Hoşgeldiniz!

Hakkı Yeten

Geçmişten Bugüne Beşiktaşim... 05:43
Geçmişten Bugüne Beşiktaşim... 7.538 izlenme - 10 yıl önce kurulduğundan beri değişmeyen tek Şey sana olan sevgimiz... en büyüksün, tek büyüksün...bir nefessiz birde sensiz yapamam... kalbimizde kimsenin giremeyeceği yere saklısın sonsuza dek...
Beşiktaş'ın efsane isimleri hasta odalarında yaşatılacak 06:27
Beşiktaş'ın efsane isimleri hasta odalarında yaşatılacak 549 izlenme - 2 yıl önce Beşiktaş Kulübü, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji servisindeki 3 hasta odasının yeniden düzenlemesini yaparak efsane isimler Süleyman Seba, Şeref Bey ve Hakkı Yeten'in adını verdi.
Baba Hakkı - 85-86 Sezonu Maç Öncesi 00:36
Baba Hakkı - 85-86 Sezonu Maç Öncesi 136 izlenme - 3 yıl önce Beşiktaş'ın efsane isimlerinden "Baba Hakkı" lakaplı, Hakkı Yeten'in, 1985-1986 sezonu Beşiktaş Galatasaray maçı öncesi verdiği söyleşiden bir kesit. Süleyman Seba'nın vefatının ardından, diğer bir efsaneyi de hatırlatmak istedim.
Bir Beşiktaş Efsanesi - Baba Hakkı 03:31
Bir Beşiktaş Efsanesi - Baba Hakkı 153 izlenme - 2 yıl önce İşinizi yaparken ne kadar adil olabilirsiniz? Ezeli rakiplerinizin taraftarları dahil herkesin taktirini kazanabilir misiniz? Kim O’da bu hafta: Nam-ı diğer Baba Hakkı; Hakkı Yeten… Kanalın adresi: https://www.youtube.com/channel/KimOvlog
Baba Hakkı Yeten 05:08
Baba Hakkı Yeten 94 izlenme - 2 yıl önce Hakkı Yeten (1910, Vodina - 16 Nisan 1989, İstanbul), forvet mevkiinde görev almış Türk futbolcu, teknik direktör ve spor yöneticisi. Baba Hakkı lakabıyla da tanınan Yeten, 1926-1931 yılları arasında Karagümrük'te oynadı. 1931 ile 1948 yılları arasını geçirdiği Beşiktaş'ın tarihindeki önemli isimler arasına girdi. Futbolculuk kariyerini sonlandırmasının ardından Beşiktaş'ta teknik direktörlük ve kulüp başkanlığı da yaptı. 17 yıl Beşiktaş forvetinde özellikle sağ iç olarak yer aldı. Otoriter ve teknik oyunculuğuyla kısa sürede kaptan oldu. Özellikle disipline verdiği önem nedeniyle kısa süre içinde “Baba” lakabını aldı. Saha dışında da tam bir beyefendi olan Hakkı Yeten, güçlü yapısıyla rakip oyuncularla ikili mücadelelerde kollarını açar ve karşı takım oyuncusu önüne geçemezdi. 1945’te futbolu bırakana kadar, 1 Türkiye Birinciliği, 2 Milli küme, 1 Başbakanlık Kupası, 7 İstanbul Ligi, 1 İstanbul Şildi, 2 İstanbul Kupası şampiyonluğu yaşadı. 17 yıl formasını giydiği Beşiktaş’ta 439 maçta 382 gol kaydederek inanılması güç bir sayıya erişti. Derbilere de damgasını vuran Baba Hakkı, hem Galatasaray hem de Fenerbahçe’ye 30’ar gol atarak tarihe geçti. İkinci Dünya Savaşı nedeniyle A Milli Takım çok az sayıda maç yaptığından Hakkı Yeten de yalnızca 3 kez ay-yıldızlı formayı giyebildi. 27 Eylül 1931’de Bulgaristan’a 5-1 yenildiğimiz maçta tek golümüzü Baba Hakkı atmıştı. Futbolu bıraktıktan sonra Futbol Federasyonu’nda Asbaşkanlık yaptı. Beşiktaş’ta 3 dönem başkanlık yaptı. Daha sonra yönetimi kurulu tarafından şeref başkanı seçildi. Hakkı Yeten, 16 Nisan 1989 tarihinde yaşama veda etti. Beşiktaş Belediyesi, Fulya Stadı’nın bulunduğu caddeye O’nun ismini verdi.
Beşiktaş Hakkı Yeten Tesisleri açılışı 02:37
Beşiktaş Hakkı Yeten Tesisleri açılışı 121 izlenme - 4 yıl önce Beşiktaş Kulübü'nün yeni tesis projesi Hakkı Yeten Futbol Altyapı Tesisleri düzenlenen törenle açıldı.
Tesisleri'nin Açılışı  - Şifo Mehmet'ten Akıllara Zarar Aşırtma! 00:13
Tesisleri'nin Açılışı - Şifo Mehmet'ten Akıllara Zarar Aşırtma! 45 izlenme - 2 yıl önce Beşiktaş yenilenen Fulya Hakkı Yeten Tesisleri'nin açılışını yaptı.Beşiktaş'ın efsaneleri takımında Şifo Mehmet,Metin Tekin,Ali Gültiken,Feyyaz Uçar ve Rasim Kara gibi isimler forma giydiği özel maçta Feyyaz Uçar müthiş bir gole imza attı
 Uçar'dan müthiş topuk golü! 00:09
Uçar'dan müthiş topuk golü! 22 izlenme - 2 yıl önce Beşiktaş, yenilenen Fulya Hakkı Yeten Tesisleri'nin açılışını yaptı. Beşiktaş'ın efsaneleri Şifo Mehmet,Metin Tekin,Ali Gültiken,Feyyaz Uçar ve Rasim Kara gibi isimlerin forma giydiği özel maçta Feyyaz Uçar müthiş bir gole imza attı
Orman: Türkiye'de Sadece Beşiktaş Kendi Stadını Yapıyor 03:15
Orman: Türkiye'de Sadece Beşiktaş Kendi Stadını Yapıyor 15 izlenme - 4 yıl önce Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Türkiye'de bütün stadları devlet yapıyor, bir tek Beşiktaş kendi stadını kendisi yapıyor." dedi.
Baba Hakkı 02:19
Baba Hakkı" Kabri Başında Anıldı -Hakkı Yeten 6 izlenme - 2 yıl önce Anmadan görüntüler "Baba Hakkı" kabri başında anıldı Beşiktaş Kulübünün eski başkanı ve futbol takım kaptanlarından "Baba Hakkı" lakaplı Hakkı Yeten, vefatının 27. yıl dönümünde kabri başında anıldı.
Futbol devi Baba Hakkı! 04:43
Futbol devi Baba Hakkı! 10 izlenme - 3 yıl önce Beşiktaş tarihinin önemli isimlerinden olan 'Baba Hakkı' namıyla tanınan futbolun önde gelen isimlerinden Hakkı Yeten'in ölüm yıldönümünde rahmetle anıyoruz.
Orman: Türkiye'de Sadece Beşiktaş Kendi Stadını Yapıyor 03:15
Orman: Türkiye'de Sadece Beşiktaş Kendi Stadını Yapıyor 12 izlenme - 4 yıl önce Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Türkiye'de bütün stadları devlet yapıyor, bir tek Beşiktaş kendi stadını kendisi yapıyor." dedi.