Hoşgeldiniz!

Gözlem Videoları İzle

Bu Kadar Yıldız İsraf Değil mi? 01:01
Bu Kadar Yıldız İsraf Değil mi? 2.196 izlenme - 6 ay önce Tübitak bilim şenliğinde hoca ve dost tv muhabirinin inanç üzerine konuşması. Bence hocada muhabirde çok sevimli bel altı fazla çalışmayın derim. İnanç zaten böyle bir şey saygılı olmak gerekir. Hocayı tanıyan varsa yazsın.
Muhabbette Geri Vitese Taktığımız O Anlar - Gözlem Kolu 03:07
Muhabbette Geri Vitese Taktığımız O Anlar - Gözlem Kolu 4.788 izlenme - 1 yıl önce Listelist'in yeni programı Gözlem Kolu ile karşınızdayız. Günümüz sohbetlerini, karakterlerini eğlenceli bir dille anlatan programımızda kendinizden, çevrenizden birçok örnek bulacaksınız. Arkadaşımız Deniz Cengiz'in eğlenceli yorumuyla baş başa bırakıyoruz sizleri. Afiyetler olsun. Daha fazlası için: listelist.com Deniz Cengiz TV'ye abone olmak için: http://youtube.com/denizcengiztv
Müthiş Magnus Etkisi 03:00
Müthiş Magnus Etkisi 3.185 izlenme - 1 yıl önce izleyeceğiniz videoda oynama ya da program ile yapılmış hiç bir effect yoktur. Tamamen magnus etkisinin izleyenlere en iyi şekilde yansıtılmasıdır. Peki nedir bu Magnus Etkisi: Magnus etkisi, genellikle dönmekte olan toplarda(veya silinderde) harekete başlangıç noktasından itibaren kavis yaparak izlediği yolda gözlemlenen bir etkidir. Bu etki, top ile oynanan birçok sporda önemlidir. Dönerek ilerleyen füzelerde de etkisi görülür ve mühendisliklerde de bazı kullanım alanları (rotor gemileri, uçaklar...) vardır. Top ile oynanan sporlarda topspin (üst yönlü dönme) diye adlandırılan bir durum vardır. Bu durum, topun hareket yönüne dik olacak eksende oluşan kavisin etkisiyle dönerek ilerlemesidir. Bir top magnus etkisi altında iken; top spin, tek başına oluşturacağı yerçekimi kuvvetinden daha büyük aşağı yönlü bir dönme kuvveti oluşturur,aynı zamanda ters yönlü bir back spin(geri yönlü dönme) oluşur. Beyzbol toplarında da benzer şekilde side-spin(yanal dönme) denilen her iki yönde dönme kuvveti oluşur. Genel tanımıyla, aynı etkiye fiziksel dönme ile uçak kanatlarının çevresinde oluşan sirkülasyonda da rastlanmaktadır. Alman fizikçi olan Heinrich Gustav Magnus bu etkiyi araştıran ilk isimdir. Dönmekte olan silindirde oluşan etkiyi bulan isim olarak bilinen Kutt-Joukowski, sonrasında ise Martin Wilhelm ve Nikolai Zhukovsky bu etkiyi analiz eden ilk isimlerdir. Aslında futboldan sürekli karşılaştığımız bir durumun daha uzun sürmesiyle ortaya müthiş görüntüler çıkmış. İyi seyirler.
Murat Yıldız Seni Seven Öldü 04:21
Murat Yıldız Seni Seven Öldü 10.103 izlenme - 8 yıl önce sevipte ayrılanlara gelsin sevenin halinden anca seven anlar
çin'de görünen ufo 01:38
çin'de görünen ufo 17.638 izlenme - 7 yıl önce çin'de çekilen 40 dk lık ufo görüntüsünü çinli bilim adamları onayladı.nanjing'deki gözlemevinde çalışan bilim adamları, bu kadar uzun süreli bir ufo görüntüsünün, tanımlanamayan uçan nesnelerin varlığına dair uzun zamandan beri beklenen kanıt olması ihtimali olduğunu belirtiyor. görüntüler uzmanlar tarafından bir yıl boyunca araştırıldıktan sonra kesin bir sonuç çıkacağı belirtildi.
Hava Hareketlerinin Gözlemlenebilmesi için İnsan Gözüyle Görübilmesini Sağlayan Cihaz 03:46
Hava Hareketlerinin Gözlemlenebilmesi için İnsan Gözüyle Görübilmesini Sağlayan Cihaz 398 izlenme - 5 ay önce Günlük hayatta bolca yaşanırken insan gözünün görmediği hava hareketleri muhteşem görüntüsüyle büyülemeye devam ediyor. Özel bir düzenek sayesinde görülebilen hava hareketleri böyle kaydedildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yıldızları Ölçümlemek - İnterferometri 06:39
Yıldızları Ölçümlemek - İnterferometri 466 izlenme - 10 ay önce Bir dizi optik teleskopun algıladığı görüntüleri bilgisayarla birleştiren CHARA adlı bir teleskop dizgesiyle gözlem yapan gökbilimciler, yıldızların mesafelerini daha hatasız ve net gözlemleyebiliyorlar.Astronomide kullanılalan bu bilim dalına İnterferometri ,kullanılan sisteme de İnterferometre deniliyor. Gözlemi yapmak için tek bir büyük teleskop yerine bir çok teleskopun bir araya getirilip ,yıldızdan ulaşan ışığının hassas bir şekilde tek bir noktada toplanması amaçlanıyor. Kaynak:KhanAcademy
Takiyüddin'in Gözlemevi - Arabalı Vapurun İcadı 05:14
Takiyüddin'in Gözlemevi - Arabalı Vapurun İcadı 925 izlenme - 1 yıl önce Arabalı vapurun bir Türk icadı olduğunu biliyor muydunuz? Efendim ben Takiyüddin, evren bilimci ve matematikçiyim. Tarihin derinliklerinden çıkıp geldim! Size bilmediğiniz, duymadığınız tarihi anlatacağım!
Habertürk Tarihin Arka Odası Sansürden Sonra - Abdülaziz Bayındır 01:44
Habertürk Tarihin Arka Odası Sansürden Sonra - Abdülaziz Bayındır 457 izlenme - 2 yıl önce Selam dostlar, Daha önceden yükledim sansür videosundan sonra o programın devamında Abdülaziz Bayındırın kendi imkanlarıyla yaptığı çekimdeki tespit ve kuran kaynaklı iddiasının ispatını sizinle paylaşmak istedim. İzlemeyen kişiler için özet geçecek olursam Prof. Dr. Abdüzaziz Bayındır kutuplarda yaptığı isabetli namaz vakitleriyle birlikte Türkiye de İmsak vakitlerinin erken olduğunu da söylüyor ve 21.07.2013 tarihinde Habertürk televizyonunda yaklaşık 6 saat süren canlı yayından sonra rasat(gökyüzü gözlemi) yapmak amacıyla çıkılan çatıda belirlenen imsak zamanının son 5 dakikası süresinde canlı yayın sansürleniyor.
Space Needle Gözlem Kulesine Drone'u Çakılan Kullanıcının Başı Dertte! 03:02
Space Needle Gözlem Kulesine Drone'u Çakılan Kullanıcının Başı Dertte! 2 izlenme - 1 hafta önce Bu durum masum bir şey olarak görülebilir fakat, haberde konu olan drone kullanıcısının başı epey bir ağrıyacak gibi. Drone'u kuleye çakılan kullanıcıyı, drone üzerinden bulunan seri numarası aracılığı ile tespit eden Seattle Polis Departmanı, şehirde drone'lar konusunda herhangi bir yasa mevcut olmasa da pilotu rahat rahat bırakmayacaklar gibi. Tespit edilen pilot, en fazla 1 yıl olmak şartı ile hapis cezası, ayrıca 5.000 dolar para cezası ile karşı karşıya. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
sınır ihlali yapan inek gözlem altında 05:53
sınır ihlali yapan inek gözlem altında 1.132 izlenme - 8 yıl önce sınır ihlali yapan inek gözlem altında
Hislerine Güvenen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı 01:34
Hislerine Güvenen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı 472 izlenme - 2 yıl önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydına ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtlarken hislerine güvenerek gerekli tespitlerini paylaşmış. Eee demek bilim sanayi ve teknolojimiz sizin hislerinize emanet sayın bakan haydi hayırlısı...
Orion (Avci )takim Yildizi 11:40
Orion (Avci )takim Yildizi 613 izlenme - 7 yıl önce İstanbul bİlsem de orıon takım yıldızının gözlem günleri
Celal Şengör  Bilimin Güzelliği 02:55
Celal Şengör Bilimin Güzelliği 149 izlenme - 3 yıl önce Profesör jeolog Celal Şengör'ün bakış açısıyla bilimin güzelliği. Yabancı bilim insanlarının bu tip videoları vardı. Bende neden önemli Türk bilim insanlarımızın olmasın diye böyle bir çalışma yaptım. Umarım beğenirsiniz. Müzik : Embryonic Waves (Free Ambient Music)
Serbest Enerjiyle Işık Eldesi 01:30
Serbest Enerjiyle Işık Eldesi 64 izlenme - 2 yıl önce Arkadaşlar fizik hakkında pek bir bilgim yok çeviride hata olmuş olabilir. Amcamız bir iki ampul patlatma sonrası elektrik akımına bir kere dokundurmasıyla serbest enerji dönüşümü elde ediyor.
Mikroskopla Gözlem Yaparken.. 02:12
Mikroskopla Gözlem Yaparken.. 135 izlenme - 5 yıl önce Bu küçük canlı hakkında çok araştırdım ama kesin olarak bir bilgiye ulaşamadım.Sizin fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.Teşekkürler...
Olly - Kuş Gözlemi 04:59
Olly - Kuş Gözlemi 48 izlenme - 1 yıl önce Jethro, Olly'i ve Royston’u kuş gözlemine götürür. Büyük ve sakar Royston kuş gözleminin zor olduğunu anlar ve Olly, ona ağaçların arasında uyum sağlamasına yardım eder ve böylelikle kuşları kaçırmamış oalcak.
Doğa gözlemi nedir, nasıl yapılır? 01:28
Doğa gözlemi nedir, nasıl yapılır? 18 izlenme - 1 yıl önce Doğa gözlemi doğada yaşayan canlılara karşı duyulan merakla başlıyor. Doğada yaşayan canlıları keşfetmek ve gözlemlemek doğa gözleminin asıl amacı. Doğa gözlemine çıkanlar için en önemli kaynak rehber kitaplar. Bitki gözlemlemek için büyüteç, kuş ve kelebek gözlemi için dürbün taşımak gerekebilir. Doğa gözlemi yaparken doğa güncesi de tutulabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Astro Cumali'den Satılık Gözlemevi 01:19
Astro Cumali'den Satılık Gözlemevi 33 izlenme - 2 yıl önce Ordu'da "Astro Cumali" olarak tanınan Cumaittin Turap, astronomiye duyduğu merak sebebiyle yaklaşık 1 milyon lira harcayarak kurduğu gözlemevini, beklediği ilgiyi görmeyince satılığa çıkardı.
Futbolun Gözlem Evi! 04:17
Futbolun Gözlem Evi! 88 izlenme - 8 yıl önce 29.hafta maç yorumları 2009
Yapay Uyduların İşlevleri Nelerdir? 01:26
Yapay Uyduların İşlevleri Nelerdir? 10 izlenme - 1 yıl önce Yapay uydular, ağırlıklarına göre sınıflandırılır. Uydular, işlevlerine göre haberleşme uyduları, atmosferik gözlem uyduları, askeri uydular, sivil gözlem uyduları, meteorolojik uydular, bilimsel amaçlı uydular ve benzeri şekillerde gruplara ayrılıyor.
Yaşıtlarından daha hareketli olduğu gözlemlenen her çocuk hiperaktif midir? 01:01
Yaşıtlarından daha hareketli olduğu gözlemlenen her çocuk hiperaktif midir? 5 izlenme - 2 yıl önce Yaşıtlarından daha hareketli olduğu gözlemlenen her çocuk hiperaktif değildir.
Big bang 04:02
Big bang 9 izlenme - 1 yıl önce "Göklerdeki düzen" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/24981/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Big-bang A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Bilim yaratılışı keşfediyor 05:53
Bilim yaratılışı keşfediyor 6 izlenme - 1 yıl önce "Göklerdeki düzen" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/24983/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Bilim-yaratilisi-kesfediyor A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Gözlem 21.09.2012 PART 7 14:00
Gözlem 21.09.2012 PART 7 3 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/tvem kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
23 EKİM 2012 SALI GÖZLEM ÖZET.mpg 14:47
23 EKİM 2012 SALI GÖZLEM ÖZET.mpg 2 izlenme - 2 yıl önce 23 EKİM 2012 GÖZLEM PROGRAMI Magazini bu programla gözlemleyin... Derya Yolyapan ve Esra Sönmezer'in sunduğu, birbirinden renkli ünlü konukların katıldığı, magazin olaylarının ve gündeminin değerlendirildiği canlı olarak yayınlanan "Gözlem" hafta içi her gün saat 09:30'daTvEm ekranlarında yayınlanıyor.
Gözlem 21.09.2012 PART 8 14:00
Gözlem 21.09.2012 PART 8 1 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/tvem kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Gözlem 21 09 2012 PART 6 14:03
Gözlem 21 09 2012 PART 6 1 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/tvem kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Gözlem 21 09 2012 PART 4 14:05
Gözlem 21 09 2012 PART 4 1 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/tvem kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Gözlem 21 09 2012 PART 5 14:03
Gözlem 21 09 2012 PART 5 1 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/tvem kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."