “KAFİR DEVLETLER- KÜFÜR HÜKÜMETLER” DİYORUM. VE TÜM HALKINI; “HEM TEK-TEK MUAYYEN OLARAK, HEM UMUM, HEMDE SİLSİLE OLARAK, TAMAMINI TEKFİR EDİYORUM”HEPSİDE ASL-İ KAFİRDİR. MÜSLÜMAN DEĞİLLERDİR. HEPSİ KENDİNİ MÜSLÜMAN ( SANAN ) CEHENNEMLİK İMANSIZLARDIR! 1-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ALİM’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 2-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ŞEYH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 3-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ İMAM’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 4-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜCTEHİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 5-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ŞEYHUL İSLAMLARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 6-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜFESSİR’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 7-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ CUMHUR ULEMA’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MUHADDİS’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 9-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ FAKİH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 10-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜCEDDİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 11-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ TÜM CEMAAT’LERE TÜM GRUP’LARA TÜM TAİFE’LERE TÜM CİHAD CEPHE’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1-EBU HANİFE ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 2-MALİKİ ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 3-AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 4-ŞAFİİ ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE SÜNNİ İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü SİTTE '6 HADİS KİTABI' KÜTÜB-Ü TİS-A '9 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN 1-BUHARİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MUSLİM ASL-İ KAFİRDİR! 3-TİRMİZİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EBU DAVUD ASL-İ KAFİRDİR! 5-NESA-İ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ MACE ASL-İ KAFİRDİR! 7-MUVATTA İMAM MALİK ASL-İ KAFİRDİR! 8-MÜSNED AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR! 9-DARİMİ ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE Şİ-A İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü ERBE-A '4 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN 1-EL-KAFİ CAFER MUHAMMED EL-KULEYNİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MEN LA YEHZURUHUL FAKİH ŞEYH SADIK ASL-İ KAFİRDİR! 3-TEHZİBUL AHKAM EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EL-İSTİBSARU FİMA UHTİLİFE FİHİ MİNEL EHBAR EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! NECDİ’LERİN HEPSİ ASL-İ KAFİRDİR. VE BU ZAMANDAKİ BİZ NECDİ’YİZ BİZ SELEFİ’YİZ BİZ EHLİ SÜNNETİZ DİYENLERİN HEPSİDE ASL-İ KAFİRDİR! 1-MUHAMMED BİN ABDULVEHHAB ASL-İ KAFİRDİR! 2-OĞULLARIDA TORUNLARIDA TALEBELERİDE BABASIDA DEDESİDE ASL-İ KAFİRDİR! 3-İBNİ TEYMİYYE ASL-İ KAFİRDİR! 4-İBNİ KAYYİM EL-CEVZİYYE ASL-İ KAFİRDİR! 5-ZEHEBİ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ KESİR ASL-İ KAFİRDİR! 7-TABERİ ASL-İ KAFİRDİR! EN BÜYÜK HÜCCET-BEYYİNE-DELİL-HİKMET-VAHİY-NAS'DA 1-KUR-AN'I KERİM'DİR- AYETLERDİR. 2-KUR-AN'I KERİME UYAN SAHİH HADİSLERDİR- SAHİH SÜNNETLERDİR. 3-İCMA-İ ÜMMETİ, 4-KIYAS'I FUKEHA'YI, RED-İNKAR”EDEN TAM BİR 'MUVAHHİD' MÜSLÜMANDIRA
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 02:45
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 187 izlenme - 1 yıl önce Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam
Işid’in Yaptığı Aşırılıkların Kur’an’dan Bir Dayanağı Var mı? 13:07
Işid’in Yaptığı Aşırılıkların Kur’an’dan Bir Dayanağı Var mı? 488 izlenme - 3 yıl önce Işid’in yaptığı aşırılıkların Kur’an’dan bir dayanağı var mı? Abdülaziz hoca Kuran-ı Kerim temelinde cevap veriyor. Bu video gerçek islamı merak eden arkadaşlara gelsin.
Islık Çalmak ve Alkışlamak Haramdır 16:06
Islık Çalmak ve Alkışlamak Haramdır 483 izlenme - 3 yıl önce Fazla bir şey söylemek mümkün değil tabi. Din bahana sakal şahane düsturuyla cemaatini yönlendiren şeyhimiz bu seferde Alkışlarla Yaşıyorum ahalisine gözdağı vermiş olacakki alkışlamak haramdır demiş, HZ. İroniadına alkışlayın Ya Alkışlarla Yaşıyorum ahalisi! TEKBİİİİİİİİİİİİRRRR! Tamam sustum...
Arap Alimden Rivayet Kültürü Eleştirisi - Uydurma Hadisler - Hasan Al Maliki Suudi 14:04
Arap Alimden Rivayet Kültürü Eleştirisi - Uydurma Hadisler - Hasan Al Maliki Suudi 325 izlenme - 3 yıl önce Lütfen videoyu beğendiyseniz beğen beğenmediyseniz beğenmedim olarak işaretleyin. Yorum ve görüşlerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.
Sofiler İle Flash Tv Derslerine Giriş 1 04:13
Sofiler İle Flash Tv Derslerine Giriş 1 234 izlenme - 3 yıl önce Demli çay ve hoş sohbetin etkisiyle kendinden geçen sofiler kendilerini piste atıyor ve Flash Tv'yi aratmayacak halay gösterisinde bulunuyorlar. Bu arada gerçek islan buysa Adnan hocam ve kedicikleri ile birlikte bir halay da biz çekelim.
Gerçek İslamı Ararken Tokat Bulan Provokatör! 02:43
Gerçek İslamı Ararken Tokat Bulan Provokatör! 242 izlenme - 3 yıl önce Videoda İngiltere'de müslüman mahallesine girip gerçek islamı arayan bir provokatörü görüyorsunuz.Adı Tommy Robinson ; EDL örgütünün lideri.EDL ise İngilterede kurulmuş bir anti-islamist ırkçı bir örgüt.Arabasından o bölgedeki hızlı elkaidecilerden birine hakaret edince tokadı yiyor.Saif El İslam adındaki kişi ise İngiltereye şeriat getirmek için çırpınan biri.Tabi kendisini tutamayıp adama yapıştırıyor tokadı.Tommy ise tokadı yedikten sonra yine sızlanmaya başlıyor ve hakarete devam ediyor.Normal bir müslümana dahi böyle yapsa tokadı yerdi, gidip el kaideciye bulaşmak ve işte islam bu demek tamda bir faşistlik örneği olsa gerek.
Dinde Zorlama Yoktur (Bakara, 256) 01:19
Dinde Zorlama Yoktur (Bakara, 256) 215 izlenme - 3 yıl önce Efendim, yahudi ya da farklı kültürlerdeki birçok gelenekler İslam'a entegre edilmiş, günümüz yüzyılında da bu hala diğer inançsız kişiler tarafından koz olarak kullanılmaktadır. Tüm müslüman ülkeler, bu olayla başları derttedir. Geçmişten gelen tüm yahudi ya da farklı kültürlerdeki gelenekleri hala benimsiyorlar ve başlarına gelmeyen kalmıyor. Türkiyede, Atatürk gibi bir lider olduğu için sevinçliyiz. Olayı siyasete çekmek istemiyorum. Araplar gibi olmadık henüz. Bu videoda ise, Peygamber'e ait olduğu iddia edilen ve Peygamberin vefatından 250-300yıl sonra uydurulan hadis kitaplarında bulunan "Dininden döneni öldürünüz." hadisine karşılık bir bilgi anlatılmaktadır. İbret loading efenim.
Ateistler Her Şeyin Tesadüfen Olduğunu Düşünmesi 12:31
Ateistler Her Şeyin Tesadüfen Olduğunu Düşünmesi 231 izlenme - 3 yıl önce Allah var mı? Kör tesadüflerin ürünü müyüz yoksa bilinçli bir tasarımcı olan Allah'ın mı? Tarafsız bir şekilde düşünelim ve kendimize şunu soralım: "Bu kadar tesadüf biraz fazla değil mi?"
Cami Kürsüsünde Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesini Yırtmak 04:54
Cami Kürsüsünde Charlie Hebdo ve Cumhuriyet Gazetesini Yırtmak 147 izlenme - 3 yıl önce İmamlarımızın müftülerimizin bu zamnda ne kadar siyasete bulaştıklarının açık bir örneğidir bu ışid sempatizanlarının silah alıp illegal işlere bulaşmayıcaklarını nerden bilebiliriz çok vahim.
Sohbetler (18 Temmuz 2017; 22:00) 02:26:24
Sohbetler (18 Temmuz 2017; 22:00) 14 izlenme - 4 ay önce BÜLENT SEZGİN: İyi geceler değerli izleyicilerimiz. Hoş Sohbetler’e başlıyoruz. Adnan Bey hoş geldiniz. ADNAN OKTAR: Hoş bulduk. Evet, dinliyorum. KARTAL GÖKTAN: Dün geceden başlayan sağanak yağış bugün sabah saatlerinde yoğunluğunu arttırınca şehrin pek çok bölgesi su altında kaldı. Fotoğraflar var. Metrekareye 250 kilogram yağmur düştü ve bir yıllık yağmur 12 saatte yağdı. 2 saat içinde 6 bin 726 şimşek çaktı. Son yüzyılın en büyük yağışlarından biri olduğu ve son 32 yıl önce böyle bir yağış görüldüğü söylendi. Ulaştırma Bakanı Ahmet Aslan ise bu olayın olağanüstü bir olay olduğunu, yaşananların bir afet olduğunu açıkladı. ADNAN OKTAR: Evet, her şey bir hikmetle olur. Hikmetini görürüz, görüyoruz ve görürüz. Evet, dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz insanların evrim konusunda evrim taraftarları ve evrim karşıtları şeklinde ikiye bölündüğünü, birine kulak verenlerin ötekini dinlemediğini ve bu nedenle evrim konusunun bir kör dövüşe dönüştüğünü söyledi. ADNAN OKTAR: Yok, niye kör dövüşü olsun? Dinlemiyorlar diye de bir şey yok. Öyle güzel dinliyorlar ki ve öyle güzel dinletiyorum ki. Kör dövüşü değil gözümüz de çok açık ayrıca. Karşı tarafın durumunu bilmiyorum da ben bayağı iyi görüyorum. Kodum muydu da oturtuyorum ayrıca. Dövüş değiş ezme vardır, zeytin ezmesi gibi yani. İlimle irfanla, kanunla hukukla evvelAllah. Hoca bize bıraksın gerisine karışmasın rahat olsun. Evet, dinliyorum. BÜLENT SEZGİN: “Evrimi biyoloji dersinde kök hücre tedavisi, antibiyotik, gen teknolojisi gibi konular aracılığıyla günlük hayattaki pratik uygulamalar anlatıyoruz.” ADNAN OKTAR: Kardeşim orada anlatılan evrim değil, hücrenin fevkalade yeteneğini anlatıyorsun sen, hücredeki kabiliyeti anlatıyorsun. Allah’ın yarattığı harikuladeliği anlatıyorsun. Kofulun harikuladeliğini anlatıyorsun, mitokondrinin harikuladeliğini anlatıyorsun. Hücrenin kendini savunma sistemini anlatıyorsun. Hücrede yaratılmış olan üstün yetenekleri anlatıyorsun, bunun evrimle falan alakası yok. Şimdi sen mesela vücut duruyor zayıf adam, yemek yiyor badi yapıyor vücudu gelişiyor. Bu ne? Allah’ın vücuda kodladığı mükemmel sistem, evrim değil bu. Vücut fonksiyon gösteriyor, gizlenmiş olan harika yapıyı ortaya çıkartmış oluyor. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Aynı zamanda evrimde mutasyon, seçilim, adaptasyon gibi konuları da anlatıyoruz.” ADNAN OKTAR: Kardeşim, şimdi bu işte evrim zannediliyordu bunlar. Yani seçilim; şimdi on tane tavşan vardır tazı kovalar, en hızlı kaçan kurtulur zayıf olanlar kalır. Şimdi bunun evrimle devrimle alakası yok. Orada bir tazı var bir de tavşan var mükemmel varlıklar var, ona yetişmiş oluyor bu kadar. Bunun neresi evrim? Bu bir yarış. Değil mi? Yarışta kazanan olur kaybeden olur. Şimdi bizim baş pehlivan evrime mi uğradı aslan? Ne oldu, çalışmış gelişmiş ezdi bu kadar. Bu evrim değildir bu yetenektir, yenmedir, gelişmedir. Evet. BÜLENT SEZGİN: “Ancak konunun felsefi boyutlarıyla ele alınıp kavranması için bir felsefi altyapı gerekir. Bu nedenle evrimin tarihsel gelişimi üniversitelere bırakılmıştır.” ADNAN OKTAR: Üniversitelere değil bana bırakıldı. Ne üniversiteye bırakacak, üniversitede evrim zaten yamuldu. Abandone vaziyetteler 9-8-7 diyorum daha hala bakamıyorlar bana nakavt vaziyetteler. OKTAR BABUNA: “1986’da bir şey oldu” diyorlar, “ne olduysa oldu.” ADNAN OKTAR: EvvelAllah. Adam diyor “arkadaş gidiyorum en sıkı evrimciye” diyor “ya sen gerçekten inanıyor musun Nazım dediler” diyor “Cevdet sen inanıyor muzun dediler” diyor. Olay bu kadar. Tesadüflerle kainat yaratılmaz, üstün bir akıl yaratıyor. O’na Allah diyoruz. Bana demagoji yapmasınlar. İngiliz derin devletinin dinini yok ettik. Eski pagan dini bütün deccali sistemlerde pagan dinlerinde bu vardı. SEMİH MERİÇ: Şeytandan Allah’a sığınırım: "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur." (İsra Suresi, 81) Diyor Hocam. ADNAN OKTAR: Evet. KARTAL GÖKTAN: Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti: “Biyoloji öğretim programı i
Gizlenen Risalei Nur Bölümleri 6 03:00
Gizlenen Risalei Nur Bölümleri 6 56 izlenme - 4 yıl önce Gizlenen Risale-i Nur bölümleri -6
İyi Aile Müslümanlığı Modeli Türkiye'de Büyük Bir Derttir. 02:21
İyi Aile Müslümanlığı Modeli Türkiye'de Büyük Bir Derttir. 3 izlenme - 2 ay önce Sayın Adnan Oktar’ın 07 Aralık 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/268716/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Iyi-aile-muslumanligi-modeli-Turkiyede-buyuk-bir-derttir- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Mikrofon Sende - İnsanlardan Korkuyor musunuz? 06:11
Mikrofon Sende - İnsanlardan Korkuyor musunuz? 53 izlenme - 3 yıl önce Mersin’in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşi bir şekilde katledilmesi Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Yaşanan vahşet birçok şehirde protesto edildi. Tarsus’ta görev yapan bir minibüs şoförü tarafından öldürülüp, yakılan Özgecan Aslan için tüm toplumdan tepkiler yağdı. Türkiye Özgecan için birlik oldu. Türkiye daha bu olayın şokunu atlatamadan başka bir cinayetle sarsıldı. Gazeteci Nuh Köklü, kartoplarından birinin işyeri vitrinine gelmesine sinirlenen bir esnafın bıçaklı saldırısına uğradı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Nuh Köklü kurtarılamadı. Son günlerde toplum olarak içinde bulunduğumuz bu durumu biz de vatandaşa sorduk. İşte "Mikrofon Sende"ye verilen cevaplar… Ayşe Şimşek - Zaman TV
Müslümanlar Ve Gayri Müslümanlar Kuran’da Anlatılan Gerçek İslam’ı Nasıl Öğrenebilirler? 07:25
Müslümanlar Ve Gayri Müslümanlar Kuran’da Anlatılan Gerçek İslam’ı Nasıl Öğrenebilirler? 13 izlenme - 10 ay önce Çok teşekkür ederim. Bunların yanı sıra özellikle Kur'an'dan da bildiğim üzere, Allah, Ehl-i Kitap ile bizleri Müslümanlar ile ortak bir noktada buluşmaya teşvik ediyor. Bir başka deyişle, insanları kendi dinine ve belirli dinlere çevirmeye çalışmayan, tam aksine sizin de yaptığınız işin temelini oluşturan hoşgörüyü teşvik eden Kur’an'da mükemmel bir demokrasi bulunmaktadır. Bunu çok iyi bir şekilde belirttiniz ve size teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Muhtemelen, hitap edeceğiniz izleyicilerin çoğunluğunun İslam dünyasından olması nedeniyle Müslüman dünyasına değinmek istiyorum. Müslüman dünyasının büyük bir kısmı ve neredeyse tüm Batı dünyası, radikallere sözde gerekçe sağlayan kaynakların Kur'an'a göre yasak olduğunun farkında değil. İslam'da kadınlara müziği, dansı, sanatı, estetiği ve özgürlükleri yasaklayan radikal fikirler ve batıl inançlar yer almaz. Sizce Müslümanlar ve gayri-Müslim'ler de dahil olmak üzere, insanların tüm bu güzellikleri helal kılan Kur'an'da anlatılan gerçek İslam'ı öğrenmelerini nasıl sağlayabiliriz? Bence burada iki unsur bulunmakta. Bu kolay bir iş değil. Burada oturup “Bu müfritlerin hepsi deli, dini uyduruyorlar.  Bunu söylemeye hakları yok.” dememiz kolay. Fakat bu müfritleri takip eden insanlar “Hayır, kafir olan esas sizsiniz”  "Benim dediğim tefsiri doğru" diyor.  Sonra olay; o bunu  dedi, bu şunu dedi durumuna dönüşüyor. Bir tefsiri diğerinden daha geçerli kılan şey nedir?  Bu üzeri kolayca kapatılabilecek bir soru değil. Bence yapılması gereken bir çift şey var. Bunlardan biri teorik, diğeri ise pratik.  Teorik olarak, dinin temel ilkelerini bilmeksizin, tatmin edici bir yaşam tarzı olduğu ve içlerinde bir yere dokunduğu için bir dine mensup olan çok fazla insan bulunmakta.  Temel ilkeler her zaman tüm dinlerde büyük önem taşırdı, ama nüfusun yüzde kaçı bu ilkeleri gerçekten irdelemek zorunda kalmıştır emin değilim.  Entellektüeller zorundaydı, ruhban sınıfı da kimi zamanlar zorundaydı ama halk bazen zorunda değildi. Bu biraz değişmiş olabilir. Bence hepimizin dinin özünü görmesi ve “Tamam, Allah sonsuzdur, O varolan her şeyin kaynağıdır, bizler ise faniyiz.  Bizi o yarattı. O’nun bize ihtiyacı yok.  Biz ona muhtacız.  O bize muhtaç değil.  O zaman tüm bunlar neyin nesi?  Yaşam nedir?” diyebilmemiz gerekli. Bu soruları sormalı ve kitleler tarafından anlaşılabilecek yanıtları belirleyebilmelisiniz.   (Diğer bir çok önemli ilkede karşıt görüşte olsak da, sanıyorum ki dinlerimizin bu sorulara verdiği bir çok cevap benzer olacaktır.)   İyi ve merhametli olmasından ötürü Allah'ın dünyayı yarattığı gerçeği buna dahildir. O sizlere imkan tanımak, var olabilecek mutlak yüceliği ve iyiliği vermek istiyor, ki bu ne çok fazla para, ne süslü bir araba ne bir Rolex ne de bunların bir kombinasyonundan oluşur.  Bu onunla bir olma imkanıdır. O tüm iyiliklerin kaynağıdır ve hiçbir şey ebedi yaşamda O'nunla bir olmanın tatmine yaklaşamaz. Şimdi, bunu gerçekleştirebilmek için, doğru kararlar almalıyız.  Bu sizin yaptığınız şeylere Allah’ın Cennet'ten bakıp “Aferin oğluma, aferin kızıma.  Ama buna izin veremem” dediği bir oyun değil.  Tüm bunlar kendimizi değiştirmemizle ilgili.  Eğer amaç kendimizi değiştirmek ise, değişim özgür irade ile olmalı. Hiçbir zorlama yapılamaz.   Diretilen tüm davranışlar, özellikle de dini davranışlar anlamsızdır. Çünkü rolü siz değil, ipleri tutan kişi üstlenmiş olur. Özgür seçim ve özgür irade ürünü olmayan dini davranışların bir anlamı yoktur. Bu insanların üzerine düşünmediği büyük bir farkındalıktır. Enine boyuna düşündüklerinde, dünyaya kılıç zoruyla din değiştirtmenin, veya insanları bir kutuya koyup tüm hareket imkanlarını kısıtlamanın, insanları Allah’a daha da yakınlaştırmayacağını fark edeceklerdir. Dışarıdan daha mübarek görünseler de, aslında daha mübarek olmayacaklardır. Özgür seçim olmak zorundadır. Her gün onlarca soruyla mücadele etmek zorunda kalırız.  Günaha girmemek için mücadele vermek ve bunu başarmak bizi daha iyi insanlar yapar.  İnsanlar gerçek anlamda bunun farkına vardığında, müfritlerin zorlama ve insanları robota çevirme üzerine kurulu metotlarının hiçbir geçerliliğinin olmadığını anlayacaklardır.  Bunu fark ettiklerinde izleyecekleri bir sonraki adım ise sadece reformcu olmayan ılımlı bir yaklaşım edinmek olmalıdır. "Biliyorsunuz eskiden buna inanırdık.  Benim dedem buna inanıyor fakat bugün bizler modern çağda yaşıyoruz.  İslam’ı gözden geçireceğiz ve içine bir tutam Budizm, biraz Hinduizm, biraz da Musevilik katıp, hepsini bir miksere koyup herkesi mutlu edecek bir şey oluşturacağız." mantığıyla bir yere varılamaz. Her dinin kendine ait, henüz her alanda dile getirilmemiş ve o dinin en az diğerleri kadar, hatta belki de onlardan daha sahih ve metne ve geleneklere dayalı olduğunu gösteren bir sesi olmalıdır. Bu tarzda bir çok iş ortaya koyan Endonezya’daki bazı grupların çalışmalarını takdir ediyorum.  Dünya’nın en büyük Müslüman ülkesi, Endonezya’da birçok grup modern ve yenilikçi olmayan bir şekilde, zorla ılımlı İslam'ı dile getirerek, "Biz özgün olanız, metni temel alan grup biziz, bizim bunu kanıtlayacak din adamlarımız var, yetkimiz ve akademik temelimiz var" gibi söylemlerde bulunmakta. Ve bu konuda seslerini duyurmak, bilgili olmak ve diğer herkes gibi sosyal medya gibi araçlar ile pazarlamak ve alternatif üretmek zorundadırlar. İnanıyorum ki, dinsel gelenek bakımından aynı itibara sahip dini bir alternatif varsa, insanların içsel iyiliği ve arzusuyla, aşırılık yanlısı bir izolasyon yerine modern bir dünyanın parçası olmayı istemek, bu tarz inançları daha fazla popüler kılacaktır.   http://www.a9.com.tr/izle/253667/Liderler-ve-Dusunurler-Baris-Din-ve-Politika-Hakkinda-Ne-Diyor/Muslumanlar-ve-gayri-Muslumanlar-Kuran’da-anlatilan-gercek-Islam’i-nasil-ogrenebilirler- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
İyi Aile Müslümanlığı Modeli Türkiye'de Büyük Bir Derttir. 02:28
İyi Aile Müslümanlığı Modeli Türkiye'de Büyük Bir Derttir. 2 izlenme - 4 ay önce Adnan Oktar’ın 07 Aralık 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/268716/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Iyi-aile-muslumanligi-modeli-Turkiyede-buyuk-bir-derttir- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
İslami Bakış Açısıyla Tapınak Tepesi Üzerinde Musevilerin Hakları 05:05
İslami Bakış Açısıyla Tapınak Tepesi Üzerinde Musevilerin Hakları 16 izlenme - 1 yıl önce  İslami bakış açısıyla Tapınak Tepesi üzerinde Musevilerin Hakları Kudüs’teki Tapınak Tepesi’nde ibadet etmek isteyen dindar Museviler çeşitli sıkıntılara maruz kalıyorlar; nitekim 15 kadar dindar Musevi’nin Tapınak Tepesi’nde dua edebilmek için ağızlarını elleriyle kapamak ve sanki cep telefonuyla konuşuyormuş gibi yapmak zorunda kaldıkları Amerikan basınına da yansımıştı.   Bir insanın “kutsal” olarak kabul ettiği bir mekanda dua etmesinin engellenmesi insan haklarına açıkça aykırı bir durum. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, herkesin inanç, düşünce din özgürlüğü olduğunu, bu özgürlüğün tek başına veya başkalarıyla birlikte ibadet etme hakkını da içerdiğini belirtiyor.  Bir Müslüman’ın Kabe’de namaz kılması ne kadar doğal bir hakkıysa, bir Musevi’nin Tapınak Tepesi’nde dua etmesi, ibadet etmesi, istediği dini töreni yapması o kadar doğal bir hakkıdır. Musevilerin Tapınak Tepesi’nde dua etme özgürlüğünü kısıtlamak için gerekçe gösterilen “gayrimüslimlerin Tapınak Tepesi’nde ibadet etmelerinden Müslümanların rencide olduğu” iddiasının ise hiçbir Kurani temeli yoktur. Aksine birçok ayette Ehl-i Kitap’ın, yani Musevi ve Hristiyanların ibadet etmelerini öven ifadeler mevcuttur. Örneğin, Kuran’da şöyle bildirilmektedir: Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım. “… Kitap Ehli'nden bir topluluk vardır ki gece vaktinde ayakta durup Allah'ın ayetlerini okuyarak secdeye kapanırlar. Bunlar Allah'a ve ahiret gününe iman eder, maruf olanı emreder, münker olandan sakındırır ve hayırlarda yarışırlar. İşte bunlar salih olanlardandır.”  (Al-i İmran Suresi, 113-114. ayetler) Nitekim İstanbul’daki camileri ziyaret eden kimi turistler bazen buralardaki manevi havanın etkisiyle kendi inançlarına göre dua etmektedirler ve buna hiç kimse engel olmamaktadır Kuran’ın ışığında değerlendirildiğinde, o topraklarda Musevileri görmek, o kutsal beldede ibadet ettiklerine şahit olmak, bir Müslüman için Kuran’da geçen bir müjdenin gerçekleşmesi anlamına gelmelidir. Dolayısıyla bu durum, o Müslüman için sevinç ve heyecan vesilesi olmalıdır. Bununla birlikte, Musevilerin Tapınak Tepesi’nde dua ve ibadet etmelerini sadece oradaki Müslümanlar değil, İsrail halkı ve devlet kurumları da reddetmektedir. İsrail yasaları buraya 3. Tapınak yapılıncaya kadar Musevilerin girmesini gerek dinen gerekse güvenlik endişeleriyle yasaklar. Bir kısım Müslümanlar tarafından Musevilerin ibadetlerine sert tepki gösterilmesinin Kuran’a ve İslam’ın barış ruhuna hiçbir şekilde uymadığını burada belirtmek gerekmektedir. Günümüzde bir kısım Müslümanları etkisi altına almış olan hurafelere dayalı inanç şekli, ne acıdır ki, Kuran’a aykırı böyle tepkilerin gelişmesine neden olmaktadır. Söz konusu durumun tek çözümü ise, Kuran yoluyla verilmesi gereken eğitimdir. Dindar Musevilerin Tapınak Tepesinde ibadet etmelerine engel olan kör açmazı çözmenin yolu, Müslümanlar ve Ehl-i Kitap arasında sevgi ve uzlaşmayı sağlamak, Tapınak Tepesi’ndeki İslami yapılara dokunmadan, oradaki boş bir alana 3. Tapınağı inşa etmektir. Tapınak Tepesi’nin kuzey tarafındaki boş alana Hz. Süleyman Tapınağı’nın tam Tevrat’ta tarif edilen aslına uygun biçimde yeniden yapılabilmesi mümkündür. Her üç İbrahimî dinin en üst temsilcilerinin katılımıyla, ezan, şofar ve çan sesleri eşliğinde bu muhteşem mabed ibadete açılabilir ve hep birlikte “Jerusalem”i İbranice’deki anlamına uygun biçimde tam bir “Barış Şehri” haline getirebiliriz.   http://www.a9.com.tr/izle/241116/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/Islami-bakis-acisiyla-Tapinak-Tepesi-uzerinde-Musevilerin-Haklari A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sizin Yaşadığınız Hayatla İslam Örtüşüyor Mu? (İzleyici Sorusu) 03:50
Sizin Yaşadığınız Hayatla İslam Örtüşüyor Mu? (İzleyici Sorusu) 4 izlenme - 7 ay önce Adnan Oktar’ın 21 Eylül 2017 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/260253/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Sizin-yasadiginiz-hayatla-Islam-ortusuyor-mu-(Izleyici-sorusu) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 03:00
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 5 izlenme - 2 yıl önce Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 02:46
Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam 4 izlenme - 1 yıl önce Kabile Kültüründe Kadın ve Gerçek İslam Günümüz İslam coğrafyasına baktığımızda, bir çok Müslüman toplumun tarihinde kabile düzeninin yer aldığını görüyoruz. Bu toplumlar modern bir devlet yapısına geçmiş görüntüsündeler. Ancak tarihlerindeki kabile kültürünün adetleri, onların yaşam biçimlerini hala şekillendiriyor. Bu durumun bir numaralı mağdurları, bu toplumların kadınları... Söz konusu kabile kültürü, onları halen “aşağı ve ikinci sınıf insan” olarak görmeye devam ediyor. Bu yüzden kadın: · Aile içi şiddete maruz kalıyor · Sosyal hayattan dışlanıyor · Rızası dışında evlendiriliyor · Özgürlükleri kısıtlanıyor · Namus ve töre adına öldürülüyor Kabile kültürüyle bağlantılı olarak, bazı erkeklerin psikolojik sorunları da kadının başına bela olmuş durumda. Bu yüzden kadın: · Evinde bile tepeden tırnağa örtünmeye zorlanıyor · Sokağa çıkması yasaklanıyor · Başkalarıyla konuşması, gülmesi yasaklanıyor · Kocasına itiraz etmesi yasaklanıyor · Boşanabilmesi yasaklanıyor Bu kadın düşmanlığı, İslam coğrafyasında farklı uygulamalarla ortaya çıkıyor: · Endonezya’da sokağa peçesiz çıkan kadınların saçları kazınıyor. · Mısır’da “kadın sünneti” son derece yaygın. · Afganistan'da okuma yazma bilmeyen kadınların oranı % 75.8, Yemen’de % 45, Pakistan’da % 54.2, Bangladeş’de ise % 41.5... · Bangladeş, Hindistan, Afganistan, Kamboçya gibi ülkelerde erkeklerin intikam için kadınların yüzüne asit fırlatması çok yaygın bir gelenek. · Kuveyt'te, Cibuti'de, Cezayir'de ve birçok İslam ülkesinde kadına karşı cinsel şiddeti yasaklayan bir yasa yok. · İslam dünyasında her 90 dakikada bir töre cinayetleri işleniyor. Kuran-ı Kerim, kabile kültürüne ait bu sapkın geleneklerin tümünü 14 asır önce kınayıp yasakladı. Ancak kabile kültürü bir şekilde ayakta tutuldu. Barındırdığı bağnazlık anlayışı din adına sosyal yaşama monte edildi. Hurafelerle desteklenen sapkınlıklar İslam dinine maledildi. Oysa tüm bu saydıklarımızın Kuran-ı Kerim’de asla yeri yok. Günümüzde İslam coğrafyasındaki bazı eğitimsiz ve bilinçsiz kişiler, İslam’ı yaşadıklarını zannederek halen kabile kültürlerine sahip çıkıyor. Bunun neticesinde en başta Müslüman kadınlar eziliyor. Kuran'da "soy-koruyuculuğu", ve "ataların dini" olarak tanımlanan bu vahşi, karanlık, ilkel ve bağnaz kültürden arınmak için Müslümanların "zincirleri kıran ve ağır yükleri indiren" Kuran'ın özüne dönmesi gerekiyor. http://a9.com.tr/video/50/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/