Hoşgeldiniz!

gezi direnişi

En İyi Grup Duman (Altın Kelebek) 01:16
En İyi Grup Duman (Altın Kelebek) 1.509 izlenme - 4 yıl önce En İyi Grup Duman (Altın Kelebek) Duman Ödülü Gezi Direnişçileri için aldığını açıkladı ve büyük alkış aldı.
Agire Jiyan - Çapulci 04:34
Agire Jiyan - Çapulci 344 izlenme - 3 yıl önce Gezi direnişi müziklerine yeni bir eser daha katıldı.. ÇEVİRİ: Şıng şıng ediyor tencere, kulak asmıyor Ankara Ağacı kessen kaç para eder? Erdoğan, Erdoğan; çapulcu meydana indi çapulculardan korkma, istedikleri demokrasi çapulculardan korkma, özgürlüktür istedikleri Demokrasi diyorsun, gaz bombası atıyorsun Her şeyin yalan senin, insan hakları nerede?Erdoğan, Erdoğan; çapulcu meydana indi çapulculardan korkma, istedikleri demokrasi çapulculardan korkma, özgürlüktür istedikleri
Gezi Direnişi Film Fragmanı 01:50
Gezi Direnişi Film Fragmanı 339 izlenme - 4 yıl önce Haziran 2013'te Gezi Parkı'nda başlayıp tüm Türkiye'ye yayılan Gezi Direnişi'ni anlatan “Cennetin Düşüşü” Mart 2014'te izleyicisiyle buluşacak.
300 Metreden Taksim Gezi Direnişi - Helikopter Çekimi 05:17
300 Metreden Taksim Gezi Direnişi - Helikopter Çekimi 361 izlenme - 5 yıl önce Günlerdir devam eden Taksim Direnişi'ne bir de havadan bakalım. Çapulcular her yerde, hep beraber eylemdeler.
Gezi Parkında Hrant Dink Sokağı Açılışı 08:21
Gezi Parkında Hrant Dink Sokağı Açılışı 308 izlenme - 3 yıl önce Gezi Parkı'nda önceki gün kurulan Barış Meydanı'ndan sonra da dün de Hrant Dink Caddesi'nin açılışı yapıldı. Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP) üyeleri caddeyi "Hepimiz Hrant'ız, Hepimiz Ermeni'yiz" sloganları eşliğinde açtı. Açılışta HDK Yürütme Kurulu üyesi Garo Paylan da bir konuşma yaptı. Bir haftadır ele geçirilen ve özgürlük şarkılarının söylendiği Gezi Parkı'nın aslında Ermeni mezarlığı olduğuna dikkat çeken DSİP Eşsözcüsü Şenol Karakaş, "Bize gaz bombası atanlar, 1915'te yüzbinlerce Ermeni'yi öldürdü" dedi.
Diktatör Gibisin - Gezi Direnişi 03:00
Diktatör Gibisin - Gezi Direnişi 178 izlenme - 3 yıl önce Yaygın medyanın haberlerinde izleyememiş olsak da Türkiye'de şimdiye kadar gerçekleştirilen en önemli sahip çıkma, eylem ve protestolara sahne Gezi Parkı direnişine ithafen hazırlanmış bir klip izliyoruz. diktatör gibisin bencil ve haşin vazgeçmeyiz asla sözünle senin gazın gözlerimizi yakıyor neden nedir çektiğimiz senin elinden yalvarırım gel sulama bizi inan seni sevmek zorluyor bizi tomaları çek de nefes alalım konuşarak anlaşalım neden sanki öyle nefret duyuyorsun yoksa açık söyle hiç mi sevmiyorsun binbir iftirayı bize atıyorsun halka özgürlüğü çok mu görüyorsun bilsen kaç kişiyiz biz kenetlenince gezide birleştik sen celallenince biliyorum ki sen de hissediyorsun giderayak inat ediyorsun şiddetini tüm sokaklara saldın ötekileştirip halkı ayırdın medyan hep yalanlar söylüyor neden neler çektik sözde adaletinden polisi halkına düşman eyledin palalı esnafı görmezden geldin koltuğuna güvenme günün birinde hesap verirsin sende!!
Anadolu Ateşi Dansçılarından Gezi Direnişi'ne Selam 01:13
Anadolu Ateşi Dansçılarından Gezi Direnişi'ne Selam 186 izlenme - 3 yıl önce Anadolu Ateşi dansçıları 7 Haziran'da İzmir'de yapacakları gösteri öncesi Alsancak Vapur İskelesi önünde yaptıkları mini bir gösteri ile Gezi Direnişi'ne selam gönderdi. Kendilerini ayakta alkışlıyoruz..
Polis Alkışlandı - Piyanist Çaldı - Polis Alkışladı 04:36
Polis Alkışlandı - Piyanist Çaldı - Polis Alkışladı 146 izlenme - 3 yıl önce Yaklaşık bir yıl geçti üstünden.Sadece bir direniş değildi.Bu ülkede güzel şeyler oluyor demek için en büyük sebepti.Velhasıl internette dolaşırken bu olaya rastladım ve videosunu buldum.Sizlerle paylaşmak istedim. Videonun Açıklaması; Taksim'de çok güzel şeyler oluyor... Piyano çalınırken bir sarhoş piyaniste kadar ilerledi. O anda iki kişi sarhoşu durdurdu. Şarkının bitmesi beklendi ve polis çağırıldı. Polisler amirlerine döndü. Komserin de talimatıyla geldiler ve huzuru bozan sarhoşu alkışlar eşliğinde götürdüler. Ardından muhteşem bir olaya tanıklık ettim. O amir geldi ve tek tek, heykel önünde çember yapan polislere "Bu şarkı bittiğinde hepimiz alkışlıyoruz." izni verdi -talimatı vermedi-. Burada gerçekten çok güzel şeyler oluyor... Hiç öyle RTE'nin çizdiği sidik kokulu, kakalı falan bir tablo yok. Bedelsiz yemek yardımlaşması var, müzik var, umutlu insanlar var, anneler var, piyanist var... 13.06.2013
Levent Üzümcü, Aykırı Sorular'da 00:21
Levent Üzümcü, Aykırı Sorular'da 149 izlenme - 5 yıl önce Aykırı Sorular, gezi direnişini mercek altına alıyor. Gösteriler neden başladı, neden yayıldı?
Sol Gazetesi - Türkiye Ayakta 2 01:52
Sol Gazetesi - Türkiye Ayakta 2 93 izlenme - 3 yıl önce 31 Mayıs Cuma akşamı şiddetlenen saldırılara dair soL Gazetesi çalışanlarının olayların içinden çektiği görüntüler..
Gözaltına Alınmak İstenen Genci Polise Vermeyen Halk 01:11
Gözaltına Alınmak İstenen Genci Polise Vermeyen Halk 89 izlenme - 3 yıl önce Bugün Kızılay da Berkin Elvanı anmak için toplana kalabalık arasından sivil polislerce gözaltına alınmak istenen bir genci vatandaşlar polise vermedi.
Gözaltına Alınmak İstenen Genci Polise Vermeyen Halk 01:11
Gözaltına Alınmak İstenen Genci Polise Vermeyen Halk 104 izlenme - 4 yıl önce Bugün Kızılay da Berkin Elvanı anmak için toplana kalabalık arasından sivil polislerce gözaltına alınmak istenen bir genci vatandaşlar polise vermedi.
çArşı'nın Darbe Hazırlıkları - Çocukların Kalbine Darbe 11:30
çArşı'nın Darbe Hazırlıkları - Çocukların Kalbine Darbe 86 izlenme - 3 yıl önce Videoyu hazırlayan Kazım Kızıl'ın videoyu Facebook hesabında paylaşırken yazdıkları: "çArşı üyelerinin bulunduğu depoda yaklaşık 10-15 örgüt elemanı(!) harıl harıl çalışıyorlardı. Aman Allah'ım; bir darbe hazırlığının tam ortasındaydım! Ve bu inanılmaz heyecan vericiydi... Biliyorsunuz malum; çArşı'dan bir grup insan darbe planı yapmakla suçlanıyor. Ve ömür boyu ağırlaştırılmış idam cezasıyla yargılandıkları dava devam etmekte hala. Ben de Pazar günü çArşı üyelerinin toplanıp darbe(!) planlarını yaptıkları depoya girdim. Evet, Erdoğan'ın dediği gibi uzun uğraşlar sonucu resmen inlerine girmiştim! Depoda yaklaşık 10-15 örgüt elemanı(!) harıl harıl çalışıyorlar ve Hakkari'den Hatay'a, Sinop'tan Muş'a, Yozgat'tan Diyarbakır'a göndermek için sürekli koliler hazırlıyorlardı. Neler yoktu ki bu kolilerde; botlar, atkılar, bereler, montlar, oyuncaklar, kalemler, defterler, silgiler, oyun hamurları... Örgüt disiplini aldıkları her hallerinden belliydi. Çünkü aralarında tam bir dayanışma vardı. Biri çay yaparken öteki kolileri bantlıyordu mesela. Aman Allah'ım; bir darbe hazırlığının tam ortasındaydım! Ve bu inanılmaz heyecan vericiydi... Evet çArşılılar el ele, omuz omuza verip arkalarına da binlerce insanı alarak desteğe muhtaç bırakılmış köy okullarına; ordaki çocuklara eğitim malzemeleri, kıyafetler, oyuncaklar gönderiyordu bu depoda. Yani çArşı, köy okullarındaki çocukların kalbine darbe yapmak üzere harıl harıl çalışıyordu. Ve bu dayanışma ömür boyu ağırlaştırılmış bir saygıyı hak ediyordu bence! O gün boyunca bulunduğum depodan çektiğim görüntüler ve yaptığım röportajlarla aşağıdaki videoyu hazırladım. Video'nun açılışında göreceğiniz (yukarıda da fotoğrafı olan) minik çArşılı'nın adı Deniz, nam-ı diğer Cimpirik... Köy okullarıyla dayanışma kampanyasının organize edildiği "çArşı'nın ini"nde tanıştım bu küçük 'tilki'yle. Kolilere bir şeyler dolduruyordu; sonra makinayı görünce poz vermeye başladı. 'Ne yapıyorsunuz burda?' diye sordum; 'Çocuklara eşya gönderiyoruz' diyip başladı saymaya: 'Mont gönderiyoruz, bot gönderiyoruz, kalem gönderiyoruz, atkı gönderiyoruz, silgi gönderiyoruz, oyuncak gönderiyoruz...bissürü bişey gönderiyoruz." Peki 'Neden bunları gönderiyorsunuz?' diye soruyorum bu kez; cevabı Ece Ayhanvari oluyor: 'Çocuklar gülsün için...' 'Ne mutlu çocuklar gülsün için gönüllere darbe planları yapanlara! Şüphesiz ki onlara; çocuk gülüşü gibi muazzam mükafatlar hazırladık!' Direniş Ayetleri | 3:7 Dipnot: Beni Taksim'den alıp depoya götüren, görüntü alıp üstüne röportaj teklifimi geri çevirmeyen, gösterdikleri dayanışma ile içimizdeki umudu büyüten tüm çArşı üyelerine sevgi, saygı ve teşekkürlerimle..." https://www.facebook.com/kazimkizil?ref=ts&fref=ts
Gözdağı - Gezi Direnişi Belgeseli - Fragman 00:36
Gözdağı - Gezi Direnişi Belgeseli - Fragman 44 izlenme - 3 yıl önce Can Dündar'ın gezi direnişi sırasında gözünü kaybeden 6 kişinin öyküsünü anlattığı Gözdağı belgeselinin fragmanı...
Fuat Ergin - Karar Bizim 04:16
Fuat Ergin - Karar Bizim 63 izlenme - 3 yıl önce Bu video gezi parkı direnişinin ilk iki gününden görüntülerle yapılmıştır. kurgu: nabermedya, müzik: Karar Bizim - Fuat Ergin
Berkin Elvan'ın Ailesinin TBMM'deki Basın Toplantısı (23.12.2013) 20:56
Berkin Elvan'ın Ailesinin TBMM'deki Basın Toplantısı (23.12.2013) 27 izlenme - 3 yıl önce Hüseyin Aygün ve Berkin'in ailesinin TBMM'de gerçekleştirdiği basın toplantısı, tarihe not düşülsün 14 yaşında bir çocuğu kafasından gaz kapsülüyle vurdular, öldürdüler. Berkin daha ondördündeydi önünde yaşayacağı yıllar vardı, ondan aldılar, üstünede adaletsizlikleri verdiler. Seni unutmayacağız çocuk...
Abdullah Cömert Ağıdı - Abdoyu Vurdular 05:30
Abdullah Cömert Ağıdı - Abdoyu Vurdular 34 izlenme - 3 yıl önce Gezi drenişi şehidi Abdullah Cömert hatırasına, Faris Kuseyri'nin yazdığı şiiri Gökay Aydemir bestelemiş. Hüzünle dinliyoruz. En başta babasının çığlıklarını bir de.
CHP Kurultayı'nda Yayınlanan Gezi Direnişi Belgeseli 09:48
CHP Kurultayı'nda Yayınlanan Gezi Direnişi Belgeseli 37 izlenme - 3 yıl önce Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP Kurultay'ında yayınlanan Gezi Direnişi Belgeseli efendim. Genel başkanlık seçimleri için toplanan kurultayda Gezi Direnişi ve hayatını kaybeden gençler unutulmadı. Programın başlangıcından önce kurultaya gelenlere ve Korkmaz, Cömert ailesine hazırlanan belgesel izletildi. Belgesel salondaki bir çok insanı duygulandırdı. Son olarak bir şiir dizesiyle noktalamak istiyorum bu açıklamayı. "Elbet bir bildiği var bu çocukların.. Kolay değil öyle genç yaşta ölmek." Ruhlarınız şad olsun!
Chapulation Song - We'll Be Watching You - Seni İzliyor Olacağız 04:15
Chapulation Song - We'll Be Watching You - Seni İzliyor Olacağız 55 izlenme - 5 yıl önce 27.05.2013'de İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda Başlayan Direnişe Müzikal Kara-mizahi Bir Yaklaşım. Tüm Şarkıcı Arkadaşlarımdan Özür Dilerim :) A Black-humoured...
Chapulation Song 2 - We'll be Watching You - Seni İzliyor Olacağız 04:15
Chapulation Song 2 - We'll be Watching You - Seni İzliyor Olacağız 30 izlenme - 3 yıl önce Evet arkadaşlar hiçbirimizi bitmesini istemediği, hergün yerine yenisinin eklendiği mizahi, ayar dolu paylaşımlar geliyor. 27.05.2013'de İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda başlayan direnişe müzikal kara-mizahi bir yaklaşım. Youtube'dan alıntıdır.
Chapulation Song - We'll Be Watching You - Seni İzliyor Olacağız 04:15
Chapulation Song - We'll Be Watching You - Seni İzliyor Olacağız 35 izlenme - 5 yıl önce 27.05.2013'de İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda Başlayan Direnişe Müzikal Kara-mizahi Bir Yaklaşım. Tüm Şarkıcı Arkadaşlarımdan Özür Dilerim :) A Black-humoured...