Hoşgeldiniz!

güner ümit

Banu Alkan ve Bıyık Sendromu 03:21
Banu Alkan ve Bıyık Sendromu 30.173 izlenme - 3 yıl önce Genelde 80'lerin diskoteklerınde genç oğlanlar ve yarasa kollu kazak giymiş permalı saçlı kızlar olur ancak bu disko farklı. Bunların esamesi okunmuyor. Diskoyu bıyıklı Güner abimiz basmış. Ortada şuh bir şekilde dans eden Banu'yu kordona alan gençler ne yazık ki bıyıklı adam engeline takılıyor. Final ise klasik Banu Alkan finali. Seviş, sonra ağla.
Süper Turnike (1 Nisan Şakası İçerir) 06:49
Süper Turnike (1 Nisan Şakası İçerir) 2.059 izlenme - 2 yıl önce 90'larda Güner Ümit'in sunduğu Süper Turnike bir televizyon klasiği olarak tarihteki yerini aldı. (Yarışmayı sonraki senelerde Erhan Yazıcıoğlu da sunmuştu.)
Televizyonculuk Kariyeri Tek Programla Biten Sunucu Güner Ümit 00:34
Televizyonculuk Kariyeri Tek Programla Biten Sunucu Güner Ümit 1.124 izlenme - 1 yıl önce Güner Ümit, 1995'te, sunuculuğunu yaptığı Turnike programında, 'Mum söndü yapıyorlar' cümlesini kullanınca büyük tepki çekmiş, TV binası taşlanmış, Ümit görevi bırakarak uzun süre meslekten uzak kalmıştı.Ümit, Alevi cemaatinden özür dilese de bir daha eski şaşaalı günlerine dönemedi. Başına gelen olayı "kader" olarak nitelendiren Ümit, sözlerini şöyle sürdürmüştü: "Karı koca emekliyiz evde oturuyoruz. Her şeyin bir sonu var. Zamanı gelince çekilmesini de bilmek gerekiyor. Bizimkisi zamansız talihsiz oldu ama ne yapalım kader."
Turnike - Güner Ümit (Aşık Atışması) 09:25
Turnike - Güner Ümit (Aşık Atışması) 2.283 izlenme - 3 yıl önce Turnike programı bir dönem hostes kızlarıyla ve Güner Ümit'in gaflarıyla hayli gündemdeydi. Mehmet Ali Erbil'in çarkıfeleğiyle rekabet halindeydi. Hatta Güner Ümit bi ara kadın kılığına girip "Reyyyyting! Reyyyting!" diye diye delirmişti... Yine de haksızlık etmeyelim. Güner Ümit, bu örnekte olduğu gibi elinden geldiğince kaliteli konuklar almaya gayret ediyordu. Turnikeden geçmiş, şov biznısla harmanlanmış, ayaküstü bir aşık atışması izliyoruz...
Güner Ümit- Turnike 01:21
Güner Ümit- Turnike 2.560 izlenme - 3 yıl önce Turnike yarışma programı henüz özel kanallar palazlanamamışken Trt'de haftada bir yayınlanırdı. 900lü telefonlar o zamanlarda icat olmuş ve nice evin ortasına bol meyve veren incir ağaçlarını dikmeye başlamıştı. "Ay biraz kaldırır mısınız Güner Bey?" repliği ile aklımıza kazınan ve kapıların ardından çıkan şahane hatunlar ile gönlümüzü fetheden o yarışmanın jeneriği ve tipik Güner Ümit komedyası.İzliyoruz..
Mega Turnike Tanıtımı - Kanal 6 00:30
Mega Turnike Tanıtımı - Kanal 6 1.617 izlenme - 3 yıl önce Bir zamanlar fenomen olan Güney Ümit ve yine bir zamanların fenomen yarışması olan Mega Turnike proğramının Kanal 6 tv tanıtım fragmanını izleyeceğiz. Video'yu Youtube'ye yükleyen; Terbet'e teşekkür ederiz.
Güner Ümit - Turnike (1992 - TRT1) 01:09:01
Güner Ümit - Turnike (1992 - TRT1) 1.194 izlenme - 3 yıl önce 1992-93 sezonunda haftada bir gece TRT1'de yayınlanan Turnike yarışmasının bu bölümünde Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü öğrencileri ve Abidinpaşa Sağlık Meslek Lisesi öğretmenleri yarışıyor.
Güner Ümit'in Melekleri 00:23
Güner Ümit'in Melekleri 1.939 izlenme - 3 yıl önce Doksanları kavuran en saçma iki furyadan biriydi Turnike yarışması(diğeri de stres bileziği idi.). Güner Ümit ve dane dane benleri tarafından sunulan bu ilginç yarışmada birbirinin kulağına müzik dinlerken höyküren yarışmacılardan tutun da, "Biraz daha kaldırabilir misiniz?" diye "güneğr bey"e yalvarırken, kırk yıllık izdivacı güme giden ev hanımlarına kadar bin türlü şey vardı. Fakat, onu piyasadaki birçok yarışmadan ayıran bir fark vardı ki, o da diğer çarpık bacaklı yarışmalara göre gayet muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış hostesleri idi. Bu videomuz da da işte, Güner Ümit'in yeni transfer olduğu İnterstar kanalında yaptığı Turnike yarışması için hostes ararken, bu olay sırasında da zaman zaman Uncle Samvari etkilerle "I want You!" derken görüyoruz. Merak: Hakikaten Güner Ümit, her transfer olduğunda neden hosteslerini değiştirirdi? O hstesler kanalın demirbaşı mı?
Bir Ananın Gavatlık Sevinci 00:43
Bir Ananın Gavatlık Sevinci 1.546 izlenme - 3 yıl önce Her ana çocuğunun sağlığı konusunda Sarayda 15 hattat hassasiyetindedir. Öyle ki bu hassasiyet, duyarlı bir Melis'in insanların ikiyüzlülüğüne ve Cenk'in mesajlarına karşılık vermemesinden bile kalavi seviyelerde oynar. Bahar'ın anası da kızının aşıyı yaptırdığını anlayınca çok sevinir,hem de sevincinden doymaz. Grip aşısını yazdan olacaksın ki kışın sıkıntı olmasın dayı.
Barış Manço - Bay Turnike (1995) 01:32
Barış Manço - Bay Turnike (1995) 649 izlenme - 2 yıl önce 1995 yılında Barış Manço, Güner Ümit'in sunduğu Bay Turnike programının "Babalar Günü" özel bölümüne konuk olur. Programda babalar çocuklarına karşı yarışmaktadır. Matematik soruları hem Barış Manço'yu hem de oğlu Doğukan'ı biraz zorlar! (Yayın Tarihi: 19 Haziran 1995)
Uğur Yücel & Güner Ümit AEG Reklamı 09:46
Uğur Yücel & Güner Ümit AEG Reklamı 1.363 izlenme - 3 yıl önce Güner Ümit ve Uğur Yücel'den skeç şeklinde tanıtım reklamları.Uğur Yücel'in Zeki Alasya ve Metin Akpınar taklitleri takdire şayan.
Turnike Yarışması - Tam Bölüm - 90'lar (45 dk) 45:25
Turnike Yarışması - Tam Bölüm - 90'lar (45 dk) 1.402 izlenme - 3 yıl önce Cenk Koray, Müjdat Gezen, Hayko, İbrahim Tatlıses, Gönül Yazar, Halit Kıvanç, Muazzez Ersoy gibi ünlü isimlerle birlikte keyifli bir doksanlar akşamına dönüş yapacaksınız. Keyifli seyirler.
Nurhan Damcıoğlu & Güner Ümit - Bu Bekarlıktan Bıktım Usandım 02:56
Nurhan Damcıoğlu & Güner Ümit - Bu Bekarlıktan Bıktım Usandım 470 izlenme - 3 yıl önce Kantocular kraliçesi ve ona eşlik eden değerli sanatçımız Güner Ümit adeta hislerime tercuman olur nitelikteki bekarlıktan usanan hayırlı munasıb kısmetını arayanların feryadı olan bu eglencelı sarkıyı sızle paylaşmaktan kıvanc duyarım
Turnike Yarışması - 90'lar 21:44
Turnike Yarışması - 90'lar 658 izlenme - 3 yıl önce Doksanların severek izlediğimiz yarışması. Konuklar; Gökhan Güney, Mahmut Tuncer, Ceylan, Hakkı Bulut, Yunus Bülbül, Selahattin Alpay, Nuray Hafiftaş, Cengiz Tekin
Tele Maraton - Altın Benzin Şarkı Yarışması 27:55
Tele Maraton - Altın Benzin Şarkı Yarışması 331 izlenme - 3 yıl önce Kaç sene önce yapıldı bilmiyorum ama yaklaşık 15 senedir evimizde kasedi bulunan bu nacizane eseri binbir zorlukla mp3'e çevirmeyi başardım. Kasedin Hikayesi işe söyle; türkiyenin değişmeyen benzin sorunu üzerine bir şarkı yarışması düzenleniyor ve birinci olan besteciye 1 bidon benzin hediye ediliyor. Yarışma enternasyonel vede bilimumnasyonel olduğundan eğer yersek dünya çağına bir yıldızıda sunucu olarak getirmişler evet huzurlarınızda madam manita margarita.... Not : Bu kasedin ilk bölümü ikinci bölümüde yolda
Kaç Paraya Satın Aldın Bunu? - Nikah Masası 01:31
Kaç Paraya Satın Aldın Bunu? - Nikah Masası 289 izlenme - 3 yıl önce -Kaç yapıyo lan bu araba, -Abi kaç vites?, Bi tur versene lan! Bunlar birçoğumuzun çocukluktan hatırladığı acıklı ve yüksek dozda "beklenti" içeren sözlerden sadece birkaç tanesi. Bu yüzden randıman alamadığımızda çamura yattığımız,hatta saha ve zemin müsaitse hır çıkardığımız olmuştur. En azından Almanya'dan gelecek akrabayı mevzuya konu etmişliğimiz vardır.
Nurhan Damcıoğlu - Kantolar Ve Düetler 03:51
Nurhan Damcıoğlu - Kantolar Ve Düetler 217 izlenme - 3 yıl önce Kantolar eski ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezidir, geçmişin sesidir. 1978 yılına gidiyoruz. Nurhan Damcıoğlu'nun birbirinden güzel kıpır kıpır kantolarını izliyoruz.
Yakın Markajda Nasıl Kafa Çevrilir 00:40
Yakın Markajda Nasıl Kafa Çevrilir 209 izlenme - 3 yıl önce Ferdi Tayfur'un en güzel filmlerinden biri olan 'Durdurun Dünyayı' adlı filmden bir sahne. Ferdi abimiz nasıl kafa çeviriyor dikkatle izleyelim. Yalçın Gülhan Seslendirmesini ise Güner Ümit yapmış.
Kasso - Walkman 05:19
Kasso - Walkman 30 izlenme - 3 yıl önce Nikah masası filminde turnike abi Güner Ümit ile, Banu Alkan'ın diskoda çılgın attıkları sahnenin müziği. 80'lerin italo disco tarzı müzik akımının güzel örnekleri arasında yerini alır. John Carpenter, Moon Ray, Modern Talking, taki ki Boney M gibileri yeşilçam'da disko dendiğinde hemen aklıma gelenler, mesela bir de big in japan coverları var ki diskoların her daim vazgeçilmezidir. Bu da Claudio Simonetti imzalı bir çalışma, kendisi 1978 de başladığı elektronik disko olayına güzel yapıtlar bırakmış. Birçok projede farklı gruplarda yer almış, 1982'de çıkan LP albümde de bu parça yer almakta.