Hoşgeldiniz!

güzel sanatlar fakültesi

Moda Tasarim Karakalem Elbise 00:57
Moda Tasarim Karakalem Elbise 6.221 izlenme - 5 yıl önce İzmir Alsancak'daki Atölyemizde, Gsf Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitimi Verdiğimiz Öğrencilerimizin Çalışmaları. Desen, Resim, Perspektif Gibi Çizim Eğitimleri, Bölüme Özel Uygulama Eğitimi Ve Portfolyo Tasarımı... eğitime Katılmak İçin 0232 464 4821 -- 0541 850 81 37 Numaralı Telefondan Ayrıntılı Bilgi Alabilirsiniz.
Ekmeğinin Heykeltraşı (2) 06:02
Ekmeğinin Heykeltraşı (2) 147 izlenme - 5 ay önce Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü tamamladıktan sonra geçimini sağlayacak para kazanamayan 42 yaşındaki heykeltıraş Murat Demirtaş, doğal ekmek yapıp satıyor.
Penisleri Dans Ettirmek 02:19
Penisleri Dans Ettirmek 577 izlenme - 3 yıl önce New York Üniversitesi, Tisch Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Peiqi Su, mezuniyet projesi için; üç boyutlu yazıcıdan çıkardığı penislere servo motorlar takarak bir enstellasyon hazırlayıp Tchaikovsky eşliğinde dans ettirmiş. Peiqui demiş ki; "Penis bambaşka bir şey! Bu projeye başlama motivasyonum buydu. İnsanoğlunun oynamaya bayıldığı en eski ve en çekici şey. Ayrıca bir başka ilham noktam da Wall Street idi. Oradaki herkesin sik kafalı olduğunu duymuştum." İyi seyirler...
Harlem Shake - Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 00:29
Harlem Shake - Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 452 izlenme - 4 yıl önce Harlem Shake - Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
A4 Kağıdının Hayatımızdaki Yerini Anlatan Sergi 02:11
A4 Kağıdının Hayatımızdaki Yerini Anlatan Sergi 27 izlenme - 2 ay önce Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, çok özel bir sergiyi hayata geçirdi. A4 sergisi, günlük hayatta sıklıkla kullanılan A4 kağıdının hayatımızdaki yeri ve önemini ele alıyor. Sergi 29 Mayıs'a kadar Sultanahmet'teki Cumhuriyet Müzesi'nde görülebilir.
Bu Seslere Kulak Verın 07:24
Bu Seslere Kulak Verın 502 izlenme - 5 yıl önce Ekıp Calısmasının Ne Kadar Keyıflı Oldugunu Bu Genc Amator Arkadaslarımız Profesyonelce Yapmıs Oldugu Bır Calısma Iyı Seyırler.
Neden Akdeniz Üniversitesi? Neden Güzel Sanatlar Fakültesi? 01:51
Neden Akdeniz Üniversitesi? Neden Güzel Sanatlar Fakültesi? 232 izlenme - 3 yıl önce Nokta'da Proje Yöneticisi olarak çalışan Gökhan Gür, Akdeniz Üniversitesi'ni ve Güzel Sanatlar Fakültesi'ni anlattı.
Edirne Gece Çökünce Tuvale Yansıyor 02:59
Edirne Gece Çökünce Tuvale Yansıyor 209 izlenme - 3 yıl önce Edirne'de Trakya Üniversitesi son sınıf öğrencisinin Edirne'nin değişik tarihi mekanları ve sokaklarını diğer ressamların aksine gece tuvale çizmesi görenleri şaşırtıyor. Trakya Üniversitesi son sınıf örgencisi Köksal Polat, Güzel Sanatlar Fakültesi'nde ilgili bölümün dersine ait tez konusu olan kent kavramını tuvale yansıtmak için sokaklarda kimsenin olmadığı saatlerde tuvalini fırçasını eline alarak Edirne'nin tarihi eserlerinin olduğu caddelerin yolunu tutuyor. Selimiye Camii ve Kaleiçi'nde bulunan tarihi mekanları yağlı boya ile tuvale aktaran Polat, sokakta yanından geçen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Mekanı karşısına alarak bir sokak lambası altına tuvalini yerleştiren Polat'ın yaptığı çalışmalar yıl sonunda üniversitede açılacak olan resim sergisinde sergilenecek. Polat, sanat çizgisinin okuldan mezun olduktan sonra sokak ressamlığı olacağını söylüyor. Polat, okuduğu bölümün son sınıfında artık bir eğilim göstermesi gerektiğine inandığı için iç dünyasını yansıtan kent ressamlığını tercih ettiğini ifade etti. Edirne’nin tarihi dokusunun bozulmadığı sokak ve tarihi eserleri tuvale alarak çizmeye çalıştığını anlatan Polat, “İç dünyamı yansıttığı için sokak ressamlığını tercih ettim. Daha önceleri insanların bu adam ne yapıyor bu saatte dediği vakitlerde ben çizimlerime devam ediyorum. Çok farklı kesimlerden birçok insanla sokaklarda resim çizerken tanışma fırsatım oldu. İnsanlar beğenerek izliyorlar, bu da benim hoşuma gidiyor. Başlangıç olarak tarihi Kaleiçi evlerini çizerek devam ettim. Selimiye Camii'nin içerisini ve çevresini çizdikten sonra hamam ve mezarlıktan itibaren Küçük Pazar'a kadar ineceğim. O tarihi bozulmamış mekanları tuvale alacağım” dedi. Sokakta daha önce resim çizen birisini görmediklerini belirten Berkant Koç ise, “İlk gördüğümde tuhaf karşıladım. Uzaktan bakınca ne yapılıyor diye baktım. Yaklaşınca resim çizdiğini görünce emeğine sağlık diye izlemeye başladık. Şimdiki öğrencilerin küçük bir kağıda çizemediğini arkadaş tuvale çizmiş, helal olsun” diye konuştu. Özcan Arda ise, "Daha önce köşe başında Selimiye Camii'ni çiziyordu. 3 gün sonra orasını bitirdiğini gördüm. Bugün de buraya gelmiş hamam ve mezarlığı çizdiğini görüyorum. Kendisine başarı diliyorum" dedi.
Ekmeğinin Heykeltıraşı (1) 07:04
Ekmeğinin Heykeltıraşı (1) 23 izlenme - 5 ay önce Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü tamamladıktan sonra geçimini sağlayacak para kazanamayan 42 yaşındaki heykeltıraş Murat Demirtaş, doğal ekmek yapıp satıyor.
Stop Motion İçine Etmek - Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 01:10
Stop Motion İçine Etmek - Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 90 izlenme - 2 yıl önce Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin, Stop Motion yaparken kendilerinden nasıl geçtiklerini izliyoruz. Artık nereye kadar izleyebilirseniz. İyi seyirler...
 İÜ Güzel Sanatlar Fakültesi - Keçi Postları Tuval Oldu 06:02
İÜ Güzel Sanatlar Fakültesi - Keçi Postları Tuval Oldu 38 izlenme - 1 yıl önce İÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Necmi Karkın'ın keçi postuna yağlı boya resim yapması İÜ öğretim görevlisi Necmi Karkın'ın konuşması İÜ öğretim görevlisi Necmi Karkın'ın keçi postu üzerine yaptığı resimler Keçi postları tuval oldu İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Karkın, "Anadolu medeniyetlerinin vazgeçilmez parçası" keçi postları üzerinde yağlı boya çalışmalar yapıyor Karkın: "Günümüzde kullanımı giderek azaldığına dikkat çekebilmek amacıyla resimlerimin çoğunluğunu bu keçi postu üzerine oluşturmaya başladım" NAİM BOŞKUT - İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Necmi Karkın, yağlı boya çalışmalarında keçi postlarını tuval olarak kullanıyor.
01 Köy Düz Halayı 02:19
01 Köy Düz Halayı 3 izlenme - 2 ay önce