Hoşgeldiniz!

Gıdı Gıdı

gıdı gıdı yapan bebek D 00:18
gıdı gıdı yapan bebek D 5.850 izlenme - 6 yıl önce çapkın bebek gıdı gıdı peşinde )
Ercan Demirel Feat. Musa - Gıdı Gıdı 03:16
Ercan Demirel Feat. Musa - Gıdı Gıdı 1.598 izlenme - 4 yıl önce Ercan Demirel - "GIDI GIDI" feat. Musa (Video Klip 2014) Genc sanatcilarin yeni sarkisi GIDI GIDI yine tüm dikkatleri üzerine cekmeyi basardi. Türkiyenin en basarili Müzik sirketlerinden olan AVRUPA MÜZIK ile hayata gecirdikleri calismalarindan sonra Müzik hayatlarina kendi ayaklari üzerinde durmayi basaran Ercan Demirel ve Musa Seis iddiali sarkilar üretmeye devam etmekte. Aranje ve Prodüksyon calismalarinin Ercan Demirel'e ait olan bu projenin kendisinden cok bahsettirecegi görülüyor. Söz-Müzik: E.Demirel - M.Seis Aranje-Mix-Mastering: E.Demirel E-Gitar, Drums Programming, Keys: E.Demirel Klip yönetmen: E. Demirel
Ercan Demirel Feat. Musa - Gıdı Gıdı (Official Video 2014) 03:16
Ercan Demirel Feat. Musa - Gıdı Gıdı (Official Video 2014) 1.158 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözleri: sana gıdı gıdı gıdı yapamam . sana şaka maka kendimi yoramam. ama böylede yerimde duramam beni bilirsin seni kıramam. YENİ ŞARKI GIDI GIDI SİZLERLE.
Erol Coke  Canan Sabah - Gıdı Gıdı Hatcam 02:15
Erol Coke Canan Sabah - Gıdı Gıdı Hatcam 1.582 izlenme - 6 yıl önce
Nazilli'nin Meşhur Gıdı Gıdı Treni 04:10
Nazilli'nin Meşhur Gıdı Gıdı Treni 258 izlenme - 2 yıl önce Nazilli’nin simgelerinden “Gıdı Gıdı Treni” ADÜ Nazilli Sümer Kampüsü (Eski Sümerbank Fabrikası) İstasyon Alanında düzenlenen tören ile yeniden faaliyete geçirildi. Nazilli’nin Bir Döneminin Simgesi Yeniden Hayat Buldu Atatürk’ün emanetini tekrar hizmete sunmaktan ötürü mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Alıcık, 9 Ekim 1937 yılında Atatürk tarafından açılan Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası’nın tarihi treni Gıdı Gıdı yaklaşık 50 yıl Sümerbank personelini ve ailelerini taşıdıktan sonra seferden kaldırıldığını, 25 yıldır fabrika alanı içindeki istasyonunda hapsedilmiş durumda, çürümeyi beklerken Nazilli Belediyesi tarafından ele alınarak Gıdı Gıdı treninin meçhul sondan kurtarıldığını söyledi. 2 kilometrelik bir mesafede nostalji turları yapacak Gıdı Gıdı Lokomatifi’nin tamiratı için herhangi bir ücret ödenmediğini ancak vagonun restorasyonu ve diğer masraflar için yaklaşık 150 - 200 bin TL’lik harcama yapıldığını ifade eden Başkan Haluk Alıcık; “Sümerbank Nazilli Basma Fabrikası’na malzeme ve işçi taşımak için Almanya’dan ithal edilen ve çalışanlar ile halk tarafından çıkardığı sesten dolayı ‘Gıdı Gıdı’ olarak adlandırılan trenin bu günden itibaren eski günlerine dönüyor olmasından dolayı çok büyük gurur ve onur yaşıyoruz. Buradaki amacımız para kazanmak ya da yolcu taşımak değil. Sadece tarihimizi halkımızla buluşturmak istiyoruz. Nazilli’mizde böyle tarihi değerlerin ön plana çıkması için çalışıyoruz. Şu an trenimiz karayolu ile Sümerbank istasyonu arasında yaklaşık 2 kilometrelik bir mesafede nostalji turları yapacak. Ticari bir kazanç beklentimiz yok. Amacımız, Nazilli ile ismi ölümsüzleşen tarihi Gıdı Gıdı trenimizi yaşatmaktır” dedi.
gıdı gıdı yapan bebek D 00:18
gıdı gıdı yapan bebek D 643 izlenme - 6 yıl önce çapkın bebek gıgı gıdı peşinde D
gıdı gıdı yapan bebek D 00:18
gıdı gıdı yapan bebek D 439 izlenme - 6 yıl önce çapkın bebek gıdı gıdı peşinde )
Gıdı Gıdı Belgeseli - Fragman 03:53
Gıdı Gıdı Belgeseli - Fragman 238 izlenme - 3 yıl önce Yönetmenliğini Yasin Ali Türkeri'nin yaptığı Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası'nın kuruluşundan kapanıncaya kadar yaşanan süreci fabrikaya ait bir tren olan Gıdı Gıdı'nın üzerinden ele alan belgesilin ilk fragmanını paylaşmaktan onur duyarım efendim.Gıdı gıdı treni Nazilli'de Sümerbank Basma Fabrikası'nda çalışan binlerce işçiyi 1995 yılına kadar taşımıştır. Fabrikayı açmak için 9 Ekim 1937 yılında Nazilli'ye gelen Atatürk'ü Sümerbank Basma Fabrikası'na da bu tren götürmüştür. Gıdı gıdı treni aynı zamanda bir tarihe de ışık tutmuştur.Bugün Nazilli Sümerbank Fabrikası kapanarak Adnan Menderes Üniversitesi’ne devredilmiş bulunuyor. Tarihe tanıklık eden emektar “Gıdı Gıdı” da 7 Ekim 2006’daki son seferinden sonra fabrika içerisindeki durağında beklemeye devam ediyor. Sümerbank Basma Fabrikasının açılış töreni için: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/60839/nazilli-sumerbank-basma-fabrikasi-acilis-toreni Sümerbank ile ilgili her bilgiyi bu blogda bulabilirsiniz: http://sumerbank.blogspot.com/
Ömer Selim Gıdı Gıdı 01:01
Ömer Selim Gıdı Gıdı 198 izlenme - 7 yıl önce
Rüzgar Çagan Güldalı - Gıdı Gıdı Karkamel 00:34
Rüzgar Çagan Güldalı - Gıdı Gıdı Karkamel 68 izlenme - 5 yıl önce Ozan Bayram Güldalı Rüzgar Çağan Güldalı
Gıdı Gıdı 04:11
Gıdı Gıdı"Nın Son Vagonu da Restore Edilecek 2 izlenme - 7 ay önce "Gıdı Gıdı"nın son vagonu da restore edilecekAYDIN - Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Sümerbanklılara verdiği sözü tutarak; "Atatürk'ün bize emaneti olan Sümerbank Basma Fabrikası'nın ve Nazilli'nin sembolü Gıdı Gıdı Treninin kalan son vagonu da belediyemizce restore edilecek" dedi.