Hoşgeldiniz!

hacır

İlhan Keici - Bütçe ve Magna Carta 19:30
İlhan Keici - Bütçe ve Magna Carta 902 izlenme - 2 yıl önce 2016 yılının Türkiye'si 1215 yılının İngilteresinden daha geri bir durumda. Maalesef acı ama gerçek. İlhan Kesici de bu kısa konuşmasında rakamlarla konuşup bu gerçeği vurgulamış. Ders niyetine otur izle öyle etkileyici bir konuşma.
Gürkan Hacır: Yeni Beste Çalışmalarının Başladığı Bilgisi Var 01:46
Gürkan Hacır: Yeni Beste Çalışmalarının Başladığı Bilgisi Var 7 izlenme - 2 gün önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü'nde ittifak yasası ve İstiklal Marşı polemiği tartışıldı. Konuklardan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır İstiklal Marşı değişikliğine dair önemli bir kulis bilgisi paylaştı. "Bizi bir arada tutan iki şey kaldı; biri bayrağımız diğeri de İstiklal Marşı'mız. Marşın değiştirilmesi toplumun ayrışmasına bir sebep daha olmuş olur" diyen Hacır, "Saraya yakın sanatçıların yeni bir beste için çalışmalara başladığı bilgileri de kulağımıza geldi" ifadelerini kullandı.
Şimdiki Zaman Nurşen Mazıcı Bölüm 1 08:34
Şimdiki Zaman Nurşen Mazıcı Bölüm 1 1.796 izlenme - 10 yıl önce www.kalemlervekiliclar.com usta gazeteci gürkan hacır'ın bu haftaki konuğu nurşen mazıcı
Nurşen Mazıcı Şimdiki Zamanda Bölüm 4 09:10
Nurşen Mazıcı Şimdiki Zamanda Bölüm 4 686 izlenme - 10 yıl önce www.kalemlervekiliclar.com usta gazeteci gürkan hacır'ın bu haftaki konuğu nurşen mazıcı
Nurşen Mazici Şimdiki Zamanda Bölüm 2 09:54
Nurşen Mazici Şimdiki Zamanda Bölüm 2 495 izlenme - 10 yıl önce www.kalemlervekiliclar.com usta gazeteci gürkan hacır'ın bu haftaki konuğu nurşen mazıcı
AKP'li Mehmet Metiner'in Error Vermesi - 2 Görüş 02:58
AKP'li Mehmet Metiner'in Error Vermesi - 2 Görüş 274 izlenme - 3 yıl önce TV Net'te yayınlanan 2 Görüş programında gerilimli anlara tanıklık ettik. Suriye konusunun ele alındığı programda Mehmet Metiner, Esad'ın kimyasal gaz kullandığını iddia edince program bir anda elektriklendi. Gürkan Hacır asıl kimyasal gaz kullananların ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) olduğunu söyleyince, Metiner program arkadaşı Gürkan Hacır'ı Baasçı olmakla suçladı. Bunun üzerine Gürkan Hacır'ın "Amerikan ve İsrail uşağı olacağıma Müslüman Esad'ın yanında yer alırım" demesi tansiyon iyice arttırdı. Metiner bu sözlerin ardından Hacır'dan özür dilemesini isterken Hacır buna da Metiner'in Atatürk'ün teknesini örnek göstererek "Siz de özür dileyin o zaman" dedi. Mehmet Metiner sözün bittiği yerdeyiz dedi ve bir müddet konuşamadı. Hacır da bu olanlardan sonra reklama gitti. (Alıntı)
Gürkan Hacır: Türkiye Paktını Değiştiriyor 02:10
Gürkan Hacır: Türkiye Paktını Değiştiriyor 16 izlenme - 2 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Afrin'e gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı masaya yatırıldı. Programda Amerika ile Türkiye arasındaki ilişkilere değinen Gazeteci Gürkan Hacır, "Türkiye paktını değiştiriyor. Ben bu iddiadayım" dedi.
Nurşen Mazici Şimdiki Zamanda Bölüm 3 09:52
Nurşen Mazici Şimdiki Zamanda Bölüm 3 501 izlenme - 10 yıl önce www.kalemlervekiliclar.com usta gazeteci gürkan hacır'ın bu haftaki konuğu nurşen mazıcı
Mete Akıncı - Che Guevara ve Soyu 04:07
Mete Akıncı - Che Guevara ve Soyu 213 izlenme - 3 yıl önce Yayın Tarihi: 18.09.2011 / Şimdiki Zaman / Sky Türk Şahıs bu söylmelerinden sonra oldukça tepki görmüştür. Yılmaz Dikbaş ve Banu Avar bu tepkilerin başında olan isimlerdir. Uluslararası finans yatırım danışmanlığı yapmaktadır. Bilindiği kadarıyla şu an Suriye-İran-Irak üçgeninde bulunmaktadır.
Gürkan Hacır: Bahçeli Türk Siyasetine Yön Çiziyor 01:54
Gürkan Hacır: Bahçeli Türk Siyasetine Yön Çiziyor 16 izlenme - 2 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında siyasi partilerin 2019 hazırlığı ve 'Cumhur ittifakı' masaya yatırıldı. Konuklardan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, Bahçeli ve MHP'nin tutumunu değerlendirdi. Hacır, "Benim tezim, sayın Bahçeli ve MHP'nin özellikle yüksek bürokrasiyle beraber Türkiye'de bazı büyük problemlerin çözümünde istedikleri rotaya AK Parti'yi çektikleri yönünde... MHP şu anda tam anlamıyla iktidardadır" diye konuştu.
Gürkan Hacır: Abdullah Gül ' Aday Değilim' Demedi 03:42
Gürkan Hacır: Abdullah Gül ' Aday Değilim' Demedi 7 izlenme - 3 hafta önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında iç ve dış siyasette yaşanan tüm sıcak başlıklar masaya yatırıldı. Konuklardan Gazeteci / Yazar Gürkan Hacır, Abdullah Gül ile bugün gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını paylaştı. Hacır, Gül' 2019'da aday olup olmayacağını da sorduğunu, ancak net bir cevap almadığını, 'aday olacağım' , ya da 'olmayacağım' demediğini söyledi. Abdullah Gül ile yaptığı görüşmeden satır başları paylaşan Gürkan Hacır, Gül'ün seçimlere ilişkin konuşmaktan kaçındığını söyledi. Hacır, "Gül, CHP yönetimi ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun rahatsızlığı nedeniyle 'Geçmiş olsun' dileklerini iletmek için görüştüğünü, bu gibi nezaket telefonlarının dışında siyasi bir telefon görüşmesi yapmadıklarını söyledi. SP ile de parti yönetimi katından bir teklif gelmediğini, zaten parti beklentisine göre değil, toplumun genel beklentisi üzerine siyaset yorumlarına devam edeceğini söyledi" diye konuştu. 2019'da yapılacak olan seçim için Abdullah Gül'ün erken seçim beklentisi içerisinde olmadığını, seçimin planlanan tarihte yapılacağını düşündüğünü belirten Hacır, "Afrin harekatının iç siyaseti doğrudan etkilediğini düşünüyor" diye konuştu. Hacır, dış siyaset üzerine de konuştuklarını belirterek, "ABD ile ilişkilerimizi sordum, Ankara'da ABD büyükelçisi yok dedim. Gül; 'ABD yönetimi boşluk halinde. Şu an 45 ülkede büyükelçisi yok. Türkiye'ye özgü bir durum değil, bu ABD'deki yönetim zaafiyetine işaret ediyor. ABD ile ilişkiler konusunu da geçmişten günümüze değerlendirdiğimizde ben de hayretler içerisinde izliyorum ve anlaşılabilir bir durum olduğunu düşünmüyorum. ABD, Türkiye'yi nasıl bu kadar karşısına alır, anlamış değilim' dedi" şeklinde anlattı.
Gürkan Hacır: Operasyon Afrin İle Sınırlı Kalmamalı 01:44
Gürkan Hacır: Operasyon Afrin İle Sınırlı Kalmamalı 8 izlenme - 2 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, Türkiye'nin düzenleyeceği olası operasyonun Afrin ile sınırlı kalmaması gerektiğini söyledi. Hacır, "Fırat'ın Doğusuna dikkat çekmek istiyorum. Türkiye'nin, Afrin operasyonuyla sınırlı kalmaması gerektiğini, oraya da müdahil olması gerektiğini, orada kurulan büyük oyunu bozması gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde Türkiye'nin beka ve güvenlik sorunu devam edecektir" dedi.
Gürkan Hacır: Ak Parti'nin Bahçeli'ye İhtiyacı Var 01:19
Gürkan Hacır: Ak Parti'nin Bahçeli'ye İhtiyacı Var 17 izlenme - 5 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, başkanlık seçimlerinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ihtiyacı olduğunu söyledi. Hacır, "Şu anda yüzde 42 ile iktidardınız. Ama başkanlık sistemi için yüzde 50 + 1 gerekiyor. Burada anahtar Devlet Bahçeli oluyor. Sayın Bahçeli'ye mutlaka AK Parti'nin ihtiyacı var" dedi.
Gürkan Hacır: Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yetkisi Genişletilecek 01:59
Gürkan Hacır: Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yetkisi Genişletilecek 9 izlenme - 2 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında CHP'nin yapacağı kurultay konuşuldu. Konuklardan Gazeteci Gürkan Hacır, canlı yayında konuyla ilgili edindiği bir bilgiyi paylaştı. Hacır, "CHP'nin tüzük kurultayında ön seçime ilişkin bir tasarrufta bulunacak tüzük kurultayı. Ön seçim milletvekilerinde var. Bunun genel başkan insiyatifine bırakılacağı kanaati var. Ön seçim tedrici olarak olabilir, tümden olabilir. Tüzükte düzenlemeye gidilerek kaldırılacak. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yetkisi genişletilecek" dedi.
Abd, Reza Zarrab'la Neyi Amaçlıyor? - Gece Görüşü 23.11.2017 Perşembe 03:14:50
Abd, Reza Zarrab'la Neyi Amaçlıyor? - Gece Görüşü 23.11.2017 Perşembe 15 izlenme - 4 ay önce Soçi’deki Suriye zirvesinden çıkan sonuçlar, NATO skandalının ardından Türkiye’nin atacağı adımlar, ABD ile ilişkilerde yaşanan gerilim, Reza Zarrab davası ve partilerin 2009 stratejileri... Hande Fırat sordu, gazeteciler Abdulkadir Selvi, İsmail Saymaz, Gürkan Hacır, Nevzat Çiçek ve Çetiner Çetin yanıtladı.
Gürkan Hacır: Chp'nin Aklında Tek Aday Var 00:39
Gürkan Hacır: Chp'nin Aklında Tek Aday Var 2 izlenme - 2 hafta önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, 2019 seçimi için CHP'nin aklında tek aday fikri olduğunu söyledi. Hacır, "CHP'nin aklında tek aday fikri var. Buna Sayın Erdoğan 'Çatı aday' diyordu, çatı aday değil tek aday. Yani muhalefet bloğu olarak bilinen bloğun bir şekilde bir araya gelerek tek aday üzerinde uzlaşması fikri, CHP'de şu anda kabul gören bir fikir" dedi.
' Reza Zarrab Tanık Koruma Programına Alınmış Olabilir' 01:27
' Reza Zarrab Tanık Koruma Programına Alınmış Olabilir' 10 izlenme - 4 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, ABD'de tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın tanık koruma programına alınmış olabileceğini söyledi. Hacır, "CHP Washington Temsilcisi Yurter Özcan ile görüştüm. Kendisi davayı takip etmek için New York'a geldi. Zarrab'ın bir tanık koruma programına alınmış olabileceğini söylüyor" dedi.
Gürkan Hacır'dan Zarrab Davası Yorumu 01:58
Gürkan Hacır'dan Zarrab Davası Yorumu 7 izlenme - 4 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında, ABD'de görülen Reza Zarrab davası konuşuldu. Programın konuklarından Gazeteci-Yazar Gürkan Hacır, yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hacır, ABD'deki davanın sonucunda 3 ayak olduğundan bahsetti, "İşin askeri ve siyasi ayağında her şey planlandı ama ekonomik ayağı öngörülemiyor" dedi.
Gürkan Hacır: Engin Altay yarın istifa edebilir 01:37
Gürkan Hacır: Engin Altay yarın istifa edebilir 3 izlenme - 2 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın yarın istifa edebileceğini iddia etti. Hacır, "Yarın, CHP'nin yönetim pozisyonunda bir milletvekilinin istifa edebileceği konuşuluyor. Engin Altay'ın parti içindeki bir konuda rahatsızlığı olduğunu biliyoruz. Belki bu rahatsızlığından vazgeçer. Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi belki başka sonuçlanabilir ama böyle bir duyum, bilgi var" dedi.
Gürkan Hacır, Chp Belgeleri İçin Tarih ve Saat Verdi 01:37
Gürkan Hacır, Chp Belgeleri İçin Tarih ve Saat Verdi 6 izlenme - 4 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu ve CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gece Görüşü programında iç ve dış siyasette yaşananlar ve gerilimler konuşuldu. Konuklardan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında gösterdiği ve yurt dışına para aktarımı ile ilgili olduğunu iddia ettiği belgelerin yarın basınla paylaşılacağını söyledi. Hacır, "Saat 11:00'de (1 Aralık 2017) düzenlenecek toplantıyla, Halkbank'a ait olduğu anlaşılan dekontlar basın mensuplarıyla paylaşılacak" dedi.
Gürkan Hacır: Ankara, Avrasya Konusunda Blöf Yapmıyor 02:05
Gürkan Hacır: Ankara, Avrasya Konusunda Blöf Yapmıyor 6 izlenme - 5 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizi konuşuldu. Programnın konuklarından gazeteci Gürkan Hacır konuşmasında, "Ankara Avrasya konusunda blöf yapmıyor." açıklamasında bulundu.
Ak Parti'de Şaban Dişli'nin İstifasında Dikkat Çeken Zamanlama 02:48
Ak Parti'de Şaban Dişli'nin İstifasında Dikkat Çeken Zamanlama 6 izlenme - 5 ay önce AK Parti Genel Başkan Danışmanı Şaban Dişli'nin dün partideki görevinden istifası gündeme bomba gibi düştü. Şaban Dişli, 15 Temmuz darbe girişimi sırasındaki rolü tartışma konusu olan kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli nedeniyle hedefteki isimlerden biriydi. Dişli'nin darbe girişiminden 1.5 yıl sonra gelen istifasının zamanlaması dikkat çekti. Çünkü istifa kararı, Akıncı Üssü davasında ortaya çıkan bir güvenlik kamerası görüntülerinin hemen ardından geldi. Görüntülerde Tümgeneral Mehmet Dişli vardı ve daha önceki ifadelerinin aksine darbeciler tarafından enterne edilmemiş, Akıncı Üssü'nün koridorlarında rahatça dolaşarak, cep telefonuyla konuştuğu görülüyordu. Tümgeneral Dişli'nin o sırada görüştüğü kişinin ise AK Parti Genel Başkan Danışmanı olan kardeşi Şaban Dişli'nin damadı olduğu belirlendi. CNN TÜRK'te yayınlanan Hande Fırat'ın moderatörlüğünü yaptığı Gece Görüşü programına katılan gazeteci Gürkan Hacır, Şaban Dişli'nin istifasının bu görüntülerin ortaya çıkması sonrası gerçekleştiğine dikkat çekti.
Trump Tuzağa Mı Düşürüldü? 01:51
Trump Tuzağa Mı Düşürüldü? 3 izlenme - 3 ay önce Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Birleşmiş Milletlere taşınan Kudüs kararı ve oylama sonrası değerlendirmeler konuşuldu. Konuklardan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, Trump'ın tuzağa düşürülmüş olabileceğini söyledi. Hacır, "Putin etkisi seçimlerden beri konuşulan şu an ABD'de ciddiye alınan bir konu halinde... Bu 'bile bile lades' durumu, tuzağa itilmiş olabileceğini düşündürüyor. Trump dayak yiyeceği bir boks maçına çıktı" diye konuştu.
Tsk Menbiç'e Girecek Mi? 01:23
Tsk Menbiç'e Girecek Mi? 2 izlenme - 1 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Gece Görüşü'nde iç ve dış siyasette yaşananlar ve Zeytin Dalı Harekatı konuşuldu. Konuklardan Gazeteci - Yazar Gürkan Hacır, Pentagon'dan gelen silah açıklamasını değerlendirdi. Açıklamayı karmaşık bulan Hacır, 'aşure'ye benzeterek, özünde TSK'nın Menbiç'e girip girmeyeceğini sorduklarını söyledi. Hacır, "TSK, Menbiç'e girecek, hatta Fırat'ın doğusuna kadar gidecek" yorumunda bulundu.
Gürkan Hacır'dan sürpriz iddia: AK Parti’nin İstanbul adayı... 02:17
Gürkan Hacır'dan sürpriz iddia: AK Parti’nin İstanbul adayı... 0 izlenme - 2 gün önce Hande Fırat'ın sunduğu CNN TÜRK'te yayınlanan "Gece Görüşü" programında, gazeteci Gürkan Hacır, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ahmet Davutoğlu'nu aday gösterebileceği iddiasında bulundu. CNN TÜRK'te, gazeteci Nevzat Çiçek, Abdulkadir Selvi, İsmail Saymaz ve Gürkan Hacır'ın konuk olduğu "Gece Görüşü" programında 2019 yılı seçimleri ile birlikte gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu. Programın bir bölümünde söz alan Gürkan Hacır AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayının Ahmet Davutoğlu olduğunu iddia etti.