Hoşgeldiniz!

guguklu saat

Guguklu Saat Dev Boyut 00:26
Guguklu Saat Dev Boyut 3.070 izlenme - 9 yıl önce guguklu saat dev boyuttur.nostajİk
nostalji-guguklu saat 00:16
nostalji-guguklu saat 1.601 izlenme - 8 yıl önce guguklu saatin çalışmasını izleyin
Büyük ormancı guguklu saat 00:47
Büyük ormancı guguklu saat 1.234 izlenme - 6 yıl önce Büyük ormancı guguklu saat
Nostaljik Guguklu Saat 00:16
Nostaljik Guguklu Saat 479 izlenme - 3 yıl önce Bir ev formu üzerinde bir saat, onun üzerinde de minik bir kapı bulunur. Bu kapının içinde her saat başı dışarı çıkarak saat sayısı kadar guguklamayı kendine görev edinmiş minik bir guguk kuşu yaşar. Ayrıca sarkacı ve kozalaklı zincirleri de olur mutlaka bu saatlerin. Tam saat sesini seven ve evde vakit geçirdiği zamanlar vaktin nasıl geçtiğini anlamadan camış gibi yayılanlara göre bu saatler. Sanırım herkes sevmez, bazıları için sinir bozucu olabilir. Zaten bazı modelleri gerçekten korku filmi gibidir. Dallı budaklı, koyu renk olanları kötüdür mesela. Başka kapıları olup onlardan da tahta insanların çıkıp çıkıp içeri girdiği modelleri vardır, bence onlar da kabus gibidir. Ama mesela kısmen renklendirilmiş ahşap dağ evi formunda olanlar, minik boyda rengarenk boyalı olanlar filan çok cici olur. üçgen çatıları çok şirin olur bunların.
Altan Erbulak ile Guguklu Saat (1979) 03:40
Altan Erbulak ile Guguklu Saat (1979) 541 izlenme - 3 yıl önce 1988 yılında kaybettiğimiz sanatçımızın 1979 yılında sunduğu "Guguklu Saat" Proğramından bir kesit. Sanatçının programına Gemlik'ten mektubu ve şiiriyle katılan Jale Nacaroğlu'da, o dönemin siyasi ortamını ve halkın isteklerini anlatıyor.
Nostajik Dev Boyut Guguklu Saat 01:05
Nostajik Dev Boyut Guguklu Saat 943 izlenme - 8 yıl önce nostajİk dev boyut guguklu saat
Guguklu Duvar Saati 00:22
Guguklu Duvar Saati 854 izlenme - 6 yıl önce Guguklu Duvar Saati
Enstrümantal - Guguklu Saat 02:32
Enstrümantal - Guguklu Saat 244 izlenme - 6 yıl önce
Roentgen'lerin Yazı Masası 02:20
Roentgen'lerin Yazı Masası 186 izlenme - 3 yıl önce Efendim videodaki yazı masası 18.yy'a ait olup Prusya Kralı II. Frederick William için İki Alman marangoz ustası Abraham Roentgen ve oğlu David Roentgen tarafından yapılmıştır. Bu yazı masasını bu kadar özel kılan tarihi değerinin yanında özel işlemeleri ve kullanılan özgün tekniğidir. Gizli bölmelerin yanı sıra gerek kilit sistemi gerek akıl dolu mekanizmasıyla hayranlık uyandıracak cinsten. Bu iki marangoz ustası baba-oğlun diğer şaheserlerinin görsel ve videolarını internetten kolayca bulmak mümkün. Tavsiyem üstatların eserlerini incelemeniz.