Hoşgeldiniz!

habercilik

Tehlikeli Mahallenin Aksiyon Dolu Sokaklarında Habercilik Yapan Muhabir 18:10
Tehlikeli Mahallenin Aksiyon Dolu Sokaklarında Habercilik Yapan Muhabir 4.286 izlenme - 2 ay önce Girip çıkmadığı yer kalmayana efsane muhabir bu sefer Sarıgöle'e girip o mahallenin bize tehlikelerini anlatacak
Minibüste Mastürbasyon Yaparken Yakalanan Adam 01:12
Minibüste Mastürbasyon Yaparken Yakalanan Adam 1.280 izlenme - 3 yıl önce Ben de Milliyet gazetesi sitesinde bu başlığı okur okumaz, hemen içeri dalıp kimmiş bu dallama acaba diye merak etmiştim. Fakat videonun içeriğinde sadece yoldan geçen dolmuşlar var idi. Videonun sonuna kadar izlesem de ne sapığı görebildim, ne de olaya konu olan bayanları. Milliyet internet sitesinin müthiş video haberciliği anlaşıyışını izliyoruz, efendim.
Kanal 7 Haber 11 yaşında 11 aleti çalan Müzik deha AnaHaber Küçük çocuk Müzisyen,minik,mini, Güneş 04:32
Kanal 7 Haber 11 yaşında 11 aleti çalan Müzik deha AnaHaber Küçük çocuk Müzisyen,minik,mini, Güneş 5.647 izlenme - 9 yıl önce Kanal 7 Haber 11 yaşında 11 aleti çalan Müzik deha AnaHaber Küçük çocuk Müzisyen,minik,mini, Güneş Yakartepe kanal yedi HAFTASONU HABERLERİ Haftanın ve günün gelişen olayları, Hülya Seloni'nin sunumuyla Haftasonu Haberleri'nde. Meryem Yapıcı yamaha sax ve keman videos mp3 vaw saksofon muzik video topon top on kanald show you tube metacafe habercilik ciddi bir iş olmalı sanıyorum. bu ciddiyetin altını tüp, köşesini cep telefonu, soldaki bantı banka, sağdaki bantı hijyenik kadın bağı ile süslediklerine göre sanırım ciddiyet anlayışlarımız biraz farklı. Mer zaten neden dinlenir bu haber Küçük çocuk, eser,ana haber,Klarnet,çaldı, tv ,Canlı ,televizyon Küçük Müzisyen,minik,mini, Güneş yakartepe, Klip, Kral, Kraltv, Minik, Mp3, Nota,dahi,deha,yetenek,ufak,piyanist oplumda veya tabiatta meydana gelen çeşitli olay, durum ve görünümle ilgili bilgi ve duyurulara “haber”; bu haberlerin halka duyurulması amacıyla hazırlanan yazılara da “haber yazısı” denir. Haber yazıları, belli bir zamanda ve yerde olmuş olayları merakı giderecek düzeyde ayrıntılı ve anlaşılır bir dille aktarır. Haber yazılarında inandırıcılık, belgelere dayanma, olayı tüm boyutlarıyla aktarma, yansız davranma, okuyucunun farklı yorumlamasına imkân vermeyecek şekilde, açık ve anlaşılır bir dil ve üslupla aktarılması gibi unsurlara dikkat edilir. Duyulduğunda halk arasında heyecan yaratan haberlere sansasyonel haber denir. Doğru olmayan haberlere ise asparagas (uydurma) haber denir. Haber toplayan, haber yazan kişilere muhabir denir. Haber yazılarının özellikleri şunlardır: Haber yazılarının günlük ve önemli olması gerekir. Kolay anlaşılır; akıcı, açık ve duru olmalıdır. Haber yazıları toplumun büyük bir kısmını ilgilendirmelidir. Yazan kişi anlattıkları karşısında tarafsız kalmalı, yorumdan kaçınmalıdır. Yanlış anlaşılmalara yer verecek cümlelerden uzak durmalıdır. Anlatılanlar ilgi çekici olmalıdır. Haber planı, tersine dönmüş piramit diye bilinir. Tersine dönmüş piramitte, haberin giriş bölümünde olay birkaç cümle ile özetlenir. Gelişme bölümünde sözü uzatmadan gerekli ayrıntılar verilir. Sonuç bölümünde ise olayın etkisi, olaya el koyma anlatılır. Haber ilginç olmalıdır. Haberin başlığı da ilginç olmalı, başlığa gözü takılan okuyucu, gerisini okumak için can atmalıdır. Haber duyulmamış olmalıdır. Okuyucu duyduğu bir olayı ikinci kez okumaz. Haber önemli olmalıdır. Haberin ilgilendirdiği okuyucu kitlesi çok olmalıdır. Haber doğru olmalıdır. Muhabir haberi tarafsız yazmalı, habere yorum katmamalıdır. Yorum köşe yazarlarının işidir. Haber yazılarında, muhabir okuyucuyu haberle başbaşa bırakmalı, okuyucusuna kendi varlığını hissettirmemelidir. 5N 1K Özellikleri
 İsmail Küçükkaya'dan Deniz Seki Eleştirisi: Habercilik Değildir  00:33
İsmail Küçükkaya'dan Deniz Seki Eleştirisi: Habercilik Değildir 60 izlenme - 7 ay önce İsmail Küçükkaya, Deniz Seki'nin tahliye edilmesinin ülkenin en önemli olayı gibi sunmanın habercilik olmadığını belirterek "O, iş bilmemektir" dedi.
Gerçek Habercilik - Bugün Tv - İstanbul Seli 02:01
Gerçek Habercilik - Bugün Tv - İstanbul Seli 140 izlenme - 3 yıl önce Bugün TV muhabiri Ertan Büyükahısha İstanbul'daki yağmur sonrası kanal tarafından İstanbul Otogarı'na gönderilmiş. Gitmesine gitmiş ama bir de gerçek habercilik yapması istenmiş. Kendisi de dizlerine kadar gelen suyun içine girmiş ve olayı anlatmış. Haberin ardından sunucu Özlem Zengin de olaya gülecekmiş gibi görünse de görev başında gülememiş maalesef. Haberi ciddiye alanlara not: Bir süre önce malum iki taraf arasında bir otogar meselesi vardı. Olayın bu kadar abartılması o yüzden. Ha, altyapının böyle dandik olması normal mi? Tabi ki değil. Sözün kısası, iki taraf da masum değil.
Dinoparkta Canlanan Dinozorlar 04:29
Dinoparkta Canlanan Dinozorlar 117 izlenme - 3 yıl önce Antalya'nın Kemer ilçesi Göynük Mahallesi'nde bulunan Dinopark'ta, gerçekleriyle aynı ölçülerde tasarlanarak getirilen 4 dinozor kostümülü görevlinin park içerisinde gezmesi ilginç görüntüler oluşturuyor.
Bioenerjiyle Sağlık Üzerine Bil'mece' 05:26
Bioenerjiyle Sağlık Üzerine Bil'mece' 188 izlenme - 3 yıl önce Efenim öncelikle başlıkla dem vurmak istediğim mevzyuyu çemkirerek başlamak isterim. "Bioenerji uzmanı canlı yayında Cansever'in hastalıklarını bilebilcek mi?(soru eki 'mi'yi ayıran vtrcimiz bilebilEcek mi? yazmayı uygun görmemiş Kuşum Aydın havası estirmiş zaar)Haber daha doğrusu program gidişatına uygun olarak yazılan bilgilendirici yazı yanlış bilmiyorsam Tıp dünyasında kendine has bi alanı olan(@delibok'tan fetva almak lazım) Bioenerji dalının Cansever'in hastalıklarını bilebilcek mi* şeklinde falcılığa dönüştürmüş durumdadır.Çeşitli hareketlerle yada müdahalelerle Cansever'i kontrol eden uzman arada bir boşluğa keşkül titretmesi yaparak şıppadanak hastalığı çözüveriyor.Lakin ilk başlarda haklı olarak bişey hissetmediğini söyleyen Cansever ilerleyen dakikalarda sol yanının ısındığını söyleyıp enerjiyi hissettiğini teyit ediyor.Şahsen bu yöntemle beni kontrol eden birine inanmakta güçlük çekerdim onu bırak bu seramoniye katlanmazdım bile.İkinci mevzu ise medya üzerinedir.Tv programcılığındaki reyting açlığı ciddi konuları bile böyle laçkalaştırabiliyor.Normalde dahiliyeye,ortapediye ne bileyim cildiyeye rahatsızlığınıza göre işte gidip tedavinizi olursunuz.Burda ise Cansever'in garibim Bionerji uzmanın eline düşüp vücudunda ne var ne yoksa hepsi tespit edildi.Evet bioenerji uzmanı Cansever'in hastalıklarını bilebildi.Sonuç:Bol su iç.Ne güzel.İyilik melaikesi İkbal hanımında ben seni check-up a göndereyimmi anam,kuzum,kıyamam gibi sanki 60milyonda bir kişide görülen rahatsızlıktan bahsedercesine Cansever'i önemseyen tavırları** ciddiyetten uzak ve çok iticidir. Tıp dünyasına ve Medyamızın gidişatına dem vurduğumuz bu açıklamalardan sonra videomuza geçebiliriz. Emeklerinden ve bilgilendirme aşamasında yardımcı olan @patavat'a teşekkürlerimle..
NTV Spor'un Muhteşem Maç İçi Olay Paylaşma Mantığı 00:39
NTV Spor'un Muhteşem Maç İçi Olay Paylaşma Mantığı 92 izlenme - 3 yıl önce NTV Spor kalitesi ve muhteşemliğiyle takipçilerine Hutchinson'ın kırmızı kartla oyundan atılma anını gösteriyor. Merakla bekleyen milyonlar adamın karttan sonra nasıl normal yürüdüğünü görme için video paylaşıldığı an siteye akın ettiler.
Akif Beki El Cezire Röportajı (Türkçe Altyazılı) 12:17
Akif Beki El Cezire Röportajı (Türkçe Altyazılı) 92 izlenme - 2 yıl önce Başbakanın eski basın danışmanı Akif Beki'nin 9 Mart 2014 tarihinde El Cezire kanalında Listening Post programında Richard Gizbert'a verdiği röportaj. Habertürk, Ntv, Atv, Cnn Türk ekranlarında izlediğimiz şeyler ile gerçek haberciliğin arasında nasıl farklar olduğunu bu kısa röportajda görebilirsiniz. Keşke programa Mehmet Barlas da katılsaydı, Akif Beki kahvaltıda ne yiyor öğrenseydik. Tercümesi için Serdar Y'ye teşekkür ediyoruz.
Antep'te Sokak Beyzbolu 01:45
Antep'te Sokak Beyzbolu 69 izlenme - 3 yıl önce Nasıl gerizekalı habercilik yapılırın uygulumalı videosu. Konu beyzbol falan değil.
cnnturk.com yenilendi 00:29
cnnturk.com yenilendi 26 izlenme - 3 yıl önce CNN TÜRK web sitesi online habercilikteki farklı bakış açısını yeni bir tasarımla devam ettiriyor. cnnturk.com'un sadece tasarımı değişmedi. Yeni cnnturk.com, aynı zamanda haber okuyucularına içeriğe ulaşma konusunda çok daha hızlı, kolay ve esnek bir yapı sunuyor.
Kürtçe Habercilikte Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı - Öztürk (2) ANKARA 05:15
Kürtçe Habercilikte Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı - Öztürk (2) ANKARA 10 izlenme - 4 yıl önce Kürtçe Habercilikte Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı - Öztürk (2) ANKARA
Kürt Gazeteci Deniz Fırat Cizre'de Onbinler Tarafından Karşılandı.
Kürt Gazeteci Deniz Fırat Cizre'de Onbinler Tarafından Karşılandı. 0 izlenme - 2 yıl önce Maxmur'da haber takibi yaptığı sırada IŞİD çetelerinin saldırıları sonucu yaşamını yitiren Kürt gazeteci Deniz Fırat'ın Habur Sınır Kapısı'ndan teslim alınan cenazesini Botan halkı bağrına bastı. Fırat'ın cenazesini Silopi'de çiçeklerle karşılayan halk, otopsisi yapılmak üzere buradan Diyarbakır'a götürülen cenazeyi yine çiçekler içerisinde uğurladı.