Hoşgeldiniz!

gültekin gülkan

Kaynanalar Dizi Jeneriği (1994) 01:14
Kaynanalar Dizi Jeneriği (1994) 1.064 izlenme - 3 yıl önce Siyah-beyaz televizyonlarımızda tek bir kanaldan başka seçeneğimizin olmadığı yıllarda girdi yaşamımıza "Nöri Kantar"... Kısa sürede, TRT'nin yıldız dizilerinden biri oldu. Anadolu'dan İstanbul'a göç eden tüccar Nuri Kantar ve ailesinin, kent yaşamına alışırken başına gelen ilginç olaylar, Türk insanının da hayatında yer etti. 1974 yılında başlayan dizi, tam 32 yıl sürdü. Nöri, Nöriye, Döndü ve Tijen tiplemeleri aileden biri gibiydi. Amerikan dizilerindeki hayata inat, Türk insanının "kendisini" anlatan dizi, ekranlara veda etmesinin ardından bile unutulmadı.
Kaynanalar Dizisi Hayranı Olmak 00:54
Kaynanalar Dizisi Hayranı Olmak 293 izlenme - 3 yıl önce Efendim... Abimize Kaynanalar dizisi hakkında bir soru yöneltiliyor. Abimiz de aradan geçen yılların yarattığı baskıyla tutamıyor kendisini ve başlıyor anlatmaya. Ama ne anlatma... Termopylae Muharebesi'ni anlatan Spartalı Abimiz görse, ben nerede yanlış yaptım diye kahrından ölebilirdi.
Kaynanalar Dizisi - Bilgisayar Virüsü 04:27
Kaynanalar Dizisi - Bilgisayar Virüsü 403 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de sitcom'un ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen Kaynanalar, 1974 yılının mayıs ayında TRT ekranlarında yayınlanmaya başladı. Anadolu'dan İstanbul'a göç eden Nuri Kantar ve ailesinin büyükşehrin kurallarına ayak uydururken kendi geleneklerinden uzak kalmama çabası anlatılmıştır.1997 yılında ilk defa TRT ekranlarının dışında, Kanal D'de yayınlanmaya başlanan Kaynanalar ve kahramanları geçen yıllarla birlikte değişen zamana, teknolojiye de ayak uydurmayı ihmal etmedi.Ayrıca Türk televizyonlarında en uzun süre yayınlanan dizi olmuştur