Hoşgeldiniz!

gülcemal

Gülcemal Fragman 02:05
Gülcemal Fragman 15.016 izlenme - 3 yıl önce Sevilen oyuncu Peker Açıkalın, uzun bir aradan sonra “Gülcemal” filmi ile sinemaya döndü. Nisan ayında vizyona girecek olan filmin yapımcılığını Uğur Film, yönetmenliğini ise Özgür Selvi üstleniyor. Film, doğada yalnız başına yaşayan Gülcemal’in hiç görmediği babasından kalan mirasın ardından başına gelen komik, tehlikeli ve çılgın olayları konu alıyor. Peker Açıkalın’ın “Gülcemal” karakterini canlandırdığı filmde usta oyuncuya, Merve Sevi, Levent Tülek, Cem Kılıç, Haldun Boysan, Mehtap Bayrı, Hüseyin Elmalıpınar, Emre Melemez ve Yılmaz Guruda eşlik ediyor.
Gülcemal Fragman 02:05
Gülcemal Fragman 840 izlenme - 3 yıl önce http://hdkalitefilm.net/ Doğada yalnız ve kendi halinde bir hayat yaşayan Gülcemal’in kaderi daha önce hiç görmediği babasından kalan mirasla bir anda değişir. Gülcemal’i kandırıp mirası elinden almaya çalışan Şahbaz ailesi çok geçmeden zor bir hedefle karşı karşıya olduklarını fark ederler. Mirası almak için İstanbul’a gelen Gülcemal kendisini komik, eğlenceli, çılgın, kıpır kıpır, tehlikeli bir maceranın içinde bulur.
Gülcemal - Bir Vapurun Hikayesi 52:52
Gülcemal - Bir Vapurun Hikayesi 57 izlenme - 8 ay önce Denizlerde geçen 75 yıllık bir ömür... Balkan ve Çanakkale savaşlarında görev alan; Mübadilleri anavatanlarına taşıyan; adına türküler ve maniler yakılan; şair ve yazarlara ilham veren; satır aralarında dumanı en çok tüten; İlk defa Türk bayrağıyla Amerika’ya giderek Türk Sivil Denizcilik tarihine geçen efsane GÜLCEMAL vapuru... Güvertesinde umudu, hasreti, acıyı, kayıpları taşıyan “gül yüzlü” Gülcemal... Mübadele gibi büyük bir olaya tanıklık eden vapurun hikayesi… Çekimleri Ankara, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun ve Rize’de yapılan belgesel için, başta TRT arşivi olmak üzere, Genelkurmay Arşivi, AA Fotoğraf Arşivi, Talayer Ailesi arşivi, Ali Bozoğlu arşivi, Doç.Dr Murat Koraltürk arşivi ve Ahmet Güleryüz arşivinden yararlanıldı. İstanbul Deniz Müzesi, İzmir Arkas Denizcilik Müzesi, Ankara Resim-Heykel Müzesi ve Çatalca Mübadele Müzesinde çekimler yapıldı. [TRT Belgesel]
Adalılar - Örgütlemişler Baharı 05:40
Adalılar - Örgütlemişler Baharı 91 izlenme - 1 yıl önce Esasında Gülcemal Durdu'nun bir şiiridir, Adalılar "Biz Halkız" isimli albümlerinde yorumlamıştır bu şarkıyı. Unutmadan belirtelim, 12 eylül darbesi sonrası idam edilen ilk devrimci Necdet Adalıdan ismini alır grup "Adalılar". Şarkının ithaf edildiği isimler; Nergiz Gülmez, Lale Çolak, Nuray Karacan, İbrahim Kaypakkaya, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Deniz Gezmiş, Ulaş Bardakçı, Hüseyin Cevahir, Mahir Çayan, Mine Bademci, Mustafa Özenç, Soner İlhan, Hıdır Arslan, İlyas Has. gömdüğümüz kitaplar çiçeklenmiş örgütlemişler baharı karakolların önü lacivert, yeşil, sarı örgütlemişler baharı unuttum adlarını neydi özenç miydi, hıdır mıydı yoksa lale mi unuttum adlarını neydi ilyas mıydı, soner miydi, yoksa nergis mi karanfil mi, nuray mıydı, yoksa eren mi canım örgütlemişler baharı menekşeler, fesleğenler şifreli örgütlemişler baharı bildiri dağıtıyorlar güpe gündüz polis şefinin bahçesinde balkonunda, penceresinde canım örgütlemişler baharı girmişler saksılara sarmışlar betonları adları olmuş sarmaşık evreni yontuyorlar sırça parmaklarıyla örgütlemişler baharı kırlarda, bayırlarda, papatyalarda telaş örgütlemişler baharı unuttum adlarını neydi özenç miydi, hıdır mıydı yoksa lale mi unuttum adlarını neydi ilyas mıydı, ibo muydu, yoksa nergis mi hüseyin mi, yusuf muydu, yoksa deniz mi canım örgütlemişler baharı cevahir mi, ulaş mıydı yoksa mahir mi canım örgütlemişler baharı.
Gülcemal Fragman (2014) 02:05
Gülcemal Fragman (2014) 68 izlenme - 2 yıl önce Sevilen Oyuncu Peker Açıkalın, Uzun Bir Aradan Sonra "gülcemal" Filmi İle Sinemaya Döndü. Nisan Ayında Vizyona Girecek Olan Filmin Yapımcılığını Uğur Film, Y...