Hoşgeldiniz!

Güneydoğu Anadolu Projesi

9 Kasım 1994 - Fırat'la Harran'ın Düğünü 02:22
9 Kasım 1994 - Fırat'la Harran'ın Düğünü 536 izlenme - 3 yıl önce 9 Kasım 1994 önemli bir gündür dostlar, zira o gün Fırat ve Harran'ın buluştuğu, Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük yatırımının gerçekleştiği gündür. Trt - INT Avrasya'nın tasarım harikası tematik çalışması, "Günün Haber Başlıkları" bölümünde de olayın anlam ve önemine yeterince değinilmiştir göreceğiniz üzere. İşin güzel tarafı ise bu törenin, o günlerde Türk siyasetinde önemli roller üstlenen insanların borçlarını bir bir öğrenmemizi sağlamasıdır. Başbakan Tansu Çiller, dönemin Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın ile GAP'ı tamamlamanın boyunlarının borcu olduğunu söylemiştir. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ise, olayı daha da içselleştirecektir. Bu kadar yoğun bir duygu seline daha fazla dayanamayan Demirel, "Bu bizim namus ve şeref borcumuzdu. Bugün bu borcun ortadan kalkmasına şahit oluyoruz." açıklamasını yapar, göz yaşlarını gizleyerek. GAP gibi zirai bir girişimi saniyesinde ar-namus'a bağlayan Demirel, bu beyanına benzer bir açıklamayı, fötr şapkasını anarşist vatandaşa kaptırmadığı, çevik görüntülerinin ardından da yapacaktır. Son sözüm de sana sevgili Rıza Okur, hiç mi yaşlanmazsın abicim sen ?
Yeşil Sahalarda Görülmemiş Protesto! 7 Oyuncuyla Maça Çıktılar 02:10
Yeşil Sahalarda Görülmemiş Protesto! 7 Oyuncuyla Maça Çıktılar 276 izlenme - 3 yıl önce Bolivya 1. Lig'inde Bolivar maçının ertelenmesini talep eden Sucre Yönetimi, cevap gelmeyince hafta sonu oynanan Mineros maçına çoğu altyapıdan 7 oyuncuyla çıktı.
Bozkırdı, Dalgıçların Gözdesi Oldu 02:14
Bozkırdı, Dalgıçların Gözdesi Oldu 68 izlenme - 3 yıl önce Bozkırdı, dalgıçların gözdesi oldu- Birecik Baraj gölünün suları altında kalan Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi su altı meraklılarından ilgi görüyor- İstanbul Diving Team Kulübü Başkanı Akkaya: - "Turlarımızı artırarak devam ettireceğiz.
Cizrespor'un 7 Yıl Sonra Gelen Şampiyonluğu Halkı Sokağa Döktü 02:34
Cizrespor'un 7 Yıl Sonra Gelen Şampiyonluğu Halkı Sokağa Döktü 75 izlenme - 3 yıl önce Terör ve toplumsal olaylara adından sıkça söz ettirip ülke gündeminden düşmeyen Cizre'de bu kez, Cizrespor'un şampiyonluk sevinci nedeni ile vatandaşlar sokağa döküldü.
Şanlıurfaspor'da Adanaspor Maçı Hazırlıkları 01:43
Şanlıurfaspor'da Adanaspor Maçı Hazırlıkları 41 izlenme - 4 yıl önce PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'un kaptanı Rodrigo Tello, sezonun ilk maçında Adanaspor karşısında alacakları 3 puanın çok önemli olduğunu söyledi.
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, GAP İzleme Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti 02:04
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, GAP İzleme Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti 26 izlenme - 3 yıl önce Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) İzleme Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti. Toplantıda, "Dünyada bir seferdeki en büyük kamulaştırma yapıldı" dedi.
Gaziantep'te İlkbahar Kebapları Görücüye Çıktı 03:10
Gaziantep'te İlkbahar Kebapları Görücüye Çıktı 12 izlenme - 3 yıl önce Gaziantep'te ilkbahar kebapları görücüye çıktı- Mutfağıyla ünlü Gaziantep'te yenidünya, elma ve ayva gibi meyvelerle bir tür mantar olan kemeden yapılan kebaplar, mangallarda yerini aldı- GAPDER Başkan Yardımcısı Ok: - "Meyvelerden yaptığımız kebaplar, kendine has lezzetleri ve aromalarıyla her damak zevkine hitap ediyor" ORHAN ÇİÇEK - Mutfağıyla ünlü Gaziantep'te, ilkbaharın gelmesiyle bir çeşit mantar olan keme ile yenidünya, ayva ve elma gibi meyvelerle yapılan kebaplar görücüye çıktı.
Davutoğlu: 02:57
Davutoğlu: "Bu Dalgalanmalardan Türkiye Ekonomisinin Etkilenmemesi Yönünde Çabamızı Sürdüreceğiz" 6 izlenme - 3 yıl önce -GAP Eylem Planı Tanıtım Toplantısı-Başbakan DavutoğluMARDİN - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Güneydoğu Anadolu Projesi Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.
Yurt İçi ve Yurt Dışı Turları Arasında Hangi Bölgeler Daha Fazla Tercih Ediliyor? 01:36
Yurt İçi ve Yurt Dışı Turları Arasında Hangi Bölgeler Daha Fazla Tercih Ediliyor? 11 izlenme - 4 yıl önce Nüans Tur Genel Müdürü Güngör Kabak yanıtladı: Yurt içinde en çok hangi turlar tercih ediliyor?
Şanlıurfaspor, Şampiyonluk İçin Oynayacak 02:27
Şanlıurfaspor, Şampiyonluk İçin Oynayacak 4 izlenme - 4 yıl önce Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, ''Şanlıurfaspor İçin Mücadele Edecek, Şampiyonluk İçin Puan Toplayabilecek Bir Takım Kurduk'' Dedi.