Hoşgeldiniz!

gezi eylemleri

Gezi Parkı'nın Çocukları 02:48
Gezi Parkı'nın Çocukları 5.134 izlenme - 3 yıl önce Gezinin 2. yıldönümü (şimdiden) kutlu olsun. Gezi Eylemleri asla bir araya gelmeyecek fikirlerin ve grupların bir araya gelmesini sağlayan bir eylemdi. Asla şiddet içermeyen ve bunu denemeye çalışanı da içine almayan bir eylemdi. Mizahı ve dirayeti ön planda tutmak önemliydi. Gezi Eylemleri kütüphaneleriyle, korosuyla, etkinlikleriyle ve komün paylaşımcılığıyla eşsiz bir eylemdi. Ateistlerin Müslümanları namaz kılarken koruduğu, iftar sofrasına yardım ettiği bir eylemdi. Ayrıca açık ile kapalının yanyana durduğu zamanlardı. Ve Gezi Eylemleri asla ona katılmayanın onu anlayamayacağı bir eylem şekliydi. Bu görüntülerde o günlerin görüntüsü. İrfan Değirmenci'nin ekibinden.
Polis Otobüsünde Efsane İşkence 04:59
Polis Otobüsünde Efsane İşkence 232 izlenme - 3 yıl önce Bu biraz geç oldu ama hiç olmamasından iyidir. Tarih 16 Haziran 2013. Polis direnişçilerden Taksim'i geri aldığı sıralar. Osmanbey'de gözaltına alınanlar Hristiyan mezarlığının arkasında sotelenmiş polis otobüslerine kelepçeli bindirilir. İçlerinden biri cep telefonuyla görüntü alamadığından ses kaydını açmayı başarır. Dikkat kayıttan sonra polisten nefret edebilirsiniz.
Genç Bakış - Bosna Hersek Nerede 01:06
Genç Bakış - Bosna Hersek Nerede 527 izlenme - 3 yıl önce Bosna Hersek nerede sorusuna verilen komik cevapları izleyelim. Bakalım halkımız ne kadar bilinçli?
Bir Gezi Eylemcisinin Başına Gelenler 03:50
Bir Gezi Eylemcisinin Başına Gelenler 163 izlenme - 3 yıl önce 3 Haziran 2013 akşamı, Sarıgazi Demokrasi Caddesi üzerinde Gezi eylemcilerine müdahale eden Çevik Kuvvet polisleri, eylemci sandıkları servis şoförü Hakan Yaman'ı işkenceyle gözünü çıkardıktan sonra ateşin üzerine atarak terk etti. Polisin ardından vatandaşlarca kurtarılan Yaman o gece neler olduğunu ve yaşadıklarını anlatıyor.
Polis Fişeğinin Gözünü Kör Ettiği Anı Kaydetti! 01:02
Polis Fişeğinin Gözünü Kör Ettiği Anı Kaydetti! 132 izlenme - 4 yıl önce Gezi eylemleri sırasında telefonla kayıttayken polisin attığı fişekle gözü kör olan Okan Özçelik, olay anını görüntüledi. Elinde o anın görüntüsü olmasına rağmen polis işlem yapmadı. stanbul’da Gezi Parkı gösterilerinde gaz fişeği ile gözünü kaybeden Okan Özçelik, fişeği atan polis memurunu görüntülemeyi başardı. 1 Haziran’daki gösteriler sırasında cep telefonuyla görüntü aldığı sırada vurulan Özçelik, gaz fişeği atıldığı sırada kayıttaydı. 15 metreden nişan alıp ateş eden polis memuru için, İstanbul Emniyet Müdürlüğü “Biz kendisini gözaltına almamışız, kusurlu değiliz’’ savunması yaptı. Yüzde 90 görme yetisini kaybeden Özçelik tazminat davası açtı. İçişleri Bakanlığı ise mahkemeye yaptığı savunmada Özçelik için, ‘‘Zararı belli değildir, zarara neden olan olayın idarenin eyleminden kaynaklandığına dair bir belge ve bilgi bulunmamaktadır. Davacı taraf sadece soyut iddialar ileri sürmektedir” diyerek görüntü kaydını yok saydı.
Gezi Eylemleri Sırasında Kadıköy'de Neler Oldu? 02:24
Gezi Eylemleri Sırasında Kadıköy'de Neler Oldu? 66 izlenme - 4 yıl önce Hayatını kaybeden Ahmet Atakan için 10 Eylül 2013 günü Kadıköy'de toplananlar için hazırlanan video. Belki de Gezi Ruhu'nu anlatan video. "Rihanna öyle değil...
Gezi Parkı Eylemlerine Ait Hiç Yayınlanmamış Görüntüler! 04:14
Gezi Parkı Eylemlerine Ait Hiç Yayınlanmamış Görüntüler! 57 izlenme - 5 yıl önce Gezi Parkı Eylemlerine Ait Hiç Yayınlanmamış Görüntüler!
TBMM Eski Başkanı Şahin: 07:58
TBMM Eski Başkanı Şahin: "'adalet Yürüyüşü'nde Amacın Gezi Eylemlerini Yeniden Başlatmak" 1 izlenme - 8 ay önce TBMM eski Başkanı Şahin: "'Adalet Yürüyüşü'nde amacın gezi eylemlerini yeniden başlatmak" "Bazılarının yüreğine ateş düştü.