Hoşgeldiniz!

göz çizdirme

Lazer Katarakt Ameliyatı 02:06
Lazer Katarakt Ameliyatı 3.692 izlenme - 4 yıl önce Kaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Hülya Bolu Lazer ile katarakt ameliyatı hakkında bilgilendiriyor.
Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Olmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ? 01:12
Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Olmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ? 1.366 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım lazer ameliyatı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Olmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir? Lazer tedavisinden önce hastanın göz yapısının tedaviye uygun olduğunun ayrıntılı bakılması gerekmektedir. Bunların başında kornea dediğimiz tabakanın kalınlığı doğal yapısı kontakt lens kullanımı varsa lensten gözü ne kadar etkilenmiş, göz kuruluğu var mı? Göz arkası yapısı normal mi? Göz tansiyonu değerleri normal mi? Bunların bilinmesi gerekiyor. Yani lazer olacak hastada ayrıca bir göz hastalığının bulunmaması gerekmektedir. Eğer hasta lens kullanıyorsa yumuşak lens kullanan hastaların genellikle bir hafta öncesinde, sert lens kullanan hastaların genellikle bir ay öncesinde lense ara vermeleri gerekmektedir. Yapılan kontrollerde eğer ciddi bir göz kuruluğu varsa 3 ay 6 ay süresince göz kuruluğu tedavisi uygulaması gerekmektedir. Alerjik yapılı kişilerde lazer tedavisi problem çıkartabilir. Bu kişilerin belli süre tedavi olduktan sonra lazer tedavilerinin yapılması gerekebilir. Kirpik dibi iltihabı hastalar ayrı bir grubu oluşturmaktadır. Bu hastalarda da birkaç aylık süren kirpik dibi bakımı ve tedavisi sonrasında lazer tedavisine geçilebilir.
Katarakt Ameliyatında Kullanılan Mercek Lens  Seçimi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 02:36
Katarakt Ameliyatında Kullanılan Mercek Lens Seçimi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 1.702 izlenme - 4 yıl önce Katarakt Ameliyatında Mercek Seçimi Katarakt Ameliyatında Kullanılan Lensler Randevu almak için:http://kaskaloglu.com/gozrandevu Katarakt ameliyatında saydamlığını yitirmiş doğal merceği alınarak onun yerine vazifesini yapacak gözyaşı merceği yerleştirilmektedir. Ameliyatın deneyimli hekimler tarafından en iyi cihaz ve malzemeler ile hijyenik koşulların en ideal şekilde sağlandığı ortamlarda gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Ama bunun yanında göze yerleştirilen yapay merceklerin kalitesi de yine aynı derecede önemlidir. Farklı kalitelerde buna bağlı olarakta farklı fiyatlarda mercekler mevcuttur. Hastalarımıza en yüksek kalitedeki FDA onaylı mercekleri seçmelerini tavsiye etmekteyiz. Bu yüksek kaliteli mercekler daha net görüş daha keskin gece görüş sağlamakta ve ultraviyole ışınlarını süzmek gibi ek özellikler taşımaktadır. Merceklerin kalitesi yanında diğer bir konuda özellikleridir. Standart katarakt ameliyatlarında genellikle monofokal dediğimiz tek odaklı mercekler kullanılmaktadır. Bu mercekler uzağa odaklı olup hastaların ameliyat sonrası yakın gözlüğü kullanmaları gerekmektedir. Ancak merceklerdeki gelişmeler sayesinde günümüzde farklı özellikte mercek seçenekleri mevcuttur. Bunlardan biri multifokal dediğimiz hem uzağı hem yakını gözlüksüz görmeyi sağlayabilen mercektir. Diğer bir alternatif torik denilen astigmatlı göziçi mercekleridir. Eskiden beri katarakt ameliyatı sırasında kullanılan tek odaklı mercekler ile miyopiyi ve hipermetropiyi biz düzeltebilmekteyiz. Ancak astigmatı geçmişte düzeltemiyorduk. Artık bu astigmatlı göz içi mercekleri sayesinde astigmatı da artık düzeltebilmekteyiz. Bu hastalar uzağı gözlüksüz görebilmekte sadece yakın için gözlük kullanmaktadırlar. Bir diğer seçenek multifokal torik denilen hem uzak hem yakını hemde astigmatı birlikte düzeltebilen merceklerdir. Katarakt ameliyatı olacak hastaların ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda tabi doktorların önerileri ve yönlendirmeleri ile bu merceklerden birini seçmeleri gerekmektedir. Merceklerde bu gelişmeler sayesinde günümüzde modern katarakt cerrahisi aynı zamanda bir gözlük atma ameliyatına dönüşmüştür.
Göz Çizdirme Ameliyatı Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 01:29
Göz Çizdirme Ameliyatı Kaşkaloğlu Göz Hastanesi 1.620 izlenme - 4 yıl önce Hastanemizin Başhekimi Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena Göz Çizdirme ameliyatını anlatıyor. Randevu almak için : http://kaskaloglu.com/gozrandevu Halk arasında göz çizdirme diye bilinen lazer ile gözlük atma ameliyatının en yaygın yapılanı lasik ameliyatıdır. Lasik ameliyatında, Excimer lazer kullanılarak kırma kusuru dediğimiz göz bozuklukları düzeltilir. Miyopi, hipermetropi astigmatizma lazer ile gözün en önünde yer alan kornea tabakası yeniden şekillendirilerek düzeltilmektedir. Lasik ameliyatı günümüzde Intralase veya Femtosaniye lazer dediğimiz teknikle bıçaksız olarak yapılmaktadır. Standart lasik ameliyatında flep kaldırmak için kullanılan mikrakeratom aleti içinde küçük bıçakların oldugu bir sistemdir. Intralase tekniğinde flep lazer ile oluşturulmakta yani bıçak yada mikrakeratom aleti kullanılmaktadır. Bu sayede son derece güvenli hale gelen lasik ameliyatı hastalar için daha konforlu daha hızlı iyileşen riski daha düşük bir hale gelmiştir. Lazer göz başına 30-40 saniye sürmekte ertesi gün günlük hayata yönelik tüm aktiviteler yapılabilmektedir. artık 20 yıldır sonuçları bilinen teknoloji sayesinde mükemmelleşen lasik ameliyatı ile her yıl dünyada milyonlarca kişi gözlüklerinden kurtulabilmektedir.
Lazerle Göz Yaşı Kanalı Tıkanıklığı Ameliyatı Güvenli Midir ? 01:10
Lazerle Göz Yaşı Kanalı Tıkanıklığı Ameliyatı Güvenli Midir ? 706 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım lazer ameliyatı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Lazerle Göz Yaşı Kanalı Tıkanıklığı Ameliyatı Güvenli Midir? Gözyaşı kanal ameliyatlarının tedavisinde günümüzde 3 yöntem bulunmaktadır. Dışarıdan yapılan cerrahiler günümüzde etkisini kaybetmiştir. Onun yerine lazerle yapılan gözyaşı kanal ameliyatları veya endeskopik dediğimiz burun içersinde yapılan ameliyatlar ön plana çıkmıştır. Lazerle yapılan gözyaşı kanal ameliyatları yaygın olarak tercih edilse de tecrübeli bir elde ve iyi bir kulak burun boğazcı yardımıyla yapılması gerekmektedir. Fakat buna rağmen lazerle göz yaşı ameliyatlarında yeniden tıkanma riski endeskopik dediğimiz burun içerisinde yapılan ameliyatlara göre bir miktar daha yüksek olmaktadır. Ancak lazerle gözyaşı ameliyatlarının en önemli avantajları son derece basit bir uygulama olmasıdır. Bazen anestezi bile gerekmemesi, tekrarlanabilir olması ve tedavi sonrasında hastanın kolay rehabilitasyondur. Fakat buna rağmen tedavi sonrasında nüks oranları sebebiyle günümüzde lazerle gözyaşı ameliyatları etkinliğini kaybetmiştir. Endoskopik burun ameliyatları gelmeye başlamıştır.
Lazerle Göz Tedavisi Sonrası Hastayı Neler Beklemektedir ? 01:16
Lazerle Göz Tedavisi Sonrası Hastayı Neler Beklemektedir ? 552 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım lazer ameliyatı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Lazerle Göz Tedavisi Sonrası Hastayı Neler Beklemektedir? Lazer tedavi sonrasındaki bakım ve iyileşme aşaması kullanılan yönteme göre değişmektedir. PRK dediğimiz yöntemde birkaç günlük iyi bir yatak istirahatından sonra görme artışı devresi hastayı beklemektedir. Bu devrede hastanın günlük yaşamında biraz daha hafif tempoda çalışması gerekebilir. İntralase lasik dediğimiz hızlı iyileşen yöntemde ise hasta ertesi gün işine başlayacak kadar çabuk iyileşebilmektedir. Fakat hangi yöntem olursa olsun tedavi sonrasında 3 ile 6 ay süren bir göz kuruluğu evresi olabilmektedir. Bu devrede hastanın yapay göz yaşlarıyla tedaviyi devam ettirmesi gerekmektedir. Bazı lazer tedavilerinden sonra gece görüş problemleri çıkabilmektedir. Bu sebeple hastaların tedaviden sonra 3 ile 6 ay içersinde çok uzun süreli gece yolculukları yapmamaları gerekmektedir. Tedavi sonrasında güneşten korunması son derece önemlidir. Bunun içinde lazer sonrasında hastaların 3 ay 6 ay güneş gözlüğü takmaları gerekmektedir. Havuz ve denizden korunları önemlidir. Lazerden sonra genellikle 1 ay süreyle hastaların su teması deniz ve havuza girmeleri yasaklanmaktadır.
Excimer Lazer İle Göz Ameliyatı Olan Hastanın İyileşme Süreci Nasıl Olur  ? 00:51
Excimer Lazer İle Göz Ameliyatı Olan Hastanın İyileşme Süreci Nasıl Olur ? 357 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Excimer Lazer İle Göz Ameliyatı Olan Hastanın İyileşme Süreci Nasıl Olur? Excimer lazer sonrasında iyileşme süresi yönteme bağlı olarak gelişmektedir. PRK dediğimiz yüzey lazer tedavisi yönteminde iyileşme süresi bir ayı bulmaktadır. 3-4 gün süresi içersinde ağrı sızı problemleri olmakta batma, yanma, ışık rahatsızlığı biraz fazla olmaktadır. Görme rahatlama süresi haftalarca tedrici olarak ortaya çıkmaktadır. Bir ayı tamamladığında görme netleşmektedir. İntralase lasik dediğimiz iki lazerli yöntemde yani lazer bıçaklı yöntemde ise görme netleşme süresi daha hızlıdır. Ertesi gün büyük oranda rahatlama olmaktadır. Ağrı sızı problemleri birkaç saatle sınırlı kalmaktadır. Bir ayı geçtiğinde ise tam iyileşme olmaktadır.
Refraktif Lens Değişimi Nedir? - Sağlık 00:58
Refraktif Lens Değişimi Nedir? - Sağlık 235 izlenme - 2 yıl önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi başhekimi Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena Refraktif lens değişimi nedir sorusunu yanıtlıyor.
Göz Bozukluklarında Lazer Tedavisi Kaç Dereceye Kadar Uygulanabilir ? 00:35
Göz Bozukluklarında Lazer Tedavisi Kaç Dereceye Kadar Uygulanabilir ? 283 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Göz Bozukluklarında Lazer Tedavisi Kaç Dereceye Kadar Uygulanabilir? Göz bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan excimer lazer tedavisinin bazı sınırları bulunmaktadır. Önceki yıllarda 15 numaralara kadar çıkan tedavi sınırları günümüzde bazı sınırlamalardan dolayı 8 numaraya kadar inmiştir. Bu miyoplar için geçerlidir. Astigmatlarda 5 numaralara kadar, hipermetroplarda ise 4 numaralara kadar tedavi başarısı bulunmaktadır.
Lazer Ameliyatı İle Astigmat Düzeltilebilir Mi ? 00:42
Lazer Ameliyatı İle Astigmat Düzeltilebilir Mi ? 278 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Lazer Ameliyatı İle Astigmat Düzeltilebilir Mi? Excemir lazer tedavisinde astigmatlı hastalar yıllarca problem olmuştur. 2000’li yıllara kadar cihazların çoğunda astigmat düzeltme programı bulunmamaktadır. Fakat son 15 yıldır gelişmiş cihazlar sayesinde astigmatların büyük oranının düzeltilmesi mümkündür. Astigmatlarda ana problem kornea dediğimiz tabakanın düzensiz olmasından kaynaklanmaktadır. Geliştirilmiş olan lazer soft verileri sayesinde özel bilgisayar programlarının katkısıyla astigmatların birçoğunda tam düzelme sağlanmaktadır.
Lazer Katarak Ameliyatı Nedir ? 01:11
Lazer Katarak Ameliyatı Nedir ? 261 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım katarakt ameliyatı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Lazer Katarak Ameliyatı Nedir? Lazer katarak ameliyatı katarak cerrahisinde son 10 yılda ortaya çıkan yeni bir gelişmedir. Bildiğimiz gibi önceki yıllarda ve günümüzde de katarak tedavisi ve katarak cerrahisi fako sistemi dediğimiz yüksek hızda titreşen ultrason yardımıyla yapılmaktaydı. Fakat son 10 yıl içersinde bu yönteme yardımcı olarak lazer fako dediğimiz yeni bir yöntem ilave olmuştur. Lazer fako yönteminde fako katarak cerrahisinin bazı aşamaları lazerle geçirilmektedir. Bu aşamaların başında göz içerisinde giriş yerlerinin lazerle oluşturulması göz içerisine girildikten sonra göz merceğinin ön zarının lazerle alınması ve göz merceğinin lazerle bazı parçalara ayrılması tarzındadır. Lazer fakodaki bu gelişmelere rağmen günümüzde halen fako yöntemi dediğimiz klasik standart yöntemle birlikte yürümektedir. Fakat önümüzdeki yıllarda lazer fakonun klasik fakonun yerini alması konusunda ciddi gelişmeler bulunmaktadır.
Excimer Lazer İle Göz Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir ? 01:17
Excimer Lazer İle Göz Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir ? 260 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Ezcimer Lazer İle Göz Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir? Excimer lazer tedavisinde kullanılan başlıca 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi PRK dediğimiz yüzey lazer tedavisidir. Sadece kornea dediğimiz tabakanın epital dediğimiz dış zarı kaldırıldıktan sonra üzerine direkt lazerin uygulandığı PRK yönteminde 4 numaraya kadar miyop 2 numaraya kadar astigmat düzeltilmektedir. Bu yöntem 1-2 dakika süren uygulaması kolay olan hasta içinde uygulaması son derece basit olan yöntemdir. Fakat PRK yönteminde uygulama sonrasında birkaç gün ağrı sızı problemi olmakta görme netleşmesi süresi birkaç haftayı bulmaktadır. İkinci büyük yöntem ile ikinci büyük yöntem ise intralase lasik yöntemi dediğimiz lazer bıçağıyla uygulanan tedavidir. Bu yöntemde kornea dediğimiz tabaka üzerinde lazer bıçağıyla küçük bir tabaka kaldırılmakta alttaki tabakaya da lazer tedavisi uygulanarak derece düzeltilmektedir. Bu ikinci yönteminde konforu son derece yüksektir. Hasta ertesi gün büyük oranda düzelmektedir. Ağrı problemleri az olmaktadır. Görme netleşme süresi de 1-2 gün gibi çok kısa sürede gelişmektedir.
Lazer Uygulaması İle Tedavi Edilen Gözler Yeniden Bozulur Mu ? 00:49
Lazer Uygulaması İle Tedavi Edilen Gözler Yeniden Bozulur Mu ? 233 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım lazer ameliyatı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Lazer Uygulaması İle Tedavi Edilen Gözler Yeniden Bozulur Mu? Lazer tedavi sonrasında gözlerin yeniden bozulma riski oldukça düşüktür. Bunda hastanın yaşı çok önemli bir faktör olmaktadır. Eğer lazer tedavisi derece durmadan 20’li yaşların altında yapıldıysa göz tekrar bozulma riskini taşımaktadır. Bunun dışında yüksek derecelerde 6 numaraların üzerinde bir düzeltme yapıldıysa ya da hipermetrop dediğimiz kusurlarda tedavi sonrasındaki yıllarda yeniden geriye dönüş riski bulunmaktadır. Bunun dışında yara iyileşmesi dediğimiz kişinin kendi vücut yapısına bağlı ayrı bir faktör bulunmaktadır. Bu kişilerde hangi yöntem yapılırsa yapılsın göz derecesinin tekrar bozulma riski bulunmaktadır.
Lazerle Glokom Tedavisi Nasıl Yapılır ? 01:03
Lazerle Glokom Tedavisi Nasıl Yapılır ? 217 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım lazer ameliyatı hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Lazerle Glokom Tedavisi Nasıl Yapılır? Göz tansiyon tedavilerinde ilaçlı tedavilerden lazer tedavilerinden ve cerrahi tedavilerden bahsedilebilir. Bunlar içerisinde kolay uygulanan tedavilerden biri de lazerle göz tansiyonu ameliyatıdır. İlaçlara cevap vermeyen veya çok fazla ilaç kullanması gereken belli bir yaşın üzerinde ameliyatı kaldıramayacak çabuk toparlama beklenen hastalarda lazerle göz tansiyonu ameliyatları tercih edilebilir. Çocuklarda bütün tedavilere rağmen ilaçlara veya cerrahiye cevap vermeyen hastalarda yine lazerle tedaviler ön plana çıkmaktadır. Lazerle göz tansiyon ameliyatlarının en önemli avantajı riskinin düşük olması, kolay uygulanabilir olması ve birçok hastada yardımcı tedavi olmasıdır. Ancak lazerle göz tansiyonu ameliyatlarından sonra göz tansiyonunun tekrar çıkabileceği birkaç sene sonra ilave tedavilerin yapılması gerekebileceği bilinmelidir.
Lasik Ameliyatından Sonra Göz Numarası Geri Gelir Mi?- Sağlık 02:20
Lasik Ameliyatından Sonra Göz Numarası Geri Gelir Mi?- Sağlık 137 izlenme - 2 yıl önce Lasik Ameliyatından sonra göz numarası geri gelir mi? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu lasik ameliyatından sonra göz numarası geri gelir mi sorusunu yanıtlıyor.
No Touch Lazer Nedir? - Sağlık 01:39
No Touch Lazer Nedir? - Sağlık 128 izlenme - 2 yıl önce İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu no touch lazer hakkında bilgilendiriyor.
Göz Bozukluklarında Lazer Tedavisi Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir ? 00:38
Göz Bozukluklarında Lazer Tedavisi Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir ? 151 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Göz Bozukluklarında Lazer Tedavisi Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir? Excimer lazer tedavisinde tedavinin yapılabilmesi için göz derecesinin durması şarttır. Bu stabilite genelde 20’li yaşlardan sonra ortaya çıkmaktadır. Fakat bunda nihai kararı verebilmek için hastanın hekimi tarafından iyi takibi gerekmektedir. Eğer hasta 20’li yaşların üstünde olmasına rağmen takiplerde derece artışı devam ediyorsa bu derece duruncaya kadar tedavinin ertelenmesi gerekmektedir.
Excimer Lazer İle Yapılan Göz Ameliyatının Riski Var Mıdır ? 01:54
Excimer Lazer İle Yapılan Göz Ameliyatının Riski Var Mıdır ? 151 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Excimer Lazer İle Yapılan Göz Ameliyatının Riski Var Mıdır? Excimer lazer tedavileri neticede bir oranda cerrahi olan tedavilerdir. Her cerrahinin sahip olduğu genel riskler enfeksiyonlar, alerji yanında tedavi özellik bazı riskler bulunmaktadır. PRK dediğimiz yüzey lazer tedavilerinde bu derecenin geriye dönmesi kornea dediğimiz şeffaf tabakada kısmi bir lekelenme, enfeksiyon gelişmesi tarzında olmaktadır. İntralase lasik dediğimiz tedavi yönteminde işlem sırasında kapağın kaldırılmasına bağlı bazı ufak tefek problemler çıkmasına rağmen lazer kontrollü bir işlem olduğu için bu risk oldukça düşmüştür. Lasik yönteminde enfeksiyon riski daha düşüktür. Her lazer tedavisinden sonra göz kuruluğu belli bir oranda gelişmektedir. Bu 3 ile 6 ay içersinde yavaş yavaş kendi kendine ve göz yaşı ilaçlarıyla ortadan kalmaktadır. Bunun dışındaki bazı riskler daha az oranda görünmektedir. Gece görüş problemleri önceki lazer sistemlerinde 0’lara varan orandayken günümüzde bu oran %1’lere kadar düşmüştür. Işık parlamaları, ışıkların etrafında halka görünmesi daha az oranda görülebilmektedir. Lazer tedavisi sonrasında yanlış bilindiği şekliyle katarak ameliyatları ile alakalı çok ciddi bir bağlantı bulunmamaktadır. Lazer tedavisinden yıllar geçse bile başka diğer ameliyatlar rahatlıkla yapılabilmektedir. Eğer katarak ameliyatı olacaksa hastanın gözüne başka bir işlem yapılması gerekmemektedir. Yüksek miyop hasta grubu olduğu için bu hastaların tedavi sonrasında her şey yolunda gitse bile yakın takibi gerekmektedir. Çünkü yüksek miyop hastalarda retina dediğimiz göz arkasındaki tabakanın ince olmasından dolayı retina yırtıkları, retina dekolman gelişme riski bulunmaktadır. Bu riskleri ortaya çıkarmak noktasında hastaların yıllık takipleri önem arz etmektedir.
Excimer Lazer İle Düşürülen Göz Numarası Zamanla Geri Gelir Mi ? 01:07
Excimer Lazer İle Düşürülen Göz Numarası Zamanla Geri Gelir Mi ? 120 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Excimer Lazer İle Düşürülen Göz Numarası Zamanla Geri Gelir Mi? Excimer lazer tedavisi sonrasında elde edilen başarı genellikle çok uzun süreli olmaktadır. Buradaki derecenin geriye dönmesinde bazı faktörler bulunmaktadır. Bunların başında hastanın yaşı, göz derecesi, tedavinin yapılma şekli ve tedavi sonrasında kullanılan ilaçlardır. Eğer hastanın yaşı 20’li yaşın altında ise göz derecesinin geriye dönme riski oldukça fazladır. Bunun dışında dereceler yüksekse örneğin; 6 numaranın üzerinde bir miyobu varsa uygulanan yöntem hastanın göz yapısına çok uygun değilse göz derecesi tekrar geriye dönebilir. Fakat günümüz koşullarında özellikle teknoloji devrinde kullanılan elektronik cihazlardan dolayı göz derecelerinde tekrar geriye dönüşler olmaktadır. Lazer tedavisi yapıldıktan sonra hasta yıllarca sabit bir pozisyonda kalmakta, gözü bozulmamakta ancak bu tür teknolojilere maruz kaldığı için gözünün yeniden bozulma riski ortaya çıkabilmektedir.
Excimer Lazer İle Yapılan Ameliyatlarda Hangi Göz Kusurları Düzeltilebilir  ? 00:44
Excimer Lazer İle Yapılan Ameliyatlarda Hangi Göz Kusurları Düzeltilebilir ? 116 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Excimer Lazer İle Yapılan Ameliyatlarda Hangi Göz Kusurları Düzeltilebilir? Ezcimer lazer tedavisinde günümüzde birçok göz kusuru düzeltilebilmektedir. Bunların başında miyoplar gelmektedir. Miyoplarda 8 numaraya kadar göz yapısı uygunsa derece düzeltilebilmektedir. Astigmatlardaki başarı biraz daha kısıtlıdır. Astigmatlarda 5 numaraya kadar olan kusur giderilmektedir. Hipermetrop tedavisi excimer lazer tedavisinde nitekim başarısız olunan hasta grubudur. Hipermetrop ile 3-4 numaraya kadar olan kusurlar düzeltilebilmesine rağmen tedavi sonrası bir miktar geriye dönüş riski bulunmaktadır.
Excimer Lazer İle Göz Ameliyatında Başarı Oranı Nedir ? 00:51
Excimer Lazer İle Göz Ameliyatında Başarı Oranı Nedir ? 87 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Ezcimer Lazer İle Göz Ameliyatında Başarı Oranı Nedir? Excimer lazer tedavi sonrasında başarı oranları tamamen hastanın yaşıyla, göz derecesiyle, kullanılan yöntemle bağlı olarak değişmektedir. Eğer hastanın yaşı uygunsa, derece durduysa tedavi sonrasında başarı 0’lere çok yakındır. Burada tedavi sonucunu etkileyen faktörler kişiye bağlı olmaktadır. Kişinin yara iyileşmesinde bir problem varsa, yaşı erkense, dereceler çok yüksekse, göz yapısına uygun bir yöntem seçilmediyse bu başarı oranı aşağılara kadar düşmektedir. Ancak güzümüz koşullarında çok gelişmiş lazer cihazların varlığında bu başarının mükemmele yakın olduğunu söyleyebiliriz.
Lazer Operasyonu İle Miyoptan Tamamen Kurtulmak Mümkün Müdür ? 00:51
Lazer Operasyonu İle Miyoptan Tamamen Kurtulmak Mümkün Müdür ? 79 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aydın Yıldırım excimer lazer hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Göz Bozukluklarında Lazer Tedavisi Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir? Excimer lazer tedavisinde tedavinin yapılabilmesi için göz derecesinin durması şarttır. Bu stabilite genelde 20’li yaşlardan sonra ortaya çıkmaktadır. Fakat bunda nihai kararı verebilmek için hastanın hekimi tarafından iyi takibi gerekmektedir. Eğer hasta 20’li yaşların üstünde olmasına rağmen takiplerde derece artışı devam ediyorsa bu derece duruncaya kadar tedavinin ertelenmesi gerekmektedir.
Interalase laser nedir? 00:41
Interalase laser nedir? 56 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Aydın Yıldırım, interalase laser hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Kliniği'nde; Rutin göz muayeneleri, Çocukluk çağı kataraktı Şaşılık, Gözyaşı kanalı tıkanması, Çocukluk çağı göz tansiyonları, Glokom (göz tansiyonu), Üveit, Katarakt, Retina hastalıklarının teşhis ve tedavisi, Göz kusurlarının tedavisi, Excimer lazer, PRK, LASIK, LASEK, Epi-LASIK Wavefront (göze özel lazer tedavisi), Intralase lazer (bıçaksız lazer tedavisi) yöntemleri ile yapılmaktadır. Excimer laser yöntemini gelişmesinden sonra son 10 yıl içerisinde 15 yıl içerisinde interalase yöntemi de gelişmiştir. İlk zamanlarda excimer laser sadece basit laser tedavisi şeklinde uygulanırken daha sonraki yıllarda interalase dediğimiz laser bıçağı sayesinde kornea tabakasından şeffaf bir tabaka kaldırılmakta ve geri kalan excimer laserle de derece düzeltilmektedir. Son 10 -15 yıldır poülaritesi devam eden ve günümüzde de hala kullanılmakta olan laser yöntemidir.