Hoşgeldiniz!

gömülü

gömülü diş çekimi 00:18
gömülü diş çekimi 9.492 izlenme - 8 yıl önce gömülü 20 yaş
Yenifakılı da bulunan cesetlerin yerleri 08:24
Yenifakılı da bulunan cesetlerin yerleri 3.699 izlenme - 6 yıl önce Bahçede gömülü iki ceset daha bulundu video
Saruhanlı Da Dam İçerisinde Gömülü Ceset Bulundu 03:25
Saruhanlı Da Dam İçerisinde Gömülü Ceset Bulundu 1.550 izlenme - 7 yıl önce manisa'nın saruhanlı ilçesine bağlı adiloba köyünde bir evin bahçesindeki dam içerisinde gömülü ceset bulundu.
Definelerde Kullanılan İşaretler ve Çözümleri 27:28
Definelerde Kullanılan İşaretler ve Çözümleri 197 izlenme - 1 yıl önce Sayın Uğur Kulaç Tarafından Hazırlanan Bu Videoda Siz Definecilere *Define İşaretleri *Ermeni Gömüleri *Ermeni Define İşaretleri *İşaretlerin Mantığı *Türkiyede Gömülü Olan Defineler *Kilise Gömüleri *Türkiyede Gömülü Olan Hazineler *İşaret Nasıl Çözülür *Ermenilerin Yaşadığı Bölgeler *Ermeni Sikkeleri *Ermeni Paraları *Definedeki Tılsım *Definedeki Gömü Teknikleri *Define Varmıdır *Define Nasıl Aranır *Define Arama Dedektörü *Altın Arama Dedektörü *Ve Diğer Önemli Konular Hakkında Bilgi Verilmektedir. Detaylı Bilgi ve İletişim İçin; 0216 310 95 77 0532 652 33 02 0533 453 95 77 0530 894 40 17 www.ugurelektronik.com www.ugurgoldelektronik.com www.ikincieldedektor.org www.kiralikdedektorler.org www.satilikdedektorler.com
20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli midir ? 01:54
20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli midir ? 193 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Doktoru Serkan Bayraktar 20 yaş dişleri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. 20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli midir ? 20 yaş dişleri genelde 17 ile 25 yaşlar arası ağızda yerini alan dişlerdir. Bu dişler ağızda en son çıkan ve dolayısıyla ağızda soruna yol açan dişlerdir. Çenede yeterli alan olmaması durumunda tam çıkamazlar. Bu durumda gömük veya bir kısmı çıkmış yarı gömük şekilde ağızda kalabilirler. Ve bunun sonucunda da o bölgede gıdaların birikmesi sonucu kendi dişini kendi veya yanındaki komşu olduğu dişte çürükler oluşabilir. Ya da kendi çevrelerinde enfeksiyona neden olabilirler ve buna bağlı olarak ağzı kokusu, yüzde şişlik oluşturabilirler. Buna bağlı olarak ağız açamama, çiğnemede zorluk oluşabilir. Artı bu dişler sürmeye çalışarak yanda ki dişe sürme basıncı uygulayabilir. Buna bağlı ağrı ve özellikle alt dişlerde bağışıklıklara yol açabilirler. Bunlar bu durumlarda genellikle çekilmelik dişlerdir. Bunlar olmasa bile rutin diş hekimi kontrolünde senede 1 çekilen panoramik röntgenlerde eğer hastanın herhangi bir şikayeti olmazsa bile eğer röntgende dişin çevresine zarar veren bir durum, bir kist veya çevre kemiğe zarar veren bir oluşum görüldüğü takdirde çekimi gereklidir. Ama bu dişler doğru pozisyonda sürüyor ve çevre dokulara zarar vermiyorsa kalabilirler ve düzenli olarak takip edilebilirler.
Kayseride Gömülü 50 Savaş Uçağı Çıkarılıyor 06:16
Kayseride Gömülü 50 Savaş Uçağı Çıkarılıyor 39 izlenme - 1 yıl önce KAYSERİDE GÖMÜLÜ 50 SAVAŞ UÇAĞI ÇIKARILIYOR
Raspberry Pi Ders 1: Raspberry Pi 2 İncelemesi 09:36
Raspberry Pi Ders 1: Raspberry Pi 2 İncelemesi 5 izlenme - 3 ay önce Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Bu videoda Raspberry Pi 2 kartının incelenmesini izliyoruz
Raspberry Pi Ders 4: Raspberry Pi 2'de Quake 3 Arena Oynamak 06:48
Raspberry Pi Ders 4: Raspberry Pi 2'de Quake 3 Arena Oynamak 5 izlenme - 3 ay önce Bu videomuzda raspberry pi ile Quake 3 oyununu oynayacağız şimdiden iyi seyirler. Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsiniz. Ayrıca tüm dünyada çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri hatta deneylerinde kullanabileceği uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsiniz.
Raspberry Pi Ders 7: Raspberry Pi'ı programlayarak LED yakmak 07:33
Raspberry Pi Ders 7: Raspberry Pi'ı programlayarak LED yakmak 5 izlenme - 3 ay önce Artık cihazımız ile ilgili tüm kontrol fonksiyonlarını öğrendiğimize göre daha eğlenceli şeyler yapabiliriz. Bu videomuzda raspberry pi kullanarak led yakacağız. Programlama dünyasına hoş geldiniz. Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsiniz. Ayrıca tüm dünyada çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri hatta deneylerinde kullanabileceği uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsiniz.
Raspberry Pi Ders 6 Putty ve Xming ile Pi masaüstüne uzaktan erişim 06:00
Raspberry Pi Ders 6 Putty ve Xming ile Pi masaüstüne uzaktan erişim 4 izlenme - 3 ay önce Burada raspberry pi ile uzak masaüstü bağlantısı yaparak kendi bilgisayarınızdan raspberry pi cihazınızı kontrol etmenin yolunu öğreneceksiniz. İyi seyirler arkadaşlar.. Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsiniz. Ayrıca tüm dünyada çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri hatta deneylerinde kullanabileceği uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsiniz.
20 yaş dişleri neden gömülü kalır ? 01:02
20 yaş dişleri neden gömülü kalır ? 36 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Doktoru Serkan Bayraktar 20 yaş dişleri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz; Diş Eti Hastalıkları, Protez, Ortodonti, Ağız ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Dental Radyoloji ve Tomografi branşlarında hizmet vermektedir. Ayrıca klinikte her türlü estetik protezler 3-5 gün arasında yapılabilmektedir. 20 yaş dişleri neden gömülü kalır ? 20 yaş dişleri gelişimsel olarak ağız içinde en son oluşan ve diş sırası içinde en son sırasını alan diş gurubudur. Bu nedenle sürmek için yeterli alan bulamama olasılığı en fazla olan dişler bunlardır. Bunun sebeplerinden biri de günümüz insanının atalarına göre daha işlenmiş ve yumuşak gıdalarla beslenmesi sonucu çene kemiğinin yeterli basıncı alamaması ve buna bağlı olarak çene gelişiminin nesilden nesile daha küçülmesi denilebilir. Ayrıca bu dişler oluşurken yatay şekilde, yataya yakın bir pozisyonda oluşur ve sürerken dönme hareketi yaparak sürerler. Bazen bu dönme hareketini gerçekleştiremez ve bu şekilde çene kemiği içinde gömülü kalabilirler.
Raspberry Pi Ders 8: Hız Aşırtma Overclocking 12:50
Raspberry Pi Ders 8: Hız Aşırtma Overclocking 2 izlenme - 3 ay önce Raspberry pi ile overclocking yapma Cihazların çoğu 800 MHz hızında kolayca çalışacaktır. En son Raspbian distro modelinde ilk kullanımda veya daha sonrasında "raspi-config" ile istediğiniz zaman, önyükleme sırasında yapabilirsiniz ve sisteminiz garanti dışında kalmayacaktır. Ancak şunu da hatırlatmak isteriz ki, Raspberry Pi fabrika ayarlarında en uygun hız için ayarlanmıştır ancak bazı sistem aşırtmasında stabilite sorunları oluşabilir. Bu tür bir sorunla karşılaşırsanız, sistem hızını eski ayarlarına getirmenizi tavsiye ederiz.
Raspberry Pi Ders 2 Güncelleme Yapmak ve Olası Sorunlara Çözümler 02:15
Raspberry Pi Ders 2 Güncelleme Yapmak ve Olası Sorunlara Çözümler 2 izlenme - 3 ay önce Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsiniz. Ayrıca tüm dünyada çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri hatta deneylerinde kullanabileceği uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsiniz. Bu videomuzda Raspberry Pi ile ilgili genel sorunları izliyoruz
Üsküdar'da Gömülü Silahlar 01:09
Üsküdar'da Gömülü Silahlar 8 izlenme - 2 yıl önce Ekipleri ihbarı değerlendirerek akşam saatlerinde Burhaniye Mahallesi 4.Murat Sokak üzerinde bulunan boş bir arazide gerekli incelemeleri tamamladıktan sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerine konuyla ilgili bilgi verdi. Polis ekipleri, olay yerini güvenlik şeridi çekerek önlem alırken, sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. TEM ekipleri iş makineleri yardımıyla bölgede kazı çalışması yaptı. GÖMÜLÜ 240 TABANCA BULUNDU Yapılan çalışmalarda, yaklaşık 240 tane çoğu parçalanmış vaziyette tabanca bulundu. Ele geçirilen tabancalar sayılmak ve incelenmek üzere tek tek yere dizildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını tamamlamasının ardından silahlar incelenmek üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'ne gönderildi. ELE GEÇİRİLEN SİLAHLARIN ÇOĞU KULLANILMAZ DURUMDA TEM ve Olay Yeri İnceleme ekiplerinin kazıda bulunan silahlarla ilk değerlendirmesine göre silahların çoğunun kullanılamaz durumda olduğu ve kurusıkı olduğunu değerlendiriyor. "ŞUA ANA KADAR ELE GEÇİRİLENLER KURUSIKI" Üsküdar Burhaniye Mahallesi 4.Murat Sokak üzerinde bulunan boş bir arazide akşam saatlerinde polis ekipleri, kazı çalışması yaptı. İş makineleriyle yapılan çalışmada, yüzlerce tabanca bulundu. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, olay yerine gelerek yerinde çalışmaları inceledi. Basın mensuplarının soruları üzerine Çalışkan, "Şuana kadar ele geçirilenler kurusıkı, arkadaşlar bakıyor. " derken terör bağlantısı var mı? şeklindeki soruya ise "Yok yok şu ana kadar öyle bir şey yok." şeklinde cevap verdi.
Kazı Alanında Gömülü İskeletlere Rastlanmaya Devam Ediyor 06:08
Kazı Alanında Gömülü İskeletlere Rastlanmaya Devam Ediyor 6 izlenme - 12 ay önce Ardahan'da bulunan ve Rus generale ait olduğu değerlendirilen mezarının bulunduğu alanda askeri bot ve elbiselere rastlandı. Karagöl Mahallesindeki bir inşaat alanında iş makinesi ile başlatılan temel kazısı sırasında üzerinde hac işareti olan bir tabuta rastlandı. İhbar üzerine sevk edilen polis, kazı alanı etrafında güvenlik önlemleri aldı ve Kars Müze Müdürlüğü'nden gelen uzmanlar sahada inceleme başlattı. Rus generale ait olduğu tahmin edilen tabut, Kars'a götürülerek koruma altına alınırken Ardahan'daki inşaat ise durduruldu. Kazı alanında incelemelerde bulunan Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük, alanda askeri bot, elbiseler ile insan iskeletlerinin bulunduğunu söyledi. MAŞATLIK (GAYRİ MÜSLÜM MEZARLIĞI) Bu alan Osmanlı ve Cumhuriyetin ilk yıllarında Karagöl mahallesindeki bu bölge Maşatlık olarak adlandırılıyor. Yani gayri Müslüm Mezarlığı, dolayısıyla burada sadece bu Generalin değil daha bir çok Gayri Müslim’in mezarının bulunma ihtimali yüksek. Tabi burada 40 yıllık Rus idaresi söz konusu. O sırada savaş esnasında ölen, 1915 döneminde ölenlerden de Gayri Müslim olanların buraya defnedilmiş olma ihtimali daha yüksek.’’ şeklinde konuştu. MERAKLILAR ALANA AKIN EDİYOR Rus generalin tabutunun bulunduğu alana vatandaşlar akın ediyor. İl dışından geldiğini söyleyen Ayşe Keskin, ’’İstanbul’dan geldim, dün haberlerde gördüm ve sırf şu kazıyı görmek için buraya kadar geldim.’’ Dedi.
Raspberry Pi Ders 5: Raspberry Pi Aksesuarları İncelemesi 05:26
Raspberry Pi Ders 5: Raspberry Pi Aksesuarları İncelemesi 1 izlenme - 3 ay önce Bu videomuzda raspberry pi cihazımızla birlikte kullanabileceğimiz aksesuarları inceliyoruz. Hep birlikte izleyelim... Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsiniz. Ayrıca tüm dünyada çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri hatta deneylerinde kullanabileceği uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsiniz.
Raspberry Pi Ders 3: Terminal ve GNU Nano kullanımı 04:50
Raspberry Pi Ders 3: Terminal ve GNU Nano kullanımı 0 izlenme - 3 ay önce Bu videomuzda Raspberry pi terminalini işleyeceğiz arkadaşlar. İyi seyirler. Raspberry Pi kredi kartı boyutunda bir bilgisayardır. Televizyonunuza bağlayıp görüntü alabilir, bir klavye bağlayabilirsiniz. Yetenekli küçük bir bilgisayar diye adlandırdığımız Raspberry Pi ile normal masaüstü bilgisayarlarda yaptığınız işleri örneğin, sözcük işlemciler ve hesap programları (Word, Excel) ile çalışabilir çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlüklü HD videolar oynatabilirsiniz. Ayrıca tüm dünyada çocukların alıp kullanabileceği, basit programlama yapabilecekleri hatta deneylerinde kullanabileceği uygun fiyatlı bir bilgisayar gibi düşünebilirsiniz.