Hoşgeldiniz!

glock

Suikast Silahı Glock || Tam Otomatik 01:37
Suikast Silahı Glock || Tam Otomatik 12.536 izlenme - 2 yıl önce Glock, tabanca ve bıçaklarıyla ün yapmış Avusturyalı bir silah üreticisidir. Şirket 1963 yılında Deutsch-Wagram'da Gaston Glock tarafından kuruldu. İlk silah modeli Glock 17, P80 adı altında Avusturya Ordusu için geliştirilmiştir. Glock 17 daha sonra birçok polis teşkilatının tutulan silahı haline gelmiştir. Kapasitesi 17+1 olup,silahın x-ray cihazlarında gözükmediği ve metal dedektörlerinden geçirildiğinde metal dedektörlerinin ötmediği inanışı tamamen yanlıştır. Silahın ise inanılanın aksine sadece ufak bir bölümü polimer'den yapılmıştır ve polimerin kullanım sebebi silahın daha hafif olmasıdır. Ayrıca bu kullanılan polimerin içine, çelikte karıştırılır. Zaten Glock'larda kullanılan polimer cinsi olan polimer 2 X-Ray cihazlarında görünebilen bir maddedir. Silah tamamiyle polimer ya da benzer bir maddeden üretildiği varsayımına göre bile silahın içindeki mermiler X-Ray cihazında gözükür. Silahın ƒ civarında bir kısmı(ağırlığına göre)çelikten oluşmaktadır. Ayrıca Glock 18 modeli yarı otomatik ve tam otomatik atış özelliğine sahiptir ve bu modelin 17-19-31-33 mermilik şarjörleri bulunur. Glock .40 S&W mermilerini kullanan silahı üreten (Glock 22 & Glock 23 1990 ) ilk firmadır (Smith Wesson'dan sonra) ve bu pazarda satış açısından Smith Wesson'u geçmiştir. 2006 ortalarına göre, ABD'de Glock 22 polislerin en fazla kullandığı tabancadır. Ayrıca Glock'un .357 SİG, 380 ACP, 10mm, .45 ACP ve 45 GAP (Glock otomatik tabanca) mermilerini kullanan birçok modeli bulunur. Glock'un açıklamalarına göre Glock tabancaları 100'den fazla ülkede 2.5 milyon'un üzerinde satmıştır. Glock tabancaları güvenilirliği ve sağlamlığıyla bilinir. Silahların tamiri kolay ve ucuzdur. Söküp takması çok kolaydır. Glock firması çeşitli modellerde ürettiği bıçaklarla da tanınmaktadır.
Arcangel & De La Ghetto - Me Enamore De La Glock 02:39
Arcangel & De La Ghetto - Me Enamore De La Glock 9.907 izlenme - 2 yıl önce Arcangel & De La Ghetto - Me Enamore De La Glock (Official Video Lyrics) Şarkı Sözleri (Lyrics) Mami antes yo te quería, pero ya no el tiempo paso y el amor cambio por eso yo tengo una baby nueva (Baby nueva, baby nueva) no me pelea y no me cela. Me enamoré de la Glock Me enamoré de la Glock Siempre se queda conmigo Nunca me deja solo. Me enamoré de la Glock Me enamoré de la Glock Antes yo tenía una ahora tengo dos. Me enamoré de mi p*ta La que nunca me suelta La que se cruce la línea Te deja tirado en la brea No se la presto a nadie Ella tampoco se deja Siempre que anda conmigo Se pone bien sata Y se pone bien suelta. Y pal de peine de repuesta Saca el tinon y se presta Ella siempre esta dispuesta La dejamos como una chipeta Como se le hicieron las tetas Esperando que alguien resbale Dejarte tirao pichando la cera. Me enamoré de la Glock Me enamoré de la Glock Siempre se queda conmigo Nunca me deja solo. Me enamoré de la Glock Yo me enamoré de mi Glock Antes yo tenía una ahora tengo dos. Toy bien enchulao de mi cuero Le digo asi porque quiero Ella es chiquita, pero suena como el campo entero Con mi negra yo cuanto la quiero Te metes con ella te sueno Y si un día nos vemos Ella te tira primero. Ella te suena primero Ella detona primero Ella te manda pal hospital Todo lleno de agujero Aunque termine en una celda Tu vas pa la tumba recuerda. Te vas a morir de mi nena Aquí lo mio no se vena Tanto amor me deja en shock Mucho gusto la presento a mi novia Se llama la Glock Me enamoré de la Glock Me enamoré de la Glock Siempre se queda conmigo Nunca me deja solo. Me enamoré de la Glock Yo me enamoré de mi Glock Antes yo tenía una ahora tengo dos You Know What time it is homie Arcangel & De La Ghetto Once a Game De la Y Homie…
Halaylı intro müziği eşliğinde Glock-18 CS:GO Ace! - 100 Health 00:53
Halaylı intro müziği eşliğinde Glock-18 CS:GO Ace! - 100 Health 4.085 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşlar moralim çok bozuk olduğu için video çekmek istemedim 2 yıllık kanalımızda sadece bugün düzgün video atamıyorum nolursunuz manzur görün çok teşekkür ederim.
Uffie - Pop The Glock [ Official Video ] 03:31
Uffie - Pop The Glock [ Official Video ] 10.600 izlenme - 8 yıl önce uffie - pop the glock orjinal video klip
Uffie - Pop The Glock 03:31
Uffie - Pop The Glock 3.646 izlenme - 8 yıl önce
Sadece Dinleee!!!!! 05:36
Sadece Dinleee!!!!! 4.652 izlenme - 9 yıl önce
Muhtar Cs 1.6 Only Glock 02:29
Muhtar Cs 1.6 Only Glock 1.167 izlenme - 8 yıl önce muhtar cs 1.6 only glock
A$ap Twelvyy - Glock Rivers 03:05
A$ap Twelvyy - Glock Rivers 326 izlenme - 3 yıl önce A$AP Twelvyy - Glock Rivers (Video Klip 2014) Şarkı Sözleri (Lyrics): Verse) See, I used to go to 43 and my naughty teacher act accordingly We trippin’ off loyalty, a breath from royalty Just savages and casualties, they bring it all to me Dead and mold, there’s more for me I walk the streets, I talk the beats, the story never change I saw that Eddie Kane with Sugar Hill and Heavy Ray I’m soakin’ out, hopin’ poppy open heaven gates Extra flowers servin’ up, hope to get it straight And hold ? now my name gettin’ bigger Use to be that lil nigga, and my name Glock Rivers Yeah, 2 tours told me that, nigga come down for a while But I put it back, nigga (Hook) Got my back against the wall Got my back against the wall Got my back against the wall Muthafucka! (Verse 2) I was over looked, damn I’m leavin’ records ova cooked Check the calender I’m over booked I got that Sosa look, it’s that dope that got Sosa booked Hit the Dinotech, remind me where the diamonds at Sippin’ cognac with Diamond Tell Meet him leanin’ in the Pontiac Grindin’ with insomniacs Catch some helas where the finest at We the finest in the block, betta cop(?) up where yo county at Man the county where the city, man, we counter that Count the stack and drop a Tech, I love the sound of that I love the green life, grindin’ till my team rise Check the vicin’ niggas lookin’ right, they ain’t seen right I’m headin’ forward, I don’t need the baggage Need a passport? Believe in magic Matter fact, I can see the passengers Yung Lore helped me see it passing Now my niggas livin’ street laughts Yeah (Hook) Got my back against the wall Got my back against the wall Got my back against the wall (Outro) When they tryna hold a nigga down I don’t even want the crown Just want to chill, stack the mill Stack a pill and get my niggas out the hell Where the shit is all real Erryday a nigga gettin’ killed Where you’re life gettin’ spilled If ya comin’ out right, it be the same consequence I heard you into all that, you too thrill, muthafucka!
Vicious - The Glock 03:39
Vicious - The Glock 396 izlenme - 6 yıl önce
Tam Otomatik Glock Tabanca ile Balistik Jele Ateş Edilirse Ne Olur? 02:06
Tam Otomatik Glock Tabanca ile Balistik Jele Ateş Edilirse Ne Olur? 129 izlenme - 2 yıl önce ABD tarafından üretilen ve insan eti simülasyonu olan 'Balistik Jel'e Avusturya yapımı tam otomatik silah Glock 17 ile ateş edilirse ne olu? Ağır çekimde izliyoruz...
Tam Otomatik Glock Tabanca ile Balistik Jele Ateş Edilirse Ne Olur? 02:06
Tam Otomatik Glock Tabanca ile Balistik Jele Ateş Edilirse Ne Olur? 144 izlenme - 2 yıl önce ABD tarafından üretilen ve insan eti simülasyonu olan 'Balistik Jel'e Avusturya yapımı tam otomatik silah olan Glock 17 ile ateş edilirse ne olu? Ağır çekimde izliyoruz... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
4. Sırada Ki Hesaptayız (Her Şey Full) - Zula #30 12:55
4. Sırada Ki Hesaptayız (Her Şey Full) - Zula #30 136 izlenme - 1 yıl önce Abone Ol ? https://goo.gl/BjwxiD Beğenmenizi istediğim Sayfa : https://goo.gl/NPpHnU Oyunları "UMUT" Koduyla ucuza al ? https://www.kinguin.net/7en/fmn Çok Ucuza Oyun Al ? https://www.g2a.com/r/umtyldz Destek olmak adına Like atıp,video hakkında motive edici Yorumlarınızı bırakırsanız sevinirim iyi seyirler. ?????????????????????????????? Facebook ? https://goo.gl/MiDVSu Facebook Grubu ? https://goo.gl/ri2trG Steam Grubu ?http://goo.gl/mHsI4P Kişisel Facebook ? https://goo.gl/f1zg80 Steam'dan Ekle ? http://goo.gl/ID8PWc İnstagram ? https://goo.gl/f6c9is Twitter ? https://goo.gl/Fq9mR0 Bağış Yap ? https://goo.gl/EBOcNn ?????????????????????????????? Bunları da izleyebilirsiniz! Overwatch Tüm Bölümler ? https://goo.gl/eHa2ZM Hayran Haritaları Tüm Bölümler ? https://goo.gl/iWYZZn Zula Tüm Bölümler ? https://goo.gl/C1uz5C Flash Oyunlar Tüm Bölümler ? https://goo.gl/YVajM2 Ada İmparatorluğu Tüm Bölümler? https://goo.gl/qhfwWF İnjustice Tüm Bölümler ? https://goo.gl/3ORrWq CS:GO Tüm Bölümler ? https://goo.gl/FqXATT CS:GO Rekabetçi Tüm Bölümler ? https://goo.gl/LnmPnL Kanalıma Abone Olun : https://www.youtube.com/c/UmutYıldızYT ?
gunners -erenn- 00:22
gunners -erenn- 308 izlenme - 9 yıl önce turnuvalardan bır record : }
Point Blank 00:27
Point Blank 202 izlenme - 3 yıl önce Point Blank Zula Zepetto Nifity Games Counter Strike Global Offansıve
Lil Durk - Glock Up 03:01
Lil Durk - Glock Up 38 izlenme - 1 yıl önce Lil Durk - Glock Up (Video Klip 2016) – Official Music Video Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Music video by Lil Durk performing Glock Up. (C) 2016 Def Jam Recordings, a division of UMG Recordings, Inc. Şarkı Sözleri (lyrics): [Hook] My boys play no games Keep mops, need no aim Lil Durk need no fame Pints in, need codeine 2K for these Balmains 2K cause we ballin' Bad bitch keep callin' Poker face, we all in Blockbuster, we pop up Pussy boys ain't on none' Keep your gun, we pop up Don't try us, we glocked up Homicide, I ain't seen none' Pussy boy, while y'all mean mug Pussy boy, while y'all mean mug Pussy boy, while y'all mean mug [Verse 1] See us, them boys can't be us Tweakers, why they be wifing eaters E-Way, smoking, choking, coughing Rollin' up on that Keisha Guns down, man I can't leave 'em Make sure that he don't see us Run off on me, I guarantee my boys'll be to see him 64 hundred normal Trap house be doin' numbers Hundred just don't be stunting You might make it through the summer You ain't eat cause you thuggin' Two two three shells like suckers She say she cannot fuck off a xanny, she need a upper Arrogant motherfucker Runnin' off from the bubble Felonies, I got double See me, they know it's trouble Shootin' shit, ain't no scuffle Vernie, that boy the muscle I be sippin' Actavis while them boys be sippin' 'Tussin [Hook] My boys play no games Keep mops, need no aim Lil Durk need no fame Pints in, need codeine 2K for these Balmains 2K cause we ballin' Bad bitch keep callin' Poker face, we all in Blockbuster, we pop up Pussy boys ain't on none' Keep your gun, we pop up Don't try us, we glocked up Homicide, I ain't seen none' Pussy boy, while y'all mean mug Pussy boy, while y'all mean mug Pussy boy, while y'all mean mug [Verse 2] Rob who? Just go and get a jive coupe I'm three-double-O, that's my tool You snatch this chain on L'A, this chopper gon' chop you My bitch ass is A1, in love with her top too Lil Booka will drop you Leave your ass wet up, this chain I got is wet up Don't trust no hoes, they set up It's Louis V all over me, I swear I'm in a chess club Streets gon' miss Bankroll, for him I keep a bankroll Hate skank hoes, and I never wear the same clothes Designer, ain't it ain't too hard to find us Got killers off in Atlanta, and I cop drink from the mana Excuse, I ain't got no manners Excuse, I ain't got no manners [Hook] My boys play no games Keep mops, need no aim Lil Durk need no fame Pints in, need codeine 2K for these Balmains 2K cause we ballin' Bad bitch keep callin' Poker face, we all in Blockbuster, we pop up Pussy boys ain't on none' Keep your gun, we pop up Don't try us, we glocked up Homicide, I ain't seen none' Pussy boy, while y'all mean mug Pussy boy, while y'all mean mug Pussy boy, while y'all mean mug
MCD & Castaneda x Artelax x Minow - Glock (Original Mix) 04:25
MCD & Castaneda x Artelax x Minow - Glock (Original Mix) 25 izlenme - 3 yıl önce MCD & Castaneda x Artelax x Minow - Glock (Original Mix) 2015 Süper Müzikler www.izlesene.com/nefer26medya kanalında
Csgo'nun En Pahalı Glock Skınını Aldık 08:08
Csgo'nun En Pahalı Glock Skınını Aldık 14 izlenme - 1 yıl önce Bedava 4.5 Lira al: https://www.csgostrong.com/free-coins/?affiliate=126050 Beğendin mi? Aramıza Katıl! http://bit.ly/1Dpbw9J Mesaj Yazın! http://bit.ly/1SvZ133 Csgo Kanalımız! Stache! https://goo.gl/3HYbkv Facebook'ta Takip Edin! Hot Bro's http://on.fb.me/1LlrrOf Kişisel http://on.fb.me/1t9cIxa